Skocz do zawartości

Krupa & Rzeszutko - brązowy garnitur w kratę PoW


blekit

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Oczywiście mogę się mylić (z powodu źle ustawionego monitoru lub nieodpowiedniego oświetlenia zdjęcia), ale wydaje mi się, że wyjątkowo dobrze Ci w tych kolorach (brąz-beż-błękit-matowy ciemny burgund). Współgrają świetnie z Twoją karnacją i kolorem włosów. Tkanina rzeczywiście piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit Bardzo ładnie się zapowiada! Fajnie, że zdecydowałeś się jakąś krejzi podszewkę, IMO w fajny sposób łaskocze ego właściciela :)

Mam prośbę, czy przy następnej przymiarce lub odbiorze zrobiłbyś zdjęcie jak wygląda łączenie kraty pod rękawem z tyłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki, że wrzuciłeś zdjęcie boku i łączenia kraty w tym miejscu. W mojej nigdy nie podobało mi się, że krata ucieka i dlatego chciałem zobaczyć jak wygląda to u najlepszych, ale widzę, że to nie nieunikniona rzecz - przez przednią zaszewkę.

Sam garnitur wygląda fantastycznie. Idealny zestaw do rozkompletowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2017 o 15:13, blekit napisał:

Garnitur został odebrany wczoraj.

 

Masz kolejny powód żeby czekac na wiosnę! Fajny garnitur i całkiem inny od Twoich wcześniejszych zestawów. Czy luz w plecach, na wysokości łopatek, był zamierzony? Gdyby Cię naszło na kolejną sesję, poruszaj proszę rękami. Chętnie spojrzałbym na wysokość wszycia rękawa. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MateuszT. napisał:

Mocno zabudowany = małe rozcięcie u dołu, poły dość mocno się schodzą, przy takiej sylwetce optycznie poszerza talię i biodra.

 

Ok, rozumiem. Moim zdaniem to kwestia wyboru i  dopasowania do okazji. Może i racja, że w tej tkanianie taki krój wyglądałby wyjątkowo atrakcyjnie, ale nie można mieć samych włoskich stylizacji. Trochę stonowanej klasyki nie zaszkodzi.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MateuszT. taka konstrukcja marynarki na dole jest moją świadomą decyzją właśnie ze względu na moją sylwetkę. "Open quarters" optycznie poszerzają dolną część sylwetki, czego z uwagi na dość szerokie biodra chcę unikać. Bardziej zabudowana konstrukcja, taka jak w tej marynarce, daje przeciwny efekt i przenosi akcent na klatkę. Jest to faktycznie bardziej konserwatywny krój, ale mi to nie przeszkadza, a daje korzyści o których pisałem. Więcej na ten temat możesz znaleźć np. tutaj: https://parisiangentleman.co.uk/academy/open-or-closed-quarters-on-a-suit/

@Whitesnake marynarka miała być luźniejsza niż poprzednia albo SuSu które noszę. Co do fałd na plecach, to prawdę mówiąc nie zwróciłem na nie uwagi - w zależności od pozycji w jakiej stoję pojawiają albo znikają (są wyraźniejsze jeśli się odruchowo bardziej prostuję do zdjęcia). Dopasowanie w klatce i na plecach jest w tym momencie dla mnie komfortowe i nie planuję póki co żadnych zmian w tych rejonach. Jedyne o czym myślę to jak wspominałem wyżej wytaliowanie marynarki, ale chcę najpierw w niej pochodzić kilka razy (plus zobaczyć jak nowy sport który zacząłem trenować jakiś czas temu wpłynie na moją sylwetkę ;)) . Co do rękawów, to mam wrażenie, że są wszyte dość wysoko. Zwrócę na to uwagę i postaram się porównać z innymi marynarkami i może wrzucę jakieś zdjęcia :) 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z 4 lata temu przerabialiśmy modę na radosne "otwieraj marynarkę z dołu ile możesz! Wincyj!".

Główne problemy to:

  • człowiek jest skazany na spodnie z wysokim stanem, chyba że nie przeszkadza mu wystawanie na dole koszuli i krawata, ale dla mnie osobiście to jest wtedy kompletny misz-masz wizualny 
  • nie każdemu to pasuje, zarówno pod kątem sylwetki jak i charakteru - ubranie dobieramy pod siebie, i zamknięty dół raczej wskazuje na stabilność i powagę
  • przeplatanie różnych styli przeważnie daje komiczny efekt, typu angielskie, bardziej zabudowane ramiona i takie włoskie otwarcie z dołu. 
  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mosze napisał:

Trochę offtop, za co przepraszam; podobają mi się otwarte dołem marynarki na zdjęciach powyżej, jednak w przypadku gusvs9 proporcje (o ile nie są mocno przekłamane na zdjęciu) wyszły dość komicznie - marynarka aż błaga o wydłużenie.

Na ostatnim zdj proporcje sa troche zaburzone przez zdj zrobione telefonem od gory. Jednak ja tam nie widze zaburzonych proporcji a juz tym bardziej komicznego wygladu..

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blueloafers napisał:

Na ostatnim zdj proporcje sa troche zaburzone przez zdj zrobione telefonem od gory. Jednak ja tam nie widze zaburzonych proporcji a juz tym bardziej komicznego wygladu..

Też tak uważam, ładna marynarka jedynie rękawy trochę przykrótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kolekcjoner21 napisał:

Mosze pisał o zdjęciu gusvs6, gdzie minimalnie za wysoko umieszczony górny guzik spowodował "przesunięcie" dolnej części marynarki w górę i wizualnie stosunkowo duże rozwarcie:

Tutaj z kolei zdjęcie jest zrobione z dołu, stąd marynarka wydaje się za krótka i guzik sprawia wrażenie umieszczonego powyżej talii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.