Skocz do zawartości

Ocena skóry cholewki


Friedman

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby na pewno? Mam wrażenie, że skóra jest apreturowana i ta apretura brzydko się pomarszczyła (patrz: ostatnie zdjęcie) i zaczyna pękać (co właśnie przed chwilą zauważyłem).

Swoją drogą, co to jest gradacja skóry?

E: Pozwolę sobie poprosić Rafała @szewc24.pl o opinię - jeśli można rzecz jasna ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie jak @eye_lip - nic złego się nie dzieje. Masz rację, że skóra jest apreturowana, ale wszystkie firmy to stosują raz z lepszym, raz z gorszym efektem. Apretura to po prostu szybki finisz wizualny na skórze. Jak się ma pewność, że skóra jest dobrze wybarwiona można podziałać chemią i usunąć apreturę, a następnie zastosować wykończenie kremem. Jak się nie jest pewnym jak jest skóra farbowana, to lepiej tego nie ruszać, bo co prawda nie zepsuje się skóry, ale może być konieczność kompleksowego jej farbowania, co w domowych warunkach może być kłopotliwe.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Na nowych Berwickach pojawiły się, moim zdaniem, niepokojące załamania. Nie chodziłem w nich jeszcze na zewnątrz, były tylko przymierzane w domu. Mam inną parę Berwicków o tej samej tęgości i w tym samym rozmiarze, ale z nakładanym noskiem i w miejscu łamania wszystko wygląda jak należy. W nowych skóra, w miejscu załamań, wygląda jakby była była sucha, ale nie wiem czy to dobre określenie. Możliwym jest również, że ja tak to odbieram, a wszystko jest w porządku. Proszę o opinie użytkowników, którzy mają ode mnie większą wiedzę na ten temat.

 

20170928_162901.jpg

20170928_163059.jpg

20170926_113818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikołaj.J napisał:

Na nowych Berwickach pojawiły się, moim zdaniem, niepokojące załamania. Nie chodziłem w nich jeszcze na zewnątrz, były tylko przymierzane w domu. Mam inną parę Berwicków o tej samej tęgości i w tym samym rozmiarze, ale z nakładanym noskiem i w miejscu łamania wszystko wygląda jak należy. W nowych skóra, w miejscu załamań, wygląda jakby była była sucha, ale nie wiem czy to dobre określenie. Możliwym jest również, że ja tak to odbieram, a wszystko jest w porządku. Proszę o opinie użytkowników, którzy mają ode mnie większą wiedzę na ten temat.

Takie załamania są normalne. Niemniej, ten model Berwicków to chyba najbrzydsza para butów jaka przekroczyła progi mojego mieszkania. Jak wyciągnąłem je z pudełka, to nawet nie przymierzyłem, tylko szybko zapakowałem z powrotem i jeszcze szybciej je odesłałem :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Mikołaj.J napisał:

Na nowych Berwickach pojawiły się, moim zdaniem, niepokojące załamania. Nie chodziłem w nich jeszcze na zewnątrz, były tylko przymierzane w domu. Mam inną parę Berwicków o tej samej tęgości i w tym samym rozmiarze, ale z nakładanym noskiem i w miejscu łamania wszystko wygląda jak należy. W nowych skóra, w miejscu załamań, wygląda jakby była była sucha, ale nie wiem czy to dobre określenie. Możliwym jest również, że ja tak to odbieram, a wszystko jest w porządku. Proszę o opinie użytkowników, którzy mają ode mnie większą wiedzę na ten temat.

 

 

 

 

Skóra paskudnej jakości, łamie się tak z powodu różnicy w gęstości/spoistości skóry użytej w tym miejscu (po angielsku to loose grain creasing). Poza efektem wizualnym nie ma jednak znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam te same, skóra olejowana. Ale moje kompletnie inaczej się łamią . Lico jest takie matowe, i co ciekawe w miejscu zagięcia skóra staje się jaśniejsza . ( taka właściwość skory olejowanej) . Dosc ładnie wyglądają Fajne  buty na zimę bo woda po nich spływa jak z gumowcow . Ale moje niestety mają inna wadę . Zapiętek tnie mi wszystkie skarpety  jest jakiś szorstki, dziwny, jakby czymś nasączony . Musiałem kupić silikonowy zapiętek ale nie lubie zakładać butów z nim bo się podwija. I w ten sposób rzadko wchodzą na nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie,

od niedawna posiadam brązowe brogsy. Przed pierwszym wyjściem delikatnie natłuściłem buty olejem do skór po czym potraktowałem je trzykrotnie kremem w nieco ciemniejszym odcieniu niż buty.

Na cholewkach, w miejscach zagięć, po kilku krokach ukazały się odbarwienia. Dodam, że jaśniejsze smugi uwidoczniły się już przed potraktowaniem butów olejem i kremem. Sądziłem, że krem zakryje te niedoskonałości, jednak już po kilku krokach znów widać jaśniejsze smugi i załamania. 

Jest to normalne czy kwalifikuje się pod reklamację?

20171021_135606.thumb.jpg.3af13d87c5b481929f0e33e034ba2ae9.jpg20171021_135641.thumb.jpg.8dac136fa871c13a19f325cf46d841e9.jpg

20171021_135542.thumb.jpg.06d4c130268e9ea28d04ca6cb44d7bd2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.