Skocz do zawartości

Przedłużenie rękawów marynarki


Bartek2707

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem nowy na forum i przed założeniem tematu szukałem odpowiedzi na interesujące mnie pytanie, ale niestety jej nie odnalazłem - jeśli zdublowałem temat to nieopatrznie.

Otóż pewnie jak pewna część napaleńców wyprzedażowych, skusiłem się na zakup dwóch garniturów do pracy w Próchniku. Jako że mam 195 cm wzrostu prawie zawsze do przedłużenia są rękawy w marynarce. Sprzedawca zapewnił mnie, że da się to zrobić w obu. Zaniosłem garnitury do krawcowej - w jednej marynarce odbyło się to bez problemu, natomiast w drugiej okazało się, że są "przecięte dziurki" czy jakoś tak pani krawcowa to ujęła (nie bardzo się na tym znam) i ona nie umie przedłużyć w niej rękawów.

Co gorsze, okazało się, że przeróbkę krawiecką w felernym garniturze zaczęła od skrócenia spodni, toteż zwrot garnituru odpada... Przeczytałem na jakiejś stronie, że istnieje inna szkoła przedłużania rękawów "od góry", jednak nie uzyskałem bliżej żadnych informacji.

W związku z powyższym mam pytanie: jest jakaś szansa przedłużenia rękawów w marynarce, ściślej rzecz biorąc - podjąłby się tego jakiś krawiec w Warszawie - czy garnitur pozostanie już na zawsze w czeluściach szafy?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartek2707 napisał:

Przeczytałem na jakiejś stronie, że istnieje inna szkoła przedłużania rękawów "od góry", jednak nie uzyskałem bliżej żadnych informacji.

 

Trochę Ci się pomieszało. Nie istnieje. Od góry można rękawy tylko skrócić i tak się to właśnie robi jeżeli dziurki są rozcinane. Wydłużyć w ten sposób się nie da, bo rękaw u góry nie ma żadnych zapasów materiału które dało by się wykorzystać.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze - nie ma co straszyć kolegi - zakładajmy, że rękaw trzeba wydłużyć 2, góra 3 cm, a nie 7 czy 10, bo kolega chyba zdawał sobie na chłopski rozum sprawę, że wydłużyć można jedynie odrobinę i mam nadzieje, że wziął to pod uwagę w kupowaniu garnituru.

Co do krawcowej, że zrobiła to w takiej, a nie innej kolejności - niby można mieć żal, ale z drugiej strony zapewne nie widziała nigdy marynarki z rozciętymi dziurkami (chodziłem kiedyś po swoim mieście szukając krawca, który skróciłby rękaw od góry, i gdy mówiłem, że dziurki na rękawach są poprzecinane, a a guziki są funkcyjne, to większość krawców patrzyło z niedowierzaniem i pukało się w głowy), także jest i druga strona tego medalu. :D

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ernestson @Hargin @mosze @MH_fan - dzięki wielkie Panowie za odpowiedzi! 

Tak jak zauważył @MH_fan do wydłużenia jest ok. 2 cm, więc może nie wszystko stracone i poszukam krawca, który byłby w stanie coś temu zaradzić.

3 godziny temu, mosze napisał:

Przecięte dziurki nie wykluczają wydłużenia na dole, jednak - zważywszy, że jest zapas na skrócenie - po wydłużeniu odsuną się dodatkowo od krawędzi i będzie to dziwnie wyglądać ("dziurki na łokciu").

Jak już mam być szczery, to nie potrafię sobie tego wyobrazić, a rozumiem że przecięte dziurki tyczą się guzików w rękawie. Bardzo się to rzuca czy potrzeba raczej wprawnego oka?

1 godzinę temu, MH_fan napisał:

@mosze - nie ma co straszyć kolegi - zakładajmy, że rękaw trzeba wydłużyć 2, góra 3 cm, a nie 7 czy 10, bo kolega chyba zdawał sobie na chłopski rozum sprawę, że wydłużyć można jedynie odrobinę i mam nadzieje, że wziął to pod uwagę w kupowaniu garnituru.

Co do krawcowej, że zrobiła to w takiej, a nie innej kolejności - niby można mieć żal, ale z drugiej strony zapewne nie widziała nigdy marynarki z rozciętymi dziurkami (chodziłem kiedyś po swoim mieście szukając krawca, który skróciłby rękaw od góry, i gdy mówiłem, że dziurki na rękawach są poprzecinane, a a guziki są funkcyjne, to większość krawców patrzyło z niedowierzaniem i pukało się w głowy), także jest i druga strona tego medalu. :D

 

Fakt, zdecydowanie większość garniturów nie-bespoke nie posiada funkcyjnych guzików. Żal mam i do krawcowej i do sprzedawcy w sklepie za to, że wprowadził mnie w błąd - garniturów do wyboru było sporo, więc z pewnością znalazłbym coś innego. Po prostu będę na to zwracać uwagę przy kolejnych zakupach. Nawet gdyby się udało o centymetr je wydłużyć, to od biedy mógłbym nosić marynarkę do koszuli na spinki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.