Skocz do zawartości

Pierwszy Bespoke - Janusz Konik


Polska400

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie źle nie jest zwłaszcza biorąc pod uwagę relację ceny do jakości. Najistotniejsze rzeczy które bym poprawił to:

- spodnie (marszczenia poniżej pośladków)

- skrócenie kamizelki (nieważne jak leży z innym spodniami - ma chyba pasować do tego zestawu)

- rękawy w marynarce (brzydko się marszczą)

Co do tego jak to poprawiać to chyba kolega @Tomasz Fedak mógłby więcej napisać :) 

@mosze brustasza chyba jest prosta tylko na klatce kolegi się tak wygina i faktycznie jest wrażenie jakby była wygięta w odwrotny łuk, tak czy inaczej krawiec powinien to widzieć i inaczej ją wyprofilować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.6.2017 o 17:58, Polska400 napisał:

DSC_0399.JPG

 

2 godziny temu, mosze napisał:

Problem jest z rękawami, które się jakoś dziwnie fałdują (z przodu i boku) - nie wiem, dlaczego.

Pomijając szerokość i wszycie rękawów marynarki mam podejrzenia, że to kwestia podszewki w połączeniu ze zbyt obszerną koszulą, co widać na powyższym zdjęciu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powyższym zdjęciu widać, że spodnie są za wąskie w biodrach. Poza tym kołnierz wydaje się być za duży w stosunku do szerokości klap - powinien mieć minimum centymetr od nich mniej; tutaj wygląda na tak samo szeroki. Brustasza nie wygląda źle.

To kwestia preferencji (jak zresztą wszystko), ale moim zdaniem guziki w rękawach powinny na siebie nachodzić, już pomijając kwestię przyszycia ich na krzyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam coś od siebie, bo jeżeli dobrze widzę to guziki w rękawach marynarki nie są funkcyjne? Brak takich "smaczków" w bespoke to albo niedopatrzenie krawca lub Twoje. Kolejna sprawa to właśnie rękawy - są bardzo obszerne, jesteś szczupłym facetem a rękawy trochę jak worki.

Co do samego wyglądu całości to jak na 1 zamówienie to jest całkiem nieźle, ale zgodzę się z poprzednimi komentarzami, że nie wyróżnia się wiele od garniturów RTW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JDC napisał:

Co do samego wyglądu całości to jak na 1 zamówienie to jest całkiem nieźle, ale zgodzę się z poprzednimi komentarzami, że nie wyróżnia się wiele od garniturów RTW

Bez jaj, a poza tym przeczysz sam sobie. Szycie na miarę na z definicji wyglądać o klasę lepiej, a jeśli nie wygląda, to znaczy, że jest wtopą (czas i pieniądz).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do powyższych komentarzy. Fakt guziki w rękawach nie są funkcyjne, ale to moja świadoma decyzja z racji że musiałbym dodatkowo zapłacić za przebijanie, krawiec zaproponował zrobić mały trick który był robiony kiedyś w krawiectwie, a czego na pewno nie uświadczymy w RTW. Przymierzałem marynarkę jak dla mnie rękawy są w porządku jeśli chodzi o obszerność (inaczej to wygląda na zdjęciu inaczej przed lustrem i rzeczywistości), ale będę się jutro kontaktował z krawce w sprawie poprawki spodni i minimalnego skrócenia kamizelki (jeśli się da) bo w tym przypadku wasze uwagi były jak najbardziej na miejscu, zobaczymy co da się zrobić. Jak dla mnie garnitur mimo mankamentów garnitur jest o niebo lepszy od RTW widać dbałość o szczegóły itp, ale to opinia subiektywna. Ewentualne postępy z prac poprawkowych będę relacjonował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2017 o 23:24, mosze napisał:

Bez jaj, a poza tym przeczysz sam sobie. Szycie na miarę na z definicji wyglądać o klasę lepiej, a jeśli nie wygląda, to znaczy, że jest wtopą (czas i pieniądz).

@mosze No i zgadzam się z Tobą w 100% ! Dobrze, może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że patrząc oczyma kolegi @Polska400, który wydaje się być zadowolony i biorąc pod uwagę, że to pierwsze zamówienie to jest ono całkiem niezłe. Naprawdę wymagasz, żeby pierwsze bespoke było idealne, kiedy w dodatku od razu szyty jest cały garnitur 3-częściowy i to u nieznanego na forum krawca? Kolega sam zauważył mankamenty i jest ich świadomy. Pewnie przy następnym podejściu będzie już lepiej.

Co do guzików w marynarce - serio pożałowałeś kilkunastu złotych, płacąc 1700 zł za garnitur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kamizelka jest za długa zarówno fronty jak i plecy. Niestety skrócenie jej jest raczej możliwe tylko od góry, a to oznacza, że głębokość dekoltu zostanie mocno zmniejszona. Z tyłu kamizelka powinna przykrywać pasek, a nie dochodzić do kieszeni. Osobiście średnio podoba mi się jej podkrój dołem - dosyć mocno dzieli Twoją sylwetkę na pół - i to da się jeszcze zmienić, tworząc jej wykończenie bardziej po łuku niż po skosie. Ogólnie sprawia wrażenie dobrze dopasowanej.

2. Marynarka - jak już ktoś wspomniał mogłaby być 1-2 cm dłuższa, ale trudno to jednoznacznie ocenić po samych zdjęciach. Coś tu natomiast jest nie tak z proporcjami góra/dół. Ciekawie (dobrze), że górny guzik jest umieszczony na tej wysokości w talii lub nieco poniżej jej, natomiast dół wydaje się być nieco krótki - sądzę, że ten dodatkowy centymetr czy dwa na długości korpusu rozwiązałby ten problem. Brustasza rzeczywiście ma dziwny kształt. Dla mnie to taka odwrócona barchetta :D Patrząc na Twoją sylwetkę można by wszyć pachę nieco wyżej, rękaw wydaje się być nieco ciężki przy zapiętej marynarce. Podoba mi się umiejscowienie kozerki. Mam natomiast wrażenie, ze w ramionach mogłoby to wyglądać nieco lepiej.

3. Spodnie - pierwsza rzecz to niestandardowe umiejscowienie zaszewek na przedniej nogawce. Najczęściej umiejscawia się je między kieszenią, a kantem, a nie na ich przedłużeniu. Podobna zagadka (zdjęcie) jest jeśli chodzi o tył. Na zdjęciu spodni z tyłu widać jak na lewej nogawce są 2 zaszewki o 2 różnych głębokościach, a na prawej  wewnętrzna jest już innych wymiarów. Co do dopasowania, moje zdanie jest takie, że ze względu na Twój wydatny wymiar bioder, ud i mocno wyeksponowaną łydkę do tyłu te spodnie są trochę przepasowane. Przy nieco większym luzie kanty, zarówno z przodu jak i z tyłu, układałyby się prosto od pasa w dół. Jeśli są zostawione zapasy to można to zmienić. Stan spodni, in plus,  oceniałbym na 22 cm co jest średnią głębokością, a przy Twoim dosyć wypukłym siedzeniu obniżanie stanu z tyłu może tylko pogorszyć sytuację.

 

spodnie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Fedak Dzięki za uwagi, jeśli chodzi o kamizelkę to masz jak najbardziej rację odnośnie, że jest za długa.

Marynarkę również ja osobiście poprosiłem żeby nie była "za długa" z tego powodu że jestem stosunkowo niski (ledwo 172 cm) i nie chciałem, żeby mnie jakoś całościowo jeszcze pomniejszała.
Zaszewka z przodu spodni została zrobiona tak jak chciałem, więc to mój wymysł... ( tak jak w spodniach flanelowych benevento) natomiast rozmieszczenie zaszewek z tyłu to już krawca "wizja".
Ze stanem prawie trafiłeś dokładnie jest 20 cm.
 

Byłem już u krawca i poparł moje "zarzuty", był trochę sceptycznie nastawiony do zmniejszenia rękawów w bicepsie. Co zostanie poprawione:
- Kamizelka skrócenie jej o 1,5 cm z tyłu, według niego przód jest dobry, może powiedział tak, bo również wiedział, że nic się nie da z tym zrobić, też uważam że z przodu powinna być trochę krótsza o 1-1,5 cm, ale !! zastanawia mnie jeden fakt. zostało mi jeszcze sporo materiału, wydaje mi się że na tyle żeby wykonać ponownie przód kamizelki, jestem ciekawy czy da się "połączyć" ponownie skrócony tył z nowym przodem, trochę szkoda, że wcześniej na to nie wpadłem... jeszcze to przemyślę i zadzwonię do niegoo czy da się jakoś przykrócić przód o ten 1 cm.
- marynarka, w bicepsie będzie troszeczkę "zebrane" bo był za duży, po dłuższym przeglądaniu też stwierdziłem tak samo jak moi przedmówcy

- spodnie stan z tyłu będzie obniżony, ale nie dużo (żeby komfort chodzenia pozostał)

 

Powiem wam, że z tą kamizelką jestem trochę wkurzony z tego względu, że zamierzałem ją nosić na co dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.