Skocz do zawartości

Pierwszy Bespoke - Janusz Konik


Polska400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,
Wiem, że wątek pierwszych bespoke był wiele poruszany, ale mimo wszystko postanowiłem założyć nowy temat. Jestem osobą która nie miała w sowim życiu żadnego porządnego garnituru ani marynarki ( ich ceny wahały się do 500 zł max ), nigdy też nie przywiązywałem ogólnie do tego uwagi. Postanowiłem, więc zakupić lepszy garnitur, po przejrzeniu rynku i przymierzeniu paru garniturów, doszedłem do wniosku, że jeśli mam wydać 1700 zł i być jeszcze nie zadowolony z racji że ten garnitur na mnie wisi, to wolę sobie zamówić i uszyć u krawca. Zadzwoniłem więc do Zbigniewa Radlickiego z racji wielu pochwał i stosunkowo przystępnej ceny. Niestety Pan Zbigniew ma już napięty grafik i nie mógł wykonać dla mnie zamówienia do końca lipca, polecił mi Pana Janusza Konika. Zakupiłem tkaninę u Pana Zbigniewa w kolorze szarym ( nie chciałem granatu z tego względu, że każdy taki ma ). Chciałbym zasięgnąć opinii o Panu Koniku, zaklepał on już dla mnie termin i czekam teraz tylko za dostawą tkaniny, z tego co mi powiedział za uszycie bierze około tysiąca złotych. Mam już pewną wizję swojego garnituru, będzie on trzyczęściowy, jednak kamizelka będzie noszona raczej oddzielnie do czarnych jeansów i prostej białej koszuli. Przed wszystkim czego oczekuję to uniwersalnego charakteru mojego garnituru z racji, że nie stać mnie i nie chcę ponownie wydawać dużych dla mnie pieniędzy na kolejny nowy garnitur/marynarkę. Chciałbym aby każdy z elementów spodnie/marynarka/kamizelka mogły oddzielnie spełniać swoją wielozadaniową rolę, to znaczy, marynarka będzie mogła być połączona z fajnymi chinosami, spodnie z jakimś fajnym czarnym sweterkiem itp itp. Jestem szczupłą osobą i stosunkowo niską i potwierdziło się to w tkaninie, która została zamówiona w ilości 3 m i 70 cm. Chciałbym na pewno żeby marynarka miała dwie szlice, otwarte klapy i fajnie podkreślała mają szczupłą sylwetkę ( dynamiczny krój ) zastanawiam się jeszcze nad biletówką. Spodnie proste z zachowaniem pewnego kompromisu, nie chcę żeby były przesadnie "slim" u dołu ale nie powinny być też w stylu mocno ponadczasowym, zastanawiam się tylko czy zastosować mankiety w spodniach... no i oczywiście dwie kieszenie z tyłu na guziczek.

Nad tymi krojami garniturów się zastanawiam
http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-szary-paski/P4954.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Lazio

Oraz z ten z tą różnicą że na pewno bym zastosował klapy otwarte z racji mojej drobnej budowy
http://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-brązowy-jodełka/P4923.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Trendy-Washington

Będę wdzięczny o opinie na temat krawca do którego się kieruję oraz za wszelkie sugestie i rady :) I sorry jeśli napisałem coś nie profesjonalnie ale jestem lajkiem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierz się dokładnie i jeśli nie masz szczególnie trudnej sylwetki zamów coś uniwersalnego z Suitsupply. 1000 zł za igłę to paradoksalnie bardzo niebezpieczna oferta. Zastrzegam,  że nie znam p. Konika,  ale poważnie zastanowilbym się nad tą ceną - z czegoś musi wynikać. Materiał zostaw sobie na lepsze czasy.  Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie mogę czekać, phantom chciałbym zaznaczyć, że Pan Zbigniew Radlicki ceni się podobnie i jak pewnie czytałeś jego szycie jest chwalone (stosunek cena-efekt), fakt jest taki, że nie koniecznie może to być drugi Pan Zbigniew i wcale nie musi być tak pięknie. Między innymi dlatego szukam opinii o Panu Januszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz krawca, nigdy nic nigdzie nie szyłeś. To spore ryzyko i spore pieniądze do stracenia. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na krawca, o którym wiadomo, że potrafi samodzielnie poprowadzić zamówienie, to lepiej nie zaczynać od pełnego garnituru, tylko np poprawek, właśnie spodni, czy kamizelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba nie o takie rady kolega prosi. Pyta o opinie o krawcu zanim zdecyduje się na uszycie u niego a Wy mu tutaj proponujecie testowanie krawca. Na testowanie trzeba mieć komfort czasowy i finansowy by sobie na takowy pozwolić. Ja osobiście nie znam żadnego z tych krawców. Jeśli jednak opinie o Panu Radlickim są dobre a on sam polecił Pana Konika (biorąc jednak pewną odpowiedzialnośćza takowe polecenie) to ja bym poprostu zaryzykował. Obastawiam że w tej cenie dostaniejsz coś lepszego niż RTW. Zrób jak pisze kolega @p_b i poprostu przygotuj się dobrze do tego zamówienia abyć był jak najabrdziej świadom. Możesz także prezentować tutaj postęp prac, z przymiarek to koledzy zapewne chętnie coś doradzą/pomogą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam forumowiczów,

W sobotę 17.06 odebrałem swój garnitur i jestem bardzo zadowolony, podsyłam parę na szybko zrobionych zdjęć z koszulą która kompletnie nie pasuje do całości. Spodnie wyszły świetnie tak jak chciałem ( na zdjęciu dobrze ich nie podciągnąłem i z tyłu widać że są trochę opuszczone). Zdjęcia nie oddają całości efektu z racji że były robione telefonem. Ogólnie bardzo polecam pracownię Pana Janusza Konika, pełen profesjonalizm, dobrze wyczuł moje potrzeby i obawy.

 

 

DSC_0399.JPG

DSC_0403.JPG

DSC_0404.JPG

DSC_0405.JPG

DSC_0411.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to faktycznie słabo naciągnięte spodnie inaczej wymagają poprawek bo fatalnie leżą na d ... :) Kozerka bardzo wysoko jak dla mnie za bardzo ale takie trendy zdaje się obecnie. Przydałoby się więcej zdjęć (także detali) i jakaś relacja z przymiarek napewo inni chętnie by skorzystali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są podobno krawcy, którzy "kopiują" ubrania RTW (tj. szyją z szablonów RTW) w ramach usługi "bespoke". Tu trochę tak to wyszło. Nie jestem pewien, czy gdyby dobrze nie poshoppingować, nie znalazłoby się taniej w sklepie (internetowym) czegoś lepszego z wieszaka (a spodnie to na pewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odpieram zarzuty, bo ze spodni jestem najbardziej zadowolony. Tak się składa, że jestem bardzo szczupłą osobą, ważę zaledwie 60 kg z tego powodu krawiec gdzieś musiał poszukać u mnie linii tyłka itp, nie mógł też pozwężać ich za bardzo bo wyszło by komicznie. Nie róbmy z siebie "modeli" ze zdjęcia, każdy z nas ma wady swojego ciała i nawet przy największych umiejętnościach krawca nie da się ich całkowicie ukryć. Przymierzałem wcześniej wiele garniturów z wieszaka i żaden, żaden !! nie pasował na mnie tylko wisiał, nie dorównywał spasowaniem do tego prezentowanego na zdjęciach. Pracownia Pana Janusza została otworzona przed wojną, więc zarzuty o kopiach RTW mnie nie przekonują.  Wysyłam lepsze zdjęcie spodni żeby rozwiać wszelkie wątpliwości (powinienem zrobić to od razu) oraz szczegóły. Niestety nie mam zdjęć z przymiarki bo wychodziły fatalnie (telefon). Rękawy nie były przebijane ( moja świadoma decyzja ).
Jeszcze na marginesie chciałbym dodać, że zdjęcia są robione na zasadzie "partyzanta", mógłbym wynająć mojego kumpla fotografa i wstawić super zdjęcia...

DSC_0413.JPG

DSC_0412.JPG

DSC_0414.JPG

DSC_0415.JPG

DSC_0416.JPG

DSC_0417.JPG

DSC_0419.JPG

DSC_0421.JPG

DSC_0422.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Polska400 napisał:

Przymierzałem wcześniej wiele garniturów z wieszaka i żaden, żaden !! nie pasował na mnie tylko wisiał, nie dorównywał spasowaniem do tego prezentowanego na zdjęciach. Pracownia Pana Janusza została otworzona przed wojną, więc zarzuty o kopiach RTW mnie nie przekonują.  [...]

Jeszcze na marginesie chciałbym dodać, że zdjęcia są robione na zasadzie "partyzanta", mógłbym wynająć mojego kumpla fotografa i wstawić super zdjęcia...

Na forum typowy hejt jest raczej rzadki; nie ma więc sensu się obrażać. Oczywiście krytyka może być celna lub nie.

Ja sam chętnie oceniłbym proporcje i ramiona, ale na podstawie tych zdjęć się nie podejmuję. Jeśli jesteś zainteresowany bardziej miarodajnymi opiniami, zrób proszę zdjęcia całej sylwetki z dystansu (5 m), z linii mniej więcej bioder.

Krzywizna brustaszy wygląda dziwnie (jakby łuk, ale nie w tę stronę), ale znowu - to może być kwestia zdjęcia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo całkiem nieźle jak na pierwszy raz.

Ja bym zrobił krótszą kamizelke, szczególnie z tyłu ponieważ opiera się na tyłku, nachodzi także na kieszenie w spodniach, węższe rękawy w marynarce - szczególnie z bicepsie, nie ma zdjęcia z boku więc trudno ocenić ich wszycie,, w spodniach podniósł bym stan z tyłu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dapi hmmm jeśli chodzi o kamizelkę to fakt dziwnie wyszło bo stanąłem bardzo nie naturalnie, zrobię jutro zdjęcia kamizelki z czarnymi jansami wtedy świetnie widać proporcje jak dla  mnie są okey, co do reszty trudno mi się odnieść bo to zawsze ocena subiektywna, ale jutro zrobię dużo lepsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polska400 no ja bym posłuchał kolegi, Jak Ci mówi, że kamizelka zachodzi na kieszenie, to już nie jest chyba nienaturalna postawa ani kwestia perspektywy.. Może być to jedynie kwestia gustu. Szkoda, że nie dałeś relacji z przymiarek.

W ogóle jestem też ciekawy lepszych zdjęć. Można zobaczyć, co da się zrobić u forumowo jeszcze niesprawdzonego  krawca w niskim przedziale cenowym i posłuchać, co się z tym da jeszcze zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza powyzszymi uwagami moim zdaniem kamizelka jest za dluga.

Kozerka jest wysoko, ale juz sam jej kat nieco 'staroswiecki'. Moznaby tez popracowac nad lepszym obszyciem dziurek.

Wydaje mi sie, ze po przekazaniu uwag krawcowi nastepne zamowienie moze byc duzo bardziej udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje zdjęcia mam nadzieję że są teraz trochę lepsze. Co do moich przemyśleń hmmm spodnie nie leżą za dobrze jak najbardziej, kamizelka z tymi spodniami wydaje się za długa i rzeczywiście tak wygląda, może dlatego, że spodnie mają spory stan. Zrobiłem też zdjęcia ze zwykłymi spodniami i na nich kamizelka moim zdaniem jakoś wybitnie już długa nie jest, ale tu też liczę na wasze zdanie. Co do kroju spodni świadomie wybrany nawet krawiec sam zdecydował żeby mi obniżyć kozerę o 1 cm i nie robić według "szablonów", krój spodni został zasięgnięty z firmy benevunto spodni flanelowych. Rozmyślam również czy moja decyzja o zrobieniu rolowania na linii całej marynarki była słuszna bo pierwotnie klapy miały być na całej linii przyprasowane, tak jak robi się to dzisiaj (jeśli nie nieprofesjonalnie coś opisałem to sorry ale jestem lajkiem). Ogólnie mam kilka nie wiadomych:
- czy da się jeszcze poprawić te spodnie i czy dać je krawcowi do poprawki
- czy wrócić do koncepcji bardziej przyprasowanych kalp na całej linii marynarki
- czy da się przykrócić trochę kamizelkę

I ostatnie pytanie czy wyszło na tyle tragicznie, że tyko żałować... :/

IMG_0924.JPG

IMG_0925.JPG

IMG_0927.JPG

IMG_0928.JPG

IMG_0930.JPG

IMG_0931.JPG

IMG_0932.JPG

IMG_0934.JPG

IMG_0935.JPG

IMG_0936.JPG

IMG_0937.JPG

IMG_0938.JPG

IMG_0939.JPG

IMG_0940.JPG

IMG_0929.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka ma dobre proporcje. Może mogłaby być odrobinę dłuższa. Ramiona mogą być. 

Problem jest z rękawami, które się jakoś dziwnie fałdują (z przodu i boku) - nie wiem, dlaczego. Marynarka kiepsko wygląda po rozpięciu - traci "okna" pod pachami i wygląda "bezkształtnie" - proponuję zawsze zapinać, wygląda to znacznie lepiej.

Brustasza faktycznie wygląda na wygiętą w łuk w nietypową stronę (odwrotnie). Zastanawiam się, czy - biorąc pod uwagę jasny kolor - nie lepsze byłyby nakładane kieszenie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.