Skocz do zawartości

Brązowe buty do luźnych zestawów


Bukary

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Mamrot napisał:

No to po tobie.

Nie wiem czy wiesz, ale ta choroba jest nieuleczalna .

Właśnie to do mnie dociera. I zdaję sobie również sprawę, że kolejny etap to uzależnienie od dobrych krawatów, poszetek, koszul... Moje dawne życie legło już zapewne w gruzach.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty Herring Mustang dotarły do mnie. Niestety, z rozmiarem jest ogromny problem. Angielski 6F (zalecony przez konsultanta ze sklepu) jest chyba dobry na długość, ale straszliwie ciasny, jeśli chodzi o szerokość. Nie ma mowy o "rozchodzeniu". Nie wiem, czy zamawianie 6.5F ma sens. Jakie jest wasze zdanie?

I jeszcze jedno: jak najtaniej odesłać buty do Anglii? Z moich szybkich poszukiwań wynika, że powinienem się udać po prostu do Poczty Polskiej. A jak wy zazwyczaj odsyłacie buty za granicę? Korzystacie z usług któregoś z kurierów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak docisniesz stopę do przodu buta maksymalnie to jaki Ci zostaje luz przy pięcie? Jeśli masz już sporą przestrzeń na długości a weźmiesz większy rozmiar to zyskasz na szerokości ale mogą być za długie. W każdym razie biorąc rozmiar większe zyskuje się również na szerokości. A czy masz jakieś buty z popularnych na forum żeby był jakiś punkt odniesienia bo jeśli masz bardzo szeroką stopę to ten zysk na szerokości może być niewystarczający. Inna sprawa że jak dopiero wkraczasz w świat butów:) to mogą się one wydawać generalnie bardziej przylegające/obcisłe. Ostatnio jak odsylalem to poczta polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dan Luz jest niewielki, stopę mogę docisnąć (na siłę) o milimetry ze względu na calkowity brak miejsca wszerz. Palca za piętę na pewno nie wcisnę.

Na stronie Herringa jest możliwość porównania kopyt. Wygląda na to, że model Mustang jest dosyć krótki, a co za tym idzie - zwęża się "wcześniej". 

Co do innych butów: np. 6.5 z Shoepassion jest na mnie nieco za długi i na styk, jeśli chodzi o szerokość. Miarka z Shoepassion pokazuje jednak, że do butów o większej tęgości mi daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bukary napisał:

@Dan Luz jest niewielki, stopę mogę docisnąć (na siłę) o milimetry ze względu na calkowity brak miejsca wszerz. Palca za piętę na pewno nie wcisnę.

Na stronie Herringa jest możliwość porównania kopyt. Wygląda na to, że model Mustang jest dosyć krótki, a co za tym idzie - zwęża się "wcześniej". 

Co do innych butów: np. 6.5 z Shoepassion jest na mnie nieco za długi i na styk, jeśli chodzi o szerokość. Miarka z Shoepassion pokazuje jednak, że do butów o większej tęgości mi daleko.

Pewnie na Twoim miejscu bym zaryzykował poniesienie kosztów odesłania i spróbował z większym rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dan napisał:

Pewnie na Twoim miejscu bym zaryzykował poniesienie kosztów odesłania i spróbował z większym rozmiarem.

 Dziękuję za pomoc, @Dan Pewnie tak właśnie zrobię. Tylko koszty zwrotu całkiem pokaźne... :(

Zastanawiam się, czy nie zamówić przy okazji jakichś klasycznych chuka na gumowej podeszwie, bo i tak czeka mnie taki zakup za kilka miesięcy. Czy jest coś godnego polecenia w sklepie Herring w uniwersalnym brązowym kolorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bukary Mogę polecić Loake Pimlico. Są dostępne w kilku kolorach. Sam mam w ciemnym brązie w skórze licowej (wrzucałem kiedyś ich zdjęcie) i jestem z nich bardzo zadowolony. @Zajac Poziomka właśnie wrzucił chyba fotkę Pimlico w zamszu do wątku JBMDNS (a biorąc pod uwagę ile ma butów to fakt, że je założyć świadczy, że chyba nie są najgorsze :) )

Ps koszty odesłania to niestety ból, ale jak już się dopasuje kopyto do swojej stopy to idzie dalej łatwiej z zakupami :) . Loake ma sklepy w kilku miastach w Polsce. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dan Piękne buty.

Z twojego porównania wynika, ze "mustangi" masz w rozmiarze większym niż Pimlico. Kopyto tych pierwszych jest mniejsze, więc to jak najbardziej ma sens. Innymi słowy: "mustangi" trzeba zamawiać pewnie w rozmiarze o numer większym niż noszony "zazwyczaj". 

Co ciekawe, Mustang wyglada na zdjęciu najszerzej. Takie są też twoje odczucia jako użytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bukary napisał:

Co ciekawe, Mustang wyglada na zdjęciu najszerzej. Takie są też twoje odczucia jako użytkownika?

Też zwróciłem na to uwagę. Mustang pewnie jest najszerszy, ale nie ma aż takiej różnicy wynikającej ze zdjęcia. Czuję okalający stopę but, nie ma syndromu kalosza na szerokość. Myślę, że specyficzna podeszwa w Mustang oraz dosyć gruba skóra zamszowa sprawiają, że but jest szerszy na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać w nawiązaniu do linka z pierwszej odpowiedzi w tym wątku:

Dnia 26.04.2017 o 09:01, Wuj napisał:

Czy stosunek ceny do jakości tych butów jest dobry?
Czy te buty są bardzo uniwersalne (w tym czy będą grać również z lżejszymi, wiosenno-letnimi tkaninami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadeszła pora na podjęcie ostatecznej decyzji. Szukałem czegoś pośredniego między koniakowym a bardzo ciemnym brązem. Który z kolorów będzie lepszy do: beżowych i granatowych chinosów, szarych spodni z materiału (np. wełna itp.), niebieskich dżinsów?

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-517.html
https://patine.pl/yanko-435y-niger.html

Może ktoś z was ma te modele i może zrobić zdjęcie "na żywo"? :) Kopyto Yanko ma nieco bardziej kanciasty czubek, a ja wolę - zaokrąglone. Ale najlepiej jednak zobaczyć, jak but wygląda u kogoś na nodze (zdjęcie "z góry").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BukaryTe Yanko są zbyt eleganckie i mają zbyt dynamiczne kopyto, żeby pasować do dżinsów czy do chino (takich niezaprasowanych w kant, do bardziej eleganckich chino już mogą pasować) i do dżinsów. Shoepassion nie widziałem na żywo więc się na ich temat nie wypowiem.

Do "luźnych zestawów" zamówiłbym na Twoim miejscu coś w zamszu. Np. w stylu

https://patine.pl/yanko-744v-testa-moro.html

http://www.herringshoes.co.uk/loake/buckingham_brogue/polo-suede

http://www.herringshoes.co.uk/trickers/piccadilly_brogue/snuff-suede

https://www.skoaktiebolaget.com/products/carmina-dress-shoes-in-polo-suede

https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/sanders-limited-edition-kentish-plain-derby-snuff

http://www.scarosso.com/en/men/shoes/oxfords/beaumont-coffee-dark-brown-suede-BEAUMONTOXFOBROSUED.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Trochę się nie zgodzę z @Zajac Poziomka. Moim zdaniem Yanko 435 pasują praktycznie do wszystkich rodzajów spodni. Kopyto Shoepassion na pewno jest mniej dynamiczne i bardziej obłe.  Idąc tokiem rozumowania przedmówcy, Shoepassion będą lepszym wyborem, a dodatkowo bardziej Ci się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron nie chodzi mi o samo kopyto, a o połączenie dynamiczne kopyto+zamknięta przyszła+gładka, błyszcząca skóra licowa.

Próbowałem kilka razy takiego połączenia z dżinsami/chino i moim zdaniem wyglądało to źle i się gryzło. Wystarczyło zmienić na buty bez jednej z tych rzeczy (np. z otwartą przyszwą albo z bardziej obłym kopytem, albo ze skóry z fakturą/zamszu) i już wyglądało to o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka

Oj, no to wracamy do punktu wyjścia. :) Mam 1,5 tygodnia na znalezienie butów w odpowiednim rozmiarze i z właściwym kopytem. Muszę coś dzisiaj zamówić. 

Po niedawnych przygodach z odsyłaniem Mustangów do Anglii, wolałbym jakiś polski sklep. W Yanko, niestety, w tej chwili nie ma mojego rozmiaru (zapewne 40) zamszowych butów. :(

@Aron
Nie jestem pewien, jaki naprawdę kolor mają te buty. Ale jeśli wyglądają tak, jak na zdjęciu, myślisz, że będą pasowały do spodni, o których pisałem powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam buty Shoepassion w kolorze nazwanym "ciemny brąz", ale kupione dość dawno, w 2014 roku. W rzeczywistości są mahoniowe, czyli brąz połączony z czerwienią. Te konkretne, które zaproponowałeś moim zdaniem pasowałyby do spodni, o których pisałeś.

Jest jeszcze sklep https://sklep.klasycznebuty.pl/index.html Może tam znajdziesz coś zamszowego. Z resztą Shoepassion też ma zamszowe buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.