Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kamil1987 napisał:

@mayor i wszyscy pozostali,

czy słyszeliście, ze z ostatnim dniem 2017 roku została zlikwidowana ostatnia przędzalnia denimu w USA czyli White Oak Cone Mills z Greensboro NC ? Najlepsze partie Levisow miały ich selvedge.

Jeśli macie na oku jakieś jeansy wykonane z tego materiału to polecam się sprężyc, bo pewnie zaczną być coraz droższe z czasem. Ja zaczynam żałować, ze sprzedałem i to z bardzo symbolicznym zyskiem jedna parę z tego denimu, ale 14oz. było dla mnie nienoszalne...

Za likwidacją zakładu założonego przez braci Ceasara i Mosesa Cone stoi obecny US Secretary of Commerce Wilbur Ross.Ponad 200 osób straciło prace,ale za to Ross zarobił ok $50M.  Na szczęście (odpukać) nie mam nic "na oku",ale za to mam w szafie

cone.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jędrula napisał:

Dzisiaj w TKMaxx udało mi się kupić Lee 101, raw, selvedge, sanforized.  Super wyglądają i świetnie leżą. Jest to chyba jakiś drugi gatunek bo mają stempel "seconds" od wewnętrznej strony kieszeni i naklejkę z takim samym oznaczeniem. W każdym razie warto było.

 

22 oz, gratulacje! Jaki mają stan i ile dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 13/01/2018 o 00:20, Jędrula napisał:

Dzisiaj w TKMaxx udało mi się kupić Lee 101, raw, selvedge, sanforized.  Super wyglądają i świetnie leżą. Jest to chyba jakiś drugi gatunek bo mają stempel "seconds" od wewnętrznej strony kieszeni i naklejkę z takim samym oznaczeniem. W każdym razie warto było.

 

Wow, gratuluję. Jakie miasto i rozmiar @Jędrula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem swoje pierwsze selvedge z firmy Gustin. Dokładnie ten model: https://www.weargustin.com/store/6458

Czekałem około miesiąca od zamówienia do doręczenia, ale trafiłem idealnie z rozmiarem i kombinuję czy jeszcze nie zamówić czegoś przed wylotem do PL. Za cenę regularnych Levi's (lub niewiele ponad) mamy do wyboru amerykański, japoński lub włoski selvedge, grubości od 9 do 20 oz. i ręczne wykonanie w USA. Wadą jest jedna standardowa długość (36) no i czas oczekiwania, choć znając swój rozmiar można zamówić coś z magazynu (bardzo ograniczone ilości) lub Grab Bag czyli losową parę w Twoim rozmiarze za niższą cenę, ale bez możliwości zwrotu.

 

IMG_20180224_114759919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2017 o 22:56, mayor napisał:

Rifle to włoski wyrób,tylko nazwa miała jankeskie brzmienie. Zresztą zupełnie bez sensu- spodnie strzelba. Były dostępne w sklepach Pewex za $5.60 ,a Super Rifle za $7.70 ,kiedy Wranglery kosztowały $9 a Levisy $12 ,w tamtych czasach to było mnóstwo pieniędzy -wypłata sprzątaczki,albo pół pensji inżyniera .Ja ostatnio nabyłem takie ponad 30 letnie Levisy seria olimpijska z igrzysk ,których TVP nie transmitowała,a władza udawała ,że się nie odbyły. 

PB130014.JPG

mayor extra, ale jak byś nabył odrę albo fremonty; zyskałbyś miano najtwardszego hardrockjeansowca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nowy nabytek 25 letnie 13MWZ ze specjalnej serii na okoliczność zdobycia Mistrzostwa Świata w Rodeo przez Ty Murraya w 1993 roku.Od zwykłych 13MWZ ProRodeo różnią się  kolorem nici - zamiast pomarańczowej są uszyte ciemnoniebieską,dodatkowo są pre-washed. 

P3200055.JPG

P3200060.JPG

P3200058.JPG

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się nie "wkurz". Szukałem jeansów selvedge, znalazłem firmę Gustin, która kupuje deadstockowy denim z niedawno zamkniętej fabryki White Oak i szyje w USA jeansy. Cena 70-110$ za parę. Oczywiście, żeby trzymać koszty w ryzach są tylko 3 kroje: Straight, Slim i Skinny i jedna długość (36"). Skinny są za wąskie, Slim trochę za szerokie od kolan w dół. Za zwężenie i skrócenie dałem 18$ czyli cała impreza zamknęła się w 100$ - niby nie tak źle, skoro zwykle Levi'sy kosztują w PL pewnie około 400 zł. A tymczasem co znajduję dziś w TJMaxx...Levi's 501ct, idealnie mój rozmiar, selvedge za... 19.99$ ;)

Wiem, że pisałem o tym w "filozofii ubioru", ale jak tu cokolwiek kupować za pełną cenę ? ;)

 

 

IMG_20180321_215844583_LL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Designer jeans to jest jeden z najbardziej rentownych segmentów w branży odzieżowej, profit/marża wynosi 700-800%.,Ale to i tak jest niewiele w porównaniu z oprawkami do okularów,gdzie marze liczy się w tysiącach %. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeżeli (wnioskuję po nicku) przebywasz na terytorium Wielkiej Brytanii, możesz dżinsy dać do specjalisty, który zrobi chain stitch (specjalna maszyna, o której niedawno pisał @mayor). Np. Iron Heart tak robi. Koszt jest niemały.

Ja bym zostawił tak jak jest, za długie dżinsy mnie nie rażą; później robią się na nich tzw. stacks i wygląda to na ogół dość fajnie.

https://www.realmenrealstyle.com/stack-roll-cuff-jeans/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.