Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, earthmover napisał:

Patrząc po fotkach szukałem czegoś z wyższym stanem niż 501 ale chyba przejdę się do sklepu przymierzyć, może mi przypasują. Od paru lat nie miałem żadnych dżinsów A przez ten czas mocno zmieniła mi się sylwetka emoji6.png

Z wyższym stanem w polskich sklepach nie dostaniesz właściwie żadnych dżinsów, niezależnie od szerokości nogawki "dołem". Pozostaje tylko Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być w PL sklepach, po lekturze wątku zamówiłem http://pikebrothers-shop.com/ItemView.action;jsessionid=DE5F40B4CE5642D4B6F745C13D7799F7?menuMainGrp=00000114&loadGroups=true&number=P0101-16-0008&request_locale=en

79 ojro to chyba całkiem niezła cena. Opiszę wrażenia jak dojdą

 

Edit: Jak to jest z tym surowym denimem? W Internecie czytam żeby nie prać go przez pół roku, o wspaniałych przetarciach i innych bzdurach.

Ani trochę mnie to nie bawi a dodatkowo obawiam się koszul zabarwionych na niebiesko, wystarczy że po prostu wypiorę takie spodnie zaraz po zakupie a uniknę barwienia innych ubrań?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam raw denim od Japan Blue i nic mi nie barwią. Chodzę w nich dość rzadko niestety i jeszcze ich nie prałem i nie zamierzam póki faktycznie nie będzie wyjścia. Trzeba dać im się zestarzeć i poczekać aż zagniecenia porządnie się wyrobią. W przeciwnym wypadku jak upierzesz to po prostu przetarcia się zafarbują i efekt będzie mizerny.

Jest jeszcze kwestia denimu sanforized i unsanforized. Nie wiem jak to jest z praniem tych drugich. To może być problematyczne. Poczytaj o tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafix napisał:

A jak się zapatrujecie na dżinsy czarne ?

Teraz w zasadzie wszystko co czarne jest modne, na reddicie i na youtube czarne dżinsy są absolutnym must have. Niemniej do klasycznych, eleganckich zestawów moim zdaniem takich spodni absolutnie nie da się dobrze zestawić. Czerń jest (chyba) formalnym kolorem, w połączeniu z samym charakterem dżinsów (spodni roboczych) jest to ekstremalnie ciężkostrawne i nie wyobrażam sobie żadnego zestawu który byłby chociaż akceptowalny.

Ale trochę patrzę przez swój pryzmat - jeśli masz śniadą skórę, albo czarną to wydaje mi się, że może będzie dało się coś wymyślić. Jeśli jesteś biały, to raczej zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2017 o 09:52, Jędrula napisał:

Jest jeszcze kwestia denimu sanforized i unsanforized. Nie wiem jak to jest z praniem tych drugich. To może być problematyczne. Poczytaj o tym.

Przepraszam za post pod postem.

Unsanforized denim zdarza się teraz dość rzadko. W moim przypadku jeansy unsanforized skurczyły się na długość o dwa cale, w pasie o jeden; szerokość w pasie później wróciła "do normy". Zwężenia w nogawce nie zarejestrowałem; jeśli było, to w granicach pół centymetra.

Jeżeli nie pierzesz unsanforized denim i upierzesz po pół roku, przetarcia np. pod kolanami będziesz miał pięć cm wyżej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, earthmover napisał:

Dostałem dzisiaj przesyłkę z pike brothers. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, solidny denim, spodnie porządnie uszyte. Rozmiar 29/34 leży dobrze, jest trochę luzu w pasie ale od czego jest pasek emoji2.png

401d98dabaad622cce905703cc4fa02e.jpg

Ciekawa rzecz - spodnie na zdjęciach ze strony Pike Brothers mają bardzo szerokie, jak na dzisiejsze standardy, nogawki, natomiast u Ciebie wyglądają OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Servetch napisał:

Fajne!

To kółko da się jakoś odczepić?

To jest D-ring, zastanawiam się teraz, czy sobie nie założyć takiego do moich dżinsów raw. Podoba mi się ten koncept, takie militarne odniesienie. W trenczu D-ringi jakoś nikomu nie przeszkadzają, a przecież prędzej przypnie się coś (łańcuszek do kluczy, np.) do szlufki dżinsów niż do trencza.

Poza tym pewnie jest mosiężny, a to ładny materiał.

BTW: earthmover, jak wspomniałeś o swoich wymiarach (proporcja talii do uda) to pomyślałem: człowiek nie mieć uda prawie takiego w obwodzie jak talia, bo przecież uda ma dwa, a talię jedną :) . Jak zobaczyłem zdjęcie, to się przekonałem, że nie tylko się da, ale nawet nie wygląda to nienormalnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale nawet nie wygląda to nienormalnie :).

Nie wygląda nienormalne ale jest bardzo problematyczne przy zakupach

Co do samych spodni: wymoczyłem je wczoraj w chłodnej wodzie, uciekło trochę indygo (musiałem po tym szorować wannę). Zgodnie z dołączoną instrukcją:
8d722aa8130e0fbdef3a2803b227129c.jpg
Spodnie się lekko skurczyły - 1-2 cm w pasie i biodrach i ok 3-4 cm na długości. Prosto z pudełka musiałem podwijać nogawki dwukrotnie, teraz wystarczy raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Szukam jakieś alternatywy dla 501. Mam z 10 par we wszystkich to samo. Prują się w kroku na potęgę. Rozważam tu 501 zza oceanu, te mityczne, ponoć bardziej wytrzymałe. Jakiś sklep godny polecenia?

Inne rozważane opcje - Lee, Wranglery (te wzmacniane w kroku). 

Jak ktoś chce napisać, że to kwestia anatomii to nie musi się fatygować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

 

Panowie, proszę mi powiedzieć nazwę polskich marek dżinsów produkowanych w latach 70. ubiegłego wieku.
Mi je kupił ojciec w Warszawie.  Wydaje się, że etykieta "Record" lub "Reords" ??! Nie pamiętam dokładnie ... były piękne, ciemnoniebieski, dobrze odroczyć złoty podwójny szew po obu stronach, ale nie było denim bawełna (nie zmienić kolor niebieski). Tylne kieszenie były zamykane, podobnie jak niektóre modele Super Rifle / Montana. Bardzo stylowe dżinsy dla uczniów klasy 6-7. Wszystkie małe dziewczynki wyglądały tylko na mnie! I zwróciłam płyty winylowe do nich Severin Krayevsky i Cheslav Neman ...

P. S. Przeklęta firma Google nie ma pojęcia o polskich markach jeansowych z lat 70-tych. Pomoc, proszę, pamiętaj, a jeszcze lepiej znaleźć zdjęcia tych dżinsów.
Dziękuję!

  •  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.