Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

On 02/09/2016 at 5:12 PM, R50 said:

Nie wiem czy było, ale wkleję:

http://sartorialnotes.com/2015/12/16/what-to-look-for-in-jeans/

Torsten zaleca:

1.raw denim

2.straight leg

3.średni/wysoki stan.

Gdzie tego szukać w Polsce?

Dżinsy z legendarnego japońskiego denimu kurabo ma w swojej ofercie Balthazar. Produkcja Marco Pescarolo. Znakomite wykończenie.

IMG_6712.JPG

IMG_6711.JPG

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, secondhand_man napisał:

Nie nosiłbym , a tym bardziej nie kupił czegoś takiego .

Dlaczego? (zakładając, że wisiorek ze szlufki i 'szmatkę' z kieszonki można usunąć)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Koval napisał:

Dlaczego? (zakładając, że wisiorek ze szlufki i 'szmatkę' z kieszonki można usunąć)

Nie podobają mi się :

Guzik(i) , kolor przeszyć , wzorek na kieszeniach z tyłu , cena ( przy takim budżecie można kupić naprawdę porządne jeansy ) .

Czy spodnie z ostatniego zdjęcia mają jedną kieszeń z przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Koval napisał:

'szmatkę' z kieszonki

To poszetka, to tak ma być;-)

Dla mnie zbyt mocno kontrastowa nić. Jeżeli fason jest odpowiedni, to za pół ceny mogłyby być (tyle kosztuje Edwin, a oni też mają Kurabo, a wręcz Kurabo robi denim dla nich).

• Oceniam pozytywnie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 hour ago, secondhand_man said:

Nie podobają mi się :

Guzik(i) , kolor przeszyć , wzorek na kieszeniach z tyłu , cena ( przy takim budżecie można kupić naprawdę porządne jeansy ) .

Czy spodnie z ostatniego zdjęcia mają jedną kieszeń z przodu ?

T

Nie rozumiesz. Nie ma lepszego denimu niz japonski a wsrod japonskich najlepszy denim robi najstarsza manufaktura Kurabo. Tutaj doczytaj w temacie porzadnych jeansow. http://www.highsnobiety.com/2012/11/16/japanese-denim-a-history-of-the-worlds-best-denim/ A jesli chodzi o zdjecie to przedstawia jedna pare spodni posiadajaca piec kieszeni jak wszystkie jeansy MP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, lubo69 napisał:

To poszetka, to tak ma być;-)

Nie radzę. W środowisku gejowskim (wiem to z filmu z Alem Pacino Zadanie Specjalne) nosząc wystającą z prawej, tylnej kieszeni chusteczkę w czerwonym kolorze oświadczasz, że chcesz zrobić innemu facetowi dobrze. Reszty kodu nie pamiętam.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, 2f2f napisał:

Nie rozumiesz. Nie ma lepszego denimu niz japonski a wsrod japonskich najlepszy denim robi najstarsza manufaktura Kurabo. Tutaj doczytaj w temacie porzadnych jeansow. http://www.highsnobiety.com/2012/11/16/japanese-denim-a-history-of-the-worlds-best-denim/ A jesli chodzi o zdjecie to przedstawia jedna pare spodni posiadajaca piec kieszeni jak wszystkie jeansy MP.

I popsuł najlepszy na świecie denim :?

• Oceniam pozytywnie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, secondhand_man napisał:

I popsuł najlepszy na świecie denim :?

Polecę klasykiem - "Nie rozumiesz" :-D

Na pocieszenie - wbijam swe lewe ślepie w zdjęcie powyżej, prawe w post z ceną i też "nie rozumiem". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z innej beczki - nie mogłem nigdzie znaleźc odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Macie/znacie jakiś sposób na "zmiękczenie" denimu? Kupiłem jakiś czas temu Levisy 501 i są one straasznie sztywne i twarde, siedzenie w nich przez dłuższy czas to po prostu katorga, ale żal mi się ich pozbywać. :? Konkludując, jeżeli ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać, niech podzieli się wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gechran napisał:

Z innej beczki - nie mogłem nigdzie znaleźc odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Macie/znacie jakiś sposób na "zmiękczenie" denimu? Kupiłem jakiś czas temu Levisy 501 i są one straasznie sztywne i twarde, siedzenie w nich przez dłuższy czas to po prostu katorga, ale żal mi się ich pozbywać. :? Konkludując, jeżeli ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać, niech podzieli się wiedzą.

Najprostszy to pochodzić tydzień. Każdy denim z czasem się rozbija. Możesz też kupić Softland w sklepie z niemiecką chemią (koniecznie!) i uprać.

• Oceniam pozytywnie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W TK kupiłem Edwin-y w środku metka "kaihara denim" ktoś ma doświadczenia jak z  jakością tego denimu ? Cena była dość zachęcająca bo były przecenione na 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie widzę jak wyglądają, ale za 80 zł to może być zakup życia. Kaihara to porządny japoński denim; spodnie mogły oryginalnie kosztować jakieś 7 razy więcej niż zapłaciłeś. Zdarzają się im jednak też tańsze linie. W każdym razie denim dobry lub bardzo dobry.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie oto pewnie dlatego się zachowały że mało chodliwy kolor

2302-1900-I017600_10_18-gallerylandscape-4-1428407050-800x660.jpg

Jeszcze mam jedno pytanie czy ktoś miał doczynienia z holenderską marką Denham, mam na oku fajną katanę z raw denim selvedge taką jak tu:

http://www.primeonline.com.au/2015/08/27/soap-nuts/

ale pierwszy raz o tej firmie słyszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edwiny super.

Znowu ja odpowiem:) Denham jest też często obecna w TK. Miałem jedne jeansy, ale oddałem, bo krój był bardzo "modowy". Denim dobry, ale wzornictwo nie dla mnie.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, jak sprawują się Wasze koszule w starciu z dżinsami? Po całym dniu zachowują oryginalny kolor, czy nabierają "pięknej" niebieskiej patyny? Przyznam, że dżinsy ostatni raz miałem na tyłku, gdy koszula była przykrą koniecznością zakładaną na rozdanie świadectw, a czarny t-shirt z logo Metallica w spodniach był obciachem :ph34r: , za który można było dostać łomot :twisted: , więc problem tak jakby rozwiązał się sam. Teraz chciałbym kupić jakąś parę (może leviski 511/501 ) i problem farbowania koszuli stał się jak najbardziej realny ;-) W którymś wątku jeden z Forumowiczów zachwalał parę dżinsowych portek wyrwanych w TK za, hmm białą wkładkę (?) wszytą wewnątrz pasa spodni, która chroniła koszulę przed zmianą koloru. Czy taka opcja to warunek konieczny, czy tylko fanaberia producenta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy,

Ostatnio polubiłem spodnie z manszetami, lubię też podwiniętą nogawkę spodni dżinsowych. Normalnie nogawka 32 jest dokładnie taka, jakiej potrzebuję, więc rzadko miałem okazję podwijać. Ostatnio jednak trafiłem na promocji w USA bardzo fajne Levisy 501 (chyba 29 USD kosztowały), nogawka 34. Kupiłem, z myślą, że będę podwijał.

Ale to nie jest takie hop-siup, o nie! Chcę zrobić w miarę szeroki mankiet, powiedzmy dwucalowy, albo i większy, ale mam wrażenie, że nie wygląda to dobrze, nad mankietem nogawka się marszczy... Powinąć na dwa razy? Zaprasować, może przyfastrygować? Macie jakieś metody?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi