Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.09.2016 o 18:04, lubo69 napisał:

Stacjonarnie mission impossible

paradoks - w kraju, w którym dla 99% mężczyzn "dobre spodnie" to inaczej "dobre dżinsy", naprawdę dobrych dżinsów kupić nie można8-)

pewnie największy problem jest z wysokim stanem

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej pogoni za "wysokim stanem" (z wielu wypowiedzi wynika, że to jakiś mityczny ideał) - jest on odpowiedni dla osób ze stosunkowo krótkimi nogami, którzy chcą wyrównać proporcje sylwetki. Mężczyźni z długimi nogami w czymś takim wyglądają fatalnie. Porady blogera w cytowanym artykule są również bezrefleksyjne.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że spodnie z wysokim stanem są przede wszystkim o wiele wygodniejsze od teraźniejszych krojów szytych na beztyłkowych facetów. Taka moda, która objęła większość marek szyjących spodnie, przede wszystkim dżinsy, stała się zmorą dla lepiej zbudowanych mężczyzn. Firmy robią jeden model, który różni się tylko obwodem w pasie i długością nogawek. Masz umięśnione pośladki czy uda, kup sobie model ze streczem, żeby wyglądać jak w getrach... Chciałoby się krzyknąć Nareszcie wraca normalność!

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że  swego czasu zostałem posiadaczem tej kurtki. Walory użytkowe na przyzwoitym poziomie.  Mimo że HM, to wykończenie na przyzwoitym poziomie. ,Nic nie strzępi się, do tego ma bardzo fajną fakturę, jest luźno tkana. W sam raz na letnie poranki i wieczory. O  wiele lepiej wygląda w "naturze" niż na fotce . A do tego, jeżeli trafi się w dobrej cenie promocyjnej, to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2016 at 11:13 AM, eye_lip said:

Dlaczego?

IMO wysoki stan w dzinsach nie wyglada za dobrze, szczegolnie jak nosi sie je tylko do koszuli. Tak jak Mosze napisal - zaburza proporcje niektorych sylwetek.

No i wyglada nieco staromodnie...  A jeszcze jesli ktos ma brzuszek, to mu sie na nim spodnie opinaja :) 

Ale sredni stan jest juz (jak dla mnie) jak najbardziej w porzadku... Zwolennikiem niskiego stanu nie jestem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

to mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że miło spędzę tutaj czas.

Mam już na wstępie parę pytań dotyczących ubioru. Szukam uniwersalnego modelu jeansów, który nie będzie kosztował fortuny (chciałbym zamknąć się w kwocie 200-300 zł za parę) i posłuży sezon lub dwa. Problem w tym, że mam dość niewymiarową sylwetkę (choć z tego co czytam, jest to dość pospolita "przypadłość") - szerokie uda, i węższy pas. Obecnie, z łatwych do identyfikacji spodni, noszę 5-pocket Slim Fit'y z H&M w rozmiarze 33.

Czy mogę liczyć na sugestie z waszej strony, gdzie czegoś solidnego szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2016 o 17:12, R50 napisał:

Nie wiem czy było, ale wkleję:

http://sartorialnotes.com/2015/12/16/what-to-look-for-in-jeans/

Torsten zaleca:

1.raw denim

2.straight leg

3.średni/wysoki stan.

Gdzie tego szukać w Polsce?

Może tutaj:

https://www.facebook.com/fasterdogpl/

Jeszcze tam nie byłem ale wybieram się.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Strykul napisał:

Cześć wszystkim, 

to mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że miło spędzę tutaj czas.

Mam już na wstępie parę pytań dotyczących ubioru. Szukam uniwersalnego modelu jeansów, który nie będzie kosztował fortuny (chciałbym zamknąć się w kwocie 200-300 zł za parę) i posłuży sezon lub dwa. Problem w tym, że mam dość niewymiarową sylwetkę (choć z tego co czytam, jest to dość pospolita "przypadłość") - szerokie uda, i węższy pas. Obecnie, z łatwych do identyfikacji spodni, noszę 5-pocket Slim Fit'y z H&M w rozmiarze 33.

Czy mogę liczyć na sugestie z waszej strony, gdzie czegoś solidnego szukać ?

Przejdź się do Lee/Wranglera/Levisa, powinieneś coś znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem paczkę z levisami vintage clothing 1933. Przyznam, że po po przechodzeniu kilkudziesięciu par dżinsów, w tym paru dsquared selvage, limitowanych diesli, guessów, 7's, jacob cohen, takiej jakości jeszcze nie widziałem. Wziąłem większy rozmiar, ponieważ chcę je nosić wysoko i z luzem. polxlMyoj

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wincenty napisał:

Właśnie odebrałem paczkę z levisami vintage clothing 1933. Przyznam, że po po przechodzeniu kilkudziesięciu par dżinsów, w tym paru dsquared selvage, limitowanych diesli, guessów, 7's, jacob cohen, takiej jakości jeszcze nie widziałem. Wziąłem większy rozmiar, ponieważ chcę je nosić wysoko i z luzem. polxlMyoj

Zamieść fotkę jak się prezentują na Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wincenty napisał:

Jak tylko zdejmą mi gips:)

A btw, zmierzyłem długość w stanie, 37 cm! 

Jak dla mnie tak wysoki stan w jeansach to przerost formy nad treścią, raczej nadają do rekonstrukcji lub stylu workwear/americana. Chyba, że jednak jest inaczej i spodnie bedą sie prezentować fajnie, czego Ci życzę :) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 02/09/2016 at 5:12 PM, R50 said:

Nie wiem czy było, ale wkleję:

http://sartorialnotes.com/2015/12/16/what-to-look-for-in-jeans/

Torsten zaleca:

1.raw denim

2.straight leg

3.średni/wysoki stan.

Gdzie tego szukać w Polsce?

Dżinsy z legendarnego japońskiego denimu kurabo ma w swojej ofercie Balthazar. Produkcja Marco Pescarolo. Znakomite wykończenie.

IMG_6712.JPG

IMG_6711.JPG

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.