Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Jakich producentów i jakie kroje jeansów nosicie z wpuszczoną koszulą ?

Dla mnie Levis 511 ma za niski stan. Idealne były 522, ale już ich nie produkują. Co polecacie z krojów wąskich/zwężanych ? 501 ct ? Inni producenci o podobnej jakości ?

LEE LOOSE STRAIGHT, ale po przeróbkach krawieckich (zwężanie nogawki na całej długości). Mam trzy egzemplarze w różnych wersjach kolorystycznych i z każdej pary jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Jakich producentów i jakie kroje jeansów nosicie z wpuszczoną koszulą ?

Dla mnie Levis 511 ma za niski stan. Idealne były 522, ale już ich nie produkują. Co polecacie z krojów wąskich/zwężanych ? 501 ct ? Inni producenci o podobnej jakości ?

Podobne cenowo Lee Daren - mają wyższy stan i nie są tak zwężane jak 511.

Levis też 511 lecz oznaczeniem Line 8 - podobne do ww. Lee

Lee Rider - zwężane jak 511 lecz chyba wyższy stan. To póki co teoria z mojej strony, bo dopiero co zamówiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pi_senny, daj znać jak dojdą te raidery. 

@kamizelka, dzięki, ale już bawiłem się w przeróbki jeansów i nie byłem zadowolony. 

@Velahrn, dzięki za sugestie, ale jednak krój nie ten.

Ogólnie chodzi mi o coś kalibru 511 tylko z wyższym stanem. Na razie szukam po eBayu resztek 522 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym poszukać (przecena/Ebay) Levi’s Vintage Clothing 1969 606.

https://www.endclothing.com/gb/levi-s-vintage-clothing-1969-606-jean-30605-0051.html

A tu znalazłem 522:

https://answear.com/449279-levi-s-jeansy-522-slim-taper-winnemucca.html

Są też na brytyjskim Amazonie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/11/2019 at 8:39 AM, Żorż Ponimirski said:

Jakich producentów i jakie kroje jeansów nosicie z wpuszczoną koszulą ?

Dla mnie Levis 511 ma za niski stan. Idealne były 522, ale już ich nie produkują. Co polecacie z krojów wąskich/zwężanych ? 501 ct ? Inni producenci o podobnej jakości ?

Ja z braku odpowiednich noszę te które mam - z efektami od "ujdzie" do "tragedia". Co do wysokości stanu, przesadna skrupulatność każe mi notować w akruszu kalkulacyjnym wymiary wszystkich mierzonych przeze mnie ostatnio par spodni - z jedną uwagą. Otóż mam problem z przecieraniem się jeansów w kroku. Odkąd w ciągu jednego roku "załatwiłem" tak dwie pary Levis'ów (511 & 501CT) przerzuciłem się na jeansy z sieciówek typu Reserved, stąd ta półka cenowa będzie nadreprezentowana. Oto i dane, nazwa modelu i wysokość stanu - wszystko dotyczy rozmiaru +- 31/30:

 

CR7 Type T            31 cm
H&M Slim Straight     30 cm
H&M Slim              30 cm
Levi’s 501CT          29 cm
FOR Regular Tapered   29 cm
H&M Slim              29 cm
Levi’s 614 (vintage)  28 cm
Lee Brooklyn Straight 28 cm
Levi’s 511            27 cm
Esprit Regular        27 cm
...
Lee Luke              25 cm
Lee Daren Regular     25 cm
H&M Edition Selvege   25 cm

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leasing dżinsów:

https://mudjeans.eu/how-lease-a-jeans-works/

Przypomnę też, że kiedyś miałem taki pomysł:

Skończyło się na (bardzo pożytecznym i ciekawym) teście produktów Saphira. Można jednak pomyśleć o wariancie jeansowym:

a. 12 forumowiczów o zbliżonym rozmiarze w pasie (różnica do 3 cm) robi składkę na dowolne dostępne w dowolnym sklepie jeansy (o długości pasującej na najwyższego uczestnika - jeśli pozostali nie są od niego niżsi niż powiedzmy 5-6 cm, mogą spodnie podwijać). Każdy nosi przez miesiąc i (czyste😏) przesyła do następnego uczestnika (kolejność losowana). Jest to dobry sposób na zapoznanie się z jeansami premium (np. raw) za jedynie 1/12 ceny (plus wysyłka). Można się bawić w mniejszej grupie, żeby lepiej dopasować rozmiarówkę i żeby ostatni nie dostał mocno znoszonej szmaty.

b. w ramach zobowiązań forumowych, partner handlowy - producent lub dystrybutor spodni - przesyła parę do testów, a forumowicze co miesiąc zeznają, jak spodnie spisywały się w użytkowaniu.

Dla higienistów może być kurtka trucker jacket - jeśli noszona na koszulę/sweter, nie dotyka w ogóle ciała😊

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie w 12 osób?
Naprawdę chciałbyś nosić parę dżinsów które na tyłku w ciągu ostatnich 11 miesięcy miało 11 różnych facetów? Przecież to obrzydliwe. Do zapoznania się z produktem premium za ułamek ceny o wiele bardziej nadadzą się second-handy czy inne komisy, aukcje na Allegro czy ebayu, gdzie tez można znaleźć rzeczy nowe lub prawie nowe (w każdym razie, używane przez jedna osobę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł .,Pracowałem kiedyś z dwoma młodymi chłopakami, którzy wynajmowali do spółki mały pokoik i mieli jedną wspólną jarmułkę, który potrzebował to zakładał. Ze spodniami by było  trudniej , ale kipa jest one size fits all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt co prawda mnie nie interesuje, ale jakoś bardziej ufam forumowiczom niż nieznanej ilości handlarzom z Ebay czy innych szmateksów.


A troszkę bardziej na temat - myślę że mogę polecić denimy z Luxire. Nie jestem fanatykiem z gatunku "tylko rał denim, tylko ansanforajzd", właściwie wręcz przeciwnie. Tańszy jest lżejszy i szybciej się rozbił do względnej miękkości, jest też jaśniejszy, bardziej niebieski. Wychodzi fajny, klasyczny odcień, z wytarciami koloru przy często dotykanych miejscach - pierwsze poszły ranty kieszeni. Droższy sztywniejszy i nieco cięższy w odczuciu, liczę że ładnie przeżyje pranie. W obu kolana wypychają się jak to w bawełnie bez elastanu. Gorąco polecam jako alternatywę dla sieciówkowych dżinsów jeśli nie pasuje nam krój - np. denim z wspomnianego wyżej Massimo wydawał się nawet w miarę ok w dotyku, ale był w dość obcisłym kroju z niskim stanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, pomysł z testowaniem spodni w 12 osób to jakieś nieporozumienie. Raw denim z White Oak, zrobiony w USA kosztuje 68-120$ (gustin.com), więc poruszamy się w granicach cenowych zwykłych Levi's z pierwszej lepszej galerii handlowej.  Można też kupić coś z Massdropa za 99$+VAT - to dalej nie uzasadnia zrzutki w więcej niż dwie osoby (osobiście zaufałbym może 1-2 osobom z najbliższych przyjaciół, a i tak nie nosimy tego samego rozmiaru).

I jeszcze jedno. Poza specyficznymi cechami typu grubość materiału i źródło pochodzenia (USA, JP, IT) te z wytwórni denimowych nie mają nic ponadto do zaoferowania. Niestety wysoka jakość materiału i wykonania idzie w parze z bardzo niewielkim wyborem krojów ze względu na konieczność ograniczenia ilości niesprzedanych sztuk w magazynie.

Ja mam dwie pary gustinów. Denim jest świetny, ale to nie ich zasługa, obie pary musiałem oddać do krawca i w przypadku jednej jestem średnio zadowolony. W porównaniu do Levi's z TJ Maxx, (selvedge za 19-25$) absolutnie nie warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie w 12 osób?
Naprawdę chciałbyś nosić parę dżinsów które na tyłku w ciągu ostatnich 11 miesięcy miało 11 różnych facetów? Przecież to obrzydliwe. Do zapoznania się z produktem premium za ułamek ceny o wiele bardziej nadadzą się second-handy czy inne komisy, aukcje na Allegro czy ebayu, gdzie tez można znaleźć rzeczy nowe lub prawie nowe (w każdym razie, używane przez jedna osobę).

Kilkanaście miesięcy temu forum aż bulgotało z podniecenia, kiedy to w Czeladzi odkryto Lobby i EG za ułamek ceny w TK. Nie przypominam sobie wówczas dywagacji, ilu klientów w ilu krajach musiało wcześniej je przymierzać i czy wszyscy tuż przed wyjściem do sklepu umyli nogi i wyprali skarpetki.
Ebay/Allegro - to że sprzedawca napisał że noszone tylko trzy razy do kościoła, nie oznacza że nie zostawił swojego DNA.
Dżinsy można włożyć na noc do zamrażarki, co skutecznie wytępi wszelkie biologiczne pozostałości poprzedniego forumowicza.
Pomysł kontrowersyjny, ale leasing (jak w linku) już nie (choć pewnie jednak niepraktyczny). Jak napisałem, pomysł rotacji pochodzi oryginalnie z forum Iron Heart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lubo69 napisał:

Dżinsy można włożyć na noc do zamrażarki, co skutecznie wytępi wszelkie biologiczne pozostałości poprzedniego forumowicza.

To nieporozumienie. Mrożenie praktycznie nie ma wpływu na bakteriom spodni. W +4°C przestają się mnożyć, do -150°C przechowujemy je przez długie lata w ciekłym azocie i jesteśmy w stanie je przywrócić do życia.

30 minut temu, lubo69 napisał:


Kilkanaście miesięcy temu forum aż bulgotało z podniecenia, kiedy to w Czeladzi odkryto Lobby i EG za ułamek ceny w TK. Nie przypominam sobie wówczas dywagacji, ilu klientów w ilu krajach musiało wcześniej je przymierzać i czy wszyscy tuż przed wyjściem do sklepu umyli nogi i wyprali skarpetki.

Jak każdy towar w sklepie, może on być mierzony przez licznych klientów, co nie równa się noszeniu przez 11 czy nawet 1 miesiąc non stop przez kogoś innego.

Nie jestem specjalnie obrzydliwy, bo sam kupiłem dwie pary używanych butów z eBay (i jestem z nich mega zadowolony), ale co innego bielizna, koszule, spodnie. Potencjalny zysk (bardzo niewielki) nie skłania mnie do kupna używanych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Niestety, pomysł z testowaniem spodni w 12 osób to jakieś nieporozumienie. Raw denim z White Oak, zrobiony w USA kosztuje 68-120$ (gustin.com),

Denim selvedge nie jest aż taki drogi.Jard selvedge z White Oak kosztuje w detalu od $12 do $15 przy szerokości ok 30 cali, japoński Kuroki czy Kaihara kosztuje około $15 przy szerokości 58 cali.,Przy zakupie całych belek 170 jardów cena wynosi 40-50% ceny detalicznej.,Na spodnie potrzeba 3 jardy szer 30" albo półtora jarda przy 58"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat, ale trudno ogarnąć forumowe stanowisko w sprawach rzeczy używanych. Wystarczy wystawić ogłoszenie „sprzedam koszulę Suit Supply, używana maksymalnie kilkanaście razy, cena 80 zł”. Następny post w wątku zawsze jest w stylu „to slim fit, czy extra slim fit? Proszę o rezerwację do jutra”.
Moderatora proszę o usunięcie dyskusji na temat testu dżinsów. Na marginesie: idealnym (i mam nadzieję niebudzącym kontrowersji) materiałem do testu przechodniego są niszowe perfumy.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lubo69 napisał:

Na marginesie: idealnym (i mam nadzieję niebudzącym kontrowersji) materiałem do testu przechodniego są niszowe perfumy.

Bardzo dobry pomysł.

@mayor zdaję sobie sprawę, że RRP to nie cena materiału, choć 68$ za White Oak szyte w Kalifornii dało mi pewien punkt odniesienia i zdanie nt. raw denim za 3-krotność tej ceny (= dla mnie nie warto).

@ciasteczkowy, White Oak gwarantował przede wszystkim wykonanie na maszynach sprzed kilku dekad w tym pewne charakterystyczne niedociągnięcia (np. zaciągnięta nić co kilkanaście cm) oraz dość oryginalne kompozycje (10 uncjowy denim z amerykańskiej pima cotton o otwartym splocie, selvedge denim ze stretchem, nić wątku z konopi itd.) Zgadza się, że robili selvedge jak i niewykańczany denim. Z własnego doświadczenia, jeśli przybralem na wadze z 80 do 100 kilo to przecierałem parę w mniej niz pół roku - po prostu masa szła mi w uda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne charakterystyczne niedociągnięcia (np. zaciągnięta nić co kilkanaście cm)

Masz na myśli tzw. loom chatter?
“A lot of it comes from the loom being so big and heavy and clunky and old. It shakes the fabric, and you get these teeny-tiny things that, in other fabrics, look like flaws. But in denim, it looks like total beauty.” (za magazynem Craftsmanship)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lubo69 napisał:


Masz na myśli tzw. loom chatter?
“A lot of it comes from the loom being so big and heavy and clunky and old. It shakes the fabric, and you get these teeny-tiny things that, in other fabrics, look like flaws. But in denim, it looks like total beauty.” (za magazynem Craftsmanship)

Nie znałem tego określenia, ale chyba o to chodzi. A przynajmniej mam to na jednej parze Druga też z White Oak jest bardziej jednorodna. To pewnie wypadkowa maszyny, gramatury i chwytu materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 18:03, lubo69 napisał:

Kilkanaście miesięcy temu forum aż bulgotało z podniecenia, kiedy to w Czeladzi odkryto Lobby i EG za ułamek ceny w TK. Nie przypominam sobie wówczas dywagacji, ilu klientów w ilu krajach musiało wcześniej je przymierzać i czy wszyscy tuż przed wyjściem do sklepu umyli nogi i wyprali skarpetki.
Ebay/Allegro - to że sprzedawca napisał że noszone tylko trzy razy do kościoła, nie oznacza że nie zostawił swojego DNA.


Trochę racji w tym jest. Źle się wyraziłem na początku, ja tez nie jestem przeciwnikiem kupowania używanych rzeczy, wręcz przeciwnie. Być może właśnie przez stanowisko forum do używanych rzeczy Twój pomysł bardzo mnie zdziwił.
A przymierzanie w sklepie to nie to samo co noszenie na co dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.