Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, swordfishtrombone napisał:

Hm, czyli trzeba wykonać mankiet dokładnie jak w spodniach wełnianych ? Mimo kolosalnej różnicy w grubości materiału? No, ciekawe, jak wyjdzie, aż chyba zaryzykuję.

Trudno mi powiedzieć , z mankietem mam tylko chino Lantiera i będę się na nich wzorował , wyglądają dobrze imo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, secondhand_man napisał:

Trudno mi powiedzieć , z mankietem mam tylko chino Lantiera i będę się na nich wzorował , wyglądają dobrze imo . 

W spodniach wełnianych normalnie przy mankiecie nie ma żadnego przecięcia, mankiet jest uzyskany przez podwinięcie końcówki nogawki do góry, a po osiągnięciu pożądanej długości mankietu ponownie w dół (dlatego widać "prawą" stronę materiału), obcięty równo z nogawką i wykończony taśmą. To znaczy, że w miejscu, gdzie jest mankiet są trzy warstwy materiału. Przy denimie to nie jest raczej dobry pomysł.

Macaroni po prostu ciachnął i wyżej doszył od nowa, przez co ma dwie warstwy materiału i jest OK. Mnie nadal chodzi o uzyskanie mankietu z widoczną "lewą" stroną materiału, czyli o stare dobre podwinięcie.

PS: Jak się nazywa prawa (zewnętrzna) i lewa (wewnętrzna) strona materiału, bo zapomniałem, albo nigdy nie wiedziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Hm, czyli trzeba wykonać mankiet dokładnie jak w spodniach wełnianych ? Mimo kolosalnej różnicy w grubości materiału? No, ciekawe, jak wyjdzie, aż chyba zaryzykuję.

Edit: już widzę te słynne spodnie Macaroni'ego. Mają faktycznie klasyczny mankiet (nie widać "odwrotnej strony" materiału), a mnie chodziło o porządne wykonanie prostego podwinięcia, jak tutaj:mens-cuffed-jeans-3.jpg

Oczywiście wiem, że jeśli spodnie mają nogawkę rozszerzaną od kolana w dół (jedna z charakterystyk kroju bootcut, o ile się nie mylę), to nie da się ich podwinąć w ten sposób. No, ale ja mówię o 501, czyli nogawka prosta, a mimo wszystko to podwinięcie nie wygląda dobrze... W tym kontekście pytałem o rady/sztuczki. W ostateczności można też taki "odwrócony" mankiet doszyć, tylko w czym to pomoże?

To, co pokazałeś na zdjęciu, jest efektem wyższych butów - nogawka ładnie się na cholewce ułożyła. Koledzy radzą jak zrobić mankiet, jakoś tak bez zrozumienia czytając Twoje pytanie :-P Ja, podwijając dżinsy nowe, prasuję je. Ale ja noszę tylko dżinsy klasyczne, bez dodatków elastycznych, i siłą rzeczy trochę muszę je "znosić", żeby ładnie się dopasowały i na tyłku wyglądały.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poćwiczyłem, podzielę się doświadczeniami:

-żeby podwinięte spodnie regular w miare dobrze się układały, muszą być daleko podwinięte, powyżej kostki; dlatego takie podiwinięcie najlepiej wygląda z trzewikami albo wysokimi tenisówkami;

-jeśli mamy dużo do podwinięcia (ja podwinąłem w sumie ok. 10 cm), ciekawie wychodzi podwinięcie na dwa razy, o takie.

DSC_0663.jpg

Wbrew pozorom dzięki dodatkowamu ciężarowi spodnie lepiej się wtedy układają, pod warunkiem, że spełniony jest warunek 1 (na zdjęciu akurat spełniony nie jest, więc wygląda to słabo - ale jest podwójny mankiet, który chciałem zaprezentować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kurs funta i wyprzedaż sprawiły, że się skusiłem:

https://www.ironheart.co.uk/bottoms/ihxb01xuhr.html

Właśnie przyszły.

:twisted:

Nie mam generalnie problemów z doborem słownictwa, ale tym razem posłużę się cytatem:

imgres.jpg

Japoński denim loomstate (raw, bez jakiejkolwiek obróbki, prosto z krosna, niemoczony, przez to mocno kurczliwy). Najlepsze: waga na sucho 21 uncji/m2; po namoczeniu/wypraniu materiał się kurczy, a więc i waga w przeliczeniu na powierzchnię wzrasta, osiągając wynik 23 oz:-o

Myślałem, że nie dam rady założyć; kiedy założyłem, byłem pewien że nie zapnę guzika; kiedy zapiąłem guzik, myślałem że nie dojdę pod prysznic, gdzie chciałem je namoczyć; po prysznicu byłem pewien, że ich nie rozepnę i nie zdejmę (jeśli któryś z Panów się skusi, polecam zaprosić małżonkę/koleżankę/sąsiadkę jako urozmaicenie gry wstępnej - kobiety lubią długo, a to zajmuje ładnych parę minut); kiedy zdjąłem, myślałem że nie przekręcę na lewą stronę, żeby włożyć do pralki. Jednak nothing is impossible i dżinsy właśnie kręcą się w pralce.

Zdjęcia później. Wykonanie i obsługa klienta na najwyższym poziomie. W tylnej kieszeni karteczka, na której sprzedawca odręcznie napisał wymiary tej konkretnej pary (wszystkie spodnie mierzone są jeszcze raz przed wysyłką, a jeśli klient zamawia pierwszy raz dany model, dostaje maila z wymiarami, żeby nie było niespodzianek). Z tyłu metka ze skóry grubej na pół palca (Skalpelowi by się spodobała;-))

Totalny overengineering, ale sprawił mi przyjemność:-)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownia 24/7 gratis;-) One są sztywne teraz, za rok będą jak piżama. Wiem z relacji w sieci, a także z własnego doświadczenia ze spodniami 14-15 oz.

Kwestia upodobania; noszę również Trickersy na podeszwie commando latem po suchym, równym chodniku, choć mógłbym mokasyny. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja walka z beatle busterami trwa. Jak dotąd, jest remis ze wskazaniem na mnie. Moje obrażenia mają charakter powierzchowny, niegroźne otarcia naskórka pod kolanami i na tyłku (gruby jeans razy trzy: podwinięta tylna kieszeń). 8-) Spodnie też zapunktowały, bo jakiś czas chodziłem z odpiętym górnym guzikiem (ktoś może polecić maść na opuszki palców?). Potencjalnym nabywcom zalecam przewidywalną dietę: szybkie rozpięcie spodni w razie konieczności nagłej wizyty w toalecie nie wchodzi w grę. Na razie bardzo się lubimy, ale ponieważ mokry i zimny jeans sztywnieje, poważnie obawiam się zamarzającej mżawki czy opadów śniegu przy ujemnych temperaturach:

imgres-1.jpgimgres.jpg

Na razie świeci słoneczko i jest tak:

IMG_1740.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijać nie będę, ale mogę coś jeszcze napisać:-)

Dla mnie dżins to całe lata kolorowych historii. Zaczęło się jeszcze od teksasów formy Odra. Potem do osiedlowego państwowego sklepu odzieżowego ktoś (chyba przez pomyłkę w centralnym rozdzielniku) rzucił rewelacyjne hiszpańskie Loisy w liczbie kilkunastu par, które zagrzały miejsce pomiędzy ponurymi belami elany jedynie na pół godziny. Następnie w mało ciekawym otoczeniu ulicy Wschodniej w Łodzi ulokował się pierwszy sklep firmowy Levi's, a ja wyniosłem z niego (zapłacił Tata) pierwsze oryginalne, amerykańskie (wtedy jeszcze nie z Płocka) 501. Na drugie - takie same - wydałem całą pierwszą wypłatę. Później były kłopoty małżeńskie (równolegle u mojego kuzyna), w związku z czym on zmienił rozmiar z 36 na 34, ja z 34 na 32. Kłopoty małżeńskie to często też kłopoty finansowe, pojawiły się zatem Hero z Selgrosa. Później stanąłem na nogach (w denimie), grzebałem w TKMaxx, kupowałem Edwiny w Hot Herring w Warszawie, eksplorowałem segment premium, limited edition i raw denim, a teraz jestem tu:-)

Dlatego jedyną rzeczą która mnie bulwersuje bardziej od "eleganckich butów za 300 zł" jest "dżinsy to odzież robocza na działkę";-)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lubo69 napisał:

Dlatego jedyną rzeczą która mnie bulwersuje bardziej od "eleganckich butów za 300 zł" jest "dżinsy to odzież robocza na działkę";-)

Uściślę wobec tego moją wcześniejszą wypowiedź - ja nie lubię dżinsu... nosić. Klasowo, broń Boże, nie jest mi obcy;-) Nosiłem i nosić będę, ale jednak nie przepadam za tym materiałem i zawsze bardziej podoba mi się na kimś niż na mnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak, schną dość szybko. Nie zakładałem wilgotnych, choć takie rozwiązanie się zaleca dla lepszego dopasowania. Musiałem prać bez wirowania, bo wirowanie często powoduje zagniecenia, a co za tym idzie białe kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.