Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Koval napisał:

Dlaczego? (zakładając, że wisiorek ze szlufki i 'szmatkę' z kieszonki można usunąć)

Nie podobają mi się :

Guzik(i) , kolor przeszyć , wzorek na kieszeniach z tyłu , cena ( przy takim budżecie można kupić naprawdę porządne jeansy ) .

Czy spodnie z ostatniego zdjęcia mają jedną kieszeń z przodu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Koval napisał:

'szmatkę' z kieszonki

To poszetka, to tak ma być;-)

Dla mnie zbyt mocno kontrastowa nić. Jeżeli fason jest odpowiedni, to za pół ceny mogłyby być (tyle kosztuje Edwin, a oni też mają Kurabo, a wręcz Kurabo robi denim dla nich).

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, secondhand_man said:

Nie podobają mi się :

Guzik(i) , kolor przeszyć , wzorek na kieszeniach z tyłu , cena ( przy takim budżecie można kupić naprawdę porządne jeansy ) .

Czy spodnie z ostatniego zdjęcia mają jedną kieszeń z przodu ?

T

Nie rozumiesz. Nie ma lepszego denimu niz japonski a wsrod japonskich najlepszy denim robi najstarsza manufaktura Kurabo. Tutaj doczytaj w temacie porzadnych jeansow. http://www.highsnobiety.com/2012/11/16/japanese-denim-a-history-of-the-worlds-best-denim/ A jesli chodzi o zdjecie to przedstawia jedna pare spodni posiadajaca piec kieszeni jak wszystkie jeansy MP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

To poszetka, to tak ma być;-)

Nie radzę. W środowisku gejowskim (wiem to z filmu z Alem Pacino Zadanie Specjalne) nosząc wystającą z prawej, tylnej kieszeni chusteczkę w czerwonym kolorze oświadczasz, że chcesz zrobić innemu facetowi dobrze. Reszty kodu nie pamiętam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 2f2f napisał:

Nie rozumiesz. Nie ma lepszego denimu niz japonski a wsrod japonskich najlepszy denim robi najstarsza manufaktura Kurabo. Tutaj doczytaj w temacie porzadnych jeansow. http://www.highsnobiety.com/2012/11/16/japanese-denim-a-history-of-the-worlds-best-denim/ A jesli chodzi o zdjecie to przedstawia jedna pare spodni posiadajaca piec kieszeni jak wszystkie jeansy MP.

I popsuł najlepszy na świecie denim :?

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - nie mogłem nigdzie znaleźc odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Macie/znacie jakiś sposób na "zmiękczenie" denimu? Kupiłem jakiś czas temu Levisy 501 i są one straasznie sztywne i twarde, siedzenie w nich przez dłuższy czas to po prostu katorga, ale żal mi się ich pozbywać. :? Konkludując, jeżeli ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać, niech podzieli się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gechran napisał:

Z innej beczki - nie mogłem nigdzie znaleźc odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Macie/znacie jakiś sposób na "zmiękczenie" denimu? Kupiłem jakiś czas temu Levisy 501 i są one straasznie sztywne i twarde, siedzenie w nich przez dłuższy czas to po prostu katorga, ale żal mi się ich pozbywać. :? Konkludując, jeżeli ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać, niech podzieli się wiedzą.

 

Najprostszy to pochodzić tydzień. Każdy denim z czasem się rozbija. Możesz też kupić Softland w sklepie z niemiecką chemią (koniecznie!) i uprać.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jak wyglądają, ale za 80 zł to może być zakup życia. Kaihara to porządny japoński denim; spodnie mogły oryginalnie kosztować jakieś 7 razy więcej niż zapłaciłeś. Zdarzają się im jednak też tańsze linie. W każdym razie denim dobry lub bardzo dobry.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, jak sprawują się Wasze koszule w starciu z dżinsami? Po całym dniu zachowują oryginalny kolor, czy nabierają "pięknej" niebieskiej patyny? Przyznam, że dżinsy ostatni raz miałem na tyłku, gdy koszula była przykrą koniecznością zakładaną na rozdanie świadectw, a czarny t-shirt z logo Metallica w spodniach był obciachem :ph34r: , za który można było dostać łomot :twisted: , więc problem tak jakby rozwiązał się sam. Teraz chciałbym kupić jakąś parę (może leviski 511/501 ) i problem farbowania koszuli stał się jak najbardziej realny ;-) W którymś wątku jeden z Forumowiczów zachwalał parę dżinsowych portek wyrwanych w TK za, hmm białą wkładkę (?) wszytą wewnątrz pasa spodni, która chroniła koszulę przed zmianą koloru. Czy taka opcja to warunek konieczny, czy tylko fanaberia producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Ostatnio polubiłem spodnie z manszetami, lubię też podwiniętą nogawkę spodni dżinsowych. Normalnie nogawka 32 jest dokładnie taka, jakiej potrzebuję, więc rzadko miałem okazję podwijać. Ostatnio jednak trafiłem na promocji w USA bardzo fajne Levisy 501 (chyba 29 USD kosztowały), nogawka 34. Kupiłem, z myślą, że będę podwijał.

Ale to nie jest takie hop-siup, o nie! Chcę zrobić w miarę szeroki mankiet, powiedzmy dwucalowy, albo i większy, ale mam wrażenie, że nie wygląda to dobrze, nad mankietem nogawka się marszczy... Powinąć na dwa razy? Zaprasować, może przyfastrygować? Macie jakieś metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2016 o 18:38, swordfishtrombone napisał:

Koledzy,

Ostatnio polubiłem spodnie z manszetami, lubię też podwiniętą nogawkę spodni dżinsowych. Normalnie nogawka 32 jest dokładnie taka, jakiej potrzebuję, więc rzadko miałem okazję podwijać. Ostatnio jednak trafiłem na promocji w USA bardzo fajne Levisy 501 (chyba 29 USD kosztowały), nogawka 34. Kupiłem, z myślą, że będę podwijał.

Ale to nie jest takie hop-siup, o nie! Chcę zrobić w miarę szeroki mankiet, powiedzmy dwucalowy, albo i większy, ale mam wrażenie, że nie wygląda to dobrze, nad mankietem nogawka się marszczy... Powinąć na dwa razy? Zaprasować, może przyfastrygować? Macie jakieś metody?

Z tego co się orientuje spodnie muszą być odpowiednio dłuższe , należy je obciąć  , a z obciętej części wykonać mankiet , jeśli kolega posiada inne spodnie z mankietami to nie widzę problemu żeby podpatrzeć jak to wygląda , sam planuje taką przeróbkę jednej pary + zaprasowanie kantu , u Macaroniego wyszło to dosyć fajnie . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli trzeba wykonać mankiet dokładnie jak w spodniach wełnianych ? Mimo kolosalnej różnicy w grubości materiału? No, ciekawe, jak wyjdzie, aż chyba zaryzykuję.

Edit: już widzę te słynne spodnie Macaroni'ego. Mają faktycznie klasyczny mankiet (nie widać "odwrotnej strony" materiału), a mnie chodziło o porządne wykonanie prostego podwinięcia, jak tutaj:mens-cuffed-jeans-3.jpg

Oczywiście wiem, że jeśli spodnie mają nogawkę rozszerzaną od kolana w dół (jedna z charakterystyk kroju bootcut, o ile się nie mylę), to nie da się ich podwinąć w ten sposób. No, ale ja mówię o 501, czyli nogawka prosta, a mimo wszystko to podwinięcie nie wygląda dobrze... W tym kontekście pytałem o rady/sztuczki. W ostateczności można też taki "odwrócony" mankiet doszyć, tylko w czym to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.