Skocz do zawartości

Garnitur na ślub - prośba o ocenę


Sel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników, na forum jestem od długiego czasu, wyniosłem stąd bardzo dużo przydatnych informacji które na pewno pozwoliły mi się rozwinąć jeśli chodzi o modę męską. Teraz nadchodzi moment wyboru jednego z ważniejszych ubiorów w życiu... na ślub. Ogólnie mam problem z rzeczami RTW ponieważ jestem bardzo szczupły i wysoki (72kg/182cm), dodatkowo ręce dość długie. Jedyne koszule które na mnie dobrze pasują to są Hawes and Curtis extra slim fit stąd też zamówiłem w tej firmie garnitur.

Kiedyś zobaczyłem na blogu Mr. Vintage przykładowe zestawy na ślub i przy szukaniu stroju dla siebie od razu sobie przypomniałem o tym artykule, stąd jako pierwsze zdjęcie - inspiracja pochodząca z tego miejsca. Z góry przepraszam za brak krawata - nie miałem akurat pod ręką. Wybrane buty to czarne oksfordy Berwick, klasyczny cap-toe.

Garnitur wełna granat 120s
Kamizelka wełna szary prince of wales 140s z guzikami z masy perłowej
Całość ca. 440 euro

Moje wątpliwości co do garnituru:
1. Zbyt krótkie rękawy marynarki, może dlatego że mankiety koszuli są za szerokie ? Jestem w stanie założyć koszulę bez odpinania mankietów --> mam wrażenie że opadają za daleko i nachodzą na rękę zostawiając zbyt szeroki pasek.
2. Marynarka na 1 guzik --> z tego co wyczytałem ponoć bardziej formalna od klasycznych dwóch guzików ?
3. Zbyt krótka marynarka, jednak w folderach np. CT widziałem że długość slim-fitów jest krótsza, proszę o weryfikację.
4. Zbyt odstające szlice po ich przecięciu, ogólnie problem ponieważ mam szczupły tułów a niestety "kuper" odstaje.
5. Wąski krój + wąskie spodnie, czy to dobre połączenie dla szczupłej sylwetki ?
6. Czy nogawka może się kończyć na bucie bez opierania się od niego ? Czy garnitur wtedy nie traci formalności ?
7. Ile trzeba liczyć za dobrą igłę u krawca który zna się na rzeczy i poprowadzi w procesie szycia ? Zwykły materiał dobrej jakości (nie musi być premium) do tego. Ciężko mi było gdzieś znaleźć informację (rozpiętość od 4 tys do 10 tys).

Z góry dziękuję za komentarze.

0.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie trochę, że masz aż taki problem ze znalezieniem czegoś dla siebie w RTW. Twój wzrost prawie idealnie w średniej dla Twojego pokolenia, jesteś może trochę chudy, ale też nie jakoś bardzo... SuSu w kroju long + poprawki powinno chyba spokojnie załatwić sprawę? Oczywiście możesz uszyć na miarę, jeśli Cię stać, to zachęcam, ale nie myśl, że przy wzroście 182 cm i szczupłej budowie można już tylko szyć na miarę -- jest dokładnie odwrotnie :).

The Koopels są znani z bardzo szczupłych garniturów (mój niedożywiony francuski kolega się u nich ubiera, ale on ma tak ze 165 cm wzrostu i tylko tam mu coś pasuje -- to jest problem), ale na ślub bym się u nich nie ubrał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sel napisał:

SuSu mi podpowiada że w cale rozmiaru long nie potrzebuje, coś mi się wydaję że będę musiał jednak obie wersje sprawdzić.

Zdziwiłbym się, gdyby się obyło bez longa. Ja przy takim samym wzroście mam w SuSu rozmiar 52 (jestem dość słusznej postury) - marynarka w ramionach i na długość idealna, rękaw do skrócenia o 1-2 cm (tzn. ja nie skracam, bo w codziennym użytkowaniu nie widzę takiej potrzeby, ale na ślub bym jednak skrócił). Ty mógłbyś może spróbować 48-46 (jeśli mówisz, że masz poniżej 100 w klatce), tylko nie wiem, czy wtedy rękaw i marynarka nie zrobią się za krótkie. Do uniknięcia tego służy Long.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz rację, nie mam oka do tych rozmiarów, sam nigdy w życiu nie miałem marynarki mniejszej niż 50, chyba, że na komunię ;)

Tylko przy 46-44 to już raczej na pewno rękaw będzie za krótki... Ja mam dość krótkie ramiona i optymalny rękaw mam w SuSu 50.

Najlepiej spróbuj po jednym rozmiarze z Regular i Long.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, żeby nie zaśmiecać i nie zakładać nowych wątków również się podłączę ze swoim zapytaniem ślubnym. Czy uważacie, że ten garnitur jest odpowiednio dobrany? Byłem wczoraj w Albione i od razu wpadł mi w oko ten model, zwłaszcza jakość tkaniny. Nie wiem jednak, czy nie jestem zbyt zaślepiony tym pierwszym wyborem. Byłem później w Pruchniku i Bytomiu, ale tamte garnitury z szerokimi klapami wyglądały przy tym jak "szmaty". Czy możecie mi coś poradzić? Błagam nie zwracajcie uwagi na koszulę i muchę, bo dostałem je tylko do przymiarki z garniturem. Spodnie też zostały podwinięte, bo muszą iść do skrócenia.

Pozdrawiam.

fot 1.jpg

fot 2.jpg

fot 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, EmSon napisał:

Jakieś inne mankamenty? Chciałbym pójść do sklepu i mieć wyrobione oko na niektóre aspekty.

Marynarka jest zbyt krótka i za wąska w klatce (brzydko rozchylają się klapy, widać to na trzecim zdjęciu). Tak powinna leżeć marynarka:

IMG_8394.PNG.3ccbcb9e06b846fc6ce67df95d72b131.PNG

Ogólnie polecam przejrzeć na Instagramie profil użytkownika paulluxsartoria - wiele świetnie leżących marynarek i garniturów. Oczywiście to drogi bespoke lub bardzo drogi RTW i w sieciówkowym RTW ciężko będzie o coś takiego, ale możesz potraktować to jako wskazówkę do czego dążyć przy poszukiwaniach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, EmSon napisał:

Stylizacje paulluxsartoria  są świetne, jednakże w RTW nieosiągalne, zwłaszcza przy moim wzroście (mam 190 cm) i budowie ciała... Zastanawiam się też nad garniturem z klapami frakowymi. Czy taki garnitur jest odpowiedni na ślub?

Wiele firm, np. SuitSupply oferuje rozmiarówkę "long" właśnie dla osób o Twoim wzroście, nie rozpędzałbym się tak z tą nieosiągalnością. Przy okazji SS ma też o wiele ładniejszy krój od pokazanego przez Ciebie garnituru (szersze klapy, mniejsze wypełnienie ramion, dłuższa marynarka, ładniejsze proporcje). Ciężko oceniać po kilku słabej jakości zdjęciach, ale nie widzę nic bardzo nietypowego w Twojej sylwetce, więc nie za bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o swojej budowie ciała.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocno swego czasu zastanawiałem się nad garniturami SS. Muszę przysiąść z centymetrem i pomierzyć proporcje. Jedynym "problemem" jest mnogość wyboru. Wszystkie prezentują się wspaniale, jednakże światło, photoshop i inne kwestie sprawiają, że wybór jest niezwykle trudny. Jeżeli wierzyć informacjom na ich stronie dostawa w 4 dni nie powinna sprawiać większego problemu, bo ślub mam pod koniec czerwca. Szczególnie wpadł mi w oko ten model: http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-niebieski-gładki/P2529L.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefv1=Niebieski&prefn2=jacketType&prefv2=Otwarte klapy&prefn3=materialID&prefv3=Wełna

Zastanawia mnie jednak czy nie lepszy będzie z S110, a może 130? Przyznam, że zielony jestem w tym temacie, a szczególnie w modelach SS.

Bardzo dziękuję za poradę i dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Marynarka jest zbyt krótka i za wąska w klatce (brzydko rozchylają się klapy, widać to na trzecim zdjęciu). Tak powinna leżeć marynarka:

 

Mam wrażenie, że jest niekoniecznie za ciasna w klatce, tylko brzydko łamią się klapy (zamiast "opływać") na skutek np. słabej jakości klejonki. Drugim powodem takiego łamania mogą być wysunięte do przodu ramiona kolegi, co "ściska" front marynarki - to by zresztą wyjaśniało też problem z tym, jak marynarka leży w ramionach (natomiast same tego typu mocniejsze wypełnienia nie są niczym złym, to kwestia stylu, bardzo podobnie mają nawet niektóre włoskie firmy).

EDIT: spodnie, jak się przyjrzeć, też są za wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dziko napisał:

(natomiast same tego typu mocniejsze wypełnienia nie są niczym złym, to kwestia stylu, bardzo podobnie mają nawet niektóre włoskie firmy).

Ja nie przeciwnikiem mocniejszego wypełnienia ramion (oczywiście nie do granic absurdu, tak jak to robi np. Bytom) jako takiego. Po prostu takie wypełnienie niekoniecznie pasuje do każdego rodzaju sylwetki. Na przykład mnie nie pasuje w ogóle, wyglądam w mocno wypełnionych marynarkach karykaturalnie. W mojej opinii koledze @EmSonmocniejsze wypełnienie również nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dziko napisał:

Mam wrażenie, że jest niekoniecznie za ciasna w klatce, tylko brzydko łamią się klapy (zamiast "opływać") na skutek np. słabej jakości klejonki. Drugim powodem takiego łamania mogą być wysunięte do przodu ramiona kolegi, co "ściska" front marynarki - to by zresztą wyjaśniało też problem z tym, jak marynarka leży w ramionach (natomiast same tego typu mocniejsze wypełnienia nie są niczym złym, to kwestia stylu, bardzo podobnie mają nawet niektóre włoskie firmy).

Nie, klejonka nie ma tu nic do rzeczy. To spora klata kolegi @EmSon to robi. W większym rozmiarze może byłoby to mniej widoczne ale tak naprawdę sylwetka ze sporą klatką piersiową, a dokładniej wystającą mocno do przodu (wszyscy którzy pocili się na ławeczce będą wiedzieli o co chodzi) wymaga innego kroju.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.