Skocz do zawartości

Poprawianie kurtek skórzanych w Warszawie lub okolicy?


Madmaxer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry i odrazu przeprosze, bo nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu.

Chodzi mi o to ze po straceniu troche na wadze juz nie pasuje tak dobrze na mnie moja ulubiona kurtka skórzana i zastanawiam sie czy Panowie wiedza gdzie sie udac na zwezenie jej w klatce piersiowej. Szukam miejsca któremu mozna zaufac.

Szukam zatem miejsca gdzie moge zwezic i skrócic moja kurtke skórzana 

20170219201820_0.jpg

20170219201823_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pracownie chodzą mi po czaszce

Pan Julian Pietrzak oprócz tego,że możesz ją poprawić to istnieje możliwość szycia na miarę skórzanej kurtki adres obrońców helu 3 jeśli się nie mylę to warszawski ursus

Bardzo dobry rzemieślnik szyłem u niego kożuch wyszedł więcej niż dobrze teraz zamówiłem u pana Juliana kurtkę (według mojego zdjęcia) generalnie oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Tak jak pisałem wyżej również dokonuje poprawek.

2 pracownia to ulica koszykowa nigdy nie kojarzę numeru chyba 1 niedaleko placu na rozdrożu widziałem poprawioną kurtkę rzemieślnik skrócił rękawy jak również ją dopasował ładnie to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś zdjęcia mam muszę poszukać jak znajdę to wkleję natomiast jeśli chodzi o pana Juliana  to tak jak wspomniałem polecam oferuje bardzo dobra jakość za stosunkowo nie wygórowaną cenę rzemieślnik ma w swojej ofercie kilka skór wybór nie duży,ale jak się poczeka oferuje większą ilość jak i rodzaj surowca moja kurtka będzie ze skóry o nazwie bukat podszewka z bawełny z jego zbioru,jest otwarty na propozycje w przypadku szycia na miarę bardzo pomocne są zdjęcia kurtki lub kożucha o jaki nam chodzi.Fachowiec zaopatruję się w skóry w hurtowniach,garbarniach w okolicach Radomia czasami jeździ dalej np do Skoczowa (bardzo stara i zacna garbarnia),ale jak sam mówi bardziej specjalizują się w wyrobach do produkcji obuwia

Generalnie kompetentny facet z poczuciem humoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam się z aktywistą często efekt przeróbek jest mówiąc delikatnie niepewny to raz a dwa,że mogą pozostawiać ślady tak ostatnio mi mówił właśnie ww fachowiec i czasami lepiej powiedzieć nie niż narobić więcej szkody niż pozytku czyli kolokwialnie rzecz ujmując kurtka straci swoje proporcje i wtedy jest katastrofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem teraz na zdjęciu, że ta kurtka to Balstaff, więc droga rzecz. Ja bym jednak radził albo sprzedać tę i kupić nową, albo polubić nowe dopasowanie (chyba, że faktycznie dużo schudłeś i wisi), albo w ostateczności zaryzykować kurczenie chemiczne, tj. w ciepły dzień uprać kurtkę (tak tak) w letniej wodzie i wilgotną jeszcze założyć na siebie - skurczy się trochę. Metody nie polecam na delikatnych skórach, np. jagnięcej, ale końska, krowia, owcza - nic złego z nimi stać się nie powinno, potem tylko nawilżyć i będą OK, co najwyżej bardziej "mad maxowe" ;).

Droga kurtka to dobre, mocne szwy, które szkoda rozwalać -- rzemieślnik ich nie podrobi. Na tej samej zasadzie odradzam np. przeróbki trenczy Burberry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde nie jest jakos luzna w plechach. Jak sie zapne mam luzu jakies 1-2 cm.

Najwiekszy luz mam w bicepsach.

Ta kurtka jest 48, a w innej Burberry co posiadam, to w 46 jest idealnie dopasowana, ale ruchy mam delikatnie ograniczone.

Ta belstaff  ma byc podobno z Koziej skóry

 

Musze go tylko delikatnie zmniejszyc, to wtedy bedzie idealnie lezal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem kurtek Balstaffa na żywo, ale rozsądek mi podpowiada, że wyroby premium mają bardzo solidne szwy - gęste, mocną nicią itd. Używane do tego celu są często specjalne maszyny. Rzemieślnik zrobi szew inny, może nawet niekoniecznie mniej wytrzymały, ale różnica będzie. Na przerabianych trenczach Burberry bardzo to widać. Dlatego radzę, żeby ubrań z segmentu premium nie przerabiać, a tym bardziej skórzanych. To oczywiście Twoja kurtka i zrobisz, jak zechcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku, to najlepiej po prostu nosic ja taka jaka jest. 

Moze gdzies podczas deszczu zmoknie i sie skurczy :)

Jeszcze naszedl taki pomysl ze moze firma która szyje kurtki motocyklowe mogla by to zrobic konkretne. Cos jak firma Tarbor. Oni musza przeciez miec mocne szwy wiec moga miec odpowiednie maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.