Skocz do zawartości
mbs

Jaka książka leży na waszej szafce nocnej?

Rekomendowane odpowiedzi

Whitesnake    8503
23 minuty temu, metius napisał:

@Whitesnake

Polecam jeszcze jedną świetną, a może nawet najlepszą, ekranizację "Mistrza i Małgorzaty"

http://www.filmweb.pl/serial/Mistrz+i+Małgorzata-2005-164018

Dziękuję. To dobra ekranizacja - wierniejsza oryginalnemu tekstowi. Nie ukrywam jednak, że Holoubek ze swoją wrodzoną, zadumaną elegancją, bardziej pasuje do mojego wyobrażenia o Wolandzie. Choć może, to kwestia lepszego rozumienia niuansów w grze Holoubka, bo Basilaszwili w sumie też wypadł świetnie - tylko trochę obco, po rosyjsku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mosze    1371

To chyba w tym przedstawieniu (bardziej to teatr, niż film) Gajos przysiada się do Dymnej na ławeczce i zagaja: "Jednakowoż ładną mamy dziś pogodę" :D

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Whitesnake    8503
3 godziny temu, mosze napisał:

To chyba w tym przedstawieniu (bardziej to teatr, niż film) Gajos przysiada się do Dymnej na ławeczce i zagaja: "Jednakowoż ładną mamy dziś pogodę" :D

Tak, to w tym. To jedyne 5 sekund Gajosa w całym spektaklu. Sporo tam takich smaczków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dapi    329

Koniec świata i Hard-boiled Wonderland H. Murakami = fantastyka czyli bardzo ciekawe doświadczenie czytelnicze. Murakami w każdej dotychczas przeczytanej przeze mnie pozycji (ostatnio doszło Sputnik Sweetheart)  wprowadzał elementy "niesamowite" lecz nie z typowej fantastyki. Tutaj to jest fantastyka z elementami niesamowitości. W tej książce dowiemy się też jak zapisać encyklopedię na wykałaczce - to nie sci-fi.

Wcześniej skończyłem Johna Irvinga Uwolnić niedźwiedzie. Jeżeli ktoś po przeczytaniu Świata według Garpa stwierdził, że gość jest "pojechany" to tutaj utwierdzi się w tym przekonaniu i nawet je pogłębi

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wuj    1968

Panowie, dzięki za polecenie Roberta Wegnera i Opowieści z Meekhanu. Staje na drugim miejscu za Wiedźminem. Nie orientujecie się, kiedy kolejny tom? W necie jest tylko informacja, że w 2017...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marcin_L    590
3 godziny temu, Wuj napisał:

Panowie, dzięki za polecenie Roberta Wegnera i Opowieści z Meekhanu. Staje na drugim miejscu za Wiedźminem. Nie orientujecie się, kiedy kolejny tom? W necie jest tylko informacja, że w 2017...

Ja już też niecierpliwie przebieram nogami :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziko    790
3 godziny temu, Marcin_L napisał:

Ja już też niecierpliwie przebieram nogami :).

Najważniejszych premier nie robi się w okresie lipiec-wrzesień, bo to beletrystycznie martwy sezon, więc raczej później, ja nawet obstawiałbym grudzień. Jak coś, to na Polconie (pod koniec miesiąca) się dopytam i dam znać.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
-Bay-    13

serwus :)

widzę tu spore grono miłośników fantasy :) wspaniale 8-)

na półce:

Sarah J. Maas - cykl Szklany tron

Peter V. Brett - cykl Tron z czaszek

Brandon Sanderson - Z mgły zrodzony

Tad Williams - cykl Wieża zielonego anioła

jest trochę do poczytania ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
metius    145

Jacek Dukaj "Perfekcyjna niedoskonałość" - wczoraj skończyłem czytać. Dokładnie 24 godziny temu. Minęła doba, a ja wciąż mam dreszcze ;) 

Bez wątpienia jedna z najlepszych książek Autora i z całą pewnością najbardziej dająca do myślenia powieść sci-fi jaką było mi dane przeczytać od czasu :Ślepowidzenia" Peter'a Watts'a (fanów Lema zarzucających Watts'owi plagiat "Solarisa" proszę - Panowie, tylko nie w twarz! ;) )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziko    790
Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎25 o 18:47, -Bay- napisał:

Peter V. Brett - cykl Tron z czaszek

Bretta to tzw. "Cykl Demoniczny", a "Tron z czaszek" to czwarty tom. Swoja droga, jak pierwszy mi się podobał, tak po trzecim odpuściłem (Brett miał dobry wyjściowy pomysł, ale warsztat mocno kuleje).

W kwestii Meekhanu to info z pierwszej ręki jest takie, że niestety daty premiery jeszcze nie ma, trwają intensywne prace redakcyjne. Ale Robertowi było bardzo miło, że na nieliterackim forum ma tyle fanów ;-)

Z ciekawej fantastyko to ostatnio czytałem "Wodny nóż" Bacigalupiego - takie społecznie zaangażowane, dystopijne SF bliskiego zasięgu. O ile sama wizja i diagnoza autora mnie nie przekonują, o tyle obiektywnie patrząc, rzecz jest bardzo dobrze napisana, zatem polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
damiance    2329

W obronie zdrowego rozsądku / Thomas Woods

Bardzo ciekawa książka którą w pierwszej kolejności polecam Kolegom bez wykształcenia ekonomicznego -

autor w ciekawy sposób rozprawia się z sofizmatami ekonomicznymi, od codziennych po grubsze tematy. Więcej informacji:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/31698/w-obronie-zdrowego-rozsadku

woods.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pirx    10

"Tools of Titans"  - Timothy Ferris 

Zebrane najciekawsze fragmenty z wywiadów przeprowadzonych na podcaście autora. Można znaleźć kilka interesujących rzeczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
faber    136

Niedawno skończyłem "Gniew" Miłoszewskiego, przygody prokuratora Szackiego zawsze trzymają poziom.

Teraz czekam na "Początek" Dana Browna i "Labirynt Duchów" Zafona. Od lektury "Cienia Wiatru" zacząłem swoją przygodę z książkami, jak dziś pamiętam: wakacje w Łebie i książkę kupioną na kiermaszu :-D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mosze    1371

Może i pretensjonalna, ale z niesamowitym klimatem. Wszystkie książki Zafona pochłonąłem.

Kiedyś bezpośrednio po Zafonie czytałem Coelho - "Zwycięzca jest sam". Nie wiem, czy książka jest tak słaba, czy to "efekt Zafona", ale musiałem ściskać zęby, żeby przebrnąć. Straszne drewno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
werter    5

Skończony "Król" Twardocha z ukłonem do Mistrza Zaremby. Scena u krojczego świetna.

Zafascynowany "Królem" odpaliłem "Czarny charakter" Stachniaka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta