Jump to content
Pepo

Pipała - ręcznie wykonywana galanteria skórzana

Recommended Posts

@zimmermann, zamierzasz w największej przegródce nosić szmal lub inne często miąchane kwity?

Jeżeli tak, to mizdra po niedługim czasie dość wydatnie się wywoskuje niczym mizdrzane zapiętki w butach i będzie przyjmować różne niepożądane wonie, szybciej niż gdybyś wyścielił wnętrze. Może warto było choć spatynować wnętrze?

@zimmermann, zamierzasz w największej przegródce nosić szmal lub inne często miąchane kwity?
Jeżeli tak, to mizdra po niedługim czasie dość wydatnie się wywoskuje niczym mizdrzane zapiętki w butach i będzie przyjmować różne niepożądane wonie, szybciej niż gdybyś wyścielił wnętrze. Może warto było choć spatynować wnętrze?

Szmalu u mnie niewiele, więc to raczej nie będzie problemem, poza tym nie sądze żeby mizdra w portfelu przecierała się tak jak w butach. Czas pokaże, jeśli Twoja przepowiednia się spełni to wezmę to pod uwagę w kolejnym zamówieniu :)
  • Like 1

Noszę swój kilka lat, co prawda, również rzadko noszę banknoty, częściej w tej przegrodzie są potwierdzenia nadania z poczty, ale dalej pachnie skórą :D 

Dzięki zimmermann, niech się dobrze nosi ;) 

• Like 1

4abcfe52965347c6aba7f981b702ecd6.jpg
Wnętrze portfela od Przemka, jak widać żywe mięso, używany półtora roku. Zapachu brak - nie czuję ani Szanel Namber Fajw, ani szatni reprezentacji Tanzanii po serii rzutów karnych. Banknoty pozyskuję z bankomatu, w pokera ani trzy karty nie grywam.

• Like 3

Panowie, już niedługo, w mojej pracowni, pojawią się ciekawe skóry, np. takie jak Pueblo z włoskiej garbarni Badalassi Carlo w 8 kolorach, kolejno jak na poniższym zdjęciu, yellow, navy, coccinella, cognac, oliva, ortensia, black oraz tabacco.

DSC04693.jpeg.1626863e0c68067baadc78ea2369282e.jpeg

Pojawią się również skóry Dollaro, również z włoskiej garbarni, jednak tym razem z Conceria Walpier w kolorze oliva oraz chestnut. 

il_794xN.2116588179_5x6z.jpg.eb1f4c4a92623f4563991ea09b1076e5.jpg

A także znane wcześniej, pokazywane już tutaj skóry Buttero, również z garbarni Conceria Walpier, w kolorach dark brown, burgundy, chestnut, black i whiskey

DSC04792.jpeg.149de2edb6de32add33eb200c2808c0d.jpeg

Oraz takie 3 piękności, nie mam pewności z jakiej są garbarni, jednak po ich stemplu na mizdrze, mogę strzelać z dużą pewnością, że wykonała je garbarnia Rocado, ta sama która dostarczyła mi opisywany kilka postów wyżej Shell Cordovan. A te skóry będą w kolorze choco, navy (mat) oraz chestnut (połysk)

1306247686_opacochoco_2.thumb.jpeg.ad47038cf9b69e615a5bbd7ef101070e.jpeg

navy_3.thumb.jpeg.78b1a20a626be968039c3cf91f0be0ea.jpeg

chestnut_1_lux.thumb.jpeg.379620078c4b1257b63343ab81f7c185.jpeg

Także serdecznie zapraszam do składania zamówień, święta już coraz bliżej ;) 

Powyższe zdjęcia są udostępnione przez Maxima Bobrikova, nie są mojego autorstwa.

• Like 9

Granatowy robi wrażenie - konina pięknie leży w rękach
Zielonego nie widziałem. default_sad.png

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Zielony już w paczkomacie leżał :D

8 minut temu, Pepo napisał:

Zielony już w paczkomacie leżał :D

... a teraz jest w drodze do Łodzi💪

Pomysł inspirowany: https://www.rivetandhide.com/shop/categories/accessories/iron-heart-small-shell-cordovan-wallet-oxblood.html?___store=eu_en

Cena u Przemka dostosowana do środkowoeuropejskich warunków ekonomicznych:)

• Like 3

Możesz wrzucić zdjęcie zamkniętego, zapakowanego kartami i kilkoma banknotami portfela (bez bilonówki)? Jest miejsce na dowód i prawo jazdy?

fd17bc3459616750ec78334a8d9df199.jpg8bb6337167649ba5ac6371a553b71331.jpg
Sześć kart, cztery banknoty. Na drugie pytanie nie odpowiem, nie mam samochodu.

• Like 1

Dowód rejestracyjny nie zmieści się do kieszonki pod kartami, trzebaby poszerzyć portfel, albo po prostu wybrać inny model

Truskawka - czad. Mam już kilka pomysłów na truskawkowe bespoke: torebunia dla córuni, sakiewka na suplementy dla babuni, bransoletka dla kuzyna frutarianina i plecki na ajfony dla kochanki i żony.

• Like 1

Ja tylko dopowiem, bo niby śmieszki heheszki, ale już dostałem kilka pytań o truskawkę ;) To jest skóra z węża morskiego :D 

• Like 2

2 godziny temu, Szydlowsky napisał:

Ja bym pogrubił ten pasek przy uszach , koperta jest dość masywna i wydaje mi się że wyglądałoby to lepiej 🙈

Już jest pogrubiony. Ma dokładnie takie same grubości jak oryginalny

• Like 1

Pomysł Krzyśka wpadł w oko również innym osobom, jednak każda z nich wybrała inny akcent kolorystyczny do tej strusiej nóżki ;) 

IMG_20191128_190333_054.jpg

IMG_20191203_120050.jpg

• Like 4
  • Upvote 1