Skocz do zawartości

Pipała - ręcznie wykonywana galanteria skórzana


Pepo

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Krzysztof G napisał:

Nie ujmując jakości pracy, dlaczego przy zaokrągleniach jest krzywy szew?

Szczerze mówiąc to nie rzuca mi się nic szczególnego w oczy, ale jeżeli już to pewnie wynika to z tego, że kształt dziur pod szew jest taki  / / / / / / / i pożądanym efektem jest układanie się nici w zygzak, co przy zaokrąglonych rogach może powodować dziwny efekt :)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie czynniki które wymieniłeś mają znaczenie, a to nie są jeszcze wszystkie :D Szerokość ściegu, kształt otworów pod szew, grubość samej skóry... wszystko ma znaczenie. Ostatnie zdjęcie MK też jest zbliżone do tego jak ja szyję. 

 

Ogólnie są różne style i to od kaletnika i jego klientów zależy jak chce tworzyć swoje produkty. Gruba skóra, jucht, gruba nić, szeroki ścieg jest bardziej kojarzony z amerykańskim leatherworkingiem. Ja preferuję styl europejski, wąski ścieg, cienka nić, szew układający się w zygzak. Możesz zobaczyć do czego dążę w swoich pracach na instagramie takich osób jak simaprague, chestermox, niwa leathers :)

 

Te zdjęcia które wrzuciłeś też są z różnych okresów z tego co widzę. Pierwszy pokrowiec to z tego co widzę jest zrobiony przez Skalpela, możesz zobaczyć jak wygląda ostatni jego zrobiony cardholder widoczny na jego fp niestroj leatherworks, widać różnicę? 

Zdjęcia od MK też są chyba z różnych okresów i wydaję mi się, że Mateusz również zaczyna robić rzeczy trochę delikatniej, nie jak siodła :P

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dwa cardholdery, jeden z Bridle w kolorze australian nut przeszyty białą nicią poliestrową, drugi z włoskiej skóry międlonej w kolorze british racing green przeszyty lnianą nicią Fil au Chinois Lin Cable w kolorze verde. Jeżeli ktoś zainteresowany to oba są na sprzedaż, Bridle 120zł, włoska w kolorze wyścigowej zieleni 80zł. 

IMG_20170824_173712.jpg

IMG_20170824_173820.jpg

IMG_20170824_173833.jpg

IMG_20170824_173922.jpg

IMG_20170824_174103.jpg

IMG_20170824_174138.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Włoska, roślinnie garbowana czarna skóra z podszewką z niebieskiego koziego weluru, całość przeszyta czarną nicią. Jako tło robi shell cordovan z garbarni Rocado we Włoszech. Doszły do mnie dzisiaj dwa shelle, czarny i bordo, jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam do kontaktu ;) (ostatnie dwa zdjęcia pochodzą od producenta ze strony cordovan.co)

IMG_20170928_185010.jpg.ba0b67a617e9280ad7b04036c7f63af5.jpg

IMG_20170928_185212.jpg

5918e8e2fc33a138610a7f5f_black_transparent title.png

591738c8e9b0ec0f641e2d18_burgundy_transparent_2.png

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pepo możesz spokojnie wykorzystać dwie jednakowe lampki biurkowe i regulować moc oświetlenia przez oddalenie i przybliżanie ich.
Przy zdjęciach najlepiej wyłączyć inne oświetlenie.
Wtedy nie masz problemu z inną barwa światła niż te dwie lampki na zdjęciach. Dodatkowo przyda się statyw.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepo możesz spokojnie wykorzystać dwie jednakowe lampki biurkowe i regulować moc oświetlenia przez oddalenie i przybliżanie ich.
Przy zdjęciach najlepiej wyłączyć inne oświetlenie.
Wtedy nie masz problemu z inną barwa światła niż te dwie lampki na zdjęciach. Dodatkowo przyda się statyw.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


W sumie... Mam lampkę z ikei na ramieniu, dokupić drugą i będzie baja. Żarówki najlepiej w okolicach 5500K z tego co wyczytałem? Statyw też mam :) aparatu tylko brak, zdjęcia wykonuje telefonem, no ale przy dobrym oświetleniu nie powinno być źle :) dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pokryłem to jeszcze czarnym woskiem i zrobiłem na błysk. Efekt jest taki, że w ciemniejszych warunkach portfel jest praktycznie czarny, jednak w mocnym świetle zaczyna się feeria bazowych odcieni, czyli granatu i bordo :P Mi się efekt podoba niesamowicie, osobom które wcześniej skrytykowały, po zobaczeniu ostaecznego efektu, również :P No i niestety zdjęcia (te moje przynajmniej) nie oddają tego co widać w rzeczywistości. 

Parę rysek na warstwie wosku jest, bo od tygodnia już noszę przy sobie :) 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Paneraie to same zło. Mam taką spiskową teorię, że przez nie znacznie zmniejsza się pogłowie różnych mniej lub bardziej egzotycznych ptaków, ssaków, gadów i płazów (?) :twisted:

Edit: ja mam je niespełna od miesiąca, a już na sumieniu- aligatora, dwa kajmany, strusia, antylopę, jakieś bydlę bardziej prozaiczne.... i jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa :-D

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Tanatos70 napisał:

No Paneraie to same zło. Mam taką spiskową teorię, że przez nie znacznie zmniejsza się pogłowie różnych mniej lub bardziej egzotycznych ptaków, ssaków, gadów i płazów (?) :twisted:

Edit: ja mam je niespełna od miesiąca, a już na sumieniu- aligatora, dwa kajmany, strusia, antylopę, jakieś bydlę bardziej prozaiczne.... i jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa :-D

Jakbyś słonia chciał do kolekcji to wiesz gdzie mnie szukać ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.