Skocz do zawartości

czy któryś z Panów lata?


antolll

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem kilka lat temu kurs na paralotni w szkole na Żarze. Nie wiem, czy "to się liczy" ale mogę polecić jako całkiem niezły erzatz "prawdziwego" latania. Wrażenia z samodzielnego lotu są nieporównywalne z niczym innym a poziom adrenaliny i hormonu (?) szczęścia mocno wykracza poza standardowe doznania.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

tak, CPL(A)

Kroczysz droga aeroklubów zaliczajac licencję po licencji, albo kończyłeś ww. politechnikę? Jak finansowo kształtuje się droga od zera do bohatera?

Kwestia dwóch lat w USA i skupienia sie na tylko tym. Koszt w sumie ok. $30,000.00 z ponad 250 h nalotu

Od razu bohatera? W ogole nie mam czasu teraz latac :( ledwo utrzymuje currency.

EDIT: aaa, zapomnialem dodac ze licencje z US trzeba skonwertowac w ULC, co wymaga zdania teorii, wylatania z 15 godzin tutaj i zdania egzaminu przed tutejsza komisja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPLa w USA to 30 tyś $? A nie orientuje się kolega ile trzeba dorzucić do ATPL?

Nie starasz się dociągnąć do liniowca?

Staram, ale latajac tyle ile obecnie to odpowiedni nalot zrobie za jakies 40 lat :P

a kazda godzina nalotu kosztuje, mysle ze jeszcze z $45k usd i bedzie atpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spory wydatek i trochę mnie zdziwił. Znam osoby, które w Pl zamykały się w 150 tyś. (tylko część godzin wylatały, jako powietrzne taksi dla skoczków)

A szansy na podłapanie jakiejś roboty za free żeby tylko godzinki latały nie szukałeś, albo w stanach po prostu o to ciężej, bo bak znajomości? Ciągnięcie szybowców/skoczków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spory wydatek i trochę mnie zdziwił. Znam osoby, które w Pl zamykały się w 150 tyś. (tylko część godzin wylatały, jako powietrzne taksi dla skoczków)

A szansy na podłapanie jakiejś roboty za free żeby tylko godzinki latały nie szukałeś, albo w stanach po prostu o to ciężej, bo bak znajomości? Ciągnięcie szybowców/skoczków?

mozna by to w ten sposob tez zrobic (rowniez latac nad polami i plantacjami i opryskiwac). w moim przypadku to raczej kwestia braku czasu. chociaz moze kiedys.

Polacy to madry narod - potrafia wszystko zrobic tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Sprawa z ATPL frozen jest trochę smutna. Trzeba wydać większy, mniejszy ogrom pieniędzy na uzyskanie samego CPL'a i teorii z ATPLa. O ile pamiętam to trzeba legitymować się 250h nalotu. Linie lotnicze nie wykazują zainteresowania kandydatami z nalotem 400-500h - to teraz proszę pomyśleć, ile trzeba sobie sfinansować na własną rękę..., żeby zasiąść jako FO. Ech... no i ta konwersja na dżary w przypadku US.

Pozdrawiam.

Disclaimer: Nie jestem pilotem, ale byłem o krok od przekwalifikowania się w kierunku tego zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.