Skocz do zawartości

Produkty Miler Menswear - opinie i dyskusje forumowiczów


Friq

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Ja mogę porównać do paska od @Skalpel za bodajże 200 złotych i pasek od Darka jest ZDECYDOWANIE lepszy w każdym aspekcie (skóra, krawędzie, klamra). Co nie zmienia faktu, że z pasków od Milera jestem całkiem zadowolony. Kupiłem je w cenie promocyjnej i uważam, że mniej więcej tyle są właśnie warte. Na pewno nie był to deal życia, ale też nie narzekam.

Tu sie z Toba zgodzę. Paski od Skalpela wygladaja naprawdę bardzo dobrze. Żałuję, że umkneło mi to zamòwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dziko napisał:

Ja akurat jestem paskowym freakiem, nawet nie liczę, ile ich mam, [...]

 

2 godziny temu, figo napisał:

@Michał W. Jakiejś ogromnej skali porównawczej nie mam, ale kilka pasków w życiu przenosiłem i uważam, że w tej cenie (99,50 zł), ciężko o coś lepszego. [...]

Nie mam pasków w/w marek, w dodatku uważam, że pasek jest stosunkowo mało (mniej) istotnym elementem garderoby. Mam ich jedynie kilka; preferuję wykonane z jednego kawałka skóry (bez przeszyć). Takie paski kupuję na Hożej w Warszawie, w cenie ok. 70-80 zł. Są dobre jakościowo i ciekaw jestem, w jaki sposób można byłoby je istotnie ulepszyć. Może któryś z kolegów je posiada i się wypowie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie chciałbym tylko dodać, że biała koszula ocbd ze sklepu Miler, która przyszła do mnie około miesiąc temu miała wystające nitki na większości szwów. i Nie był to nitki rzędu milimetrów tylko 2 centymetrowe. Nie mam na poparcie swojego wywodu zdjęć ponieważ w przerażeniu szybko je poucinałem. Nie chcę tutaj każdego zniechęcać do zakupów w tym sklepie, ale Ja się bardzo, ale to bardzo zawiodłem otrzymawszy zamówiony produkt w konfrontacji z tym w jaki sposób jaki jest przedstawiany przez sklep (najwyższa jakość itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SceptycznyMiś napisał:

Ja od siebie chciałbym tylko dodać, że biała koszula ocbd ze sklepu Miler, która przyszła do mnie około miesiąc temu miała wystające nitki na większości szwów. i Nie był to nitki rzędu milimetrów tylko 2 centymetrowe. Nie mam na poparcie swojego wywodu zdjęć ponieważ w przerażeniu szybko je poucinałem. Nie chcę tutaj każdego zniechęcać do zakupów w tym sklepie, ale Ja się bardzo, ale to bardzo zawiodłem otrzymawszy zamówiony produkt w konfrontacji z tym w jaki sposób jaki jest przedstawiany przez sklep (najwyższa jakość itp.)

Przed chwilą odebrałem swoją pierwszą koszulę od Milera. W mojej ocenie jest odszyta bardzo starannie; nitki nie wystają. Tkanina wydaje się również dobra. Rozmiar jak dla mnie prawie, że idealny - jedynie to mogłaby być trochę dłuższa. Niemniej, nie zostawię jej, bo zamówiłem Long Button Down i mi kołnierz nie pasuje. Nie to, że jest nie ładny, po prostu kołnierze button down mi jakoś nie leżą.

EDIT Tak z innej beczki, właśnie obczajam koszule firmy Trashness i opis dostawy mnie rozwalił: "Orders to countries with shitty postal service like Russia may take longer. " :D 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dziko napisał:

O tak, niewątpliwie, w uroku urok. Sam rozważałem zakup nowych poszetek Milera, ale w międzyczasie coś mnie podkusiło i zaszalałem z dwoma poszetkami Turnbull & Asser z wyprzedaży. No i niestety, zamiast urokliwego rzemiosła dostałem chyba jakąś przemysłową masówkę:

No Twoja jest pięknie odszyta nie zaprzeczam. Aczkolwiek w przypadku moich poszetek (nie tak pięknie odszytych) nie widzę różnicy między szyciem u Milera i w Poszetce stąd chcąc być obiektywnym nie najeżdżałbym tylko na tą firmę. Pierwsze 3 od dołu to Poszetka. Widać nierówno ucięty brzeg, albo wciągnięte rogi albo nierówny rulonik czy sciągający szew. Dalej 4 poszetki Milera, widać rulonik bardziej płaski też często nierówny albo wystające nitki, sciągający ścieg czy krzywe obcięcie materiału. Ostatnia Nonchalant idealna czyli da się aczkolwiek mam wątpliwości czy to ręczne szycie.

IMG_0297.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Ja mogę porównać do paska od @Skalpel za bodajże 200 złotych i pasek od Darka jest ZDECYDOWANIE lepszy w każdym aspekcie (skóra, krawędzie, klamra). Co nie zmienia faktu, że z pasków od Milera jestem całkiem zadowolony. Kupiłem je w cenie promocyjnej i uważam, że mniej więcej tyle są właśnie warte. Na pewno nie był to deal życia, ale też nie narzekam.

Paski od Darka z EBLa z klamrami solid brass to - nie mam co do tego wątpliwości - światowa ekstraklasa pasków. Ale nie ma co porównywać - Darek jest producentem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bodzixon napisał:

Przed chwilą odebrałem swoją pierwszą koszulę od Milera. W mojej ocenie jest odszyta bardzo starannie; nitki nie wystają. Tkanina wydaje się również dobra. Rozmiar jak dla mnie prawie, że idealny - jedynie to mogłaby być trochę dłuższa. Niemniej, nie zostawię jej, bo zamówiłem Long Button Down i mi kołnierz nie pasuje. Nie to, że jest nie ładny, po prostu kołnierze button down mi jakoś nie leżą.

EDIT Tak z innej beczki, właśnie obczajam koszule firmy Trashness i opis dostawy mnie rozwalił: "Orders to countries with shitty postal service like Russia may take longer. " :D 

W takim razie mój egzemplarz nieco różnił się w staranności obszycia od Twojego. Bardzo cieszy mnie Twoja opinia ponieważ wzory, kolory i dopasowanie koszul Miler jest dla mnie niemal idealne, a ostatnie moje zamówienie mnie troszkę zniechęcilo. Dam zatem druga szanse koszulom z tego sklepu. Wybaczcie kalectwo w przecinkach i polskich znakach, ale pisane na szybko z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9 marca 2017 o 19:25, FONos napisał:

No Twoja jest pięknie odszyta nie zaprzeczam. Aczkolwiek w przypadku moich poszetek (nie tak pięknie odszytych) nie widzę różnicy między szyciem u Milera i w Poszetce stąd chcąc być obiektywnym nie najeżdżałbym tylko na tą firmę. Pierwsze 3 od dołu to Poszetka. Widać nierówno ucięty brzeg, albo wciągnięte rogi albo nierówny rulonik czy sciągający szew. Dalej 4 poszetki Milera, widać rulonik bardziej płaski też często nierówny albo wystające nitki, sciągający ścieg czy krzywe obcięcie materiału. Ostatnia Nonchalant idealna czyli da się aczkolwiek mam wątpliwości czy to ręczne szycie.

IMG_0297.JPG

Pierwsza poszetka ze zdjęcia jest obszyta maszynowo. Końcowy efekt w głównej mierze zależy od umiejętności i wprawy (u nas Panie szkolą się przynajmniej miesiąc) oraz od rodzaju tkaniny. Wiadome jest, że wełna będzie układała się inaczej od jedwabiu. Jedwab diagonalny inaczej niż satynowy itd. Ważne jest co tak na prawdę cenimy i czy urok ręcznych wybrzuszeń, które tworzą "krzywizny" potrafimy przyjąć jako atut. Nie twierdzę, że przeszycie maszynowe jest niedopuszczalne, ale porównywanie go z ręcznym chyba mija się z celem.

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też teraz spojrzałem na swoje poszetki od Poszetki. Nie są idealnie równe (jedwabna najrówniejsza, lniana najbardziej nierówne brzegi ma - ale wyraźnie widać, że na to wpływa specyfika tkaniny) - lecz to są nierówności rzędu 1-2 mm (tak na oko) i dla mnie dzięki temu widać, że to ręczne szycie, ale nie psuje to estetyki. Boki są równe, czasem nieznacznie wybrzuszone (niełatwo też ułożyć idealnie równo, bo tkaniny są nieco elastyczne itd.), ale to zupełnie nieistotne podczas użytkowania.

Te "buble" od Milera ze zdjęć z początku tego wątku na moje oko są gorzej wykończone, co może wynikać z pośpiechu czy braku wprawy, ale patrząc na nie całościowo (nie na poszczególne najgorsze fragmenty) - jest słabo, ale nie koszmarnie. Gorzej z tymi uciętymi wzorami - wina źle rozplanowanego wydruku - tak nie powinno być.

Co do pasków, mam od Milera 4 (3 licowe, 1 zamszowy), średnio kupione za jakieś 80 zł sztuka - co jest ceną bardzo korzystną. Wg mnie genialne nie są ani nie można ich uznać za produkt "luksusowy", lecz na półce pasków w cenie w przedziale 100-150 zł są bardzo przyzwoite.

80-100 zł kosztują (w podstawowych promocjach) chociażby paski Vistuli, wólczanki, M. Dutti (żeby wymienić popularne sieciówki) - i od nich paski Milera są wyraźnie lepsze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miro napisał:

Co do pasków, mam od Milera 4 (3 licowe, 1 zamszowy), średnio kupione za jakieś 80 zł sztuka - co jest ceną bardzo korzystną. Wg mnie genialne nie są ani nie można ich uznać za produkt "luksusowy", lecz na półce pasków w cenie w przedziale 100-150 zł są bardzo przyzwoite.

Mam dwa, ustrzeliłem w jakiejś promocji za niecałe 80 zł, w tej cenie nie widziałem lepszych pasków, dałbym stówę albo sto dwadzieścia i byłbym równie zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie co do paskow. Bez sensu porywnywac paski za 100zl z paskami za 200zl. Mowie ze te Milera kosztuja 100zl bo tam wiecznie sa jakies promocje i mozna je dostac mniej wiecej w takiej cenie i szczerze watpie zeby w ogole sprzedawaly sie w regularnej cenie.

Co do poszetek to dyskusyjna jest dla mnie ich estetyka z nazwa firmy na kazdym boku. Trzeba kombinowac jak to zlozyc zeby ten Majler sie nie wychylil z brustaszy.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kupiłem w  preorderze 3 poszetki, otrzymałem tak jak większość niechlujnie wykonane, po zgłoszeniu do sklepu zaproponowano wymianę na nowe bez wad. W dniu dzisiejszym otrzymałem nowe. Wg mnie poszetka z dzikiem nadal pozostawia wiele do życzenia (ucięte uszy), a może to ja oczekuje zbyt wiele?

a821ec98d6be.jpg

57429645827e.jpg

Wilk chyba ujdzie w tłumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎12 o 13:14, poszetka.com napisał:

Pierwsza poszetka ze zdjęcia jest obszyta maszynowo. Końcowy efekt w głównej mierze zależy od umiejętności i wprawy (u nas Panie szkolą się przynajmniej miesiąc) oraz od rodzaju tkaniny. Wiadome jest, że wełna będzie układała się inaczej od jedwabiu. Jedwab diagonalny inaczej niż satynowy itd. Ważne jest co tak na prawdę cenimy i czy urok ręcznych wybrzuszeń, które tworzą "krzywizny" potrafimy przyjąć jako atut. Nie twierdzę, że przeszycie maszynowe jest niedopuszczalne, ale porównywanie go z ręcznym chyba mija się z celem.

Napisałem że mam wątpliwości czy ta ostatnia to ręczne szycie więc czuję się usprawiedliwiony zestawieniem :). Pisałem też na początku tego wątku że też nie uważam tego (czasem nierównego) obszycia za wadę zwłaszcza pisząc "wg mnie taki jest urok szycia ręcznego" co jednak spotkało się z krytyką innych że nie mam racji i jednak powinno być to obszyte równo. Jeśli więc przyjmujemy że szycie ręczne nie musi być równe (np. ręcznie obszywane dziurki w marynarkach też nie są idealne przecież) to nie rozumiem pretensji o krzywe poszetki Milera. Jeśli zaś przyjmujemy że musi być idealnie równo, to nie rozumiem nagonki jedynie na Milera skoro jak pokazałem inne są szyte podobnie. Ponownie stwierdzę że nie chce bronić Milera (mój Phoniex jest w kolejnej poprawce i nie wiem co z niego jeszcze zostanie) ale jestem za równym traktowaniem każdego nawet jeśli zbyt napompowana reklama Milera razi. Sarkastyczne pisanie Majler przez niektórych też chyba nie przystoi na tym forum i już nawet nie jest śmieszne. Takie moje zdanie.

Czy coś wiadomo o tych darmowych poszetkach dla "niezadowolonych" ;) ?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczne szycie powinno być "w miarę równe". Te na zdjęciach IMHO jest poniżej tej granicy.

Sądzę, że ten błąd w zaprojektowaniu tkaniny jest nieodwracalny i trudno oczekiwać mniej poucinanych poszetek z tego samego kuponu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.