Skocz do zawartości

Produkty Miler Menswear - opinie i dyskusje forumowiczów


Friq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.02.2019 o 23:43, babicz999 napisał:

 

PS. Czy do zakupionych garniturów MM dodaje pokrowiec oraz wieszak?

Tak, dodaje. Pokrowiec całkiem sprytny, ułatwia złożenie na 3, co w moim przypadku skutkuje akurat idealnym dopasowaniem do walizki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 20:07, ArtBi napisał:

Zamówienie, dostawa i pokrowiec bez zarzutu, niestety potwierdzam problemy z rozmiarówka. Marynarka baaardzo slim, ciężko sie dopiac, dla odmiany spodnie dosyc luzne. A sylwetka w miarę standardowa 

SuSu Lazio 48R po delikatnych przeróbkach leży idealnie. Po wymiarach MiMe skłaniałbym się w stronę rozmiaru 176/96/84, jednak patrząc na Twój wpis chyba powinienem wziąć 182/100/84. Potrafisz doradzić co z wieszaka byłoby na mnie bardziej pasujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przymierzałem 48R SuSu i nie było szansy na dopięcie się w talii. Była też wyraźnie za krótka (szczególnie rękawy). Tymczasem w Milera 182/100 się mieszczę i choć jest mocno dopasowana, to moim zdaniem leży ok.

Skłaniałbym się więc ku twierdzeniu, iż 100-tka Milera będzie zauważalnie większa od 48-ki SuSu. Natomiast 96-tka może być mniejsza.
Co do rękawów, to 100-tka Milera w 182 cm ma na pewno dłuższe rękawy niż 50-tka SuSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że za swój ciemnobrązowy dałem 190 złotych na obniżce. Co prawda nie mam porównania z innym, a do innych produktów marki często jestem krytyczny, natomiast sam szal sobie bardzo chwalę. Jest bardzo przyjemny w dotyku, a materiał świetnie się układa (można powiedzieć, że jest "lejący") i ciekawie prezentuje (głębia koloru).

 Za cenę około 200 złotych bardzo polecam, natomiast rozważałbym też zakup szala z wełny escorial (na ile posiada zachwalane cechy to inna kwestia i tu się nie wypowiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do rozmiarówki garniturów: mam nieco odmienne spostrzeżenia. Porównujac SuSu Lazio 48 i Miler 176/100/86: SuSu leży na mnie w porzadku a marynarka Milera po prostu sie nie dopinała (nawet przy głębokim wdechu) a z kolei spodnie były dosyć luźne. Może jakiś problem z trzymaniem rozmiarówki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz Milera dla wzrostu 176 cm z SuSu 48. 48-ka jest dłuższa i zapewne guzik wypada niżej (bliżej jej na pewno do rozmiaru 182 niż do 176).
Generalnie cała ta dyskusja dowodzi rzeczy oczywistej: trzeba przymierzać, bo to że na kimś coś leży ok nie znaczy, że na kimś innym będzie tak samo:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kupiłem ostatnio Pheonixa i co do rozmiarówki to faktycznie kierując się samymi oznaczeniami 176/96/84 itp. można się naciąć, wziąłem rozmiar większy po wymiarach z tabelki i leży w porządku może poza ciut zbyt obszernymi w udach spodniami.

Pasek - szok. @FONos kiedy kupowałeś? Ja mamy bodaj z 2016, noszę prawie codziennie i nic takiego się (jeszcze) nie dzieje. Może późniejsze wypusty są spartolone, bo to jawna niezgodność towaru z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
4 hours ago, papiez_ said:

Ktoś użytkuje granatową marynarkę Turin? Mocno się nad nią zastanawiam. 

O dopasowaniu już było w tym wątku, więc nie będę się powtarzał.

Od strony użytkowej... po kilku miesiącach nie widać, żeby się coś niepokojącego działo z marynarką. Z drugiej strony nie była jeszcze czyszczona/prasowana więc najgorsze przed nią.

Na plus fajna faktura materiału, kolor, póki co trwałość (nic się nie "powycierało").
Raczej nie jest to marynarka na lato.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra, skusiłem się na Turina w promocji, z dodatkowym kodem -10% wyszło 719zł.

Sama tkanina robi dobre wrażenie, z zadatkami na woła roboczego przy czym jest bardzo lekka. Generalnie bardzo cenię merino wool za cechy termoizolacyjne, jej wytrzymałość i relację cena/jakość.

Jeżeli chodzi o rozmiar to poszedłem 1 wyżej (176/100) niż zazwyczaj a i tak jak dla mojej sylwetki jest ciut zbyt taliowana mimo że mam dość szablonowy trapez zamiast tułowia hehe. Przydałby się jeszcze z 2cm luzu w pasie (co widac na focie, klapa ma delikatne załamanie) aczkolwiek ostatnio przybrałem z 3kg i poszło chyba w te rejony. Przy czym rozmiar wyżej bylby za szeroki w plecach i ramionach.
Mam flanelowego Phoenixa i wydaję mi się, że jeat minimalnie obszerniejszy.

Czy kupiłbym drugi raz? Za tę cene tak, jako pierwszy blezer, który będzie sporadycznie użytkowany myślę, że to spoko zakup. d85c1b745ea8f3f466682acd36995bf1.jpg5b2544e6b5fee3450329c38c1988c1dd.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ponad pół roku temu skusiłem się na grafitowego Onyxa, bo kosztował niecałe 900 zł (ostatni egzemplarz). Garnitur robi bardzo dobre wrażenie, a w sieciówkach takiego dobrego produktu nie dostaniemy. Ogólnie po lekkich ingerencjach krawca jestem zadowolony - poszerzył spodnie w pasie, usunął szlufki, skrócił nogawki, a z materiału, który został dorobił regulatory boczne ;) Jedyne do czego mogę się przyczepić to zbytnie dopasowanie marynarki, ale może już pora na większy rozmiar bo trochę urosłem w barkach... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hejtu na poszetki w tym temacie, to kupiłem 3 szt. z kolekcji ze zwierzętami (wilki, lis i ryś). Jedne z najładniejszych poszetek jakie mam w swojej kolekcji i niewątpliwie dobrze zrobione. Wszystko równe, zwierzęta w rogach całe, nieprzycięte ;)

Mogę jeszcze wypowiedzieć się co do koszul. Moim zdaniem ciężko znaleźć coś lepiej zrobionego w tych cenach na rynku. Ja mam białą i błękitną ocbd i są super. Jedyna lepsza koszula jaką mam w szafie, która je znaczne przebija to biały pin collar z mankietem portofino z Zackromana, ale to już inna półka cenowa i jakościowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 1.05.2019 o 21:33, equestrian napisał:

Mogę jeszcze wypowiedzieć się co do koszul. Moim zdaniem ciężko znaleźć coś lepiej zrobionego w tych cenach na rynku. Ja mam białą i błękitną ocbd i są super. Jedyna lepsza koszula jaką mam w szafie, która je znaczne przebija to biały pin collar z mankietem portofino z Zackromana, ale to już inna półka cenowa i jakościowa :)

Pozwolę sobie się nie zgodzić. W mojej ocenie koszule jakościowo wypadają jedynie poprawnie, daleko im do szału. Zdarzają się niedoróbki. Jeżeli mówimy o cenach, to za standardowe 350-400 zł naprawdę da się kupić lepszy towar. Wyraźnie bardziej dopracowane koszule szyje w mojej ocenie chociażby @poszetka.com, również Osovski nie odstaje wyraźnie jakościowo, a trafiają się i ciekawe materiały. A skoro jesteśmy w okolicach 400 zł, to jak już zostało wspomniane można się udać do ZR, gdzie jakość wykończenia i dbałość o detale jest co najmniej poziom wyżej jak u Milera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tanin napisał:

Pozwolę sobie się nie zgodzić. W mojej ocenie koszule jakościowo wypadają jedynie poprawnie, daleko im do szału. Zdarzają się niedoróbki. Jeżeli mówimy o cenach, to za standardowe 350-400 zł naprawdę da się kupić lepszy towar. Wyraźnie bardziej dopracowane koszule szyje w mojej ocenie chociażby @poszetka.com, również Osovski nie odstaje wyraźnie jakościowo, a trafiają się i ciekawe materiały. A skoro jesteśmy w okolicach 400 zł, to jak już zostało wspomniane można się udać do ZR, gdzie jakość wykończenia i dbałość o detale jest co najmniej poziom wyżej jak u Milera.

Ja kupowałem też te koszule jak były tańsze i jeszcze promocja była, więc patrzę przez pryzmat tamtej ceny. Faktycznie można dołożyć 50 zł i mieć lepsze koszule u Zack Romana, ale ocbd nadal kosztuje 340 zł, więc nie jest źle :) Biały pin collar, który był produkowany pod szyldem SZARMANT, miał w moim przypadku odstające nitki, a za tą cenę nie powinno to niby mieć miejsca... Ta kupiona pod szyldem ZackRomana już jest znacznie lepiej wykończona. Ja nie jestem aż tak wybredny, więc nie narzekam, nie zwracam i po prostu noszę ;) Jeśli chodzi o produkty od Milera, to tak czy siak jestem zadowolony i kupię jeszcze nie raz, szczególnie jak będą przeceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chinosy w zakończonym preorderze i nie polecam - liczyłem na krój zbliżony do spodni garniturowych (posiadam Phoenixa), a może nawet trochę węższe (w końcu nie bez powodu był elastan w składzie). Dostałem workowate (nadmienię, że mam dosyć masywne nogi), za długie o co najmniej kilkanaście cm (mam 174, zamówiony rozmiar to 48) chinosy, w wyblakłym kolorze granatu. Otrzymałem je w zwykłym liście, którego kurier nie omieszkał jeszcze wcisnąć do skrzynki pocztowej.

Biorąc pod uwagę dosyć standardową cenę jak za spodnie oraz okres oczekiwania (preorder) oczekiwałbym czegoś lepszego niż spodnie rodem z H&M (chociaż może tam w linii premium będą lepsze). Oczywiście jeszcze będę jakieś 20-parę złotych w plecy, bo wysyłka i zwrot jest na mój koszt. Po dwóch zwrotach wadliwych garniturów i w/w sytuacji dwa razy się zastanowię zanim coś tutaj ponownie zamówię.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już leżą spakowane do wysyłki, a w świetle dziennym już i tak nie będę w stanie ich zrobić. Jeszcze opinia mojej dziewczyny: jak wyciągnąłem je z listu, to stwierdziła, że wyglądają na bardzo duże. Jak je założyłem to stwierdziła, że moja sylwetka bardzo w nich traci. Może dałoby się coś w nich wykrzesać, ale wymagałoby to ingerencji krawca (kolejne PLNy doliczone do już zawyżonej ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.