Friq

Produkty Miler Menswear (nowa i stara kolekcja) - opinie

214 postów w tym temacie

Ale o co cho? My tu przecież (niemal?) wyłącznie o RTW rozmawiamy; to, że jest z preorderu, nie czyni z niego MTM.

Edit: Trudno mi też dostrzec związek między nieudanymi zamówieniami online MTM (niezadowolonych z efektu zamówienia w Oldze było kilka osób na jakieś 60 biorących udział w zamówieniu), a preorderem RTW (w tym wyjściowym, dotyczącym poszetek, niezadowoleni byli wszyscy uczestnicy).

3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 hours ago, swordfishtrombone said:

Ale o co cho? My tu przecież (niemal?) wyłącznie o RTW rozmawiamy; to, że jest z preorderu, nie czyni z niego MTM.

Edit: Trudno mi też dostrzec związek między nieudanymi zamówieniami online MTM (niezadowolonych z efektu zamówienia w Oldze było kilka osób na jakieś 60 biorących udział w zamówieniu), a preorderem RTW (w tym wyjściowym, dotyczącym poszetek, niezadowoleni byli wszyscy uczestnicy).

Przepraszam za skrót myślowy z RTW, jestem po prostu pod wrażeniem energii i pieniędzy, jakie trzeba włożyć w przypadku niektórych zakupów. 

Z tego powodu bardzo cenię sobie zakupy na znanej platformie, gdzie dostawa i zwrot i reklamacje są szybko obsługiwane i za darmo. Dla kontrastu nie wiem czy odważyłbym się zakupić na próbę buty np. Crownhill, bo jak kojarzę z postów forumowych korespondencja i tranzakcja / zwroty z Hiszpanami potrafią trwać długimi tygodniami.

Mam nadzieję, że wyraziłem się nieco jaśniej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A, to tak. Cóż, elegancja to hobby, a każde hobby ma swój koszt. Ktoś może zbierać jakieś figurki i też tygodniami szuka najlepszej okazji i w końcu sprowadza z Wisconsin. Chce mu się, bo to lubi, a pieniądze schodzą na dalszy plan. Pięknie jest mieć w życiu hobby :).

Jeśli chodzi Ci o amazona, to kupuję coś od nich średnio raz w tygodniu, zawsze jestem bardzo zadowolony, tylko... eleganckich ubrań jeszcze w życiu tam nie kupiłem (za to np. Levisa jak najbardziej). Nie ma tam np. butów, krawatów, garniturów, koszul, których jakość (a przynajmniej jakość w relacji do ceny) by mnie zadowalała. Od paru miesięcy moim amazonem z ubraniami jest CT, też jestem bardzo zadowolony i też nie ma nigdy absolutnie żadnych problemów, a mam wrażenie, że gdyby kiedyś jakieś były, to pan z infolinii z Bombaju osobiście by przyszedł z rzeczami na wymianę i kuponem zniżkowym.

3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak wygląda sprawa z paskami z kruponu od Milera, tzn. jaka to szerokość? Bo u źródła dostaję nie do końca precyzyjne informacje, raz że ok. 3 cm., innym kanałem że 3,5. Mówiąc wprost, pasują do garniturów, czy to raczej każualowe modele? Z góry dziękuję za odpowiedź.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno 3.5 cm. Mam trzy w różnych kolorach, kupione w różnym czasie i wszystkie mają 3.5 cm. Noszę je do wszystkiego :) Choć stylistyka jest w miarę garniturowa, to szerokość do garnituru jest tak na styk, ale jeszcze ujdzie. Z kolei większa szerokość i stosunkowo mała "delikatność" (czy jak to nazwać) skóry oraz niewielka elegancja (dość masywna klamra itd.) pozwala zakładać je też do chinosów itd. Jeśli szukasz eleganckich garniturowych - to zerknij na paski anilinowe od Poszetki.com - jednak cena jet dużo wyższa.

Podsumowując - te paski to takie proste "mixy" do wszystkiego, o akceptowalnym stosunku jakości do ceny (ale promocyjnej oczywiście), moim zdaniem.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Dark napisał:

Jak wygląda sprawa z paskami z kruponu od Milera, tzn. jaka to szerokość? Bo u źródła dostaję nie do końca precyzyjne informacje, raz że ok. 3 cm., innym kanałem że 3,5. Mówiąc wprost, pasują do garniturów, czy to raczej każualowe modele? Z góry dziękuję za odpowiedź.

2 godziny temu, Miro napisał:

Na pewno 3.5 cm. Mam trzy w różnych kolorach, kupione w różnym czasie i wszystkie mają 3.5 cm. Noszę je do wszystkiego :) Choć stylistyka jest w miarę garniturowa, to szerokość do garnituru jest tak na styk, ale jeszcze ujdzie. Z kolei większa szerokość i stosunkowo mała "delikatność" (czy jak to nazwać) skóry oraz niewielka elegancja (dość masywna klamra itd.) pozwala zakładać je też do chinosów itd. Jeśli szukasz eleganckich garniturowych - to zerknij na paski anilinowe od Poszetki.com - jednak cena jet dużo wyższa.

Podsumowując - te paski to takie proste "mixy" do wszystkiego, o akceptowalnym stosunku jakości do ceny (ale promocyjnej oczywiście), moim zdaniem.

Potwierdzam (też mam 3 różne) na pewno mają 3,5 cm a dokładniej mierząc 34 mm :). Mi osobiście bardziej się podobają od tych z Poszetki gdyż ja nie lubię przeszyć na paskach a te są proste, gładkie i jak dla mnie klamra też jest ładniejsza ale to rzecz gustu.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście, masz rację, te od Poszetki mają obszycia, co ujmuje im nieco formalności, za to węższe i "delikatniejsze". A Milera szersze, nico masywniejsze, lecz gładkie.

Tysięczny post na forumarrow-10x10.png właśnie popełniłem :)

4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już w drugim rękawie pojawia się problem jakości szycia na szwie... stwierdzam że moja krawcowa ma jakiś deal z producentem tych luksusowych swetrów :)

20170427_092253.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 27.04.2017 o 09:44, Dan napisał:

Już w drugim rękawie pojawia się problem jakości szycia na szwie... stwierdzam że moja krawcowa ma jakiś deal z producentem tych luksusowych swetrów :)

20170427_092253.jpg

Jakaś plaga tych słabych szwów w MiMe. Ostatnio @niegoslav puścił szew na rękawie koszuli.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moja historia zakupu ma swój dalszy - i to nienajgorszy - ciąg.

W dniu dzisiejszym wreszcie dotarła do mnie marynarka, którą zamówiłem 05.11.2016.

Planowane opóźnienie (od złej dostawy) „około 3 miesiące” trwało niemal cztery, ale ważne, że towar wreszcie jest.

Niestety, wczoraj dostałem także mail z Miler Spirits&Style z informacją „kontaktuję się, ponieważ w dostawie nie otrzymaliśmy zamówionej przez Pana marynarki Sanremo.”. Okazuje się więc, że historia z kolejnym zamówieniem się powtarza.

Zmiana statusu na „Nieopłacone” oznacza tak naprawdę „nie możemy dostarczyć”. Nie potrafię sobie jeszcze zdroworozsądkowo takiego statusu wytłumaczyć, ale próbuję.

Tym razem jest solidny postęp, bo już w pierwszym mailu padło „przepraszamy”. Wnikliwi obserwatorzy moich wpisów zauważą, że słowa takie nie pojawiły się od Firmy przy poprzednim zamówieniu. Pan Miler przeprosił za bzdury wypisywane przez swojego pracownika, ale nie za brak dostawy zamówionego towaru. 

Tym razem został mi podarowany rozsądny rabat na następne zamówienie. Rabat, niestety, nie uwzględnia produktów z preorderów i przecenionych.

Mam teraz ambiwalentne odczucia - z jednej strony postęp w rozwiązywaniu własnych błędów Firmy daje się zauważyć, ale z drugiej strony - doświadczyłem tego samego błędu kolejny raz. #staytuned

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie potrafię wyrazić w słowach swojego podziwu nad stoickim spokojem kolegi, niech więc w ramach wsparcia wystarcza ta puszka anielskiej cierpliwości:

ANIELSKA-CIERPLIWOSC-620x350.jpg

9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moje poprzednie zamówienie granatowego Phoenixa z końca września 2016 bardzo się przeciągnęło na co publicznie narzekałem. Tym razem mam parę ciepłych słów do MM. Szary, letni Phoenix, który przyszedł dzisiaj jest fantastyczny. Fajny, przewiewny materiał, brak podszewki. 

Świetnie leży (minus fałda poznańska) - oczywiście to nie zaleta produktu jako takiego, tylko nauki na błędach przy poprzednim zamówieniu.

Od dłuższego czasu (chyba kupna Janków) nie byłem tak bardzo zadowolony z zakupu (choć granatowy Phoenix też jest niczego sobie).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj i do mnie dotarło zamówienie, a konkretnie marynarka Sanremo (z metką Turin) i jestem mocno zdziwiony, bo zamówiłem ten sam rozmiar co Phoenixa w zeszłym roku, którego dodatkowo taliowałem u krawcowej, a w Sanremo ledwo dopiąłem guzik... Jeśli się okażę, że na wymianę mam czekać 3 miesiące to będę zmuszony podziękować. Dodam też, że tak jak spodziewałem się kolor na żywo jest zdecydowanie bardziej blady, lub mniej soczysty, jak kto woli, niż na zdjęciach reklamowych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 1.06.2017 o 19:49, Bacio napisał:

Moja historia zakupu ma swój dalszy - i to nienajgorszy - ciąg.

W zeszłym tygodniu*) dotarła do mnie zamówiona marynarka. Dzięki temu mogę uznać temat za zamknięty w akceptowalny przeze mnie sposób. Pewien niesmak z całą pewnością pozostał, ale w przyszłości nadal będę rozważał zakupy w Miler Spirit&Style.

*) piszę o tym dopiero dziś, bo właśnie dzisiaj dotarłem do biura i otworzyłem przesyłkę

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta