Skocz do zawartości

Yoox


dziko

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Manolete napisał:

Uprzedzę kolegę @TDab i poinformuję szanowne grono o kolejnej fazie promocji - darmowa dostawa i 35% zniżki na wybrane przedmioty (widzę, że w części na takie, które ostatnio przecenione nie były)

Jakiś czas temu oglądałem marynarkę B. Cucinelli, tak raczej z ciekawości, bo jednak kosztowała prawie 600 euro. A teraz jest w promocji - 35% - ale cena skorygowana na 910. Ciekawe, w którym wariancie wychodzi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 godziny temu, Manolete napisał:

Uprzedzę kolegę @TDab i poinformuję szanowne grono o kolejnej fazie promocji - darmowa dostawa i 35% zniżki na wybrane przedmioty (widzę, że w części na takie, które ostatnio przecenione nie były)

Dodam od siebie, że mimo informacji- kody  promocje nie łączą się- można spróbować połączyć (jak ktoś ma kod na 10 % za zapisanie się do newslettera (15 % z urządzenia mobilnego), albo za lojalność i dużo zakupów :). U mnie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mosze napisał:

Jakiś czas temu oglądałem marynarkę B. Cucinelli, tak raczej z ciekawości, bo jednak kosztowała prawie 600 euro. A teraz jest w promocji - 35% - ale cena skorygowana na 910. Ciekawe, w którym wariancie wychodzi taniej.

Tak na marginesie- Yoox ma w ofercie wiele takich "premium" łaszków, które jednostkowo potrafią kosztować fortunę. Niezależnie, czy zamawiasz "tiszert" za kilkadziesiąt złotych, czy jakiś "wybiegowy" płaszcz dla żony za 10.000 zł przesyłka przychodzi w takim samym szarym kartonie o średniej wytrzymałości na zgniecenia (tzn. te małe są jeszcze o.k., ale te większe wypadają słabo, ciuchy niezabezpieczone i owinięte w kawałek "pergaminu". Na przesyłkę wypada jeden kawałek papieru, w który zawinięte jest kilka rzeczy razem. Żadnego worka foliowego, czy innych wynalazków. Przesyłka potrafi zostać po drodze potraktowana  tak:

yoox.thumb.jpg.b8e4b7ae7473667c7cc71efe9d5dcca8.jpg

To tyle mam do powiedzenia w kontekście B. Cucinelli :). Tzn. jakby ktoś zamówił z ciekawości (do przymiarki) + Kitona + coś tam jeszcze to może się trochę zdziwić, jak mu kawałek ekskluzywnej wełny przez szramę w kartonie będzie wyglądał :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta paczka to jeszcze lajcik w porównaniu do takiej, co sam ostatnio dostałem, obwiązanej 10 metrami taśmy, by się nie rozpadła, aż szkoda, że nie zrobiłem zdjęć.

Swoją drogą, @Tanatos70, ile Ty tych Kitonów na miesiąc zamawiasz, że masz takie zniżki, mnie może raz kupon dali, no ale ja najtańsze resztki wyskrobuje :-D

Jeszcze jeśli chodzi o politykę cenową Yooxa, to bywa ona całkiem zwariowana - trafiają się rzeczy z wyjściowymi cenami całkiem od czapy wysokimi i zaskakująco niskimi. Dobrym przykładem jest marka Brooks Brothers, gdzie jest totalny misz-masz w stosunku do linii/cen producent. Koszule z najtańszej outletowej linii "346" potrafią kosztować po 200 euro, a marynarki wysokiej linii Country Club ($800) ostatnio wystawili po 189 euro (minus 35% zniżki, już się rozeszły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko, sprawdziłem z ciekawości- 40 przesyłek w ciągu trochę ponad roku. W każdej 2-4 "przedmioty". Już się nie przejmuję, żeby zawsze coś u mnie zostało (początkowo tak robiłem i dzięki temu koledzy parę marynarek ode mnie okazyjnie na bazarku odkupili) i bez pardonu odsyłam jak mi nie pasują. Wręcz nie mam skrupułów- jak coś zamówię i w międzyczasie przecenią (zanim do mnie dotrze) to zamawiam ponownie, a ten droższy egzemplarz odsyłam. Taki sport :). Kitona jeszcze nie brałem, absurdalny pułap cenowy, a z ciekawości ?..... aż tak ciekawski nie jestem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 24.01.2018 o 21:45, Krzysiek_W napisał:

no i dojszła :)

O ile normalnie noszę rozmiar 46, to w tym przypadku skusiłem się na 48 (bo innego nie było ;) i o dziwo jest ok - zdziwienie wynika z faktu, że płaszcz OJ mam w rozmiarze 46 i pasuje bardzo dobrze. Koniec gadania, focisze -rękaw trochę do skrócenia, plus kwestia dopasowania reszty ubrania. Myślę, że bardziej będzie eksploatowana na wiosnę, bo do flanelowych spodni mi nie podchodzi:

 

3.thumb.jpg.2c12d40add9cd35798580dd08052ebae.jpg

1.thumb.jpg.8eff62671d9bbbd7816d78fbbc2d4954.jpg

2.thumb.jpg.d22c23f99bd5a54849f8cfce04ff7bb1.jpg

 

Zakup był już jakiś czas temu, ale dopiero niedawno udało mi się pozbierać kilka zakupów do wora i udać się na poprawki krawieckie do @poszetka.com, więc wczoraj odebrałem gotowe.

Marynarka dzisiaj na moich ramionach i powiem Wam że jestem nią zachwycony! :wub:pod światło cienka jak fresco, leciutka, leży lepiej niż sweter, prawie jej nie czuję. Dzięki @dziko za podrzucenie linka! zdecydowanie polecam jeśli jeszcze kiedykolwiek się tam pojawi

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
3 godziny temu, MarcinJarosz napisał:

@dziko jak wygląda rozmiarówka Zanelli? Jakbyś mógł podać rozmiar tych spodni i ile mają rzeczywiście w pasie.

Rozmiarówka Zanelli to senny koszmar księgowego, spodnie w tym samym rozmiarze w zależności od modelu potrafią się różnić w pasie jakieś 5-6 cm. Najczęściej jednak, dla rozmiaru 50, jest to 86-88 cm w pasie (wełniane raczej luźniejsze od chinosów, mają też zapas ze 3cm na poszerzenie). Zanella jest o tyle nietypowa, że szyją też sporo na rynek amerykański, zatem kroje jak na włoszczyznę bywają bardzo regularne/obszerne (nogawki nawet do 22 cm szerokości itd.), czyli dobre dla osób o szerszych biodrach, masywnych udach bądź konserwatywnych poglądach ;-) Na chudzielcach z kolei te spodnie mogą wisieć, choć Zanella ma też trochę wyslimowanych modeli, których z kolei nie próbowałem (tu dobrą alternatywą może być Incotex, Rotasport czy PT01/PT05).

Ich zwykłe "eleganckie" spodnie bawełniane potrafią się skurczyć w pasie/długości nawet do 3 cm, natomiast spodnie sprane (garment wash/dye) mają z kolei zerowy skurcz i generalnie świetnie się układają, natomiast na wejściu są ciaśniejsze (tak jakby najpierw "nadawali" rozmiar, a potem je kurczyli, można próbować brać rozmiar w górę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie,

Jak na Yooxie jest z obniżkami (10/20/30)? Jak kończą się jedne promocje, to zaraz wchodzą kolejne? Czy nie ma co liczyć, że po zakończeniu jednej akcji zostaną od razu przecenione inne marynarki?

Druga sprawa. Jak jest z rozmiarami marynarek Boglioli względem Suitsupply? Pokrywają się? 

No i kwestia kodów rabatowych... Za newsletter nic nie przyszło. To była jednorazowa akcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bażant - to zależy, generalnie jest trochę tak, że w kolejnych promocjach są przeceniane nieco inne towary (np. w jednej będzie bardziej przecena przecenionych, w drugiej duża zniżka na niewielką ilość nowych, nieprzecenionych rzeczy). Zwykle jak jednak promocja się kończy, to są ze trzy-cztery dni przerwy i wchodzi następna, ale Yoox potrafi zaskoczyć i w jedną i w druga stronę. Bywają natomiast towary, które z jakichś względów "uporczywie" omijają niemal wszystkie promocje :-) 

Boglioli ma różne kroje, ale generalnie brałbym rozmiar w górę w stosunku do SuitSupply. Swoja drogą, Boglioli na Yooxie, jak się ma odrobinę szczęścia i cierpliwości, to świetny deal - wybór jest spory, a podczas większych przecen jest taniej niż w TKMaxxie (gdzie co lepsze modele są po 999 zł). Przy okazji, warto też pamiętać, że u włoskich producentów marynarki garniturowe bywają istotnie większe (w talii, na długość) od odd-jackets w tym samym rozmiarze.

Z kodami rabatowymi to trudno powiedzieć, ostatnio dostałem jakiś całkiem znienacka i to w pop-up'ie, którego łatwo było przeoczyć (nie był powtórzony w emailu czy coś). Za newsletter chyba teraz nie ma, tylko za samo zarejestrowanie się.

 

Jak już jestem w wątku, to podzielę się dwoma polecaniami. Właśnie odebrałem takie spodnie:

https://www.yoox.com/pl/13127260IV/item#dept=mprm_1806styrm&sts=sr_mprm_1806styrm80&cod10=13127260IV&sizeId=&sizeName

Na żywo tkanina jest po prostu piękna (zresztą Loro Piana),  cenowo znakomita okazji.

Zaskakująco fajna okazała się też lniana koszula Brooks Brothers - o ile w ich zwykłych koszulach jest dość "plastikowa" bawełna non-iron, tak lnianie są z cięższego, irlandzkiego lnu Baird McNutt, mają też bardzo dobre kołnierzyki i mankiety ze sztywniejszym, ale nie klejonym wypełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest przewidzieć harmonogram promocji. Najlepsze są duże i na wszystko, ale te są najrzadsze. Zdarza się, że część przedmiotów drożeje proporcjonalnie do promocji (kosztując po rabacie praktycznie tyle samo, co wcześniej bez).

Boglioli - generalnie rozmiarówka jest podobna. Tu i tam noszę 48, jest na styk, ale 50 jest luźna i wymaga dopasowania. Różnica jest jednak taka, że rozmiarówka SS jest bardzo konsekwentna (poza bardzo starymi kolekcjami, w których marynarki były bardzo długie), a Boglioli - nie. Zdarzają się 48-ki w rozmiarze 46 albo 50-tki, w które nie wiem, czy bym się wcisnął (co wnioskuję na podstawie pomiarów bardzo starannego sprzedawcy - mogła być przerabiana, ale wszystkie wymiary były zgodne). Zatem tutaj jest loteria.

Jeśli chodzi o ceny, to akurat mam inne zdanie, niż kolega @dziko - za każdym razem, kiedy widziałem tę samą marynarkę w tikeju i na yooxie, w tikeju było wyraźnie taniej; na yooxie mogła kosztować mniej tylko po dużej promocji (dotyczy różnych marek). Nb. najtańsze modele Boglioli w tikeju widziałem po 600 zł (druga jakość, ale ciężko stwierdzić, z jakiego powodu, na oko bez zarzutu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @dziko i @mosze

Mam na oku tą marynarkę i właśnie się zastanawiam czy brać teraz, czy czekać na jakieś lepsze ceny innych modeli, bo chodzą za mną dwurzędówki, ale ciągle mają ceny w okolicach 500€. https://www.yoox.com/pl/49328818SG/item#sts=dreambox80&cod10=49328818SG&sizeId=&sizeName=

Tikej dla mnie to niestety wycieczka na co najmniej 2 dni, jawnie mi się nie chce :D Poza tym różnie bywa z wyborem. Co do cen to ja już się przyzwyczaiłem, że muszę czasami przepłacić, by trafić swój rozmiar. Buty UK12, marynarki 52, wcześniej 54 i 56. Tak czy inaczej obecnie za tą marynarkę Boglioli wychodzi tyle, co za marynarkę Suitsupply, a co do nich to miewałem kilka razy małe zastrzeżenia co do jakości.

SS noszę rozmiar 52 i w zasadzie wszystkie leżą bardzo dobrze. Czy zwroty na Yooxie są darmowe, bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w ich regulaminie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze - wyjściowe ceny są oczywiście wyższe na Yooxie, ale przeceny na Boglioli bywają naprawdę duże. Swoją marynarkę z moheru, prezentowaną w "nietuzinkowych nabytkach" kupiłem za 94 euro (absurdalna cena) a inną podobną za 108 euro ktoś mi sprzątnął sprzed nosa. W TKMaxxie Boglioli za 600 zł to zwykle tańsze modele z bawełny/lnu, te lepsze wełna-moher-jedwab to już zwykle 999 zł. No i Boglioli w TKMaxxie jest od święta, a na Yooxie duży wybór cały czas.

Jako ciekawostkę powiem, że jest teraz w ofercie na Yooxie absolutnie topowy model Boglioli, kosztujący normalne coś koło 2000 euro, w cenie poniżej 400 (pewnie dlatego, że zdjęcie nie oddaje zupełnie, jak ta marynarka wygląda na żywo). Ale nie powiem co to, bo sam jeszcze czekam aż ciut stanieje :-D 

@Bażant - bardzo ładny model, wygląda na taki o luźniejszym kroju jak na Boglioli. Nie jest to ostatni egzemplarz i wciąż pełna cena, tak że ja bym ryzykował i poczekał, aż stanieje. A, jeszcze jednak ważna rzecz - Boglioli ma relatywnie długie rękawy i przecięte dziurki w mankietach, więc to też trzeba brać pod uwagę pod kątem dopasowania. 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko w przypadku Boglioli, jak i większości marynarek z Yooxa najbardziej martwi mnie długość. Mam wrażenie, że teraz wszystkie marynarki są kuse. SS jednak w przypadku większości oddów ma klasyczną długość, a wśród tych włoskich produktów Yoox trudno coś takiego znaleźć. Robi wrażenie jednak wybór marynarek bez podszewki. W zasadzie to trudniej tam o marynarkę z pełną podszewką - ale to pewnie kwestia sezonowych wyprzedaży. 

W takim razie dziękuję za radę, zaczekam i będę obserwował cenę.

Brałem jeszcze pod uwagę tą marynarkę: https://www.yoox.com/pl/49371299SP/item#sts=dreambox80&cod10=49371299SP&sizeId=&sizeName=

Ale trochę obawiam się takiej mocnej kraty, bo chyba optycznie poszerza, a mi to potrzebne nie jest :D Poliamid w składzie też nie bardzo mi się podoba, choć pewnie wpływa pozytywnie na trwałość tkaniny i zabiega jej wyciąganiu. No i niestety wydaje się jeszcze krótsza od Boglioli. 

Miałeś może okazję widzieć marynarki Lubiam / L.B.M 1911 / Luigi Bianchi Mantova? Niektóre wyglądają ciekawie, a niektóre wykonane są w połowie z plastiku. W ogóle czy któraś z mniej znanych marek z Yooxa jest warta uwagi? Moją uwagę zwróciły m.in.: Tonello, Daniele Alessandrini, Tombolini, Ballantyne i Barena. 

PS. małe techniczne pytanie, czy produkty na zdjęciach Yooxa są jaśniejsze czy ciemniejsze niż w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bażant napisał:

@dziko w przypadku Boglioli, jak i większości marynarek z Yooxa najbardziej martwi mnie długość. Mam wrażenie, że teraz wszystkie marynarki są kuse. SS jednak w przypadku większości oddów ma klasyczną długość, a wśród tych włoskich produktów Yoox trudno coś takiego znaleźć.

Niestety, tak jest - generalnie włoszczyzna ma tę wadę, że jeśli rękawy będą dobre, to marynarka będzie kusa. Jeśli marynarka będzie dobra, to rękawy zbyt długie. Można porównywać długość rękawa i korpusu marynarki - jeśli są zbliżone i dziurki przecięte (Tagliatore z reguły tak ma, Boglioli chyba zawsze), to jest problem. SS, z drugiej strony, ma inne proporcje - klasyczna długość w połączeniu z rozsądnie dobraną długością rękawów i marginesem na ew. skrócenie.

Z w/w marynarki firmy Luigi Bianchi Mantova mają klasyczną długość (te, które spotkałem).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bażant napisał:

@dziko w przypadku Boglioli, jak i większości marynarek z Yooxa najbardziej martwi mnie długość. Mam wrażenie, że teraz wszystkie marynarki są kuse.

Doskonale znam ten ból, bo pomimo średnio-niskiego wzrostu mam dość długi "korpus" i krótka włoszczyzna bywa za krótka. Tagliatore, niestety, są bardzo kuse - dla rozmiaru 48 to zwykle około 70 cm. Z Boglioli jest ciut lepiej, w Twoich rozmiarach to już powinno być 74-75 cm. Lubiam, Luigi Bianchi Mantova miewają przyzwoite długości, ale to zależy również od kroju (Lubiam potrafi mieć bardzo obszerne, trochę staromodne kroje na trzy guziki, jak również bardzo wyslimowane modele) - materiały i wykonanie bywają bardzo OK. Tonello z kolei są ogólnie przymałe w każdym wymiarze. Niezłą opcją może być też Lardini/Brando, a alternatywą dla Boglioli marka The Gigi (założona chyba przez byłych współwłaścicieli Boglioli).

Generalnie pomocna jest też taka reguła - im wyższa linia / wyższa półka (czyli dla bogatych zgredów) tym marynarki dłuższe, więc np. dobrę będą Corneliani, Canali, zapewne i Kiton :-) 

Co do zdjęć - trudna sprawa, ogólnie wydają mi się adekwatne, a jeśli już raczej jaśniejsze niż ciemniejsze (widać po niektórych, że są nieco prześwietlone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko @mosze

Dzięki jeszcze raz :) przejrzałem  chyba całego Yooxa. Przy czym zwróciłem uwagę na Luigi Borelli i właśnie Canali. Choć jednak Boglioli wypada bardziej atrakcyjne cenowo ogólnie.
The Gigi ma kilka ciekawych modeli, będę obserwował. Corneliani niestety w większości modeli ma wypełnione ramiona, w moim wypadku odpadają

Canali bardzo lubię, mam trzy świetne koszule, a i fajną marynarkę znalazłem: https://www.yoox.com/pl/49377690VX/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=49377690VX&sizeId=5&sizeName=52 szkoda tylko, że klapy otwarte.

Właśnie zastanawia mnie też jedna rzecz, czy pracownicy Yooxa usilnie zapinają zawsze trzy guziki, nawet w marynarkach na 2,5 guzika? Bo nie uwierzę, że trzy guziki w tradycyjnej formie powracają :D Niektóre wyglądają strasznie. Chyba manekiny im się skończyły i szyli to na pudłach od telewizorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bażant napisał:

 Corneliani niestety w większości modeli ma wypełnione ramiona, w moim wypadku odpadają

 

Corneliani na Yoox ma chore ceny. Mam dwie marynarki Corneliani, obie bez wypełnienia ramion. Kupiłem je w Glamood, często robią promocje -30% na wszystko lub na konkretną markę. Warto zapisać się do newslettera. Wadą jest brak bezpłatnej przesyłki zwrotnej.

https://www.glamood.com/store/men/corneliani/or.1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda, bo nawigacja na Yooxie może być problematyczna, gdy trzeba się przebijać przez "różne dziwne" marki z frędzelkami i ćwiekami, albo spodnie z lampasami ;) 

Link do dobrej jakości włoskich spodni. Marki znane i mniej znane, lecz uznane

https://www.yoox.com/pl/men/shoponline/cargo_c#/d=11549,26207,8087,21986,2086,31946,16560,7242,26120,5750,10846,429,10928,25882,145,21247,12096,7444,37908&dept=men&gender=U&page=1&mysizes=200:6;201:5,6;205:8&season=X

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.