Skocz do zawartości

Yoox


dziko

Rekomendowane odpowiedzi

@dziko U mnie na szczęście tak to nie działa, przetestowane :) Obydwoje nie mamy czasu żeby wyszukiwać okazje na Yoox, więc nam zakupoholizm nie grozi :) Raz dwa-trzy tygodnie przeglądam tę stronę bardzo pobieżnie, 10-15 minut i tyle. Mam tam konto chyba od roku, a do tej pory kupiłem chyba jedynie chelsea boots od Church's (okazja - za jakieś 160 euro) i tę koszulę. Jeżeli ktoś ma dużo czasu i cierpliwości, to faktycznie można trafić perełki w dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Na Yooxie tak trochę znienacka ruszyła całkiem przyzwoita wyprzedaż. Oczywiście wiadomo, ze rozmiarówka przebrana i trzeba się trochę przekopać, ale okazje bywają naprawdę dobre. Pierwszy z brzegu przykład - taka ładna marynarka cenionego tutaj Oscara Jacobsona w popularnych rozmiarach za jedyne 120 euro (po rabacie):

https://www.yoox.com/pl/49282469CX/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=49282469CX&sizeId=&sizeName

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dziko napisał:

Na Yooxie tak trochę znienacka ruszyła całkiem przyzwoita wyprzedaż. Oczywiście wiadomo, ze rozmiarówka przebrana i trzeba się trochę przekopać, ale okazje bywają naprawdę dobre. Pierwszy z brzegu przykład - taka ładna marynarka cenionego tutaj Oscara Jacobsona w popularnych rozmiarach za jedyne 120 euro (po rabacie):

https://www.yoox.com/pl/49282469CX/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=49282469CX&sizeId=&sizeName

dawno tam nie zaglądałem, a tu taka niespodzianka - tylko o rozmiar za duża :(

nie mój rozmiar, ale równie świetny, włoski producent Tagliatore w 50

https://www.yoox.com/pl/49251679FQ/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=49251679FQ&sizeId=4&sizeName=50

mam od nich jedną marynarkę i genialna jest, super spasowanie wzoru, leży jak bluza, do tego materiał nie jest jednolity, tylko złożony jakby w przeplatanych nitek (nie wiem jak się to nazywa :))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zajrzałem do Dreamboxa, czy mi nic nie zwędziliście :-D

Tagliatore są faktycznie bardzo fajne, czasem trafiają się w TKMaxxie, niestety dla mnie zdecydowanie za krótkie (zwykle tylko 70 cm w rozm. 48). Z ciekawych łowów, to pochwalę się, że ostatnio za 91 euro dorwałem marynarkę Nino Danieli by Corneliani (materiał Cerruti, wełna z domieszką kaszmiru) a teraz za 99 euro marynarkę Lubiam z fantastycznego materiału E. Zegna (65% jedwab, 35% wełna) .

Z ciekawych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

Spodnie Jacob Cohen, Jacob Cohen Academy - wyjściowe ceny są wysokie, ale czasem schodzą i poniżej 70-80 euro. Rewelacyjne materiały (w jeansach japoński selvedge), wykończenie, ergonomia.

Nieznana marka "(+) People" - bardzo przyzwoicie wykończone jeansy, również raw 100% bawełna, kroje dość dopasowane (czyli nie dla mnie, ale szczupłym w nogach polecam spróbować).

Park House - też zasadniczo nieznana marka, ale na AAAC pisali, że jest podwykonawcą paru włoskich marek. Mam od nich granatową dyplomatkę wełna-kaszmir, w yooxowiej cenie  świetny deal, z tego co widzę ostał się jeszcze duży rozmiar 54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek: na Yooxie trafią się pojedyncze buty (pojedyncze pary ;-)) niemal wszystkich topowych marek, nie tylko włoskich, widziałem np. Lobba, Cleverley, Crockett & Jones. Jednak też szybko znikają. Teraz chociażby dostępne są takie trzewika Aldena w rozmiarze 41,5 za 510 euro (cena wyjściowa, pewnie przy jakiejś najbliższej promocji będzie 20-25% taniej) opisane po yooxowemu jako "polished leather", ale to na 99% cordovan:

https://www.yoox.com/pl/11215003LP/item#dept=men&cod10=11215003LP&sizeId=8&sizeName=41.5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

@dziko od jakiegoś miesiąca są też oksfordy EG w rozmiarze 7,5 UK za 640 euro, z zastrzeżeniem że są wyłączone z wszelkich promocji. Ale i tak cena jak za EG bardzo przyzwoita.

O, fakt. Swoją drogą już nie są wyłączone z promocji - status "New/excluded from promotional offers" utrzymuje się zwykle ca 6 tygodni (tak pisali na StyleForum i moją obserwacje z grubsza to potwierdzają).

Swoją drogą, a propos tego wyłączenia z promocji, to taka ciekawostka, pokazująca też różnice w yooxowych zakupach kobiet i facetów. Żona mi mówi (to były początki  jej zakupów na Yooxie): "O, torebka Michaela Korsa w dobrej cenie, szybko kupuj, bo zniknie". Ja na to, nauczony doświadczeniem: "Spokojnie, przecież to jest 'New', czyli wyłączone z promocji, poczekajmy parę tygodni na przecenę, tym bardziej, że nie ma oznaczenia, że ograniczona ilość, więc mają tego kilka sztuk". Żona na to "Nie, nie, nie, bierz natychmiast bo zniknie!". Machnąłem ręką, zalogowałem się, kupiłem. To było przed południem. Wieczorem już tych torebek nie było :-D:-D:-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2018 o 16:09, dziko napisał:

Na Yooxie tak trochę znienacka ruszyła całkiem przyzwoita wyprzedaż. Oczywiście wiadomo, ze rozmiarówka przebrana i trzeba się trochę przekopać, ale okazje bywają naprawdę dobre. Pierwszy z brzegu przykład - taka ładna marynarka cenionego tutaj Oscara Jacobsona w popularnych rozmiarach za jedyne 120 euro (po rabacie):

https://www.yoox.com/pl/49282469CX/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=49282469CX&sizeId=&sizeName

no i dojszła :)

O ile normalnie noszę rozmiar 46, to w tym przypadku skusiłem się na 48 (bo innego nie było ;) i o dziwo jest ok - zdziwienie wynika z faktu, że płaszcz OJ mam w rozmiarze 46 i pasuje bardzo dobrze. Koniec gadania, focisze -rękaw trochę do skrócenia, plus kwestia dopasowania reszty ubrania. Myślę, że bardziej będzie eksploatowana na wiosnę, bo do flanelowych spodni mi nie podchodzi:

 

3.thumb.jpg.2c12d40add9cd35798580dd08052ebae.jpg

1.thumb.jpg.8eff62671d9bbbd7816d78fbbc2d4954.jpg

2.thumb.jpg.d22c23f99bd5a54849f8cfce04ff7bb1.jpg

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Yooxie można czasem spotkać marynarki/garnitury w kroju rzymskim/mediolańskim - jest on zupełnie inny niż popularny krój neapolitański: marynarki długie, z wyraźną konstrukcją w ramionach, zwykle na trzy guziki, takie trochę brytyjskie (w konstrukcji, bo już np. proporcje nieco inne). Na Yooxowych modelach te garnitury wyglądają wyjątkowo źle, jak jakieś Bytomie z lat 1990-tych normalnie, ale to poniekąd złudzenie, bo one są tam po prostu totalnie niedopasowane do rozmiarówki i sylwetki modela. Ponieważ modne jest to, co modne, a ludzie kupują wzrokiem, pies z kulawą nogą tych produktów nie rusza, więc osiągają one czasem śmiesznie niskie ceny. Mi ten styl z kolei wyjątkowo pasuje, ze względu na wątłe ramiona, które łakną "dopakowania" i przydługi korpus, eliminujący na starcie 90% włoskiej marynarkowej produkcji. Właśnie upolowałem tego rodzaju garnitur niszowej firmy Massacri za... 84 euro. Made in Italy, materiał 100% wełna 100s Vitale Barberis Canonico (coś a la traveller, można deptać i się nie pomnie), solidne wykonanie: klapy się ładne rolują, potówki w marynarce, spodnie z dwiema zakładkami i bilonówką, podszewka Bemberg. Na "woła roboczego" będzie jak znalazł, oczywiście po paru istotnych poprawkach u Pana Mazura :-)

massasuit.thumb.jpg.5614c2c6da780dbe1f9659cac380a33a.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nawiązując do wcześniej wspomnianych butowych ciekawostek, to obecnie na Yooxie są dostępne w paru rozmiarach sztyblety Gaziano & Girling, a także cordovanowe derby Aldena 43.5 w kolorze, którzy Yoox określa jako "deep purple" czyli zapewne oxblood. Trafiają się też pojedyncze sztuki mniej znanej topowej włoszczyzny, jak Sutor Mantellassi czy Valentino Garavani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panama alert! :-)

Przykład jak yoox dziwacznie oznacza towary, bo bez wejścia w opis nie wiesz, z czego to kapelusz (nie zadziała też filtr po słowach kluczowych). Marka modowa You Must Create, ale kapelusz okazał się produkcji Christie's (materiał Equador, Made in England) bardzo ładnie wykończony, w porządnym firmowym pudle (rzadkość na Yooxie). Mój rozmiar 59, wziąłem L-kę i leży idealnie. Obecna cena ze zniżką to 38 euro, więcej niż dobra:

https://www.yoox.com/pl/46520013FX/item#dept=men&sts=sr_men80_m&cod10=46520013FX&sizeId=&sizeName=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dziko napisał:

Panama alert! :-)

Hmmm..., a jak się prezentuje w miejscu przeznaczenia ? Daje się go ładnie uformować ? Na tym sklepowym zdjęciu jakoś tak niespecjalnie wygląda. Jako weteran Yooxa wiem, że te ich zdjęcia to koszmar i trzeba sobie własne standardy oceny wyrobić (najlepiej na podstawie dziesiątek zamówień :)), ale mimo wszystko. Kapelutek to dużo poważniejsza sprawa, niż trywialna marynarka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tanatos70 napisał:

 Na tym sklepowym zdjęciu jakoś tak niespecjalnie wygląda. Jako weteran Yooxa wiem, że te zdjęcia to koszmar i trzeba sobie własne standardy oceny wyrobić (najlepiej na podstawie dziesiątek zamówień :))

Poniekąd sam sobie odpowiedziałeś. Ja specem od kapeluszy nie jestem, acz wykończenie wydaje mi się bardzo dobre. Natomiast trzcina niewątpliwie z tych grubych, nie jakieś fino, i kapelusz nie jest do rolowania. No ale cena też śmieszna, czasem "papierowe" więcej kosztują, wiadomo, że za 150 bym ni brał :-D Wydaje się też przesuszony, więc jakieś spa mu zapewnię (generalnie magazyny Yooxa są chyba średnie, np. często na nowych dzianinach czuć takie specyficzny zapach starości, który dopiero po jakimś czasie wietrzeje, pewnie też to zauważyłeś).

Z takich jeszcze Yooxowych ciekawostek, to pojawiły się rzeczy (na razie jako "new") Sartoria Partenopea - to jest obecnie dead stock, bo firma w 2016 zbankrutowała po śmierci właściciela. Gdy marka działała, była porównywana z Kitonem i Isaią. Swoją drogą, można na Yooxie znaleźć rzeczy przez nich robione, ale pod inną, całkiem niszową marką - za jakiś czas cyknę fotki i pokażę coś niebanalnego w wątku koszulowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko- do rolowania to ponoć żaden z tych, przynajmniej ze średniej półki, tak naprawdę się nie nadaje. Tak mi przynajmniej w specjalistycznych paryskiej "kapeluszarni" powiedzieli, ale mogłem coś źle zrozumieć, bo ja francuskiego ni w ząb (wina ojca, mógł mnie lać to bym się "po francusku" nauczył- przemyślenia własne, zbieżność z Gogolem przypadkowa ;-)).  Byłem ciekaw, czy coś tam można powyginać (nad parą ?), bo jakiś taki zbyt obły/symetryczny się wydaje :).

Kurcze, Ty to jesteś yooxowy specjalista. Ja to jeszcze muszę się wiele nauczyć, ale jestem otwarty na nowe doświadczenia. Nie zniechęcam się niepowodzeniami i zamawiam. W poznańskiej centrali UPS już mi cześć mówią, a kurier bez pytania paczki na tarasie zostawia :). Sartoria Partenopea mówisz ? Rozejrzę się  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tanatos70 napisał:

Byłem ciekaw, czy coś tam można powyginać (nad parą ?), bo jakiś taki zbyt obły/symetryczny się wydaje :).

A to akurat OK. Wyginać koronę to się da, nawet na sucho próbowałem, bo widać zresztą było, że ktoś się wcześnie bawił.

Cytat

 ale jestem otwarty na nowe doświadczenia. Nie zniechęcam się niepowodzeniami i zamawiam

Wyławianie pereł z morza badziewia to esencja Yooxa :-D

Swoją drogą to zaskakujące, jak nietypowe kroje i rozwiązania można znaleźć. Ostatnio zrobiłem ciekawy eksperyment fashion-dedukcyjny. Chciałem luźną, ale nie workowatą casualową koszulę, do noszenia wypuszczoną na spodnie. Chodziło mi o sam krój, nawet nie o jakość, bo wysłałbym to Luxire do skopiowania. Przy moich wąskich ramionach jednak bardzo trudno znaleźć coś w tym stylu, co nie wygląda na dwa rozmiary za duże. Zakombinowałem jednak tak: młodzi Francuzi to generalnie wąskie w klacie chudziny, więc może spróbować coś francuskiego, ale w kroju regular/oversized, by mi się "dół zmieścił". Udało mi się znaleźć jakąś niszową markę i... bingo!, zaskakująco dobrze leżąca koszula, która ma w ramionach ledwie 42 cm, choć na dole obwód 106 cm - proporcje raczej nieznane Włochom czy Anglikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.