Skocz do zawartości

Yoox


dziko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Godzinę temu, MarcinJarosz napisał:

Czy w sytuacji kiedy wysyłka jest darmowa, to za zwrot towaru trzeba płacić?

Nie. Jak już wyjaśniałem, technicznie rzecz biorąc przy zwrocie Yoox zwraca koszt wysyłki i jednocześnie potrąca koszt odsyłki równy kosztowi wysyłki. Ponieważ koszt wysyłki jest zero, Yoox zwraca zero i potrąca zero, ergo wszystko gratis :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas nie kupowałem na Yooxie spodni (bo i po co, skoro jest Luxire itd.) aż do momentu... gdy z ciekawości zamówiłem jakieś spodnie i zrozumiałem, jak wiele straciłem ;-) Spodnie bowiem, tak casualowe jak i garniturowe, to chyba najmocniejsza strona Yooxa - jest tego multum w przystępnych a nawet śmiesznych cenach, czasem poniżej 30 euro. Oczywiście pozostaje problem przebijania się przez fantazyjną rozmiarówkę i yooxowe zwodnicze opisy (ostatnio dostałem spodnie opisane na stronie jako "low waisted", a w rzeczywistości o stanie 30 cm z przodu :-D). Z takich przykładowych ciekawostek, to poniższe spodnie PRL z sekcji clearance za 50 euro są produkcji Corneliani i posiadają wszyte guziki na szelki (czego oczywiście ani na zdjęciu nie widać, ani w opisie nie ma):

https://www.yoox.com/pl/36881152NT/item#dept=samplesaleman&sts=sr_samplesaleman80&cod10=36881152NT&sizeId=7&sizeName=33

https://www.yoox.com/pl/36879121GH/item#dept=samplesaleman&sts=sr_samplesaleman80&cod10=36879121NC&sizeId=7&sizeName=33

Kolorki trochę ekstrawaganckie się ostały, bo ostatnie beżowe wykupiłem ;-) Rozmiar to takie solidne 33 (ja zwykle noszę 34, tutaj na styk pasują) jest duży zapas z tyłu (5+ cm) na poszerzenie. Materiał bardzo przyjemny jak na len, acz też mocno gniotliwy. Postaram się wrzucić wieczorem zdjęcia.

EDIT:

Zdjęcie spodni (w wersji beżowej, kolor w rzeczywistości cieplejszy). Co ciekawe, do spodni dołączony jest "zestaw wykończeniowy nogawki" z tasiemką (więc chyba wykończenie ma być jak w spodniach wełnianych, a nie chino, według metki ten len powinno się czyścić chemicznie). Generalnie jakościowo bardzo porządna rzecz:

pololinen.thumb.jpg.4012f06348620427b624f02252945d52.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dziko napisał:

Kolorki trochę ekstrawaganckie się ostały, bo ostatnie beżowe wykupiłem ;-) Rozmiar to takie solidne 33 (ja zwykle noszę 34, tutaj na styk pasują) jest duży zapas z tyłu (5+ cm) na poszerzenie. Materiał bardzo przyjemny jak na len, acz też mocno gniotliwy.

Czy możesz podać wymiary spodni z uwzględnieniem szerokości nogawki dokładnie w kroku? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mosze napisał:

Czy możesz podać wymiary spodni z uwzględnieniem szerokości nogawki dokładnie w kroku? Dzięki.

Akurat zaniosłem do skrócenia, więc dopiero w poniedziałek zmierzę. Na pewno luźny (acz nie karykaturalny) krój, czyli pewnie ze 33+ cm nogawki w kroku, nogawka na dole 21,5 cm, bardzo długa (ponad 90 cm) niewykończona.

@Steppenwolf = tak, to rozmiar jakby "jeansowy" 33", choć spodnie są garniturowe z zakładkami i kantem (a la duża 48-ka), taka właśnie włoska fantazja. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to odebrałem, przymierzyłem i zmierzyłem. @mosze - jeśli nie zacząłeś wyczynowo podnosić ciężarów to za wąskie w udach na pewno nie będą, krój bardzo regularny (zdjęcie niżej), bezpośrednio w kroku szerokość 37 cm (zaszewki też tu "robią" przestrzeń, są dość głębokie), 10 cm niżej - 34 cm, w kolanie tak z 26 cm (zależy kto gdzie ma kolano, rzecz jasna), na dole 21,5-22 cm zależnie jak bardzo się skróci, stan z przodu 28,5 cm, z tylu (po drobnym poszerzeniu) 44 cm (swoją drogą moje spodnie MTM mają tyle samo +-0,5 cm, grunt to trafić na odpowiednie RTW :-)). Spodnie mają bardzo lekką podszewkę do kolan (tak delikatną, że zauważyłem dopiero po zdjęciu). Sam materiał to dość lekki len (sądząc po wadze spodni gdzieś koło 220 gsm) wygląda na bardzo dobry gatunkowo (gładki, prawie nie ma tych "zgrubień"/slubs), acz mnący okropnie ;-) 

prllinfit.JPG.24de88a97b7bdae7fe1947966a451858.JPG

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obawiam się, że legendy o tym, że można zostać zbanowanym na Yoox’ie są prawdziwe. Mam podstawy sądzić, że moje konto zostało jakoś oflagowane.

Moje 2 ostatnie zamówienia zostały anulowane. Dostałem maila o treści “We inform you that your order and the related Credit Card charges have been cancelled.”. Na moje pytanie, jaki jest tego powód początkowo odpowiedziano mi, że to przez ostanie zwroty zamówień za pobraniem (“your order has been cancelled following the various delivery issues encountered with Cash on Delivery orders. As several orders have been returned to our warehouse, we are unable to accept further Cash on Delivery purchases from you."). Odpisałem, że musi to być jakiś błąd bo już zapłaciłem kartą i zawsze płacę kartą lub Paypalem (nie ma nawet innej opcji). Nie wiem czy wkleili zły tekst czy nie chcieli powiedzieć mi nic wprost. 

Odpowiedzi nie było przez tydzień, kiedy to w ostatni piątek otrzymałem telefon z YOOXa. Niestety połączenie było słabe i pani mnie nie słyszała, ale ma oddzwonić. Z lektury Styleforum wiem jedno - chcą mi powiedzieć, że już mi nic nie wyślą. 

Jak dojść do tego etapu? Wystarczy ok. 120 zamówień na przestrzeni 2 lat, zazwyczaj większość przedmiotów do zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

@tpsc - opowiedz, jak sprawa się zakończyła, bo to ciekawe. Napisz też, jak to było u Ciebie z zamówieniami, czy poza zwrotami robiłeś wymiany, czy zwracałeś całość zamówienia itd. Ja zwracam bardzo dużo, ale też prawie zawsze coś zostaje (zamawiam zwykle dużo rzeczy w jednym zamówieniu, też czasem coś dla żony i dziecka) i jak na razie dobrze, załapałem się raz nawet na promocję "dla wybranych użytkowników" (taką prawdziwą, bez ściemy marketingowej).

Z takich ciekawostek, to z ostatnim zamówieniem miałem tak:

yooxship.thumb.JPG.f245f7bb6294e1533bfe058cd11022b6.JPG

Lekki szok, tym bardziej, że email z potwierdzeniem przychodzi zwykle godzinę-dwie po tym, jak info o wysyłce pojawia się na profilu użytkownika. Czyli skompletowali zamówienie na siedem przedmiotów w trzy godziny  w środku nocy. Nigdy wcześniej nie było to szybciej niż 17-18 godzin, może się zrobotyzowali? :-)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko kolejnego telefonu już nie było. Dostałem za to maila, w którym twierdzili, że nie było środków na koncie w momencie realizacji zamówienia. Nie bardzo w to wierzę, bo w takich przypadkach zamówienie nie jest finalizowane i wyskakuje błąd, no i na pewno miałem wolne środki. Zachęcony taką odpowiedzią złożyłem kolejne zamówienie  - anulowane po kilku godzinach. 

Zamawiałem zazwyczaj po kilka rzeczy i zwracałem często całe zamówienia. Wymiany robiłem sporadycznie. Oczywiście nie robiłem tego na złość i autentycznie byłem zainteresowany tymi ubraniami, ale wszyscy znamy ich zdjęcia i opisy. Kilka razy zwrot był wynikiem wysłania złego rozmiaru (pewien płaszcz przysłano mi w złym rozmiarze 3 razy). Rozmiarówka damska i dziecięca to już prawdziwa ruletka. Nie byłem "superstar", ale raz znalazłem kod rabatowy w pudełku, a 2 razy dostałem mailem kod na urodziny.

Czas realizacji zamówienia potrafi być zagadką. Zazwyczaj po weekendzie albo pod koniec promocji trwa to długo, ale też zdarzały mi się zaskakująco szybkie wysyłki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, dlaczego sklep po prostu nie wyjaśni otwartym tekstem, że dany klient się nie opłaca, bo robi zbyt wiele zwrotów. Podejrzewam, że są jakieś przepisy (skoro sklep deklaruje, że są darmowe zwroty, to mają być darmowe i już) i upierdliwy klient mógłby np. skierować sprawę do sądu - dlatego wolą ściemniać, że zabrakło towaru, był błąd w opisie, platność się nie powiodła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Yoox znienacka mocno przecenił całą kolekcję Reda Rewoolution. To są rzeczy  z tkaniny technicznej 100% ZQ-merino, mam ich jedną koszulkę i naprawdę bardzo fajna rzecz (termoregulacyjna wełna, która prawie nie chłonie zapachów, nawet w ciepłe lato można nosić ze trzy dni bez prania), w obecnych cenach to bardzo dobra oferta:

https://www.yoox.com/pl/men/shoponline/reda rewoolution_d#/d=36873&dept=men&gender=U&season=E&suggestion=true

Rozmiarowo to standard, dość regularny krój (M-ka jak się nosi 46-48).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mój pierwszy zakup na Yoox - żadna okazja, po prostu szukałem bosmanki w klasycznym kolorze navy blue i sięgającej za krok (mania skracania powoduje, że nie jest tak łatwo o taką sięgającą dalej niż pas spodni). Jakby była dłuższa to bym się nie obraził, choć wtedy to już by chyba była zbyt "płaszczowa".

W rozmiarze 50 długość tyłu od wszycia kołnierza to 81cm bez paru milimetrów. 100% wełna, podszewka to na oko cupro lub jakaś mieszanka, w rękawach raczej poliester (na metce nie ma o tym ani słowa). Materiał zewnętrzny grubszy niż te stosowane przez Suitsupply, zero konstrukcji w ramionach, metalowe guziki (trochę się obawiam, czy je udźwignę, ale na żywo nie rzucają się aż tak bardzo w oczy, poza tym to w końcu nawiązanie do korzeni tego okrycia). Popełniona przez włoską markę Circolo, która pojawia się również w TK Maxx i należy do marek produkujących zarówno odzieżowe koszmarki jak i ubrania bliższe klasyce. 

Leży dość dobrze, czeka mnie wydłużenie rękawów z racji moich dłuższych niż przeciętna rąk oraz korekta talii (nie mówię o wyszczuplaniu). Kiedyś pewnie pokażę jak leży.

IMG_20171118_120852.thumb.jpg.45e0c43f61e35370b7c250f45f4d133e.jpgIMG_20171118_114644.thumb.jpg.83f775d681df3e415439ddf7979c3039.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, trzymam dokładnie taką (tylko rozm. 48) od miesiąca w Dreamboxie, great minds think alike :-D 

Swoją drogą to święta prawda i swoisty włoski fenomem, że jedna firma może mieć naprawdę spory rozstrzał estetyczny a nawet (jeszcze dziwniejsze) jakościowy - tak jest też np. z Doucal's.

Z takich polecanek na szybko, to naprawdę dobre wrażenie robi marka własna Yooxa "8" - w przeciwieństwie do np. marek własnych Zalando, jest ona pozycjonowana trochę wyżej, ale za to w pewnych momentach bardzo mocno przeceniana. Mam od nich dwurzędowy płaszcz, boat shoes, kaszmirowy szal i skórzaną (zamszową) bomberkę - wszystko bardzo zacne (np. w bomberce świetny mięsisty zamsz, bawełniana podszewka, ciężki włoski zamek, a dałem ledwie 119 euro w jakiejś szczytowej przecenie). Warto próbować.

Jak ktoś przymierza się do zakupów, to za parę dni mamy Black Friday/Cyber Monday - na Yooxie to oznacza zniżki rzędu 25%, na cały asortyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zamówiłem koszulę bawełniano-lnianą firmy 100hands. Firma robi porządne koszule, które normalnie kosztują koło 200 euro, więc 56 euro wydawało się niezłą okazją... przyszła i wszystko fajnie, bardzo dobre wykonanie, fajny materiał, świetne perłowe guziki... tyle że to koszula damska, w dodatku bardziej tunika :D Długość prawie do kolan, guziki z lewej strony, rękawy tak wąskie, że mi bicepsy nie przechodzą... No cóż, może partnerce się spodoba :) Ku przestrodze, żeby nikt się nie dał nabrać tak jak ja: 

https://www.yoox.com/pl/38592987XE/item#dept=men&sts=ip_baynote&bnwidget=PDSameDesigner&bnslot=1&bnpid=38592987&cod10=38592987XE&sizeId=&sizeName=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta koszula jest w dziale męskim i takie zabłąkane przypadki pomylenia płci się na Yooxie trafią (kiedyś miałem ciekawą sytuację, że wykupili mi płaszcz z dreamboxa, a potem się pojawił - czyli zwrot - ale jak kliknąłem, to na ścieżce produktu widać było "WOMAN", czyli tak jakby po zwrocie produkt został źle otagowany i wyszukiwanie w dziale męskim by go nie znalazło, po paru dniach to poprawili). Generalnie, przyglądając się dokładnie zdjęciom koszuli, można byłoby się zorientować po zapięciu, ale to łatwo przeoczyć, a cała reszta IMHO pozwala się pomylić - takie długie męskie koszule robią  Charvet czy Drake's, nie mam tu zaszewek z przodu itd. Mnie samemu, nawet w którymś-tam-już-zamówieniu zdarzało się różne tzw. oczywistości przeoczyć, taki urok Yooxa...

@Zajac Poziomka - sprezentowanie partnerce koszuli z Yooxa to oczywiście szlachetna rzecz, acz trzeba tu pewnej ostrożności, bo "Yoox + kobieta" to mieszkanka straszliwsza niż "budżet państwa + socjaliści", no ale to temat na osobny wywód ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dziko napisał:

 

@Zajac Poziomka - sprezentowanie partnerce koszuli z Yooxa to oczywiście szlachetna rzecz, acz trzeba tu pewnej ostrożności, bo "Yoox + kobieta" to mieszkanka straszliwsza niż "budżet państwa + socjaliści", no ale to temat na osobny wywód ;-)

Dla kogoś kto "kupuje oczami" Yoox nie ma nic do zaoferowania, w tym przypadku fatalne zdjęcia to plus a nie minus :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Dla kogoś kto "kupuje oczami" Yoox nie ma nic do zaoferowania, w tym przypadku fatalne zdjęcia to plus a nie minus :) 

To trochę bardziej skomplikowane ;-) Generalnie, rzecz działa tak:

pkt 1.

Żona/partnerka/kochanka "co ty widzisz w tym Yooxie, tam albo badziewie, albo strasznie drogie rzeczy?"

pkt 2.

Odpowiedź A "Nnno tak, ten tego..." --> pkt 1.

Odpowiedź B "A wiesz, jak pogrzebiesz, to można coś fajnego znaleźć" --> pkt 3.

pkt 3.

Żona/partnerka/kochanka: "Hmmm... no może".

tydzień później

Żona/partnerka/kochanka: "O rety, tysiąc rzeczy bym tu kupiła!".

Powyższa historia jest oparta na faktach :-D Ciekawe, czy @Tanatos70 też nieopatrznie wciągnął żonę, czy ciągle strategicznie udaje, że kupuje w sklepie, w którym właściwie nic ciekawego nie ma :-)

Swoja drogą kobiecy Yoox rządzi się innymi prawami niż męski - jest nie tylko duży, ale gigantyczny, zdjęcia są ciut lepsze (nawet facet ma na czym oko zawiesić ;-) ), a towary potrafią znikać w tempie zupełnie niewyobrażalnym dla działu męskiego (np. wyłączone z wszystkich promocji torebki oznaczone "New" wyprzedają się w jeden dzień).

A jeszcze jako dowód na to, co też ciekawego można trafić na Yooxie, to pochwalę się, że niedawno, trochę przypadkiem, upolowałem dla dziecka wypasiony zestaw... klocków Lego Friends, w cenie niższej niż gdziekolwiek w Polsce.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.