Skocz do zawartości

Yoox


dziko

Rekomendowane odpowiedzi

Za zgodą administracji zrobiliśmy wydzielony wątek dla Yooxa, by Forumowicze mogli łatwiej korzystać z dobrodziejstw tego giganta handlu online.

Yoox jest sklepem grupy Yoox-Net-a-Porter, specjalizującym się w sprzedaży artykułów posezonowych i nadwyżek magazynowych firm z wyższej półki cenowej, w większości włoskich (głównie odzież, ale też wyposażenie domu). Czyli, mówiąc po ludzku, to „online TKMaxx” do kwadratu :-D Podobnie jak przy TKMaxxie, oferta jest zazwyczaj przebrana rozmiarowo i chaotyczna. Do tego szczątkowo opisana i beznadziejnie obfotografowana. Ale, znów podobnie jak w TKMaxxie, trafiają się rewelacyjne okazje, jakich nie spotkacie ani na Zalando, ani w outlecie SuSu. Niniejszy wątek w założeniu ma służyć dwóm rzeczom: wymianie doświadczeń (np. jakość i rozmiarówka mniej znanych włoskich manufaktur) oraz oczywiście informowaniu o bieżących promocjach itd.

 

Ciekawy artykuł o historii i działaniu Yooxa z The Telegraph:

http://www.telegraph.co.uk/luxury/mens-style/28151/how-yoox-became-the-amazon-of-the-fashion-world.html

 

yooxware.JPG.52bba5a0772a7989e209a69aac17b43c.JPG

 

 

Dla początkujących, taki (mini) przewodnik:

Rejestracja

Rejestrujemy się email/hasło i podajemy swoje dane adresowe. Można też zapisać dane karty kredytowej oraz tworzyć swój profil wymiarowy, po którym będą filtrowane przedmioty. Przy pierwszym zamówieniu jest (a przynajmniej kiedyś było) 10% zniżki. Yoox ma rozbudowany newsletter, wrzuca coś na skrzynkę praktycznie co drugi dzień, znaczy się, spamują częściej od SuSu :-)

Płatności

Można płacić Paypalem lub kartą, ja używam karty do konta w euro Alior Kantoru. Przy zamówieniu, dla bezpieczeństwa, Yoox będzie każdorazowo pytał o kod CVV2. Konto walutowe i karta w euro są właściwie niezbędne przy zakupach, ze względu na zwroty (patrz niżej). Przy płatności kartą złotówkową każdy zwrot oznacza podwójną prowizję banku i podwójne przewalutowanie, czyli dostaje się po kieszeni nawet z 7-8% wartości zwracanych towarów. Bardzo przydatną rzeczą przy zakupach na Yooxie jest posiadanie pewnego „kapitału obrotowego”, może się bowiem zdarzyć, że np. wciąż czekamy na zwrot kasy z poprzedniego zamówienia a pojawia się jakaś super okazja. Moim zdaniem warto mieć w każdej chwili pod ręką nawet 500 euro płynnych środków.

Dostawa

Dostawa na Yooxie teoretycznie kosztuje 20 euro, ale jest zwykle darmowa przy zamówieniach powyżej 200 lub 250 euro. Bywają i inne promocje, np. darmowa przy trzech lub więcej produktach. Od czasu do czasu, zwykle w okresie między promocjami, dostawa bywa darmowa na jakiekolwiek, nawet najmniejsze zamówienie (banner FREE STANDARD DELIVERY). Dostawy obsługuje UPS, czyli chyba najlepszy kurier na rynku. Ja zamawiam zawsze późnym wieczorem i wysyłkę mam zwykle następnego dnia, choć bywa, że kompletowanie zamówienia zajmuje 2-4 dni, zwłaszcza przy dużym ruchu w interesie (Black Friday itd.). Przesyłki z Bolonii do Warszawy zawsze szły trzy dni robocze, oczywiście dostępny jest tracking.

Dreambox

Dreamboxie to bardzo użyteczne miejsce, gdzie zapamiętujemy „upatrzone” rzeczy, by potem monitorować ich dostępność, ruchy cen i szybko wrzucać do koszyka jednym kliknięciem. Można tak zapamiętać do 50 przedmiotów. Przedmioty, które mieliśmy zapamiętane, a które się wyprzedały, również pozostają w Dreamboxie w innej sekcji (Sold Out) – warto je tam chwilę potrzymać, nie kasować od razu, bo wówczas jeśli towar zostanie zwrócony (co zdarza się całkiem często) to automatycznie wskoczy nam z powrotem do głównej listy.

Raz na parę miesięcy Yoox robi jakieś remanenty w systemie i niektóre przedmioty całkiem znikają z Dreamboxu (jak i z oferty w danym kraju). Nie ma wtedy co panikować, trwa to kilka dni, a potem wszystko jak nagle zniknęło, tak nagle wraca. Takie Italiano Abracadabra ;-)

Wyszukiwanie i dostępność

Tu jest parę intrygujących tricków. Możemy wyszukiwać po marce na pasku wyszukiwania (np. Boglioli) i potem filtrować po rodzajach produktu w bocznym menu (np. Suits and Blazers -> Blazers), również po materiale, rozmiarze itd., ale… na tak wygenerowanej liście nie znajdą się wszystkie dostępne produkty. Jest jeszcze sekcja CLEARANCE w zakładce SALE, której zawartość nie wchodzi do wyników wyszukiwania. Przedmioty z tej sekcji zazwyczaj (acz nie zawsze) są też wyłączone z promocji. Dodatkowo, sekcja w okresie największych wyprzedaży jest ukrywana, ale jeśli mamy coś w Dreamboxie, to możemy to i tak kupić (sprytne :-)). Możliwe jest też zobaczenie przedmiotów z CLEARANCE poprzez tzw. rekomendacje (sugestie zakupowe wyświetlają pod oglądanym przedmiotem).

Yoox czas błędnie klasyfikuje przedmioty, np. wrzuca pojedyncze płaszcze do sekcji marynarek. Poza tym ichniejszy podział bywa dziwny, np. poszetki nie mają swojej kategorii, ale znajdują się w sekcji szalikowej, Accessories -> Square Scarves.

Zabawną cechą wyszukiwarki Yooxa jest też permanentny, hmmm… transgender bug ;-)  Kiedy algorytm niczego nie może odnaleźć, to automatycznie przerzuca Was do nad-sekcji kobiecej (WOMAN). Jeśli zatem szukacie np. garniturów, a nagle wyświetlą się Wam buciki na wysokich obcasach, to musicie w panelu na górze przestawić sobie płeć na właściwą ;-)

Przy artykułach na Yooxie podana jest trzystopniowo dostępność:

last one availabe – wiadomo, ostatnia sztuka

limited availablility – a tu już jest mały trick, oznacza to zawsze tylko dwie sztuki dostępne

bez dodatkowego info – więcej niż dwie sztuki

Dreambox jest domyślnie posortowany względem dostępności (od najmniejszej) przy czym towary bez info (więcej niż 2 sztuki) również, choć tego nie widać. W sytuacji, gdy jakiś towar z Dreamboxa zmienia status na last one available  Yoox informuje o tym mailem (choć można to chyba wyłączyć). Warto też mieć na uwadze, że okresie gorących wyprzedaży, wysoka dostępność bywa zwodnicza – widziałem już, jak kilka sztuk mocniej przecenionego artykułu zniknęło w jeden dzień.

Promocje

Stopniowe obniżki, wyprzedaże i promocje w rodzaju „20% zniżki na wybrane artykuły” to esencja Yooxa, coraz to się pojawiają i właściwe albo kupuje się na jakieś promocji albo czeka na jeszcze lepszą (ryzykując wtedy jednak, że upatrzony artykuł się wyprzeda). Promocje czasem zaczynają się na parę godzin zanim zostaną oficjalnie obwieszczone (cena towaru zostaje skorygowana, choć jeszcze nie ma info o promocji) jak również zawsze kończą się nawet pół dnia później niż data wskazywana jako koniec promocji (to zapewne kwestia pokrycia stref czasowych). Czyli jeśli np. promocja jest ogłoszona jako „kończąca się 10 marca”, to tak naprawdę 11 marca rano jeszcze będzie obowiązywała, tak gdzieś do godz. 9.00, czasem nawet do południa.

Oprócz globalnych promocji, gdy ceny są obniżone z automatu, istnieją jeszcze te z kodem rabatowym. Zdarzają się ponoć z rzadka kody rabatowe, które kumulują się z promocjami i to jeszcze na zasadzie procenta prostego (w sensie: 20% promocji i 10% kod dają 30% zniżkę).

Zwroty

Zwracać będziecie sporo, z początku pewnie większość zamawianych rzeczy, nie ma innej opcji. Nawet jak wydaje się Wam, że już rozpracowaliście rozmiarówkę i na pewno dotrze rzecz pasująca, to nagle się okazje, że kogoś w Mediolanie poniosła fantazja i sweterek wyszedł 10 cm szerszy niż ustawa przewiduje itd. itp.

Macie 14 dni na zwrot towaru od momentu otrzymania przesyłki. Zwroty są darmowe i bezproblemowe. Odbywa się to podobnie jak na Zalando czy SuSu: w przesyłce jest etykieta zwrotna, na naszym koncie odnajdujemy zamówienie, wybieramy zwroty, zaznaczamy, co chcemy oddać, potem dzwonimy po kuriera czy podrzucamy paczkę w oddziale UPS. Rozliczenie yooxowych zwrotów, niestety, trochę trwa - trzeba liczyć jakieś 10 dni roboczych od momentu odesłania paczki do powrotu środków na rachunek karty kredytowej. Co ciekawe, Yoox czasem przesyła kwotę z jednego zwrotu w kilku transzach, zwykle najpierw za ubrania, a 2-3 dni później za buty.

Panel zwrotu przewiduje też opcję wymiany – dla każdego przedmiotu można za darmo wymienić raz kolor bądź rozmiar, jeśli są dostępne (oczywiście po wymianie można i tak potem zwrócić). Nie korzystałem z tego, bo podobno cała procedura jest dość powolna i dużo szybciej jest domówić nowy rozmiar, a nietrafiony zwracać w międzyczasie. Tym niemniej, w pewnych specyficznych sytuacjach, opcja wymiany ma sens  (np. jeśli kupiliśmy przedmiot z dużą zniżką, a potem cena wróciła do pierwotnego poziomu).

Obsługa klienta

Ze względu na skalę działalności, Yoox generalnie wolałby, aby klienci nie zawracali mu głowy duperalami, toteż panel kontaktowy jest wielostopniowy i najpierw usiłuje nam wcisnąć czytanie FAQ, zanim pozwoli przesłać wiadomość. Jeśli się jednak przebijemy i napiszemy wiadomość, to obsługa jest całkiem OK, w ciągu 24h odpowiadają na maile. Ja dotąd wyjaśniałem drobne sprawy (pomyłka w wysyłce towaru, opóźniający się zwrot) i wszystko zostało załatwione jak należy.

Z obsługą klienta trzeba się też skontaktować, gdy Yoox pomyli się w wysyłce i otrzymacie artykuł w innym rozmiarze/kolorze/wzorze niż zamawiany (tak naprawdę to tylko kwestia czasu ;-) ). Przedmiot taki ma inną metkę niż ta przypisana w systemie do zamówienia, dlatego właśnie trzeba się skontaktować z obsługą, by to wyjaśnić przed zwrotem. Natomiast jeśli zdecydujecie się zatrzymać taki przedmiot, to otrzymacie na niego dodatkowy rabat (rzędu 10-20%).    

Aplikacja mobilna

Yoox ma aplikację mobilną na tablety/smartfony, która moim zdaniem jest średnio wygodna do przeglądania oferty, niemniej warto ją sobie zainstalować, bowiem przy niektórych promocjach zakup przez aplikację jest promowany dodatkową zniżką, np. 25% rabatu zamiast standardowych 20%.

I na koniec taka mała ciekawostka, owe znielubiane przez @Tanatos70 reklamy kontekstowe

Jeśli oglądacie rzeczy na Yooxie, to zaczną się one również pojawiać w reklamach kontekstowych na przeglądanych stronach, ale tu jest pewna dziwność – link z reklamy zawsze wiedzie do wersji Yooxa dla Portugalii, gdzie ceny są inne niż u nas, zwykle niższe (minimalnie też może się różnić dostępność artykułów). Konto Yooxowe jest przypisane dla kraju, możecie przeglądać oferty dla innych krajów, ale aby się zalogować, musicie przestawić wersję strony na Polskę.

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

49 minut temu, dziko napisał:

Wow, a ja myślałem, że to ja tam dużo zamawiam i że mnie Yoox lada chwila zbanuje za odsyłanie tylu rzeczy ;-) :-D A krój brytyjsko-włoski to dobry trop, marynarka leży świetnie - brałeś swój standardowy rozmiar (50?) - jest obszerniejsza (bo dłuższa na pewno) niż typowa włoszczyzna w tym samym rozmiarze?

Jak sam pewnie wiesz, jako weteran yooxa (od Ciebie się w ogóle o nim dowiedziałem :))-  te włoskie marki to loteria (krój i rozmiarówka). Generalnie wszystkie z tej, powiedzmy średniej półki (Kitona nie zmawiałem choć miałem pokusę, bo świetnie wyglądają nawet na zdjęciach yooxa ;-)) są dobrze, czy wręcz bardzo dobrze odszyte i to ze świetnych materiałów. W moim przypadku nieźle zazwyczaj leżą w ramionach, ale reszta bywa hmmm... różna. Zakładając, że trafię z rozmiarem (zazwyczaj "włoskie" 52, ale czasami wymieniałem na 50), chodzi tu przede wszystkim o długość (tzn. jej brak :)) i takie, jakby to nazwać- zaokrąglone poły + wysoko położony guzik. Poniżej dobry przykład (taka "biedniejsza" Isaia, czyli niejakie Michelangelo):

58bc436f82985_lbm1.thumb.JPG.07732d4ebd08b034dc9d4b89127bd89b.JPG

Nie wygląda to za dobrze, a gust w tym względzie mi się trochę (dzięki bytności na forum) wyrobił w kierunku takiego bardziej "angielskiego" kroju. Początkowo stosowałem zasadę, że o.k. powinny być te, które na zdjęciach mają zdecydowanie krótsze rękawy. To był dobry trop, ale nie do końca. Metoda na "włoskiego Anglosasa" okazała się lepsza :). PRL mam obcykane i tu w zasadzie trudno o pomyłkę, ale yoox się chyba chwilowo wycofał ze współpracy (dwie sztuki udało mi się wcześniej w przyzwoitej cenie ustrzelić), więc sprawdził się Burnett (ni cholery nie znałem wcześniej) i Burberry właśnie. Problem z tą ostatnią marką jest taki, że na polski rynek jest droższa o jakieś 30 % niż dla Portugalii np. [sic !]. No, ale warto było się złamać (w dzień jakiegoś dodatkowego rabatu - 25 %), bo jestem z kroju i tkaniny bardzo zadowolony :).

P.S. Wziąłem 50, czyli jest odrobinę obszerniejsza niż włoskie, ale Burnett (świetna wełna od Loro Piana) np. 52 i jest tak "na styk" i na granicy akceptowalności

58bc48549e304_burnettgranat.thumb.jpg.07a0c1cb88bd974f5bc913384c68eb38.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70 - dzięki wielkie za tak szczegółowy materiał ilustrowany fotografiami, Miałem w DreamBoxie i Burnett i Burberry, ale mi ktoś sprzątnął sprzed nosa - moje rozmiary (46/48) są bardzo chodliwe i nie można za długo się zastanawiać ;-)

Bardzo brytyjski krój ma Nino Danieli - boczna linia Corneliani (marynarka od nich jest nawet 1 cm dłuższa niż Charles Tyrwhitt w tym samym rozmiarze), ale tu też się kryją pułapki: mam jedną od nich bardzo fajną z flaneli, zamówiłem drugą i choć krój dokładnie ten sam, to materiał jakiś gorszy i wykonanie słabsze (guziki, brak stębnowania). Po chwili w drugiej odnalazłem jakby wstydliwie ukrytą mini-metkę "made in Slovenia" (ta pierwsza "made in Italy") i wszystko jasne. Ech, te włoskie kombinowanie... Ciekawa jest też zupełnie nieznana marka Sartore - obszerny klasyczny krój, dobre wykończenie i tkaniny (flanela VBC, ciężka jak tweed) - tu jednak miałem zaskakujący problem, bo choć w pozycji "na baczność" marynarka leżała dobrze, wręcz do sesji w CMDNS ;-), to była jednocześnie koszmarnie niewygodna przy poruszaniu się (coś z ramionami-plecami-pachą) - jakaś taka niekompatybilność z konkretną sylwetką, zdarza się czasami, ale przetestować warto.

Yoox to w ogóle zasługuje na osoby wątek, jak by Admin pozwolił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko- czyli trzeba eksperymentować, zamawiać, płacić, zwracać i wyglądać przelewu zwrotnego na kartę (jak dotąd nie miałem z tych większych problemów, a transfery w tę i wewtę osiągnęły już poziom średniej klasy auta :)). U mnie jeszcze jest o tyle łatwiej, że poznańska siedziba UPS, który obsługuje yooxa i SuSu zresztą też, jest po drodze z domu do pracowni.

Jako propagator yooxa masz IMO prawo założyć poświęcony mu wątek, nie widzę przeciwwskazań ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tanatos70 napisał:

@dziko- (jak dotąd nie miałem z tych większych problemów, a transfery w tę i wewtę osiągnęły już poziom średniej klasy auta :)). U mnie jeszcze jest o tyle łatwiej, że poznańska siedziba UPS, który obsługuje yooxa i SuSu zresztą też, jest po drodze z domu do pracowni.

Ja tam zamawiam i zwracam z adresu  pracy (centrum Warszawy), mam nawet w komórce telefon do kuriera (to fajny motyw UPS - kurier na danym obszarze ma stały telefon) więc np. zawczasu dzwonię, że dziś mnie nie ma, więc przełóżmy na jutro itd. Co do zwrotów, to nie wiem, czy zauważyłeś, ale bywają one wieloetapowe - z jakichś tajemniczych przyczyn zwrot za buty jest niemal zawsze później niż za resztę rzeczy z tej samej paczki (w sensie zwracasz w jednej paczce buty za 100 i koszulę za 50, to nie dostajesz od razu zwrotu 150, ale najpierw 50, a jakieś 2-3 dni potem 100). Raz mi się zwrot opóźniał, ale napisałem do nich i zaraz zwrócili. Jeśli np. pomylą się i przyślą nie ten rozmiar/kolor co trzeba, to zamiast zwracać, możesz napisać do serwisu konsumenta - jeśli mimo wszystko zdecydujesz się zatrzymać, to dają jakiś rabat (np. 20%).  

BTW: właśnie dostałem info od Admina, że utworzy dziś wątek Yooxa przez wydzielenie tych naszych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ta twoja 54 ma talii ? W Polsce ostatnio same slimy i mam problem z kupieniem czegokolwiek o sensownej jakości i kroju. Powinienem nosić rozmiar maks 52 (w większych ramiona są za szerokie), ale w talii marynarka musi mieć co najmniej 107 cm szerokości. I weź tu coś znajdź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem temat, wstawiając mini-przewodnik.

@rav3nlord - nie można generalizować, Tonello uchodzi akurat za bardzo wyslimowane i ogólnie trochę "fashion", ale są i włoskie manufaktury, które szyją w obszerniejszym kroju niż Charles Tyrwhitt classic fit. Dobrym zwyczajem byłoby w przypadku nabywanych marynarek/garniturów dzielenie się podstawowymi wymiarami jak ramiona/klatka/talia i, co w przypadku włoszczyzny bardzo ważne, długość (czy też może "krótkość" ;-) )

@White Haven - znajdzie się parę firm szyjących w bardziej tradycyjnym kroju, które powinny Ci pasować. Bardzo obszernie szyje zdaje się Canali (sam nie próbowałem, bo nie ma na mnie tak małych rozmiarów). Spróbuj Nino Danieli (to boczna linia Cornelliani) czy np. Sartore - to drugie ma bardzo niski drop, świetne dla osobników z brzuszkiem, jeśli dobrze ekstrapoluje z mniejszego rozmiaru to 52 może mieć w talii nawet 108-109 cm (i jednocześnie dość wąskie ramiona), np. coś takiego:

http://www.yoox.com/pl/49207896RG/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=49207896RG&sizeId=4&sizeName=50

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, torunianin napisał:

Warto dodać, że ceny tych samych produktów w wersji niemieckiej kosztują nawet 20-30% taniej niż w polskiej

Ceny to raczej taniej nie kosztują ;-), ale faktem pozostaje, że Yoox stosuje przedziwną politykę różnicowania cen między krajami, jak również różnicowania promocji (startują w różnym momencie w różnych krajach i stopień obniżek też się różni - ponoć im kraj ma średnio wyższe ceny, tym lepsze okresowe promocje). Na StyleForum pewien weteran Yooxa opisywał niedawno, jak to utrzymuje konta z adresami dostawy w pięciu krajach, by ogarnąć najlepsze okazje. Dla przykładu, sprawdziłem w holenderskim Yooxie parę rzeczy z Dreamboxu i buty z wyższej półki były nawet 40% (zzzz!) tańsze, torba kosztowała dokładnie tyle samo, ale już np. płaszcz był ok. 15% droższy.

Z ciekawostek, to algorytmy Yoox najwyraźniej uznają stary dobry XVIII-wieczny podział administracyjny, bo ceny na Litwie są akurat identyczne jak w Polsce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, NieMy napisał:

Nie wiem, co tam słychać u tego Ricka Owensa, ale miejmy nadzieję, że wszystko się ułoży:

http://www.yoox.com/pl/41654922JJ/item#dept=salemen&sts=sr_salemen80&cod10=41654922JJ&sizeId=4&sizeName=50

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KIERMAN napisał:

Nie wiem, co tam słychać u tego Ricka Owensa, ale miejmy nadzieję, że wszystko się ułoży:

http://www.yoox.com/pl/41654922JJ/item#dept=salemen&sts=sr_salemen80&cod10=41654922JJ&sizeId=4&sizeName=50

He, he, no to, co wkleiłeś, to nawet trochę przypomina kaftan bezpieczeństwa :-D Dziwadła modowe to taki bonus przy przeglądaniu Yooxa, Rick Owens to już skrajność, ale trzeba też przyznać, że niektóre rzeczy fashion coś w sobie mają, np. taka marynarka D&G (100% jedwab, bardzo adekwatnie do motywu). Nie to, żebym nosił, choć jakby trafiła się jakoś maxi-przeceniona w TKMaxxie... ;-)

http://www.yoox.com/pl/49236114CO/item#dept=men&sts=ip_baynote&bnwidget=PDSameDesigner&bnslot=8&bnpid=49236114&cod10=49236114CO&sizeId=&sizeName=

dgblazer.JPG.926adc2f80e74a7fe635ab85aab8d62c.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się coś takiego upolować w cenie 86 Euro. Po wstępnej przymiarce w pracy wydaje się być ok. Całkiem nieźle, jak na pierwszy raz na czuja :).

Jutro pewnie spróbuję ją założyć i z czymś zestawić. Marynarka Gabardine, rozmiar 56, wełna 100% od Tollegno1900.

 

 

IMG_20170316_120750.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.