Skocz do zawartości

Zakupy przez Internet i Cło


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Dowalili Ci cło? Bo mój dublet od Hobera prześlizgnął się bezboleśnie, ku mojemu miłemu zaskoczeniu.

Do Hobera dolicz przesyłkę i cło, wyjdzie kilkadziesiat usd wiecej na krawat.

Ano dowalili cło, w dodatku liczone od sumy cen krawatów oraz przesyłki ekspresowej za usd 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowalili Ci cło? Bo mój dublet od Hobera prześlizgnął się bezboleśnie, ku mojemu miłemu zaskoczeniu.

Do Hobera dolicz przesyłkę i cło, wyjdzie kilkadziesiat usd wiecej na krawat.

Ano dowalili cło, w dodatku liczone od sumy cen krawatów oraz przesyłki ekspresowej za usd 40.

Jesli mozna wiedziec, to ile krawatów zamawiales? Czy Hober podaje na kopercie dokladna wartosc zamowienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa krawaty PO USD 85. Przez to, że Hober nie podał na kopercie wartości, musiałem sam dosyłać do urzędu celnego kwity, których zażądali.

Moze w takim razie lepiej prosic o podanie jakiejs niewielkiej wartosci na kopercie, szczegolnie jesli mówimy o niewielkich i lekkich paczkach - zawsze o to prosze i nigdy jeszcze nie mialem problemow na cle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż się nie bulwersuję - tylko tłumaczę, że do cen na stronie samhober.com trzeba dodać to i owo ;)

Przepraszam, po prostu to:

Ano dowalili cło, w dodatku liczone od sumy cen krawatów oraz przesyłki ekspresowej za usd 40.

zabrzmiało jakby dziwiło Cię to że od sumy łącznie z przesyłką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie w sklepach internetowych(dotyczy to krajow poza UE) nalezy liczyc sie z tym,ze nasza przesylka zostanie poddana procedurze celnej.Oznacza to w praktyce dodatkowe koszty,ktore moga spowodowac niska oplacalnosc calego przedsiewziecia.

Podstawowym dokumentem ktorym poslugujemy sie w kontakcie z Sluzba Celna jest dokument SAD.Wypelnienie samemu tego dokumentu oczywiscie jest mozliwe jednak wiekszosci osob sprawi spory problem.Rozwiazaniem jest zlecenie wypelnienia dokumentu agencji celnej,ktora po uprzednim naszym upowaznieniu dokonana wszystkich niezbednych czynnosci.Jedynym minusem tej operacji jest koszt wahajacy sie miedzy kwota 100zl a 200zl.

Pamietajmy ,ze wartosc celna liczymy w nastepujacy sposob:

Zsumujemy koszt produktu oraz koszt wysylki

Otrzymana wartosc mnozymy przez stawke celna.

Na sam koniec zostaje nam jeszcze otrzymana kwote pomnozyc przez wartosc stawki VAT.

ps przyklad ten oczywiscie nie ma zastosowania w przypadku towarow objetych akcyza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, nie chcę się wtrącać w dyskusję, ale radziłbym nie prowadzić tego typu dysput na forum... ustalanie ze sprzedawcą innej ceny niż wpisana w wartości przesyłki jest zwyczajnie przestępstwem. A zapewniam Was, że nie doceniacie przebieglosci i sprytu urzędników skarbowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Mały update w temacie jako, że miałem okazję w ostatnim czasie sprowadzać kilka różnych towarów spoza Unii.

Jeżeli całkowita wartość zamówienia (suma wartości przedmiotu/ów oraz kosztów wysyłki) nie przekracza 150 EURO - osoba fizyczna jest zwolniona z uiszczenia cła przy imporcie towaru.

Jeżeli całkowita wartość zamówienia (suma wartości przedmiotu/ów oraz kosztów wysyłki) nie przekracza 22 EURO - osoba fizyczna jest zwolniona z uiszczenia podatku VAT przy imporcie towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update w temacie jako, że miałem okazję w ostatnim czasie sprowadzać kilka różnych towarów spoza Unii.

Jeżeli całkowita wartość zamówienia (suma wartości przedmiotu/ów oraz kosztów wysyłki) nie przekracza 150 EURO - osoba fizyczna jest zwolniona z uiszczenia cła przy imporcie towaru.

Jeżeli całkowita wartość zamówienia (suma wartości przedmiotu/ów oraz kosztów wysyłki) nie przekracza 22 EURO - osoba fizyczna jest zwolniona z uiszczenia podatku VAT przy imporcie towaru.

Czy Urząd Celny faktycznie haltuje przesyłki niewiele przekraczające 22 EURO i inskasuje od nich VAT? Jeśli tak, to chyba znaczy, że sytuacja finansów publicznych jest gorsza, niż głoszą najwięksi pesymiści :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, a ja właśnie wczoraj, po wyczytaniu na forum info o wyprzedaży w LANDS' END,

zakupiłem tam dwa krawaty.

Dopiero po sfinalizowaniu transakcji naszła mnie refleksja, że czytałem na forum

o 'daninach' na państwo, za zakupy poza Unią...

Pytanie do bardziej dośwadczonych (przez los :( ) - z jakim maksymalnie domiarem

muszę się liczyć,jeśli dojdzie cło i vat - przy kwocie około 225 PLN (z przesyłką)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, a ja właśnie wczoraj, po wyczytaniu na forum info o wyprzedaży w LANDS' END,

zakupiłem tam dwa krawaty.

Dopiero po sfinalizowaniu transakcji naszła mnie refleksja, że czytałem na forum

o 'daninach' na państwo, za zakupy poza Unią...

Pytanie do bardziej dośwadczonych (przez los :( ) - z jakim maksymalnie domiarem

muszę się liczyć,jeśli dojdzie cło i vat - przy kwocie około 225 PLN (z przesyłką)?

Przy takiej kwocie zamówienia jeżeli przesyłka zostanie zatrzymana do kontroli celnej zostanie naliczona jedynie 23% stawka VAT, a więc w Twoim przypadku - 51,75 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, a ja właśnie wczoraj, po wyczytaniu na forum info o wyprzedaży w LANDS' END,

zakupiłem tam dwa krawaty.

Dopiero po sfinalizowaniu transakcji naszła mnie refleksja, że czytałem na forum

o 'daninach' na państwo, za zakupy poza Unią...

Pytanie do bardziej dośwadczonych (przez los :( ) - z jakim maksymalnie domiarem

muszę się liczyć,jeśli dojdzie cło i vat - przy kwocie około 225 PLN (z przesyłką)?

Przy takiej kwocie zamówienia jeżeli przesyłka zostanie zatrzymana do kontroli celnej zostanie naliczona jedynie 23% stawka VAT, a więc w Twoim przypadku - 51,75 PLN.

dziękuję +Immune+ - po cichu też jakoś tak liczyłem,

i to będzie do przełknięcia (mam nadzieję, że same krawaty nie rozczarują...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, a ja właśnie wczoraj, po wyczytaniu na forum info o wyprzedaży w LANDS' END,

zakupiłem tam dwa krawaty.

Dopiero po sfinalizowaniu transakcji naszła mnie refleksja, że czytałem na forum

o 'daninach' na państwo, za zakupy poza Unią...

Pytanie do bardziej dośwadczonych (przez los :( ) - z jakim maksymalnie domiarem

muszę się liczyć,jeśli dojdzie cło i vat - przy kwocie około 225 PLN (z przesyłką)?

To nie jest "danina" tylko ustawowo uregulowane opłaty.

cło i vat to daniny publiczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, a ja właśnie wczoraj, po wyczytaniu na forum info o wyprzedaży w LANDS' END,

zakupiłem tam dwa krawaty.

Dopiero po sfinalizowaniu transakcji naszła mnie refleksja, że czytałem na forum

o 'daninach' na państwo, za zakupy poza Unią...

Pytanie do bardziej dośwadczonych (przez los :( ) - z jakim maksymalnie domiarem

muszę się liczyć,jeśli dojdzie cło i vat - przy kwocie około 225 PLN (z przesyłką)?

To nie jest "danina" tylko ustawowo uregulowane opłaty.

za wikipedią:

'Danina publiczna - świadczenie na rzecz państwa lub innego związku publicznoprawnego (np. gminy), którego realizacja jest zabezpieczona możliwością zastosowania przymusu państwowego. Niektóre teorie zakładają, że danina publiczna powinna mieć także charakter bezzwrotny (przepływ o charakterze definitywnym).

...Do danin pieniężnych zalicza się:

podatki, w tym akcyzy,

cła (niekiedy zaliczane do kategorii podatków),

składki,

opłaty,

dopłaty,

inne świadczenia pieniężne niemające funkcji represyjnej...'

gdzie jest błąd :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale czasami może człowieka strzelić jak ma dopłacić np. 1000 zł różnej maści podatków, a wie że była jedynie 50% szansa, że przesyłka zostanie zatrzymana i w rezultacie skontrolowana. Najgorsza jest ta niewiedza lub ślepa nadzieja. Jak dla mnie to powinna obowiązywać formuła: wszystko albo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cła są zwolnione towary pochodzące z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a nie UE jako takiej. Tzn. wszystkie kraje Unii (będąc członkami UE) są też oczywiście członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Z tym, że Norwegia i Szwajcaria już członkami Unii nie są, a w Europejskim Obszarze Gospodarczym się znajdują :). To znaczy, iż do 27 krajów Unii można sobie doliczyć Islandię, Norwegię i Szwajcarię (a to nam daje 30 krajów :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.