Skocz do zawartości

Krew we wnętrzu butów


sir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie konserwacji butów skórzanych. Z racji zbliżającej się wiosny, kupiłem ostatnio parę ładnych blucherów. Założyłem je zaraz jak zrobiło się cieplej i wyszedłem w nich. Niestety proces przystosowywania się buta do nogi nie przebiegł gładko i moja stopa z tyłu nad piętą obtarła się aż do krwi. Kupiłem już zapiętki, więc powinno trochę pomóc, ale pozostał problem estetyczny, albowiem wnętrze buta w miejscu, w którym mnie ocierał ubrudziło się od mojej krwi.

Plama jest dosyć spora, i moje pytanie brzmi - jak ją usunąć, żeby nie zniszczyć buta. Oczywiście, jeżeli warto ją usuwać - to tylko wnętrze buta, więc nie widać tego, ale mam wątpliwości czy nie sprawi to w przyszłości jakichś problemów, czy but nie zacznie się psuć w tamtym miejscu?

Byłbym niezmiernie wdzięczny za radę kogoś zaznajomionego w temacie. Może ktoś miał podobny problem lub z sukcesem usunął taką plamę nie niszcząc butów?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź.

Nawilżać mam jakimiś specjalnymi preparatami? W jakiej częstotliwości?

Słyszałem jeszcze, że można tę krew usunąć - ale nie w całości - szorując gąbką/szczoteczką nawilżoną wodą z solą, albo wodą utlenioną. Czy są to bezpieczne sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w miarę świeża krew, to może mogą pomóc przywoływane sposoby. Niestety, do mnie jak już trafiają buty, to krew jest mocno zaschnięta, dlatego napisałem, że nieusuwalna praktycznie.

Przy używaniu różnych środków, uważałbym tylko, żeby za bardzo nie zamoczyć podszewki, tak by nie przeniknęła rozcieńczona krew na cholewkę, bo wtedy zrobi się już prawdziwy problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam, gdzie nie radzą sobie łagodniejsze środki często spisują się silne odplamiacze z linii AVEL Hussard. Zdarzało się, że zadziwiały nawet profesjonalistów, którzy w branży siedzą od wielu lat. Ale gwarantować cokolwiek oczywiście ciężko. Znaczenie ma źródło zaplamienia, utrwalenie plamy, skala problemu oraz sposób działania. Z krwią bywa faktycznie problematycznie, także trzeba wziąć pod uwagę to o czym napisał Rafał zwracając jednocześnie uwagę, by przez tarcie z nadmierną siłą nie uszkodzić skóry mechanicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.