Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedną ze specjalności marki są koszule szyte na miarę - w systemie MTM. Jako iż sam proces bywa skomplikowany, otwieramy temat, w którym będziecie mogli zadawać pytania dotyczące zamówienia koszuli w Macaroni Tomato. To również dobre miejsce do pozostawienia własnych uwag lub sugestii.
W ofercie marki są również 4 koszule RTW - formalna biała na spinkę i na guzik, kryty button down oraz pin collar. Znajdziecie je na shop.macaronitomato.com :)

Koszule na miarę różnią się cenowo, w zależności od producenta tkaniny i wybranego wykończenia.
Kolekcja podstawowa (m.in. Tessitura Monti, Cancilini) - 599pln (pierwsza koszula może zostać zamówiona tylko z tej kolekcji).
Kolekcje kuponowe: Somelos 629pln, Testa od 679 - 889pln oraz Atelier Romentino 990pln.

Sam proces zamówienia wygląda następująco:
- pierwsze spotkanie, zebranie miary, wybranie tkaniny oraz elementów wykończenia koszuli
- przymiarka, podczas której nanoszone są ew. korekty w dopasowaniu (koszula przechodzi jedynie sfastrygowana i nie wykończona)
- odbiór gotowej koszuli
Standardowy czas realizacji to do 4 tygodni, uwzględniając koszulę przymiarkową, może wydłużyć się do około 5 tygodni. Istnieją również usługi EXPRESS i SUPER EXPRESS odpowiednio 11 i 5 dni roboczych, za dodatkową opłatą.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forum ma sporą siłę opiniotwórczą, a tak się składa, że pracujemy od jakiegoś czasu nad nowym modelem kołnierzyka.
Zainspirowany realizacjami @blueloafers oraz krawców z BnTailor, postanowiłem spróbować opracować model kołnierza z jednego kawałka tkaniny, czyli tzw. one piece.

Chciałbym przedstawić Wam efekt zmagań projektowych i zapytać o Waszą opinię, jak oceniacie efekt?
5B3A6484LOGO.thumb.jpg.22df223f9001111f79e933e7aedcbcb5.jpg
5B3A6480-LOGO.thumb.jpg.b026620a2ef20e91dda0a1cd9e6980bb.jpg5B3A6482LOGO.thumb.jpg.e168e282a60426bfbb2ef6dcc85c3be2.jpg5B3A6488LOGO.thumb.jpg.1ecdbbece38739c7c97f76df8f12abf4.jpg5B3A6478-LOGO.thumb.jpg.87dae96b1ce7e8a2a45c83e74f569a95.jpg5B3A6524LOGO.thumb.jpg.1705b60f70adaa20dc2d709f97e15fc0.jpg

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Meander napisał:

Chciałbym przedstawić Wam efekt zmagań projektowych i zapytać o Waszą opinię, jak oceniacie efekt?

Podoba mi się, nawet bardziej niż pierwowzory.

Mam jedynie zastrzeżenie do jednego szczegółu. Nie wiem czy to kwestia kroju, czy niedokładności przy zakładaniu, ale wolałbym aby po wywinięciu kołnierza nie powstawała taka szpara. Wolałbym aby kołnierz równo sięgał koszuli na całym obwodzie.

koszula1.png.989e7a4ca1ebdae99cca7bf68066be7c.png

Można już zamówić koszulę z takim kołnierzem, czy to tylko "koszula koncepcyjna"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej niedokładność założenia - zobacz, że na innym zdjęciu już przy pierwszym szwie kołnierz idzie niżej. 

Szczerze to ja osobiście robię wszystko by mi takie "tunele" nie pojawiały się przy button hidden, tylko kołnierz przy szpicu ładnie przylegał do stójki. Niby można zaprasować, ale chyba nie o to w tym koncepcie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Whitesnake owszem, można zamówić koszulę z takim kołnierzem jak na zdjęciach, a już niedługo będzie dostępna druga wersja nieco bardziej stonowana (krótsze wyłogi i łagodniejsza linia tychże). Natomiast szpara pojawiająca się przy karczku wynika ze złożenia kołnierzyka i czasem się pojawia jak powyżej. Można ją zlikwidować, ale według mnie wtedy kołnierzyk nieco traci na charakterystycznym wygięciu wyłogów. W drugiej wersji ten efekt jest zminimalizowany, ale i kołnierzyk ma mniejszy roll. 
Jak na one piece'a przystało, można go formować w dość dużym zakresie i uzyskiwać nieco odmienne efekty - ja osobiście bardzo lubię powyższy, a szpara mi za mocno nie przeszkadza. Natomiast jest to zmienna modyfikowalna i możemy nad nią pracować, stąd wersja 2 tego modelu.
@Caporegime - zamysł był taki aby owe "tunele" uzyskać, więc gdyby je zaprasować, to kołnierzyk straciłby według mnie cały swój swobodny charakter, ale oczywiście można to zrobić. Od tego mamy jednak dwa inne, standardowe modele kołnierzy hidden BD. 
Zresztą specyfika tego kołnierza wynika właśnie z wykorzystania kieszonki do podpięcia wyłogu i umiejscowienia tejże. Jak tylko będę miał zdjęcia drugiej wersji, postaram się podrzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kołnierzyki one piece mają usztywnienie? Oferujecie je tylko z krytymi guziczkami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Meander napisał:

To również dobre miejsce do pozostawienia własnych uwag lub sugestii.

Kilku forumowiczów, w tym również ja zwracało już uwagę w wątku w "przewodniku miejskim" na to, że drugi guzik jest trochę za wysoko. Nie ma to znaczenia w przypadku noszenia koszuli z krawatem. W przypadku noszenia koszuli bez krawata, z rozpiętym pierwszym guzikiem nie wygląda to najlepiej. Widać to również na twoich zdjęciach. IMO warto byłoby przesunąć drugi guzik odrobinę niżej (0,5 cm?). 

Druga sprawa - warte rozważenia byłoby robienie mniejszego pierwszego guzika (żeby był takiej wielkości jak guziki na listwach przy mankiecie) - ułatwia to zapinanie koszuli, dodatkowo w przypadku "standardowego" guzika pierwsza dziurka od kołnierzyka dosyć szybko robi się wyrabia i robi dosyć szeroka (przynajmniej w koszulach które mam, różnych marek) co nie wygląda zbyt estetycznie w przypadku noszenia koszuli bez krawata. Takie rozwiązanie (mniejszy pierwszy guzik) stosuje np. E. Berg. Wiem, że możecie tak zrobić, bo ja w moich koszulach MT prosiłem o coś takiego i bez problemu zrobiliście - według mnie sprawdza się to bardzo dobrze.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, bardzo podobna :-) i kolor, i tkanina. Rozni sie jednak jednym waznym detalem. Otoz kolnierz i front koszuli powinny stanowic jeden, i byc wyciete, z jednego kawalka materialu. To czyni one-piece bardzo wymagajacym i trudnym przedsiewzieciem. Zalaczam zdj ponizej z detalem wewnetrzej strony koszuli

IMG_0606ed-s.jpg

pitti_day1-19_ME.jpg

• Oceniam pozytywnie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Wodzu napisał:

Kołnierzyki one piece mają usztywnienie? Oferujecie je tylko z krytymi guziczkami?

Usztywnienie dobieramy w zależności od grubości tkaniny zasadniczej, ale z założenia ma to być kołnierzyk szyty "na miękko". Na życzenie, możemy z niego całkowicie zrezygnować. Jeśli chodzi o kwestię guzików, to nie ma żadnego problemu by uszyć ten kołnierzyk w wersji z guzikami na wylot.

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Kilku forumowiczów, w tym również ja zwracało już uwagę w wątku w "przewodniku miejskim" na to, że drugi guzik jest trochę za wysoko. Nie ma to znaczenia w przypadku noszenia koszuli z krawatem. W przypadku noszenia koszuli bez krawata, z rozpiętym pierwszym guzikiem nie wygląda to najlepiej. Widać to również na twoich zdjęciach. IMO warto byłoby przesunąć drugi guzik odrobinę niżej (0,5 cm?). 

Druga sprawa - warte rozważenia byłoby robienie mniejszego pierwszego guzika (żeby był takiej wielkości jak guziki na listwach przy mankiecie) - ułatwia to zapinanie koszuli, dodatkowo w przypadku "standardowego" guzika pierwsza dziurka od kołnierzyka dosyć szybko robi się wyrabia i robi dosyć szeroka (przynajmniej w koszulach które mam, różnych marek) co nie wygląda zbyt estetycznie w przypadku noszenia koszuli bez krawata. Takie rozwiązanie (mniejszy pierwszy guzik) stosuje np. E. Berg. Wiem, że możecie tak zrobić, bo ja w moich koszulach MT prosiłem o coś takiego i bez problemu zrobiliście - według mnie sprawdza się to bardzo dobrze.

Słuszna uwaga! W natłoku zmiennych gdzieś mi to umknęło w przypadku tej koszuli. Szyje się teraz kolejna koszula z one piecem i przesunę w niej guzik o 1cm niżej, zobaczymy jaki będzie efekt. Natomiast najczęściej rozpinam po prostu dwa guziki jeśli nie noszę krawata, więc nieco "omijam" efekt, o którym piszesz.

Jeśli chodzi o drugą kwestię, oczywiście jest taka możliwość, ale wykonujemy ją na życzenie klienta. Wiele osób nie chce mieć dwóch różnych guzików pod szyją, które będą widoczne przy rozpiętym kołnierzu. Ja w swoich egzemplarzach wszywam czasami guzik w stójce płaski, a pozostałe wysokie, ale wtedy najczęściej zawsze noszę koszulę z krawatem lub po prostu nie zwracam uwagi na różnicę ;) Jest to jednak cenne spostrzeżenie i na pewno porozmawiam o tym z Wojtkiem, czy nie rozważyć tego jako standardu.

@blueloafers - Mikołaju, pozwolisz, że bez cytatu (by nie dublować niepotrzebnie zdjęć). Bez wątpienia model opracowany nie jest w 100% klasycznym one piecem, nie jest też tak bardzo casualowy jak Twój egzemplarz. Postanowiliśmy najpierw spróbować w mniejszej skali i stworzyć sam kołnierz szyty na miękko, by w przypadku sukcesu, móc pójść o krok dalej :) Twoje zdjęcia stanowią świetną inspirację i kolejny punkt na liście "projektowej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Meander napisał:

Usztywnienie dobieramy w zależności od grubości tkaniny zasadniczej, ale z założenia ma to być kołnierzyk szyty "na miękko". Na życzenie, możemy z niego całkowicie zrezygnować. Jeśli chodzi o kwestię guzików, to nie ma żadnego problemu by uszyć ten kołnierzyk w wersji z guzikami na wylot.

A czy taki kołnierzyk może funkcjonować bez guziczków? Mam wrażenie, że na zdjęciu koszuli B&Tailor kołnierz jest ich pozbawiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Wodzu napisał:

A czy taki kołnierzyk może funkcjonować bez guziczków? Mam wrażenie, że na zdjęciu koszuli B&Tailor kołnierz jest ich pozbawiony.

Ja z kolei, inspirując się dokładnie tym zdjęciem, uznałem, że uzyskanie podobnego efektu bez zastosowania guzików będzie bardzo trudne/jeśli nie niemożliwe w dostępnych mi warunkach. Oczywiście możemy uszyć kołnierz bez kieszonek, ale najpewniej skończy się to odstającymi wyłogami - ten etap jest jeszcze w fazie eksperymentów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy taki kołnierz to nie jest kolejna sztuka dla sztuki, bo z przodu owszem, wygląda to bardzo interesująco, ale tył raczej nigdy nie będzie się układał tak dobrze jak przy klasycznym kołnierzu. Patrząc na zdjęcia, mnie taki detal drażni.

bwb.jpg

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mr.vintage z pewnością nie jest to model "dla każdego". To raczej propozycja dla pasjonatów, osób, które szukają czegoś ciekawszego niż zwykły BD. Mi osobiście takie załamania nie przeszkadzają, wręcz uważam, że dodają kołnierzykowi nieco uroku i swobody. Czy to sztuka dla sztuki? Możliwe, ale mając w ofercie ponad 50 modeli zwykłych kołnierzy, chciałem opracować coś mniej zwyczajnego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, mr.vintage napisał:

Zastanawiam się czy taki kołnierz to nie jest kolejna sztuka dla sztuki, bo z przodu owszem, wygląda to bardzo interesująco, ale tył raczej nigdy nie będzie się układał tak dobrze jak przy klasycznym kołnierzu. Patrząc na zdjęcia, mnie taki detal drażni.

Zgadzam sie z @Meander. I oczywiscie ze nie bedzie sie ukladal idealnie bo z plaskiej tkaniny w jednym kawalku trzeba wyczarowac obiekt 3d ktory na dodatek ma "oplatac" szyje. Jest to jednak ciekawy eksperyment i tak traktuja ta koszule. Duzo zalezy tez od tkaniny. Ciezsza bawelniana tkanina pique w koszulkach polo z tym kolnierzem wyglada pod tym katem ladniej. 

• Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NOWA KOLEKCJA KOSZUL #MTCollective

mta_008.thumb.jpg.aa99828e3e85d12d24979ca7b2e94106.jpg

Ostatnimi czasy pracowaliśmy nad pełną kolekcją koszul RTW, które dzisiaj z satysfakcją Wam prezentujemy.

Szczególnie dumni jesteśmy z tego, że opracowaliśmy aż 3 fasony - Slim, Classic oraz bardzo rzadko spotykany Athletic, aby umożliwić każdemu dobranie właściwego rozmiaru do swojej sylwetki. Dzięki temu wybierając nasze modele koszul nie jesteście skazani na jedno, z góry narzucone przez producenta dopasowanie ;)

Całą kolekcję z krótkim opisem znajdziecie pod tym linkiem:

http://bit.ly/koszuleMTCollective

Tymczasem na zachętę zostawiamy Wam zdjęcia paru bardzo ciekawych modeli:

1. Zielony prążek - dla tych, którzy szukają "świeżego" podejścia do tematu koszuli w prążek. Bardzo delikatny, bardzo uniwersalny.

koszulaslim3.thumb.jpg.f9b3dbf536e321371f74504528cef067.jpg

2. Błękitna koszula w drobną kratę Księcia Walii - idealna koszula do biznesu, jeżeli mamy ochotę na coś ciekawszego niż gładki błękit.

koszulaslim18.thumb.jpg.d01f0b23c8f698d1c8bc0fae80c56f0e.jpg

3. Maklerka z kołnierzykiem typu club collar, w niebieską pepitę - koszula dla mocnych graczy, których na BwB nie brakuje!

koszulaslim10.thumb.jpg.e26485f25bf5a94760087fe89cfa3ac4.jpg

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę albo osobiście na Rozbrat 22 w Warszawie. Do zobaczenia!

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi