Skocz do zawartości

szewc24.pl – serwis, naprawa, wyrób butów szytych na miarę


szewc24

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Rafał. Pięknie wyszło. Oryginalny kolor od początku, tak do końca, mi nie leżał, a teraz jest idealnie. Czekam z niecierpliwością na przesyłkę. Jeszcze raz dzięki!

EDIT Z tą cierpliwością to trochę przesada. Wyszło kilka dni dłużej niż deklarowałeś, ale zważając na Twoje problemy zdrowotne to jak najbardziej zrozumiałe, a i efekt końcowy przeszedł wszelkie oczekiwania :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, w stosunku do koloru wyjściowego, ten po farbowaniu jest o wiele bardziej wyrazisty.

Nie udałoby mi się tego osiągnąć, gdyby nie kilka par butów ze skóry polerowanej, które od dłuższego czasu mam w realizacji od kilku Forumowiczów (kilka miesięcy). To dzięki temu miałem możliwość przełożenia pewnych pomysłów na praktykę i ostatecznie przetestowane rozwiązania wdrożyć w daną realizację.

Jak chwilami było trudno, to mogą obrazować zdjęcia poniżej :

12.jpg.ec40555a57c2cb4860e76d562560c838.jpg

11.jpg.2a98e30523a8090170a032b18bf50114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2017 o 09:55, szewc24.pl napisał:

Dwa razy Pan napisał, dwa razy odpowiedziałem, więc myślę, że temat można uznać za zakończony. Pana buty wyślę po niedzieli. Zachęcam też, tak jak to zrobił już po swoim wpisie Forumowicz @rurov  do zamieszczania postów wnoszących coś do życia forum.  

Przepraszam za kolejny wpis nic nie wnoszący do życia forum, ale wielkimi krokami zbliżamy się do 3 niedzieli od Pana deklaracji. Widzę również, że chyba wrócił Pan do aktywności zawodowej. 

Moje pytanie zatem brzmi: po której konkretnie niedzieli mogę spodziewać się przesyłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa skóry w Berwickach. Niestety, nie jest to odosobniony przypadek. Takie uszkodzenia/pęknięcia skóry, mogą być trwale naprawiane, ale jest to dosyć pracochłonne i kosztowne. Należy wszystko wykonywać z niemałą precyzją, najpierw dokonać rozwarstwienia wszystkich elementów składowych cholewki i zakładek, następnie wzmocnić od węwnątrz pęknięcie skórą, wykonać zapiętki wewnątrz, a na końcu wszystko ze sobą pozszywać. Co prawda idealnego stanu po naprawie trudno się spodziewać, ale myślę, że efekt końcowy jest do zaakceptowania. Poniżej kilka fotek.

29.jpg.5b110469ac9abe3da8688f2937f7f487.jpg

30.jpg.c16ccb8f93dd4920e671106f79ded3e7.jpg

31.jpg.67ae80cd0490c51a6a694e897f768d0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że nie jest to jakby się słusznie wydawać mogło, uszkodzenie spowodowane przez Użytkownika. Właściciel butów doskonale wie, jak prawidłowo wkładać i ściągać buty ze stóp. Jest moim stałym klientem. Co ciekawe, ma jeszcze jedną identyczną parę Berwicków, tylko w ciemnym kolorze - to samo zaczyna się dziać.

Przyczyna wg mnie, to z jednej strony cienka, bardzo sztywna skóra, podatna na rozrywanie, a z drugiej zaoszczędzenie dosłownie 7 mm skóry, przez co ażurowanie nie miało właściwego podkładu wzmacniającego. Dodatkowo słaba jakość zakładek (usztywnienia pięty) i mamy efekt jak powyżej.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pepo napisał:

Jaki jest powód takiego uszkodzenia skóry? Jedyne co mi przychodzi do głowy to wkładanie butów przy pomocy palucha zamiast łyżki, bo inaczej to jakichś dużych naprężeń tam nie ma, czyż nie?

 

Potwierdzam słowa szewc24. Buty były użytkowane we właściwy sposób. Co ciekawe, mam identyczną parę Berwicków, ale ciemnobrązowych, która była eksploatowana 6 razy częściej. I dłużej wytrzymała - choć robi się w nich podobna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana skórzanych spodów w butach męskich, to parę lat temu naprawa, której wykonywanie można było policzyć na palcach jednej ręki. 
Wraz ze wzrostem ogólnej świadomości co do samych butów, ale też możliwości ich naprawy, mogę powiedzieć, że budujące jest to, że sama usługa wymiany podeszew skórzanych jest już tą, którą realizuję na porządku dziennym, na równi z innymi.

Czasem łatwo przegapić moment, kiedy podeszwy powinny być wymienione ;)

21.jpg.e11dc04a356520d02401aface40983be.jpg

 

Jeśli tylko cholewki butów są ok, to spody zawsze można naprawić, niezależnie od stanu w jakim trafiły na warsztat.

20.jpg.0e1b313da8018f5d2da4af363205727b.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można powiedzieć, że w dalszym ciągu jest to skóra polerowana z pewnymi modyfikacjami.

Dosyć duże zmiany w strukturze skóry są w miejscach jej pracy/zginania się. Wynika to z tego, że skóra polerowana po pewnym czasie, w miejscach gdzie się zgina, wygląda jakby popękała, widoczne są efekty łuszczenia się powłoki. Po zabiegach renowacji, te miejsca wyglądają już jak w przypadku standardowej skóry licowej. Po odpowiednim wyprowadzeniu powłoki wykończeniowej, skóra jest odpowiednio przygotowywana pod ostateczny proces farbowania.

Farbowanie skóry polerowanej  dokonywałem już od pewnego czasu, ale ostatnio udało mi się udoskonalić proces, dzięki czemu możliwe są do uzyskania dodatkowe efekty kolorystyczne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła do mnie paczka z moimi Crownhill`ami, które czas jakiś temu wysłałem Rafałowi do naprawy. Tematów było sporo;

- wymiana fleków

- wymiana zelówki

- wszycie/wklejenie zapiętków

- chyba coś tam jeszcze...

Fleki i zelówki, jak zwykle, prezentują się solidnie i estetycznie, to kawał dobrej roboty. Ale mistrzostewm są zapiętki - jako, że buty mocno mi się rozbiły, wysoko wklejone zapiętki stosowałem jako dodatkową blokadę pięty . Rafał w miejsce dotychczasowych żelówek z byle marketu wkleił porządne zapiętki w "wałkiem" wokół całego wykroju pięty (bodaj @Zajac Poziomka miał coś w tej podobie w swoich Meerminach) - komfort chodzenia jest o wiele większy niż wcześniej a było nieźle ;-)

Krótko mówiąc - jestem bardzo zadowolony!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Velahrn locked, unlocked i locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.