Skocz do zawartości

szewc24.pl – serwis, naprawa, wyrób butów szytych na miarę


szewc24

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Dzięki wielkie @szewc24.pl za pokolorowanie moich butów. Kolor brązu wg mnie ideał (zdjęcie w JBMDNS - ale ja nie potrafię robić dobrych zdjęć). Mam nadzieję, że opatentowałeś sobie technologię, bo chyba podeślę Ci drugie, tym razem loafersy, jeśli się podejmiesz, bo one mają te ... no... kutasiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Jamjest sam byłem mocno zaskoczony, że udało się zafarbować z ciemnego granatu na ciemny brąz :) Długo szukałem różnych barwników mających dużą moc krycia, pozwalających równomiernie farbować skórę i przede wszystkim nie powodujących jej wysuszenia po farbowaniu. Chyba ostatecznie udało się znaleźć odpowiednią farbę, ale jest trochę problem z importem, więc na razie dysponuję ograniczoną ilością i kolorystyką.

Poniżej Twoje buty :

5591.thumb.jpg.57b6bfdd09cfb3a7ae1b07c2fccba8a1.jpg

 

Przy okazji jeszcze inna realizacja. Usługa zarezerwowana jedynie dla stałych klientów, nie ma jej w podstawowej ofercie firmy (wynika to z różnych przyczyn).

Mała plamka skutecznie wyłączyła z używania skórzaną kurteczkę. Skóra przebarwiona na wskroś. Plamkę udało się różnymi zabiegami zminimalizować tak, że praktycznie jest niewidoczna. 

5992.thumb.jpg.ff8da669e0d0fcaa95d09e272c8d800f.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest u Ciebie odwzorowanie kolorów na monitorze, ale zapewniam, że jest to bardzo ciemny brąz :) Może jeszcze inne ujęcie. Z lewej strony jest widoczny fragment opakowania pasty do butów w kolorze żółto-granatowym, może to będzie jakiś punkt odniesienia :) 

IMG_7446.thumb.jpg.26b9c6607272ab03f6d212ef065b66e5.jpg

 

IMG_7451.thumb.jpg.800c776f8cf237994630a603ee8e0add.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny medalion! Mam tylko dwa pytanka:

www.jpg.ef979b7847ad25185971384e62e9e7c4.jpg

Czy w tym miejscu odległość między "wingtipem" a górnym zdobieniem nie będzie nieco zbyt mała? Teraz przerwy nie ma w ogóle, ale rozumiem że później się pojawi. Mam tylko wątpliwości czy nie będzie zbyt wąska? I czy te "ząbki" będziesz też nieco przycinał? Wydaje mi się, że wyglądałyby lepiej, gdyby były odrobinę drobniejsze i dyskretniejsze. Dla porównania tak ten element wygląda w AS Hunt:

as.thumb.jpg.db40bf65b8c82172a84c53a5b4956f95.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whitesnake @Zajac Poziomka - celne spostrzeżenia. Przy tej pierwszej parze, chciałem zostawić sobie pewną tolerancję w poszczególnych elementach cholewek. Stąd też m.in. dosyć szerokie szycie, oraz brak większej przerwy między zdobieniami. Powiem całkiem szczerze, że nie przypuszczałem nawet, jak duże wyzwanie będzie stanowiła ta cholewka. W stosunku do innych rodzajów (np. oxfordów z nakładanym noskiem), skóra zupełnie inaczej się zachowuje i pracuje. Będzie to można w uproszczeniu powiedzieć, bardzo zaawansowana, eksperymentalna para. Przy kolejnych będę mógł stopniowo z jednej strony zawężać szycie, a z drugiej zwiększać odległości pomiędzy poszczególnymi elementami cholewek. Dodatkowo, kula pięty będzie gładka, bez przeszycia. Na dzień dzisiejszy, ząbkowanie jest w jednej wielkości, ale w połączeniu z dosyć wyraźnym szyciem zarówno cholewek jak i spodów (9mm grubości) myślę, że dosyć dobrze się komponuje jako całość. Inne spojrzenie będzie oczywiście, jak buty będą już gotowe i przede wszystkim spatynowane. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy i Koleżanki,

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w pierwszym konkursie organizowanym przez Pracownię Obuwia szewc24.pl. Mam nadzieję, że temat konkursu, oraz jego formuła, spowoduje, że chętnie weźmiecie w nim udział i będzie on dla Was okazją do dobrej zabawy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Umberto napisał:

@szewc24.pl czy w najbliższych dniach można liczyć na spotkanie w Warszawie?

Będę w Warszawie jutro, tj. w piątek i zostaję do soboty, tak więc, jeżeli ktoś chciałby się spotkać to jestem do dyspozycji. Proszę wtedy o PW.

Będę również dostępny w niedzielę we Wrocławiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skórę wycinam takim szewskim "skalpelem". Nożyce też używam, ale tylko do wycinania cholewek, gdzie jest ząbkowanie. W kontekście butów powyżej, to zdjęcie robione było z lampą i stąd tak to wygląda. Poza tym, cholewki są w stanie surowym, bez położenia kremu, który powoduje zalicowanie cięć. Kangur jest skórą lekko kreszowaną, w związku z czym, możliwe są jakieś mikroniedoskonałości krzywizn, gdyż jak nóż napotka mikrofałdkę na skórze, to przy przecięciu jej może nie być idealna linia.

21.thumb.jpg.ae8183439e61e9222c6bd54062121532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Velahrn locked, unlocked i locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.