Skocz do zawartości

szewc24.pl – serwis, naprawa, wyrób butów szytych na miarę


szewc24

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, pawlik napisał:

Nie wiem czy to nie jakiś faux pas świata bespoke, także wybaczcie jeśli wyjde na głupa :D Nie została podana (albo przeoczyłem) chociaż orientacyjna cena wytworzenia butów. Wiem, że jest milion czynników wpływających na finalny koszt - dlatego załóżmy, że pytam o takie "podstawowe" captoe oxfordy, jakie są przedstawione na zdjęciach. 

Jeżeli chodzi o mnie, to nie ma najmniejszego problemu z podawaniem cen, tylko potrzebuję chwilki czasu, żeby dokładnie wszystko opisać :)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, White Haven napisał:

Ja mam ten problem, że np. w Yankach nie jestem w stanie zapiąć klamerek (nawet w tych na kopycie g). Na monki mam od dawna ochotę tylko właśnie kłopot z kopytem.

Właśnie dlatego, że monki są dosyć specyficzne planuję opracowanie co najmniej dwóch różnych wykrojów cholewek. Duże znaczenie zapewne też ma u mnie to, że jestem w stanie oferować dowolną tęgość. Już teraz mam kopyta w tęgościach od E do H, poza tym standardowa rzeźba przy kopycie i nie ma bata, żeby nie spasowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :) Obiecuję przy tym, że w każdą powstającą parę butów włożę 100 % serca i zaangażowania, by finalnie oferować obuwie naprawdę wysokiej jakości.

Tymczasem, dotychczasowa oferta nadal działa :) 

Krzysztof, naprawdę nie zamieszczam tego złośliwie ;)

Dnia 1.03.2017 o 20:58, White Haven napisał:

Ja mam ten problem, że np. w Yankach nie jestem w stanie zapiąć klamerek (nawet w tych na kopycie g). Na monki mam od dawna ochotę tylko właśnie kłopot z kopytem.

Klient lubi te monki, ale kolor nie bardzo mu się podobał. Poza tym było na cholewkach wiele rys i buty nie miały w sobie "życia". Postanowiliśmy nadać butom trochę głębi w odbiorze koloru i sprawić by dawały większy efekt "wow". Zależało nam przy tym na znacznym rozjaśnieniu butów.

IMG_7387.thumb.jpg.d972c8627b324e52b610b505244a260a.jpg

 

Na poniższym zdjęciu jest jeszcze bardzo robocza wersja butów. Potrzeba jeszcze troszkę "dopieścić" wybarwienie, położyć środki wykończeniowe i pewnie zrobić lustro na czubkach, ale to już w przyszłym tygodniu .

IMG_7403.thumb.jpg.6ffcb0265bcaecedb8eaeb1de312aab3.jpg

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na pytanie o ceny obuwia, krótki opis jak się to kształtuje obecnie u mnie.

Dużą cenę na wpływ butów ma kształt i regularność stóp osoby zamawiającej. Inna cena będzie dla klienta, na stopy którego pasuje większość modeli seryjnie produkowanych, a inna dla kogoś, dla kogo trzeba przygotowywać a nawet strugać indywidualne kopyta.

Oprócz butów, które są typowo wykonywane pod zamówienie klienta, tak, jak to jest w większości pracowni, będą dostępne też modele „z półki” prezentowane w dziale „Ogłoszenia” na stronie internetowej. Pojawi się też jeszcze jedna kategoria obuwia, a mianowicie buty przymiarkowe, które były wykorzystywane przy indywidualnych zleceniach, jako obuwie poglądowe.

Poniżej dokładniejszy opis :

1.       Buty „z półki” – przeznaczone dla klientów, którzy nie mają większych problemów zakupowych butów sklepowych, pozostaje jedynie określić, czy dana para pasuje pod względem rozmiaru i tęgości. Jeżeli jakaś para na danym kopycie pasuje, ale nie ma interesującego klienta konkretnego modelu, czy też zestawienia skór, to pozostaje kwestia dokonania niezbędnych uzgodnień i taka para powstanie na zamówienie w cenie butów „z półki”, ewentualnie z dopłatą do skór, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Ceny butów „z półki” zaczynają się od kwoty 1600 zł/para.

2.       Buty wykonywane na zamówienie z dużą możliwością dopasowania do stóp, na podstawie standardowego, odpowiednio modyfikowanego kopyta. Z racji tego, że jak już wspomniałem, samemu szyję cholewki, mam duże możliwości działania. W przypadku takich butów, można rozwiązać problemy ze schorzeniami stóp, czyli wystające halluksy, palce młotkowate, ostrogi piętowe, a także takie kwestie jak schodzenie się przyszwy, czy odpowiedni profil kuli pięty. Najczęściej będę się starał, aby cena takich butów oscylowała w granicach 2000 zł/para. Dodatkowo przy tej usłudze jest możliwość zamówienia kapcia przymiarkowego, którego cena jest ustalana indywidualnie i uzależniona od stopnia zaawansowania jego wykonania.

3.       Buty na kopycie wykonywanym indywidualnie pod klienta. Zastosowanie takiego rozwiązania występuje w dwóch przypadkach. Pierwszy z nich, to brak możliwości użycia do wykonania butów standardowego kopyta nawet po jego znacznych modyfikacjach, lub też w sytuacji, gdy ilość modyfikacji na kopycie jest znaczna i występuje w wielu miejscach. Cena od ok. 2400 zł. Drugi przypadek, to sytuacja, gdy klient chce mieć całkowicie własne, spersonalizowane kopyto rzeźbione od podstaw.

4.       Buty poprzymiarkowe – obuwie, które było wykorzystywane do prezentacji danego modelu, używane do przymiarki, celem zobaczenia jak sprawdza się dane kopyto w określonym rozmiarze na stopach klienta. Buty w pełni wartościowe z małymi śladami użytkowania. Buty objęte standardową gwarancją. Koszt od ok. 1100 zł/para.

Proszę o traktowanie powyższych cen jako poglądowych. Jestem bardzo otwarty w kwestiach np. spodów, ich konstrukcji, stosowanych materiałów (w tym podeszew gumowych), itp., przy czym jeżeli nie będę do czegoś przekonany, to nie będę wykonywał usługi „na siłę”. Moim celem jest dostarczanie obuwia maksymalnie wygodnego przy użyciu materiałów/skór naprawdę wysokiej jakości.

Poza tym, tak jak napisałem w pierwszym poście tego wątku, będę starał się również organizować oferty specjalne.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie słonia niestety nie mam, ale zapewne to kwestia czasu. Mam parę fajnych kontaktów, dzięki czemu na pewno będą pojawiały się sukcesywnie nowe ciekawe skóry. W tym tygodniu mam otrzymać potwierdzenie na dostępność np. świetnego cielaka w cruście. Już teraz jest możliwość sprowadzenia cordovanu (włoskiego), a być może też, nie chcę zapeszać, bliżej maja, cordovanu prosto z Horweena. Jak coś wpadnie mi w oko, czy też dostanę fajną ofertę, na pewno zamieszczę informację.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku tego roku wprowadziłem usługę obsługi klientów door to door. Mniej więcej co 10 dni jestem w Warszawie, dojeżdżam też do Gdańska. Jeżeli ktoś z Forumowiczów byłby zainteresowany, to zapraszam.

Najbliższy termin w Warszawie, to środa 8 marca - cały dzień. Niewykluczone, że wieczorem będę też w Łodzi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że wkrótce i Zielona Góra będzie w zasięgu :) W marcu umawiam już spotkania we Wrocławiu, czyli generalnie ode mnie kierunek zachód :) Jeżeli jutro dostanę potwierdzenie otrzymania zamówionego crustu cielęcego, to zamieszczę ofertę specjalną i jeżeli będzie odzew wśród Forumowiczów, to może zrobię małe tournee po Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Tak, jak napisałem w poście inaugurującym mój wątek dedykowany, będę starał się przedstawiać Wam oferty specjalne. Oto pierwsza z nich :

Otrzymałem właśnie potwierdzenie, że jest w drodze do mnie wysokiej jakości crust cielęcy, czyli skóra pozbawiona wykończenia, przeznaczona do farbowania i indywidualnego wykończenia. Osobiście bardzo lubię skóry nie korygowane, bo nie mają żadnych ukrytych tajemnic, przez co można oferować klientowi produkt najwyższej jakości. Poza tym można stosować różnego rodzaju środki wykończeniowe, co dodatkowo wpływa na możliwość personalizacji wybarwienia.

Oferta skierowana jest do osób, które są zainteresowane wykonywanymi przeze mnie butami, a dodatkowo połączona jest ona z usługami oferowanymi przez serwis szewc24.pl.

Szczegóły oferty :

- wykonanie butów miarowych – skóra, to wspomniany bardzo wysokiej jakości crust cielęcy przeznaczona do farbowania. W standardzie, buty wykonane w technice szycia ramowego opisanego we wcześniejszych postach, spody dwu-warstwowe skórzane. Jeżeli ktoś chciałby inny rodzaj spodów, to kwestia do ewentualnego omówienia

- wliczone farbowanie/patynowanie butów na dowolny kolor. Istnieje możliwość wcześniejszego zamówienia poglądowego próbnika koloru, czy też przesłania próbki skóry wybarwionej wg przekazanych preferencji

- modele butów (do wyboru) : oxfordy z nakładanym noskiem, brogsy z zamkniętą lub otwartą przyszwą, podwójne, lub pojedyncze monki

- obsługa klienta door to door – dojazd do zamawiającego i spotkanie, na którym zaprezentowane zostaną dotychczas wykonane buty, doradztwo w zakresie kopyta (do wyboru kilka), wzięcie miary, możliwość konsultacji odnośnie butów posiadanych już przez zamawiającego.

- voucher do wykorzystania na usługi serwisowe butów zamawianych, lub innych posiadanych przez klienta w zakresie ich serwisu, naprawy, dopasowania, renowacji, itp. Kwota do wykorzystania to min. 200 zł, przy czym nie wykluczam jej zwiększenia jeżeli będzie ogólne zainteresowanie tematem. Możliwość wykorzystania vouchera byłaby  możliwa w określonym dniu/dniach miesiąca przeznaczonych tylko do obsługi Forumowiczów (szczegóły techniczne pojawiły by się później).

- prawidła do butów – wliczone prawidła dedykowane do butów, wykonane na podstawie kopyta. Cena poza tą ofertą to 180 zł/para.

 

Dodatkowe informacje :

- gwarancja na buty – pisemna gwarancja na buty, w dokładny sposób określająca  warunki użytkowania, sposób konserwacji, oraz prawa i obowiązki zarówno zamawiającego jak i serwisu. Przy zamawianiu butów ze spodami wg opisanej przeze mnie konstrukcji, gwarancja na ich 8-krotną wymianę.

- płatność – realizowana w trzech etapach. Wpłata zadatku w wysokości 1/3 kwoty, 1/3 wpłaty w terminie 3 dni od spotkania, pozostała kwota do zapłaty bezpośrednio przed wysyłką gotowych butów.

- termin realizacji – Wstępnie planowałbym ruszenie z projektem od początku kwietnia. Standardowo buty powstawały by w kolejności zleceń, przy czym jest to też kwestia do uzgodnienia.

- Cena za buty – chciałbym, aby w tej ofercie, była możliwa do zaoferowania Wam poniżej 2000 zł/para. Kluczowym czynnikiem na określenie jej ostatecznej wysokości będzie z pewnością ilość potencjalnych chętnych w myśl zasady im więcej zamawiających, tym niższa cena jednostkowa za buty, oraz ewentualna możliwość zwiększenia kwoty vouchera na usługi serwisowe.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, przemyślenia, itp., to proszę śmiało pisać.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skóra jest bardzo miękka. Piszę jest, bo pod koniec roku udało mi się kupić dwie skórki, na których już pracowałem. Później chciałem dokupić więcej, ale wiedząc o parametrach jakościowych, importer odradził mi kupno, gdyż w kolejnej partii skóry były znacznie sztywniejsze. Co ciekawe, nie była to wina garbarni, a słabej jakości surowca. Zalecano mi odczekanie do zimy, kiedy przewidywano, że będzie on lepszy i dlatego wysłano mi skóry już takie o jakie mi chodzi.

2. Ogólnie temat szycia cholewek, ich sposobu, zastosowanych nici, grubości szwu, itp. podlega pełnej personalizacji. Tak samo, jak np. grubość ścienienia samej skóry. Zdjęcia trochę przejaskrawiają rzeczywisty odbiór, ale jeżeli będzie potrzeba korekty grubości skóry, to nie ma problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zapoznać się z próbkami cordovanu i powiem szczerze, że jest w nim mega moc. Wszystkie kolory są bardzo ładne, ale na szczególne uznanie zasługuje zielony i koniakowy - coś pięknego :) Ponadto, jest możliwość zamówienia różnej grubości skóry, od 1,4 do ponad 2 mm.

IMG_20170308_104404.thumb.jpg.8632ecc370f67a39f89c0b8511d77383.jpg

 

Poza tym taka np. skórka :

IMG_20170308_120519.thumb.jpg.3367f1142c31443784d5c87bc50d9f2f.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cordovan jest z innego źródła. Po tym, co mogę o nim powiedzieć, to pod względem parametrów technicznych wygląda świetnie. Jest mega "mięsisty", ma bardzo ładne wykończenie, nie ma żadnego wyglądu "przesuszonego". Wstępnie zamówiłem (jak akurat będzie dostępny) w kolorze koniakowym na swoje buty. Jakby ktoś chciał przy okazji też zamówić, to proszę o kontakt mailowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

... uprzedzając pytania... buty nie były ze mną na wojnie, nie kąpałem się w bagnie, nie paliły się na strychu, nie byłem w nich na wiejskim weselu... poprzedni stan to efekt poronionego pomysłu przyciemnienia juvacuir + utrwalone lenistwo ze zmyciem preparatu :-)

Levety powinny stać się synonimem woła roboczego... niespecjalnej urody, ale wytrzymałe jak diabli... 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Velahrn locked, unlocked i locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.