Skocz do zawartości

Elegancki strój dla bardzo dużego mężczyzny


BardzoGruby1968

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem już kiedyś tutaj na forum, poruszałem temat o przedłużaniu sztruksowej marynarki(ostatecznie jednak to zrobiłem i szczerze powiedziawszy jestem zadowolony ;-)). Aczkolwiek taka zwykła, niemalże codzienna marynarka sztruksowa nie pasuje za bardzo na tak ważną okazję, która nie ubłagalnie się do mnie zbliża. Otóż potrzebuję porady - mam już obecnie bardzo bardzo dużą marynarkę kupioną po znajomości za naprawdę niską cenę, sęk w tym, że jest na mnie stanowczo za szeroka w biodrach i ogólnie na długość. Kolejną jej wadą są za długie rękawy(jak już kiedyś mówiłem mam bardzo krótkie ręce i nogi) i dziwacznie nisko położona kieszeń. Reszta, czyli szerokość w innych miejscach oraz podobająca mi się kolorystyka i skrojenie klapy są wręcz idealne(jej kolor identycznie pasuje do pewnych upatrzonych już przeze mnie spodni garniturowych). I teraz nasuwa się tu pytanie - czy opłacałoby mi się ją w ten sposób przerabiać i czy pierwsza lepsza krawcowa umiałaby aż tak bardzo ją zwęzić i to praktycznie tylko w jednym miejscu? Czy któryś z Panów też już miał podobny kłopot? Proszę o pomoc! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "Na tak ważną okazję" należy założyć ciemny garnitur, a nie kombinować z marynarkami i pasującymi spodniami.

2. Ciężko doradzać w sprawie przeróbek, nie widząc zdjęć. Jeśli masz krótkie nogi, a marynarka jest za długa, to raczej nie da się jej przerobić - po skróceniu (teoretycznie jest to prosty zabieg) może stracić proporcje, a kieszeń będzie jeszcze niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przedłużonej marynarki zamieszczę jutro, jeśli znajdę dłuższą chwilę. Co do garnituru to w moim przypadku nie jest to takie proste, ponieważ na tak obszerną sylwetkę jak moja nadawałby się tylko garnitur szyty na miarę, a na taki mnie niestety nie stać. Dlatego właśnie wolę "kombinować" w powyżej wspomniany sposób. Skrócenie marynarki nie byłoby dla mnie aż takim problemem, bardziej martwię się o jej znaczne zwężenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś, jak sam napisałeś, naprawdę "bardzo gruby", to masz prawdopodobnie obwód pasa większy niż obwód klatki piersiowej, a to przy RTW trudno ogarnąć. Trzeba by znaleźć jakąś markę, która ma duże zapasy w talii (nic mi nie przychodzi do głowy, może Boss?), kupić marynarkę dobrą w ramionach i na długość i popuścić w pasie ile fabryka dała.

Spodnie ogarnąć łatwiej, zawsze można zwęzić i skrócić nogawkę, grunt żeby były dobre w pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.