Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Dobra Pralnia


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, PiotrB napisał:

Czy ktoś może polecić pralnię, która usunie ślady gumy do żucia z wełnianych spodni garniturowych?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Miałem ostatnio identyczny problem. Jeśli guma już była usuwana, ale zostawiła ślad, to domowe sposoby mogą być zawodne (sprężone powietrze, lodówka, czesanie).

Udało mi się pozbyć kłopotu w pralni przy tzn. pl.Czerwonej Torebki - ul.Magiczna/ul.Głębocka w Warszawie (nazwy pralni nie pamiętam teraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcę oddać do pralni krawat. Możecie polecić jakąś pralnię? Widzę różne opinie o Pralni Buczyńskiego, może polecicie jeszcze jakąś? Zamierzam również oddać go do zszycia - możecie polecić jakieś miejsce? (wiem, że nie o tym temat, ale pytam przy okazji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Styleman napisał:

Polecam pralnie na Wilczej,obok komendy policji. Ratowałem tam parę swoich krwatow,wyszło bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź.

19 godzin temu, xkoziol napisał:

Pralnia rozszywa krawat do wyprania (wyprasowania).

 

Nie każda, np. ta na ul. Wilczej nie rozszywa - przynajmniej tak mi powiedzieli. Polecasz jakąś pralnię, która rozszywa krawaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xkoziol napisał:

Przejrzyj wątek, to tylko trzy strony, znajdziesz.

Przejrzałam. O rozszywaniu krawatów pisano tylko w kontekście MM krawaty, które od roku jest zamknięte. Pomijam też pralnię Buczyńskiego, tak jak pisałam w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już opanowałem rozpruwanie i zszywanie krawatów, po znajomości mogę się tym zająć za cenę żądanej nici (w sensie bez prania), tylko niestety teraz znikam na 24 dni. Ale jakby ktokolwiek był chętny, to zapraszam później na priv. Dopiero po dziesiątej osobie stwierdzę, że mi się opłaca pobierać opłaty :P Zresztą, przez te 24 dni też się będę ćwiczył w zwężaniu, skracaniu i wymienianiu wypełnień i podszewek. Postaram się też dostarczyć zdjęcia pierwszych dwóch moich krawatów po tych operacjach, żeby nie oferować koa w worku - chociaż ja jestem z wyników zadowolony.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

pierwsze doświadczenia po pralniProsowscy.... pomieszczenie może delikatnie odstraszać, nie sprawia wrażenia higienicznie czystego, wygląd bardzo vintage...

natomiast obsługa zna sie na rzeczy, od pierwszego spojrzenia wiedziała z czym ma doczynienia i jak postępować (poparta wieloma anegdotami z przeszłości)

finalnie usługa wykonana na wysokim poziomie, bez zastrzeżeń, ceny raczej standardowe, czas oczekiwania również.

niestety ze względu na brak chętnych nie stosują impregnacji!

 

Czy może ktoś polecić zaufaną pralnie świadczącą usługę impregnacji płaszcza?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował przy Targowej, po przeciwnej stronie ulicy od Dworca Wileńskiego, kawałeczek tylko trzeba rzejść, jest w bloku, trzeba zadzwonić domofonem. Jest wystający szyld ,,Pralnia express" a kawalek dalej jest Carrefour czy jak sięto pisze express, jak idziesz od strony Wileńskiego i mijasz go, to znaczy że pralnię już minąłeś. Prałem tam parę rzeczy, z kapeluszami włącznie, i niezadowolony jestem tylko z tego, jak mi zaprasowano klapy w marynarce raz - choć tutaj to w dużej mierze pewnie i wina Vistuli, że taką marynarkę wyprodukowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Wątek leżał sobie prawie przez rok zupełnie nie używany, więc pora go odkopać.

Czy możecie polecić pralnię do wyprania zamszowej kurtki? Kurtka nie jest właściwie szczególnie brudna. Tylko trochę na końcach rękawów. Chodzi mi o "ogólne odświeżenie".

W jednej sieciowej pralni "pani zza lady" naopowiadała mi takich horrorów na temat tego, co może pójść źle, że wolałbym pojechać nawet na drugi koniec Warszawy, ale do specjalisty, który na miejscu oceni zakres prac i będzie umiał dobrać metodę czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 7.09.2019 o 20:34, Stormont napisał:

Po raz kolejny w pralni pod domem źle mi zaprasowali klapy w marynarkach i mam tego dość.

Też mnie to wkurzało dopóki @Ernestson nie pokazał mi jak proste jest poprawienie źle zaprasowanych klap w marynarce za pomocą zwykłego żelazka. Da się to zrobić w 5-10 minut w domowym zaciszu. Polecam napisać do Dawida, może obędzie się bez dalekich wypraw do pralni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Gdzie oddać delikatny wełniany sweterek żony do usunięcia plamy niewiadomego pochodzenia z mankietu? Zwykła pralnia nie dała rady - zniknęła inna plama, ale ta na rękawie została. Pranie ręczne w domu tylko ją rozmazało.

Raczej potrzebny specjalista który dobierze środek i metodę do plamy niż po prostu wrzuci w pralkę ze wszystkim innym.

Najchętniej Żoliborz / Śródmieście, ale jak trzeba to się podjedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei kiedyś prałem przy Dworcu Wileńskim, niestety już nie funkcjonuje, ale ta sama ekipa też na Stanisława Augusta 4 w garażu na podwórzu. Trochę mniej sympatyczie, i tutaj nie dawałem jeszcze przypadków beznadziejnych, ale przy Wileńskim dokonywali cudów. Mają też chyba ostatnie jakieś miejsce na końcu świata, na Gilarskiej bodajże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.