Skocz do zawartości

Wkładki ortopedyczne


adamuto

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu wkładek. Po szybkim przeglądzie dostępnych ofert skłaniam się ku Formthotics (polecane również przez ortopedę). Generalnie wkładki wyglądają bardzo przyzwoicie, można je korygować z czasem, producent oferuje supercienkie wkładki do butów "wizytowych". Prawie same plusy. Moje obawy budzi jednak materiał, z którego wspomniane wkładki są wykonane - materiał nie wchłania potu, więc mam wątpliwości co do komfortu użytkowania takich wkładek. Jak się domyślam, zalety skórzanej podeszwy w takiej sytuacji zupełnie znikają, jeśli idzie o oddychalność. 

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z doborem wkładek ortopedycznych do klasycznego obuwia? Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę zgłosić się do zakładu ortopedycznego/fizjoterapeutycznego, gdzie wykonują wkładki na zamówienie. Stopa obmacana/zbadana/odrysowana.

Ja zamawiałem w Warszawie w szpitalu na Lindley'a, wkładki są skórzane. Może nie wyglądają apetycznie, ale bardzo je sobie cenię.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę zgłosić się do zakładu ortopedycznego/fizjoterapeutycznego, gdzie wykonują wkładki na zamówienie. Stopa obmacana/zbadana/odrysowana.
Ja zamawiałem w Warszawie w szpitalu na Lindley'a, wkładki są skórzane. Może nie wyglądają apetycznie, ale bardzo je sobie cenię.
 

I nie powodują konieczności kupowania większego rozmiaru butów?
Kiedyś jako dziecko takie miałem i z tego co pamiętam to były dość grube i podnosiły mocno stopę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jak z grubością tych wkładek?

Formthotics są właśnie na zamówienie, wykonywane po badaniu stopy, więc w tej kwestii nie mam zastrzeżeń. Zależy mi na jak najcieńszej wkładce. Moje jedyne obawy związane z tą firmą dotyczą oddychalności (jej braku), chociaż nigdzie nie znalazłem informacji, aby taki problem się pojawiał, dlatego mam nadzieję, że ktoś miał z nimi do czynienia, albo może polecić inne firmy, które produkują cienkie wkładki na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jak z grubością tych wkładek?
Formthotics są właśnie na zamówienie, wykonywane po badaniu stopy, więc w tej kwestii nie mam zastrzeżeń. Zależy mi na jak najcieńszej wkładce. Moje jedyne obawy związane z tą firmą dotyczą oddychalności (jej braku), chociaż nigdzie nie znalazłem informacji, aby taki problem się pojawiał, dlatego mam nadzieję, że ktoś miał z nimi do czynienia, albo może polecić inne firmy, które produkują cienkie wkładki na zamówienie.

W Wawie jest taki zakład na Poznańskiej czy Emilii Plater.
Właściwie to kiedyś był zakład a teraz piękny salon.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałeś z ich usług? Możesz coś więcej napisać - trwałość wkładek, użyte materiały, ceny?

To było bardzo dawno temu. Ale były wykonywane na zbadane wcześniej stopy. Taki bespoke ;-)

Były skórzane, więc wydaje się że z oddychalnoscia powinno być ok.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie pary wkładek ortopedycznych (płaskostopie), które noszę do butów zimowych. Wkładam je zamiast zwykłych wkładek - inaczej raczej by się nie zmieściły (są dość wysokie). Robiłem je na zamówienie w spółdzielni ortopedycznej przy ul. Bohaterów Września na Ochocie, cena około 80 zł za parę. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
29 minut temu, mixmal001 napisał:

Polecam skontaktować się z firmą brandvita i umówić badanie stóp w celu dobrania odpowiednich wkładek ortopedycznych. Tylko takie postępowanie przyniesie wymierne korzyści dla osób potrzebujących wkładek ortopedycznych. http://www.brandvital.eu/produkty-medyczne/wkladki-ortopedyczne/ Serdecznie polecam

A ja serdecznie odradzam.,To jest podobny przekręt oparty na skanerze "System iStep" firmy Aetrex opracowanym w 2003 roku. Wiele firm skopiowało ich technologie, a najgłośniejszą była  sprawa dr Scholls.Dr Scholls poszedł na całość i umieścił tysiące skanerów Foot Mapping Kiosk w sieciowych aptekach w USA.,Klient zamiast płacić 8-10 $ za wkładki leżące na półkach , płacił $ 45 do $50 za takie same wkładki "custom made" dobrane przez skaner.,Biznes się kręcił do czasu kiedy 17 amerykańskich podiatrów  wykryło oszustwo i złożyło pozew zbiorowy przeciwko Dr, Scholls.,Po tej sprawie kioski zostały usunięte, a każdy klient który kupił wkładki musi dostać co najmniej $150 rekompensaty , a jeżeli udowodni że przez noszenie wkładek doznał uszczerbku na zdrowiu ma szanse na nawet pięciocyfrowe zadośćuczynienie .,  

dr-sholls-kiosk.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Poszedłem do innego (uchodzi za bardzo dobrego) ortopedy, który odradził jakiekolwiek wkładki. Płaskostopie w moim wieku (30+) jest już ustabilizowane (nie pogłębia się i nie cofnie żadnym sposobem) a wkładka spowoduje zmianę obciążenia stopy i może prowadzić do przeciążeń i w konsekwencji kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zapalenie rozcięgna podeszwowego przez bieganie długodystansowe. Oczywiście płaskostopie poprzeczne. Dobrze dobrane (wyprofilowane) wkładki były jednym z elementów który mnie wyleczył. (Głównym był odpowiedni trening łydek). Przez jakieś 2 lata nosiłem potem wkładki na co dzień, a nie tylko do biegania. Teraz znowu tylko do butów sportowych.

Loafersy znacznie mi się rozciągnęły od nogi na stosunkowo grubej wkładce i nie byłbym ich w stanie teraz nosić bez wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JakubAnderwald napisał:

Na czym polegał odpowiedni trening łydek? 

"Bujanie" się na schodku góra-dół stojąc na schodku tylko na palcach. 5x dziennie po około 200 bujnięć. Łydki jak kamienie, a chodzić po schodach można było tylko na czworaka, bo to bardzo "wchodzi" w łydki.

 

Spośród wieeeelu różnych zabiegów na rozcięgno (w tym "masaż" piłką tenisową i golfową, masaże u rehabilitanta, wkładki do butów) to ćwiczenie uważam za najefektywniejsze.

Co ciekawe - uważam, że przerwa z biegania też nie pomogła. Jak przestało boleć (a to potrafi) wróciłem do treningów biegomarszem (Galloway). Całe leczenie zajęło mi niemal pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Enygma napisał:

A czy w przypadku stosowania wkładek zauważyliście, że musicie zmienić rozmiar buta, bo razem z wkładką nie mieścicie się w ten swój normalny rozmiar?

Tak, jasne. Z reguły nawet wyjęcie starych, fabrycznych wkładek i włożenie tych ortopedycznych, podbijają rozmiar o pół. W butach, które tego nie umożliwiają, z reguły włożenie wkładek jest niemożliwe, bo stają się one ciaśniejsze o około jeden pełny rozmiar.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Enygma napisał:

A zauważyłeś efekt płytkiej pięty, że but jest "za krótki" przy pięcie? Oraz czy nie ma problemu w okolicy haluksów, że stopa nie wypełnia tam odpowiednio buta i ma sporo luzu przy jego większym rozmiarze?

Ale przy wsadzeniu do buta w "starym" rozmiarze nowej, ortopedycznej wkładki? Czasem jest tak, że wkładka zbyt podnosi piętę, stąd efekt płytkiej pięty - kula piety znajduje się zbyt wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ogólnie, czy w starym czy w nowym. Jeśli dobrze rozumiem, wkladka sprawi, że trzeba będzie zmienić rozmiar buta na większy niż dotychczas, możliwe też że że na szerszym kopycie. Czy mimo tej zmiany nie będzie się odczuwać właśnie tej płytkiej pięty i w konsekwencji zsuwania się buta, ewentualnie słabego trzymania pięty przez buta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.