macaroni

Garnitur #MTCollective- na miarę i z wieszaka

13 postów w tym temacie

Po ponad 4 latach istnienia wprowadzamy nową linię garniturów. Co to takiego MTCollective? To garnitur, a w zasadzie konstrukcja, (są i spodnie, marynarka sportowa z nakładanymi kieszeniami, peak lapel, niebawem smoking) którą możecie zamówić u nas jako MTM albo kupić z wieszaka. Zdecydowaliśmy się od zera zaprojektować garnitur, zrobić to we współpracy z Panami Trzaską i Mazurczakiem, których czytelniczy tego forum i mojego bloga na pewno znają. Chodziło o stworzenie konstrukcji, która będzie idealnie przygotowana na polskie sylwetki, ale mająca styl jaki lubimy w Macaroni Tomato. Chodziło nam też o to aby mieć pełną kontrolę nad produkcją i móc nadzorować każdy jej etap. 

Garnitur gotowe będą dostępne niebawem, już dziś mogę zaoferować MTM. 

http://macaronitomato.com/the-magazine/mt-collective/

INTRO-KRAWCY.jpg

9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bardzo ciekawa inicjatywa, śmiało można rzec, że niespotykana. Współpraca pomiędzy krawcami starej daty a nowoczesną firmą celującą w całkiem inny segment rynku. Czy łatwo było przekonać rzemieślników do projektu?

Jestem ciekaw, kto okaże się wspomnianym w tekście Pininfariną tego "collective" ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 godzin temu, damiance napisał:

...śmiało można rzec, że niespotykana. Współpraca pomiędzy krawcami starej daty a nowoczesną firmą celującą w całkiem inny segment rynku.

Hmm.. a ja odniosłem wrażenie, że to może sie udać, bo to wielokrotnie sprawdzony model najlepszych pracowni, zaczynając od Rubinaccich, przez Zarembę, nie zapominając o Krupa i Rzeszutko. Lata doświadczenia krawca i młode oko strzegące trendów.

5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie dostałem informację, że garnitury gotowe będą dostępne od 1 marca. Tymczasem jesteśmy już gotowi do przyjmowania zamówienie MTM. Zestaw przymiarkowy jest i kilku pierwszych śmiałków się zdecydowało :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, macaroni napisał:

Tymczasem jesteśmy już gotowi do przyjmowania zamówienie MTM. Zestaw przymiarkowy jest i kilku pierwszych śmiałków się zdecydowało :)

Czy zestaw przymiarkowy pozwala na zdjęcie miary z jednostek przekraczajacych 190cm wzrostu i 120cm w klatce? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakie ceny za garnitur MTM bo coś na stronie nie mogę znaleźć?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Whitesnake napisał:

Hmm.. a ja odniosłem wrażenie, że to może sie udać, bo to wielokrotnie sprawdzony model najlepszych pracowni, zaczynając od Rubinaccich, przez Zarembę, nie zapominając o Krupa i Rzeszutko. Lata doświadczenia krawca i młode oko strzegące trendów.

to nie jest dobre porównanie. Gdyby inne lokalne firmy MTM wchodziły w taką kooperację to można byłoby mówić o popularnym modelu współpracy. Krupa&Rzeszutko, czy też Rubinacci to zmiana pokoleniowa w obrębie firmy rodzinnej. Z kolei Zaremba to pójście firmy w kierunku MTM wykonywanego przez zewnętrznego producenta

.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Whitesnake napisał:

Czy zestaw przymiarkowy pozwala na zdjęcie miary z jednostek przekraczajacych 190cm wzrostu i 120cm w klatce? 

Obecnie dostępny jest model w sylwetce regular. Zapewne byśmy podołali, ale chyba bezpieczniej poczekać na longa :)

@FONos garnitury MTM zaczynają się od 3299pln.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Whitesnake napisał:

120 cm w klatce, tu będzie problem.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Drodzy forumowicz, garnitury #MTCollective trafiły dziś na rozbrat. 
Konstrukcja ta dostępna jest jako garnitur gotowy w cenie 2299 zł, jako MTM w cenie od 3299 oraz jako MTO. 
MTO działa w ten sposób, że mamy kolekcję wybranych tkanin (kilkaście granatów, niebieskich, szarości i kratka ks. Walii) z których w cenie 2299 możemy odszyć wybrany rozmiar jednak bez modyfikacji opcji czy dopasowania. 

Nasz garnitur wieszakowy można zakupić mieszając rozmiar spodni i marynarki- jednak taka opcja dostępna jest tylko w butiku. W skpie on-line nie ma narazie takiej możliwości. 

MMS_640x960.jpg

tabela-rozmiarów.jpg

Kafel-pion6.jpg

Kafel-pion2.jpg

Kafel-pion3.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy w tych tabelach na pewno jest wszystko dobrze? Stała długość rękawa bez względu na rozmiar? Szerokość nogawki dołem np dla rozmiaru 50 wynosi 20 cm (1/2 obwodu) czyli nogawka dołem ma 40 cm? ;) Dla jakiego wzrostu jest ta rozmiarówka?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 3.03.2017 o 20:00, FONos napisał:

Szerokość nogawki dołem np dla rozmiaru 50 wynosi 20 cm (1/2 obwodu) czyli nogawka dołem ma 40 cm? ;)

Co jest dziwnego w tej szerokości? Zwykła, średnio-wąska nogawka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Ernestson napisał:

Co jest dziwnego w tej szerokości? Zwykła, średnio-wąska nogawka.

Fakt, coś mnie zamroczyło chyba. Zwracam honor :) Chyba przez tą modę na wąskie nogawki na poziomie 18 coś mi się po..... :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta