Skocz do zawartości

Materiały naturalne, sztuczne i syntetyczne - dyskusja


Jamjest

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Clovis napisał:

Panowie, krótko: nosicie ubrania z ceraty czy nie? Bo całe to gadanie...

To krótko ... noszę w ubraniach codziennych mocno i często eksploatowanych i nie narzekam: marynarki do 10% poliestrów, płaszcze do 20% poliestrów, spodnie do 3% elastanu. W ubraniach "od święta" nie ide na takie kompromisy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jamjest napisał:

Matko i córko. Najpierw zarzucasz, że jakieś niesprecyzowane osobniki uważają nas za snobów itd itp. Na pytanie lubo piszesz,  to w sumie Twoi znajomi z prywatnych rozmów. Stąd moje odesłanie do Twojego środowiska, oraz tego jak bardzo mnie interesuje opinia tegoż.

Rzucasz się, że ludzie piszą tu o poliestrach więc Ci wskazuję - piszą bo zapytałem. A zapytałem w kontekście artykułu mr vintage, który mi również wydawał się wyważony, stąd chciałem poznać opinię ludzi z wiedzą o wiele większą niż moja. Nie podoba Ci się że zapytałem?Bardzo mocno mnie to nie obchodzi. 

Rozpocząłeś swoje połajanki od tego, że  "członków tego forum traktuje się jako nadętych i snobów " a skończyłeś na pouczaniu członków forum kiedy i o co mogą pytać.

Ze względu na powyższe, żegnam pana trolla ozięble w czeluściach ignora. 

Edyta: No tak, teraz do mnie dotarło, jaki był Twój nick zanim go zmieniłeś, i w jakich okolicznościach go zmieniłeś. To wiele wyjaśnia. 

 

Eh, kultura pełną gębą. Gratuluje. 

Owszem, przyznaje trolluje, bo odpowiedziałem na Twój, jakże naładowany argumentami post. Żałuje, że daje wciągnąć w takie dyskusje.

Kończąc. Ty pytasz, ja wyrażam swoje opinie na temat Twojego, jakże bezsensownego w mojej ocenie, pytania :D  I idąc Twoim tokiem rozumowania - nie bardzo mnie obchodzi co myślisz na temat mojej opinii :D 

Proszę moderatorzy usunięcie ten offtop bo takie dysputy to jakaś żenada.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Łopata w rękę i ahoj przygodo!

Ostatnio coraz częściej trafiam na zagadkowy materiał w składach różnych ubrań, a ostatnio dziewczyna dopytywała mnie czy warto kupić jeansy za +/- 300pln z jego zawartością 48%. Mowa o materiale LYOCELL/TENCEL. To, co znalazłem w sieci to w zasadzie bardzo pozytywne komentarze, ponoć zawiera w sobie najlepsze cechy wiskozy i bawełny, b. dobrze oddycha i odprowadza wilgoć. Jedynym minusem ma być konieczność używania mocnych barwników chemicznych podczas produkcji. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Jak to się sprawdza w rzeczywistości, jak z trwałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Przepraszam za odkopywanie, ale zapytam z ciekawości. Przeglądałem ostatnio kilka ofert marynarek z wełną alpaki w składzie, producentów takich jak Isaia, Corneliani czy SuSu. Niemal wszystkie z nich miały w składzie nylon lub poliamid w zakresie 5-28%. Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego wełna alpaki wymaga domieszki syntetyków ? Wątpię, że chodzi o cięcie kosztów, bo firmy raczej niszowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz naukowe wytłumaczenie, dlaczego wełna alpaki wymaga domieszek w ogóle:
https://www.researchgate.net/publication/268345379_WOOL_AND_ALPACA_FIBRE_BLENDS#downloadCitation
Nie jest mi jednak znany powód, dla którego ta domieszka miałaby być sztuczna.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.