Skocz do zawartości

[WROCŁAW], Przewodnik Miejski


t-shirt

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie są na bank;

dwa brytyjskie country (zieleń i brąz), szary Scabal w kratkę i granat, w piątek na pewo były rozmiary 58 i 59.

To dopiero początek ich współpracy, więc i modele jak i rozmiarówka w podstawowym zakresie. Trzeba by podpytać, czy i kiedy są widoki na kolejny rzut :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jamjest napisał:

Panowie, planuje weekend we Wrocławiu. Czy w okolicach centrum (rynku) jest jakieś miejsce warte odwiedzenia (w tematach interesujących nas na forum)?Po drugie - gdzie zjeść w okolicach centrum, żeby było niedrogo i smacznie?

Ze sklepów związanych z modą męską to chyba tylko http://www.brogs.pl/brogs-mens-store--buty-loake-wroclaw--kontakt.html a tak to sieciówki.

Co do jedzenia to w samym Rynku Soczewka, w pobliżu (przy Operze) Di Cafe Deli, w celach przekąskowo-drinkowych polecam ul. Św. Antoniego (i pobliską Włodkowica) -> np. moje ulubione Frytki+Sos czy też Ambasadę Śledzia

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie Panowie, 

w swoim dziewiczym poście chciałbym was zapytać o opinie wobec kilku miejsc. 


Arbiter: Rynek 53-55, 50-116 Wrocław. Ktoś ma jakieś doświadczenie. Znalazłem u Panów dwie bardzo fajne tkaniny. Chciałbym wiedzieć jak przebiega cały proces? Tym bardziej że cześć roboty powstaje niby we Włoszech a reszta jest wykańczana na miejscu. 

Salon męski DIUK: Plac Kościuszki 14, 50-027 Wrocław. W zasadzie jak wyżej. 

theonlyone.pl: Legnicka 17, 52-007 Wrocław. Tu szyłem, ślubną koszulę pin-collar. Jestem zadowolony z całości usługi. Materiał przyjemny jak i cena (w porównaniu do gotowych koszul w internetach). Prawdopodobnie wrócę, wiosną po coś nowego. Jakie są wasze opinie?

Czy ktoś mi może powiedzieć co się stało firmą Twins Company? Śledziłem informacje na forum ale nie znalazłem ostatecznie odpowiedzi w tym temacie. 

 Na koniec czy koś jest zasobny w informacje jak wygląda cennik Pani Wandy Fok?

Pozdrawiam kolegów i mma nadzieje, że z czasem stanę się wartościowym członkiem forum. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przeczytałem cały wątek i niestety nie rozwiałem swoich wątpliwości. Otóż w ostatnim roku schudłem ponad 10 kg. Dwa lata temu kupiłem garnitur Bytom. W związku z tym mam kilka pytań.

1) Czy opłaca się oddać do przeróbki/dopasowania taki za duży garnitur?

2) Jaki to może być orientacyjny koszt? Dopasowanie marynarki, spodni - pewnie grubsza sprawa.

3) Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie jest twierdząca, to czy jest jakaś osoba/pracownia we Wrocławiu lub okolicy, która zajmie się tym i efekt będzie zadowalający? Dodam, że nie znam się na tym, więc chciałbym kogoś takiego, kto mnie pomierzy i fachowo doradzi.

Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry,

Za 2,5 miesiąca biorę ślub i chciałem uszyć jednorzędowy garnitur z dwurzędową kamizelką z wyłogami. Sylwetka wyszczuplona, nogawki wąskie, ramiona pozbawione wypełnień, wąski rękaw oraz spłycona pacha.

Stąd też chciałbym ponowić pytanie zadane powyżej a dotyczące salonu krawieckiego Arbiter: Rynek 53-55, 50-116 Wrocław. Ani na tym ani na żadnym innym forum nie udało mi się znaleźć odpowiedzi co do jakości szytych przez nich garniturów. Chciałem więc prosić o informację czy ktokolwiek korzystał z usług salonu i zechciałby podzielić się opinią?

Czy bylibyście w stanie polecić we Wrocławiu krawca który szyje garnitury w stylu angielskim lub włoskim, a z którym nie trzeba "walczyć"?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BartJ napisał:

Za 2,5 miesiąca biorę ślub i chciałem uszyć jednorzędowy garnitur z dwurzędową kamizelką z wyłogami. Sylwetka wyszczuplona, nogawki wąskie, ramiona pozbawione wypełnień, wąski rękaw oraz spłycona pacha.

Jeżeli chodzi o wrocławskich krawców to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia. Natomiast ramiona bez żadnego wypełnienia są mocno nieformalne i moim zdaniem niespecjalnie pasują do garnituru ślubnego.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BartJ napisał:

Za 2,5 miesiąca biorę ślub i chciałem uszyć jednorzędowy garnitur z dwurzędową kamizelką z wyłogami. Sylwetka wyszczuplona, nogawki wąskie, ramiona pozbawione wypełnień, wąski rękaw oraz spłycona pacha.

Stąd też chciałbym ponowić pytanie zadane powyżej a dotyczące salonu krawieckiego Arbiter: Rynek 53-55, 50-116 Wrocław. Ani na tym ani na żadnym innym forum nie udało mi się znaleźć odpowiedzi co do jakości szytych przez nich garniturów. Chciałem więc prosić o informację czy ktokolwiek korzystał z usług salonu i zechciałby podzielić się opinią?

Czy bylibyście w stanie polecić we Wrocławiu krawca który szyje garnitury w stylu angielskim lub włoskim, a z którym nie trzeba "walczyć"?

Z góry zaznaczam, że nie szyłem nigdzie we Wrocławiu, ale na podstawie zasłyszanych opinii od kolegów także z tego forum mogę polecić (czy raczej wskazać miejsca gdzie warto się udać): Andells @Andells, Twins (podobno nadal szyją i jak się pójdzie do szwalni to zbierają miarę i można zamówić garnitur takie mam informacje od kolegi @pol606 (to przy okazji odpowiedź na wyżej zadane pytanie kolegi @Maderski) ), Pani Wanda Fok (to też warto pytać kolegę @pol606 gdyż on tam sporo szyje). O Arbiter nic nie słyszałem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Godzinę temu, Ja-Bo napisał:

Czy można się skontaktować z panią Wandą Fok mailowo, czy tylko telefon?
W ogóle czy można prosić jakiś kontakt do niej?

Wystarczy wpisać w google i .... http://www.zsz5wroclaw.home.pl/cechy.html mamy telefon :) Umówić się i iść osobiście to nie są osoby z którymi można e-mailowo uzgadniać coś, zresztą chyba najlepiej pogadać bezpośrednio o tym co się chce uszyć :) Pani Wanda ma pracownie przy Kazimierza Wielkiego obok kina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FONos napisał:

Wystarczy wpisać w google i .... http://www.zsz5wroclaw.home.pl/cechy.html mamy telefon :) Umówić się i iść osobiście to nie są osoby z którymi można e-mailowo uzgadniać coś, zresztą chyba najlepiej pogadać bezpośrednio o tym co się chce uszyć :) Pani Wanda ma pracownie przy Kazimierza Wielkiego obok kina :)

Jakby coś było nie tak to pracuję w tym samym budynku, mogę zawsze podejść jeżeli miałoby pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

Dziękuję FONos za pomoc.

Poniżej kilka informacji na temat szycia garniturów które zebrałem w trakcie moich poszukiwań:

Arbiter - Odwiedziłem salon Arbiter we Wrocławiu. Garnitury nie są szyte na miejscu, zamówienia wysyłane są do szwalni we Włoszech (2 szwalnie).

Dostępne są 2 opcje:

1. MTM - cena począwszy od 3500 za garnitur 2 częściowy ale możliwości wpływu na elementy są dość ograniczone (z tego co zrozumiałem nie można wpłynąć na szerokość klap itp).

2. Bespoke - jest możliwe zaprojektowanie całego garnituru od podstaw ale tak jak w przypadku MTM jest on wysyłany do szwalni we Włoszech. Ceny zaczynają się od ok. 7000 zł.

Twins - w dalszym ciągu czynnie działa. Można się umówić na spotkanie we Wrocławiu przy Długosza 60, pracują od poniedziałku do piątku od 7 do 15. Ceny garniturów dwuczęściowych zaczynają się od 3500 (Bespoke).

W ramach ciekawostki, Twins szyje garnitury dla Emanuela Berga oprócz salonu we Wrocławiu.

Pozdrawiam,

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

W Brogsie we Wrocławiu (ul. Grodzka 5) przyszła nowa dostawa, w tym m.in. Berwicki 4343, których stałem się posiadaczem. Ponadto dowiedziałem się, że w sprzedaży są kobiece bruges'y produkowane na specjalne zamówienie sklepu. Poniżej zdjęcia butów, które nabyłem. Muszę przyznać, że osoby prowadzące sklep to niezwykle sympatyczni ludzie, którzy pomogli mi dobrać nie tylko odpowiednie rozmiar i model buta, ale też podzielili się wiedzą z zakresu konserwacji obuwia oraz całej szeroko zakrojonej tematyki okołoślubnej i odpowiedniego ubioru, czym jestem ostatnio żywo zainteresowany :) W oko wpadły mi też wyeksponowane ciekawe krawaty i muszki z poszetki.com

berwick1.jpg

berwick2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Godzinę temu, bokieł napisał:

Panowie, gdzie we Wrocławiu powinienem szukać materiałów na kamizelkę? Chodzi mi o szarą wełnę, ewentualnie w kratę księcia Walii. Czy tylko DH Podwale wchodzi w grę?

Jeśli na zamówienie to myślę że w @Andells możesz spróbować, na pewno mają próbniki do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FONos napisał:

Jeśli na zamówienie to myślę że w @Andells możesz spróbować, na pewno mają próbniki do obejrzenia.

Dzięki za info :) na zamówienie jednak nie będę miał pewnie czasu... został mi ledwie miesiąc na skombinowanie kamizelki na swój ślub i zaczynam się obawiać, że mogę z tym nie zdążyć. Więc myślałem o zakupie materiału tu na miejscu i znalezieniu krawca który podejmie się jej uszycia do końca lipca :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.