Skocz do zawartości

[WROCŁAW], Przewodnik Miejski


t-shirt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witaj. 

Nie wiem czy spełni to Twoje oczekiwania ale możesz spróbować uszyć u Stolarka. 

Mają swój punkt na Legnicka 17, 57-671 Wrocław (theonlyone.pl); drugi punkt jest w rynku (Rynek 53) w lokalu o nazwie Arbiter.

W Arbitrze możesz zamówić koszule u jakiejś firmy z Italii. 

Nie wiem czy mają materiał, który Cię interesuje i nie znam terminów. 

 

Powodzenia 

 

 

 

W Arbitrze koszule są szyte również u Stolarka ;) ich MTM garniturowy jest szyty we Włoszech, jednak ceny są niewspółmierne do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Zastanawiałem się gdzie to wrzucić, myślałem nad działem Bespoke, ale to chyba zbyt dużo powiedziane, jak na mój mały test...

 

Bardzo długi czas poświęciłem na poszukiwanie koszul Maklerek z szerokością klatki piersiowej powyżej 140cm. "Choruję" na nie od dawna, przeszukałem sklepy zagranicznych producentów, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniego kroju. 

 

W końcu coś mi wpadło w oko na naszym rodzimym allegro. 

 

Znalazłem firmę, która szyje takie koszule, a co więcej - bardzo uprzejmy Pan powiedział, że mogą uszyć pod moje konkretne wymiary. Cena to 58zł., więc śmiesznie niska. Jedyny moim zdaniem mankament to skład materiału: 65% bawełna, 35% poliester. Zamówiłem na próbę 3 sztuki, zobaczymy co z tego wyjdzie, pod spodem przykład. 

 

Najważniejszy dla mnie jest krój, bo w razie czego nie ma problemu, żeby koszula została uszyta z przesłanego materiału :-)

bk_nieb_pas1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym studzić Twojego zapału, ale w mojej ocenie jakakolwiek domieszka poliestru (choćby niewielka) dyskwalifikuję koszulę... W przypadku tak dużej ilości, jak wskazana przez Ciebie, będzie baaaardzo kiepsko z oddychalnością materiału.

 

Przesyłanie materiału nieznanej firmie celem uszycia koszuli to pewne ryzyko (tym większe im droższa tkanina), ale być może warte swojej ceny - a nuż uda się uzyskać ciekawy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie moje pytanie zostanie uznane za złośliwe ale to nie tak...

Co Tobą kierowało kiedy decydowałeś się kupić trzy koszule z materiału, który jest słabych lotów (delikatniej nie potrafię)?

Na tym forum i na wielu bogach można przeczytać, iż poliester jest beeee, a Ty jednak kupujesz i to 3 sztuki. 

Będę zobowiązany za wytłumaczenie mi dlaczego podjąłeś taką decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Panowie - mam te same obawy co do tego materiału co Wy. Właściciel tamtej firmy jednak przekonywał mnie, że koszule będą oddychać, powiedział, że jeśli będę miał jakiekolwiek zastrzeżenia to bez problemu przyjmie je z powrotem. 

Jako ciekawostkę jeszcze wspomnę, że Wólczanka na te lato serwowała koszule w mieszance 60/40, co też było dla mnie dużym zaskoczeniem, w końcu chcą być postrzegani za markę premium. 

 

Powód podjęcia decyzji jest jeszcze jeden, koszule kupiłem z myślą o pracy, a ze względu na pasję, najczęściej do firmy dojeżdżam na motocyklu, naturalnie w odpowiedniej odzieży. W swoim biurze mam garderobę, gdzie trzymam właśnie koszule, marynarki i rano po przyjechaniu przebieram się w strój formalny, żeby nie dojeżdżać pogniecionym. W biurze cały czas działa klimatyzacja, także raczej nie mam szans się spocić, a to jest chyba najgorsza sytuacja jaka może się pojawić przy odzieży z domieszką poliestru ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ten Elegant, o którym myślę - to ten pan jest znany z tego, że forsuje swoją wizję nt. materiałów i potrafi piać peany na cześć plastiku. Nawet w tym wątku o tym wspomniano.

 

Co do Wólczanki to mnie zaskoczyłeś, ale nie znam aż tak dobrze ich oferty. Natomiast z tymi aspiracjami do bycia marką premium to dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcią czy to ten - przekonamy się jak do mnie przyjdą, w razie czego nie będę miał skrupułów ;-)

 

Tutaj przykład - myślałem, że tylko w kolekcji na lato im taki pomysł przyszedł do głowy, ale widzę, że niestety zaprzyjaźnili się z poliestrem na dłużej... 

 

http://www.wolczanka.com.pl/wolczanka/koszula-wolczanka,id-66689

http://www.wolczanka.com.pl/wolczanka/koszula-wolczanka,id-64799

 

A co do aspirowania do miana marki premium.. Cóż, tak są postrzegani w oczach przeciętnego Polaka nieobeznanego w temacie, nic na to nie poradzisz, udany efekt marketingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Aspirujący,

pamiętaj proszę, że dużo, na prawdę dużo łatwiej szyje się koszulę z materiału takiego jak cieńka/kiepska/plastikowa bawełna, niż z np. two play. Materiał inaczej się układa, inaczej "przyjmuje" nić i inaczej się szyje.

 

Oczywiście jestem ciekawy eksperymentu i czekam na wyniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule już do mnie dojechały, zdążyłem dwie z nich przetestować pod różnym kątem, w piątek założyłem jedną do biura, a z ciekawości w sobotę drugą na wyjście na miasto. Poniżej kilka spostrzeżeń:

 

  1. Metka mówi o stosunku materiału w stosunku 80/20, co mnie oczywiście ucieszyło, o ile to faktycznie jest prawda, miało być 65/35.
  2. Zostały skrojone idealnie pode mnie, rozmiarowo czułem się w nich świetnie, rękawy idealnej długości, co często było problemem przy tego typu koszulach dla mnie. 
  3. Mankiety są dość krótkie i zapinane na 1 guzik. Jestem przyzwyczajony raczej do dwóch, wolałbym również gdyby były o 1-1,5cm dłuższe, ale to oczywiście kwestia prywatnych preferencji odnośnie wyglądu. 
  4. Koszula nie posiadała tego małego guziczka (nie mam pojęcia jak to się fachowo nazywa), który zwyczajowo znajduje się za nadgarstkiem, a ma za zadanie trzymanie materiału przy sobie. 
  5. Kołnierz ma dość długie wyłogi, noszę krawaty o szerokości 9-10cm, a jednak węzeł prosty dość mocno się w nich gubił, także dla ewentualnych zainteresowanych sugeruję mięsiste i długie krawaty, które można "nisko wiązać". 
  6. Wykonanie nie budzi zastrzeżeń, ściegi są poprowadzone prosto, nie dopatrzyłem się defektów
  7. Koszula może być śmiało używana do pracy biurowej, ale w sytuacji gdy mamy się trochę poruszać pojawia się jednak pewien dyskomfort - uczucie "zimnych pleców". 
  8. Moja partnerka stwierdziła, że materiał ciężko się prasuje. 
  9. Na piersi wszyta jest kieszeń, nie jestem fanem takiego rozwiązania i żałuję, że wcześniej o to nie dopytałem. 
  10. Podsumowując - stosunek cena/jakość jest dobry (przypomnę - 58zł), zwłaszcza, że uszyta została dokładnie pod moje wymiary. Trzeba tylko być świadomym jakie właściwości ma taka tkanina i czy da się je dopasować pod własne potrzeby.
  11. Czy uszyję następne? Możliwe, że tak, ale najpierw postaram się samemu znaleźć tkaninę, bądź namówić producenta do sięgnięcia po lepszy jakościowo materiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Panowie,

to mój pierwszy post na forum i z resztą początek przygody z poszukiwaniem odpowiedniego garnituru dla siebie. Chciałbym na okazję własnego ślubu kupić/uszyć garnitur. Piszę kupić/uszyć specjalnie, ponieważ nie jestem pewien, czy w budżecie, który jestem w stanie przeznaczyć uda mi się uszyć, albo przynajmniej zdecydować się na usługę MTM.

 

Potrzebuję rady - czy za cenę do 2500zł [całość], gdzie jest to zdecydowanie zupełny maksimum jaki jestem w stanie przeznaczyć, a wolałbym raczej bliżej 2000, jestem w stanie uszyć coś przyzwoitego? Będę szukał garnituru klasycznego, ale na pewno taliowanego. Jeśli garnitur ze sklepu, to na pewno będzie do przeróbek-m.in. skrócenia rękawów i nogawek. 

Jeśli kupować w sklepie i przeróbka -  to gdzie? Pani W.Fok? Gdzie wtedy najlepiej udać się po sam garnitur? Na co wtedy zwrócić głównie uwagę?

 

Widziałem na stronie, że Vistula ma teraz MTM w promocyjnej cenie 1200zł - co o tym sądzicie?

 

Jeśli jakieś gafy puszczam, to przapraszam, ale jestem laikiem i przyznaję się do tego otwarcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pójdź do Vistuli w Renomie i zapytaj się dokładnie, jak to MTM u nich wygląda - na co masz wpływ, a na co nie, ile są w stanie dla Ciebie zrobić w ramach dopasowania i taliowania.

2. Powiedz, że się zastanowisz i idź do Arkad Wrocławskich do salonu Bytomia i zapytaj o to samo - mają usługę "szyty na zamówienie", co pozwoli Ci wybrać tkaninę i wykończenie - możesz sobie wybrać garnitur w ciemnym granacie z formalnymi klapami w szpic, co byłoby najlepszym wyjściem. 

 

Piszę o tym, bo dużo zależy od osoby, która obsługuje - ja mam jeden garnitur z tej oferty z Bytomia i zasadniczo po wybraniu kroju i dopasowaniu marynarki okazało się, że można jeszcze skrócić ramiona o 1/1,5 cm. Pan dał mi do zrozumienia, że w ramach tej usługi normalnie tego nie robią, ale koniec końców machnął ręką i powiedział, że w sumie to "w ramach wyjątku" zrobią.

 

Jeżeli chcesz klasyczny krój, to nic lepszego nie zdziałasz w tych granicach cenowych.

 

Interesuje Cię coś takiego: http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-21d-jz14-167-k-2831-14234-p - może w nieco ciemniejszym kolorze.

 

Jakbyś chciał zaszaleć z czymś mniej 'klasycznym', to: http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-22c-167-k-2501-12266-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ktoś zna dobry zakład lub krawca, który bawi się też w dziewiarstwo? Chodzi o skrócenie rękawów i dołu swetra z typu 'knitwear'.

Też chętnie skróciłbym jeden sweter bawełniano lniany.

Oprocz tego poszukuję kaletnika we Wroclawiu do skrócenia dwóch pasków. Najlepiej w centrum. Możecie polecić kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.