Skocz do zawartości
t-shirt

[WROCŁAW], Przewodnik Miejski

Rekomendowane odpowiedzi

FONos    238
Godzinę temu, bokieł napisał:

Panowie, gdzie we Wrocławiu powinienem szukać materiałów na kamizelkę? Chodzi mi o szarą wełnę, ewentualnie w kratę księcia Walii. Czy tylko DH Podwale wchodzi w grę?

Jeśli na zamówienie to myślę że w @Andells możesz spróbować, na pewno mają próbniki do obejrzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bokieł    0
22 minuty temu, FONos napisał:

Jeśli na zamówienie to myślę że w @Andells możesz spróbować, na pewno mają próbniki do obejrzenia.

Dzięki za info :) na zamówienie jednak nie będę miał pewnie czasu... został mi ledwie miesiąc na skombinowanie kamizelki na swój ślub i zaczynam się obawiać, że mogę z tym nie zdążyć. Więc myślałem o zakupie materiału tu na miejscu i znalezieniu krawca który podejmie się jej uszycia do końca lipca :?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andells    156

Wszystkie materiały sa na zamówienie , dostawa trwa ok 2 dni, chyba ze jakis poliester na miejscu we wrocławskim sklepie to wtedy mozna miec od ręki ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Terminus    0

Cześć szukam adresu na strzyżenie modelowanie brody, jakiś barber do polecenia wE Wrocławu ? pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Maniek_    24

Polecam Petipati na placu Kościuszki, jedyny problem to terminy. Trzeba umawiać termin z 3-4tygodnowym wyprzedzeniem. Korzystam od 3 lat, chodzę do Damiana.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Xune    224
6 godzin temu, marianowic napisał:

Ja od jakiegoś czasu korzystam z usług szycia na miarę: http://uslugikrawieckiewroclaw.pl/

Jak na razie uszyłem tam dwie pary spodni i jestem MEGA zadowolony, a wierzcie mi, jestem wymagający i chodzę po kilka razy na poprawki już po odebraniu końcowym.

Pokażesz efekty w dziale bespoke? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pol606    477
Dnia 24.07.2017 o 15:45, marianowic napisał:

Ja od jakiegoś czasu korzystam z usług szycia na miarę: http://uslugikrawieckiewroclaw.pl/

Jak na razie uszyłem tam dwie pary spodni i jestem MEGA zadowolony, a wierzcie mi, jestem wymagający i chodzę po kilka razy na poprawki już po odebraniu końcowym.

To chyba słabo jak musisz chodzić na poprawki po odebraniu, nie sądzisz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marianowic    1
To chyba słabo jak musisz chodzić na poprawki po odebraniu, nie sądzisz?

Nie uważam ze jest to słabe. Inaczej ocenia się rzecz na sucho w pracowni a inaczej w domu czy po całodniowym noszeniu, gdzie wychodzą na jaw elementy do poprawy. Dodatkowo uważam to za plus, ze po wykonananiu pracy Panie nie narzekają kiedy przychodzę z "kolejną" rzeczą do zmiany.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MH_fan    139
Dnia 24.07.2017 o 21:46, Xune napisał:

Pokażesz efekty w dziale bespoke? :)

@marianowic - jestem z Wrocławia, również chętnie zobaczę efekty bispołku. Może też bym coś tam uszył? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
patryk6    0

Panowie,

mam trencz, który na wzrost jest dla mnie OK, ale pozostałe (wszystkie) wymiary są dużo za duże. Gdzie udać się po przeróbkę krawiecką? Igiełka na Oławskiej? (widziałem, że przewijał się ten zakład w wątku)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FONos    238
Godzinę temu, patryk6 napisał:

Panowie,

mam trencz, który na wzrost jest dla mnie OK, ale pozostałe (wszystkie) wymiary są dużo za duże. Gdzie udać się po przeróbkę krawiecką? Igiełka na Oławskiej? (widziałem, że przewijał się ten zakład w wątku)

Wg mnie takie przeróbki to za dużo na Igiełkę. Większe przeróbki to albo Pani Wanda Fok na Kazimierza Wielkiego (za Heliosem w stronę Ruskiej) albo Panowie Wielądek i Frankowski na Kościuszki (podwórko za Tutti Frutti).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MH_fan    139
1 godzinę temu, patryk6 napisał:

Panowie,

Jeżeli do zrobienia są rękawy, taliowanie i jeszcze do tego barki, to ja bym sobie dał spokój z taką liczbą przeróbek.

Będę niedługo sprawdzał nową miejscówkę krawiecką, więc jeżeli się sprawdzi, to podrzucę tu za jakiś czas namiar. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
artb    6
15 hours ago, patryk6 said:

Gdzie udać się po przeróbkę krawiecką? Igiełka na Oławskiej?

W Igiełce zlecałem zmianę guzików marynarki z 5 nachodzących na siebie na 4 przyszyte obok siebie bez z nachodzenia. Wypruto obszycia imitujące dziurki (tak to w domu sam sobie bym zrobił) chyba, że się mylę i ktoś przekona mnie do słuszności takiego rozwiązania. Miejscówka dla mnie spalona (a mam spory kawałek do nich)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FONos    238
2 minuty temu, artb napisał:

W Igiełce zlecałem zmianę guzików marynarki z 5 nachodzących na siebie na 4 przyszyte obok siebie bez z nachodzenia. Wypruto obszycia imitujące dziurki (tak to w domu sam sobie bym zrobił) chyba, że się mylę i ktoś przekona mnie do słuszności takiego rozwiązania. Miejscówka dla mnie spalona (a mam spory kawałek do nich)

Może jakieś zdjęcie bo chyba wyobraźni mi zabrakło :) Jeżeli to były imitacje dziurek to rozsunięcie guzików musiało się wiązać ze zrobieniem także nowych imitacji więc zakładam że zamieniono 5 guzików umieszczonych gęsto na 4 rzadziej z nowym obszyciem imitacji dziurek ... jak chciałeś to inaczej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
artb    6
2 minutes ago, FONos said:

zamieniono 5 guzików umieszczonych gęsto na 4 rzadziej z nowym obszyciem imitacji dziurek

Nie, wszyto tylko 4 guziki z pominięciem 4 nowych obszyć (w nowych miejscach)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
patryk6    0
18 hours ago, MH_fan said:

Jeżeli do zrobienia są rękawy, taliowanie i jeszcze do tego barki, to ja bym sobie dał spokój z taką liczbą przeróbek.

Nie wiem czy zrozumiałem -- dać sobie spokój, w sensie w ogóle nie przerabiać i pozbyć się trencza? Dlatego, że cena tylu przeróbek może być wysoka, czy że prawdopodobieństwo powodzenia jest małe? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MH_fan    139

@patryk6 - i jedno i drugie. Barki to bardzo newralgiczna część, ciężka do przerabiania i kosztowna. Ja osobiście kieruje się zasadą, że najlepiej, jak do skracania są same rękawy. :D Oczywiście taliowanie też dopuszczam, ale w barki się nigdy nie bawiłem. Ja bym ten spieniężył i szukał innego, chyba że ten jest mega super wyjątkowy i jest wart ryzyka i kosztów. ;) Ale to oczywiście moje zdanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pol606    477

Pani Wanda przyjmuje teraz na Nadodrzu.

Złożyłem zamówienie w naszym nowym MTM na Ofiar Oświęcimskich Andells Atelier , z początku października pierwsza przymiarka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta