Skocz do zawartości

[WROCŁAW], Przewodnik Miejski


t-shirt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Jako, że niedawno przeniosłem się do tego pięknego miasta, chciałbym w jakiś sposób skonsolidować informacje nt. wrocławskich rzemieślników i sklepów wartych polecenia.

Z lektury forum wiem, że Twins uległ prawdopodobnie (pytałem na Świdnickiej i poinformowano mnie, że HoT zamknięto jakoś w maju/czerwcu).

Wiem też, że w Renomie w salonie Vistuli dostępna jest opcja MTM, jak się wydaje relatywnie atrakcyjna cenowo.

Tak więc wypada to dosyć skromnie ... Czy na pewno nic poza powyższym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Michale proponuję swoje kroki skierować do sklepów z tkaninami i popytać. Ponadto Wrocławski Cech Odzieżowo – Włókienniczy obchodził ostatnio 65-lecie.

"Aktualnie Cech Rzemiosł Odzieżowych i Włókienniczych zrzesza 10 zakładów. Starszym Cechu (od 2001 roku) jest Wanda Fok, mistrz krawiectwa męskiego i damskiego."

http://www.businesswroclaw.pl/65_lat_Ce ... u_35_n4920

Proszę odwiedzić cech i zdać relację. Czekamy na wieści!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,

No cóż, zawstydziłeś mnie kolego :). W końcu to była moja inicjatywa.

Usprawiedliwię się, że od tygodnia jestem poza Wrocławiem. Mam za to więcej czasu na aktywność na forum :).

Jak wrócę to planuję udać się na poszukiwania. Tym bardziej, że rozglądam się za granatowym garniturem dwurzędowym, a z uwagi na brak oferty sklepowej chyba będzie trzeba rozważyć uszycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post, zatem witam serdecznie.

Niestest numery kontaktowe do firmy Twins nie odpowiadaja wiec wydaje mi sie ze Wroclaw stracil wyjatkowa firme. Dzis ide obadac sprawe w Visuli, jednak czy ktorys z szanownych forumowiczow moze mi polecic firme szyjaca mtm z wyborem wloskich tkanin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vistula w Renomie proponuje MTM od 1900zl przy wwyborze materialow dosc ubogich do 3500 za swietne welny 130s, jednak calkowicie nie znanej mi marki Alisay (jestem amatorem nic jednak o marce nie znalazlem). Oczywiscie ceny dochodza do 6000 jednak material i kroj mi odpowiadajacy oscylowal w okolicy 3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę na pewno znajdziesz krawca we Wrocławiu lub okolicach. Wybór należy oczywiście do Ciebie, ale dla mnie byłby oczywisty. Przewodnik miejski to mój ulubiony dział, i jego rolą jest właśnie odnajdywanie, recenzowanie i zachęcanie do korzystania z usług polskich rzemieślników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ul. Poniatowskiego 2 jest zaklad krawiecki "u grzybka", sympatyczny starszy pan szyje garnitury bespoke jednak TYLKO z welny polskiej, material powierzony. Koszt szycia dwuczesciowego garnituru to okolo 800zl. Niestety jako amator nie bylem w stanie zadac bardziej szczegolowych pytan niz - marynarka dziurki na guziki otwarte bez doplaty, podszewka z materialu powierzonego, kroj dowolny.

Zaklad na Poniatowskiego 12! A nie 21 - tam jest cukiernia, ma urlop do 20 sierpnia.

Edit:

Dziś byłem jeszcze w Vistuli dopytać o ich MTM, garnitur jest szyty w następującej kolejności.

Delikwent przychodzi i dostaje garnitury modelowe, te są przymierzane i wybrany jest ten który najbardziej pasuje, później ustalany jest materiał z którego garnitur zostanie uszyty. Wpłata się 50% zaliczki i ... koniec.

Nie dotyka nas nawet miarka krawiecka, nie ma robionych żadnego rodzaju poprawek. Kupuje się gotowiec, tylko z wybranym przez siebie materiałem, z dostępnych garniturów modelowych (np. Lantier), cena od 2500zl.

Przy odbiorze garnituru również nie ma możliwości naniesienia poprawek, tylko na zasadzie reklamacji.

Moje pytanie brzmi czy to jest MTM? http://vistula.pl/#/made-to-measure

Moim zdaniem ma to niewiele wspólnego z ofertą marketingową Vistuli, ale może się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://galeriamody.wroclaw.pl/

Nerhinga 20 Wroclaw

Material i probki dostepne na miejscu, cana igly to okolo 1200 plus material. Pani Magdalena dobierze kolor i material wg naszego uznania, ceny materialow w przedziale 200-350zl, cany garniturow zazwyczaj do 2000. Kroj do wyboru, guziki marynarki obszyte recznie. Wszystko bylo by super gdyby nie to ze szyte garnitury sa na klejonce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirat: Podobno Pani ma przygotować zdjęcia uszytych garniturów by porozmawiać o kroju. Ciężko mi coś więcej na ten temat obecnie powiedzieć.

W okolicach Ul. Legnickiej znalazłem jeszcze zakład krawiecki gdzie Pani szyje garnitury na grubym płótnie. Pojawia się pytanie, czy jest taka opcja coś warta, czy w ogóle się bawić w płutno (cieńsze, grubsze), czy tez szukać póki nie usłyszę "tak garnitur nie będzie klejony, szyty na włosiu"?

Jutro jestem jeszcze umówiony z Panią Wandą Fok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scabal we Wrocławiu? Kiedy jakiś czas temu zdecydowałem się na MTM Scabala, pofatygowałem się za zachodnią granicę, bo w ogóle w Polsce wtedy nie było o Scabalu w kontekście zamówień MTM mowy (przynajmniej do mnie to nie dotarło :)). Jeśli chodzi o kwotę 3000 PLN brzmi, jak na Scabala trochę podejrzanie, chociaż w sumie ... Na pewno jednak przy takiej cenie zadawałbym wiele pytań (np czy taki garnitur nie jest częściowo klejony).

Ad Vistula.

Vistula oferuje MTM w salonie w renomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklad na ul. Kruszwickiej 26-28, boczna Legnickiej. Garnitury klejone na grubym plutnie. Koszt podejrzany 500zl.

Rozmawialem z Pania Wanda Fok, mowila ze do klejonki nie uzywa sie fizeliny tylko innnych roznego rodzaju dodatkow, nie pytalem jakich. Pani Wanda bierze za igle 1500zl, umowic mozna sie telko telefonicznie, szyje tylko z materialu powierzonego, przez nia zaakceptowanego, poleca welny z domieszkami.

Swoje poszukiwania uznaje za zakonczone, po 20stym odejde jeszcze na ul. Poniatowskiego 12 ale juz tylko na potrzeby forum :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie to jest problem. Zakładam, że we Wroclawiu będzie ciężko z nowoczesnym krawiectwem. Przez nowoczesne krawiectwo rozumiem garnitur, w którym nie będę się wstydził wybrać na biznesowe spotkanie w pracy, jakością i dopasowaniem przynajmniej zbliżony do chociażby opisanego powyżej Scabala.

Z drugiej strony jednak, taki eksperyment trochę mnie pociąga tym bardziej w kontekście dwurzędowego garnituru, który coraz bardziej za mną chodzi :).

Ja z uwagi na brak czasu, nie mogę się pochwalić wielkimi dokonaniami w dziedzinie eksploracji wrocławskiego krawiectwa. Mam natomiast pewną anegdotę związaną z poszukiwaniem muchy:

(któryś sklep z rzędu, ekspedientka wykazywała się stosunkowo niezłym pojęciem o branży, w której pracuje)

- Mają Państwo może muchy?

- Tak, tutaj.

- Hmmmmmm .... a są takie do samodzielnego wiązania?

- A potrafi Pan tak zawiązać?! Bo kiedyś były, ale nikt nie umiał i odesłaliśmy.

:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, muszę was zmartwić. We Wrocławiu nie ma ani jednego krawca z prawdziwego zdarzenia. To przykre jak na takie miasto. Mieszkałem tam pół roku, obszedłem cały Wrocław wzdłuż i wszerz, nic.

Teraz piszę do wszystkich warszawiaków lubujących się w bespoke... Naprawdę ale to naprawdę macie szczęście iż mieszkacie w Warszawie :) To mekka polskiego szycia na miarę. Np. w takiej Pradze na 1 250 000 mieszkańców jest tylko jeden krawiec!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, 90 procent Czechów wygląda, jakby ubierało się w reserved albo czymś w tym rodzaju plus buty ecco (te takie brzydkie-otropedyczne). Z Pragi za to blisko do Wiednia i Budapesztu, a tam z kolei mamy imperia szewców :).

Czyli wyborem jest wyjazd za granicę (blisko do Berlina, a i do Wiednia bliżej niż do stolicy, bo niecałe 400 km) i zamówienie "sieciowego MTM" (jak Scabal, Zileri (tak, robią MTM!) czy Zegna). Bliżej niż do Wawy, prawdopodobnie taniej (nie wiem, jak w Wawie, ale to dość silna supozycja, patrząc na porównanie innych cen :) ) i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.