Skocz do zawartości

[WROCŁAW], Przewodnik Miejski


t-shirt

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie sprawy,

w DH Fenix na 4tym pietrze jest Pani Halina - krawcowa, przeróbki i poprawki pierwsza klasa. Wytaliowanie marynarki 35zł, skrócenie koszuli z mankietem francuskim 25zł. Odbierałem wczoraj garnitur, polecam.

Druga sprawa, zaraz obok jest kafejka internetowa, za nią można oddawać rzeczy do pralni chemicznej. spodnie 15zł, marynarka 17zł, czas oczekiwania 1-2 dni, ubrania są czyste i od razu prasowane parą. Nie znalazłem tańszej i tak samo dobrej pralni we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Arkadach Wrocławskich w salonie Bytom, można zamówić garnitur szyty na miarę, nie jest to MTM. Krawiec przyjeżdża raz w tygodniu, w ramach projektu są trzy przymiarki, wybór wełny (tylko wełny włoskie) z katalogu krawca. Cena od 3000zł w zależności od wybranego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w razie przygotowań do zamówienia u danego rzemieślnika, lub prezentacji finału zamówienia, proszę o zakładanie osobnych wątków w dziale Bespoke i ew. zostawienie linka w temacie danego rzemieślnika w przewodniku.

Unikniemy bałaganu i damy szansę zauważenia wszystkim, że któryś z nas ptzygotowuje się do kolejnego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam z ciekawości planuję niedługo zajrzeć tutaj

http://www.tkaniny-wroclaw.pl/onas.html

Chwilowo jestem uziemniony i próbuję się wyleczyć, więc możesz zrobić rozpoznanie i podzielić się wrażeniami. W zakładce asortyment są wymienione m.in. wełny i tkaniny płaszczowe. Licho wie jakiej to jakości... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam z ciekawości planuję niedługo zajrzeć tutaj

http://www.tkaniny-wroclaw.pl/onas.html

Pisałem do nich, ale bez odzewu. Akurat w przyszłym tygodniu będę przejazdem we Wrocławiu i dlatego chętnie zapoznałbym się z tamtejszą ofertą, w Rzeszowie skąd jestem jest tylko czerń i popiele, a chciałbym jeszcze coś innego porównać, bo na razie to mam samą watolinę na ocieplacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Słyszałem dużo dobrego o tym szewcu, dlatego napisałem. Ten człowiek robi trochę w skórze, więc w porównaniu do przypadkowych pracowników punktów "pierwszej pomocy" w galeriach handlowych, jest to jednak jakiś specjalista. Myślę, że przy prostych naprawach powinien się sprawdzić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z krawców szyjących garnitury męskie we Wrocławiu są: Pan Antoni Wielądek i na rynku k. empiku jest "Arbiter" przy czym o ile w pierwszym przypadku to bespoke to w Arbitrze bardzo slaba obsługa, trudno było sprecyzowac panom jaki oferują garnitur, bespoke czy mtm. Po paru min cięzkich rozmów wnioskuję, że mtm. Materiały na garnitur są w "Domu handlowym Podwale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w Domu Handlowym Podwale, na parterze jest wybór wełny polskiej z Bielska, wełny z domieszkami jedwabiu naturalnego i czystej wełny. Są też jakieś elano ale na nie, nie zwracałem uwagi. Materiały są średniej jakości i przystępnej ceny, można znaleźć ciekawe pozycje za 80/90zł za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam, piszę raczej jako ostrzeżenie. Korzystałem z usług firmy Elegant na ul. Jedności Narodowej. Jestem niski i nie mogę nigdzie kupić garnituru gotowego. Pojechałem tam bo znalazłem kilka zachęcających opini. Na początek chciałem dopsować nowy garnitur. Ceny smiesznie niskie (jak ja :) ...ale najpierw Pan lekko drwił z rozmiaru garnituru (czy z dziecięcego) komentując że, taki ma styl i trzeba się przyzwyczaić. Nic, nie jestem zbyt wrażliwy. Po garnitur (skracanie nogawek i rękawów) jeździłem po 100 km (tyle mam w obie strony) 3 razy bo: zapomniał, za mało skrócił bo nie wierzył że rękawy mogą być tak krókie. No nic, myślę mistrz trzeba się uzbroić w cierpliwość. Zamówiłem na próbę marynarkę. Pan zdjął miarę i umówił sie za miesiąc na przymiarkę bo ma nawał pracy. Za miesiąc zasówam 50 km do niego a Pan do mnie że zapomniał bo nie zapisał i nie skroił tej marynarki. Miał moje nazwisko, telefon. Żadnego przpraszam. Mówię to chba sobie podarujemy, a Pan że OK. I tyle. Acha i o dziwo nie poleca wełny tylko bardzo chce szyć z elany. Nigdy nie miałem garniturów z żadnych mieszanek więc byłem ciekawy, no ale sie już nie przekonam. Tyle. Przepraszam za literówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z mojego doświadczenia wynika że we Wrocławiu nie ma sensownego krawca...

Ale jest na szczęśnie Grzegorz Gulczyński w Świdnicy - więc całkiem blisko.

Ja szyje tylko u Gulczyńskiego i jestem zadowolony...

Krawiec który namawia na elane często po prostu nie radzi sobie z wełną, która jest trudniejsza.

Elanę można mocno zapracować maskując w ten sposób niektóre błędy...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.