Skocz do zawartości

[WROCŁAW], Przewodnik Miejski


t-shirt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Korzystałem z pralni http://www.pralniaduarte.pl/ przy Kazimierza Wielkiego.

Pralnia zapewnia usługę odprucia oraz ponownego przyszycia guzików po praniu - szczególnie przydatne w przypadku guzików np. z masy perłowej, które mogłyby się połamać w trakcie prania. Jedyna uwaga: przy skorzystaniu z takiej opcji najlepiej zinwentaryzować ilość guzików, u mnie pani o zapomniała o jednym wewnętrznym.

Z całej usługi byłem całkiem zadowolony, a cena nie była wygórowana.

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 months later...

Czy ktoś ma jakiś aktualny kontakt do Pani Wandy Fok? Przez google znajduję tylko jakieś przedpotopowe dziwne strony typu targeo, a i tam nigdzie nie widzę numeru. Przy okazji, ktoś zna/poleca Panią krawcową z ul. Prostej we Wrocławiu? Bodajże zakład ten nazywa się "Pętelka" 

EDIT: już znalazłem numer do Pani Wandy. Słyszałem dziś też opinie, że skrócenie rękawów o 1-1,5 cm można bez problemu zrobić od dołu nawet przy rozpinanych mankietach, czy to prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@fan

oczywiście, że można.... pytanie tylko czy będzie to dobrze wyglądało. W skracaniu rękawów od dołu chodzi o odległość guzików od krawędzi rękawa więc jeśli masz „zapas” to nie ma się czego bać bo to prosta przeróbka.

Pozwolę sobie odkurzyć ten wątek. Z uwagi na to iż ostatnio sporo czasu spędzam we Wrocławiu chciałbym zapytać o ciekawe odzieżowo (ale i nie tylko:)) adresy w tym mieście. Szczególnie interesują mnie sklepy z tkaninami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Gdyby ktoś szukał solidnej krawcowej do poprawek, to polecam panią Marię; telefon 502519302. Taliowanie, rękawy, wygładzanie pleców. Robiłem też u niej trochę pokręcone rzeczy: koktajlowe mankiety do koszuli (z podwójnego francuskiego) czy obszywanie jedwabiem klap w bonżurce. Kiedyś dawno temu uszyłem u niej fajną kamizelkę (na bazie mojej innej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2019 o 11:31, Karol Mateusz napisał:

Gdyby ktoś szukał solidnej krawcowej do poprawek, to polecam panią Marię; telefon 502519302. Taliowanie, rękawy, wygładzanie pleców. Robiłem też u niej trochę pokręcone rzeczy: koktajlowe mankiety do koszuli (z podwójnego francuskiego) czy obszywanie jedwabiem klap w bonżurce. Kiedyś dawno temu uszyłem u niej fajną kamizelkę (na bazie mojej innej).

Na jakiej ulicy pani urzęduje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja korzystam z prostych poprawek u Pani Iwony ze Stilo na Bułackiego. Robiłem drobne przeróbki i było bardzo dobrze. Nie jest tanio ale za to solidnie. Wymiana podszewki w rękawie też poszła bardzo sprawnie. Zakład robi przeróbki dla Emanuela Berga i Intimissimi.

edit.

Niestety, ostatnio Pani Iwona odmówiła mi zwężenia rękawów w marynarce, co wcześniej robiła. Dziwna sprawa, szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wrocławski czapnik, Stanisław Derda, wraz z początkiem listopada odchodzi na zasłużoną emeryturę. Teraz się pozbywa za bezcen tego, co mu jeszcze zostało w sklepiej, więc warto zajrzeć. Jakość bardzo różna, ale np. zamszowe kaszkiety w kliny to nie lada gratka dla miłośników workwearu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.