Skocz do zawartości

[POZNAŃ] Garnitur szyty na miarę.


Tadewosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam się do was forumowicze z prośbą o polecenie dobrych pracowni krawieckich w Poznaniu. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad garniturem szytym na miarę, a garnitur weselny będzie chyba odpowiednim żeby pierwszy raz tego spróbować. Chciałbym w jednym miejscu kupić garnitur + wszystkie dodatki, niestety nie znam się na tym, nie mam żadnej wiedzy kto i gdzie w Poznaniu zajmuje się szyciem na miarę. Po wstępnych poszukiwaniach w internecie mam kilka nazwisk ale chciałbym poznać wasze doświadczenia i typy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Milera, gdzie nie spojrzysz - tam go widać ;) wszędzie Miler :D 

 

Kolega @blekit obecnie szyje garnitur u Krupy&Rzeszutko, jest ku temu poświęcony wątek na forum.

 

 

Natomiast @waski ma garnitury od Z. Radlickiego, widziałem na żywo, trudno im cokolwiek zarzucić. 

 

 

Reasumując, myślę że wysyłając PW do ww. forumowiczów uzyskasz wszelkie odpowiedzi na pytania. Macaroni Tomato pisał kiedyś na swoim blogu o różnych typach krawców. Każdy z nich zapewnia oprócz usługi również fachowe doradztwo, także oddajesz się w dobre ręce. Chociaż niewątpliwie ma to przełożenie na cenę. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam Pana Zbigniewa Radlickiego. W ciągu ostatnich kilku lat uszyłem u niego trzy garnitury, dwie sportowe marynarki i cztery pary spodni. Myślę, że po względem umiejętności dorównuje, a nawet przewyższa każdego krawca w Poznaniu, zaś pod względem ceny wszystkich bije na głowę.

PS Można na miejscu zamówić tkaniny (sporo próbników), ale żadnych dodatków (krawat, poszetka, buty) tam nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 11 months later...

Trochę odkopię temat - ktoś godny polecenia w Poznaniu jeszcze szyje garnitury oprócz 3 pracowni tu wymienionych (Krupa&Rzeszutko, Miler Bespoke, Zbigniew Radlicki)? Niestety terminy u nich są dla mnie za długie - od pół roku do 3 miesięcy, a mi zostały 2 miesiące (1 września ślub). Jeśli nie, to ewentualnie może bylibyście w stanie wskazać, gdzie w Poznaniu można kupić garnitur w miarę dobrze leżący na kimś szczupłym i wąskim w barach średniego wzrostu (177 cm), ze świadomością, że być może trzeba będzie jeszcze coś poprawiać u krawca (i tu też pytanie kogo można by w tym zakresie polecić). Budżet na model kupny wraz z poprawkami to myślę, że ok. 2000 zł; w przypadku szycia na miarę mam świadomość, że to musi być dwa razy tyle, więc wówczas budżet dwa razy większy :)  Jak nic w Poznaniu nie będzie sensownego to chyba jadę do Berlina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 21.01.2017 o 22:22, weber napisał:

Szczerze polecam Pana Zbigniewa Radlickiego. W ciągu ostatnich kilku lat uszyłem u niego trzy garnitury, dwie sportowe marynarki i cztery pary spodni. Myślę, że po względem umiejętności dorównuje, a nawet przewyższa każdego krawca w Poznaniu, zaś pod względem ceny wszystkich bije na głowę.

PS Można na miejscu zamówić tkaniny (sporo próbników), ale żadnych dodatków (krawat, poszetka, buty) tam nie kupisz.

Czy mógłbyś pokazać te sportowe marynarki? Bardzo jestem ciekaw jak one się prezentują. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
6 godzin temu, Bartek 00 napisał:

Podbijam temat. Czy oprócz wcześniej wskazanych pracowni krawieckich Krupa Reszutko, Zbigniew Radlicki i Miler jest coś godnego polecenia w Poznaniu lub okolicach? 

Masz do wyboru trzy dobre pracownie. To o trzy więcej niż w typowym polskim mieście :) ! Z ciekawości - dlaczego nie chcesz skorzystać z usług żadnej z nich?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn nie napisałem, że nie chcę z nich skorzystać 😉. Chciałem zgłębić temat o być może jakąś nową godną polecenia.

A jeśli już pytasz to po przeczytaniu recenzji, oglądnięciu zdjęć z realizacji to Milera odrzucam ze względu na zbyt angielski styl pracowni, o Panu Radlickim  zbyt mało wiem (boję się zbyt dużych wypełnień w barkach) a pracownię Krupa Reszutko rozważam, jeżeli cena będzie dla mnie na akceptowalnym poziomie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu mocno promowała się pracownia Dąbrowski & Góral. Wydaje mi się, że jeden z założycieli pracował wcześniej przy objazdowych trunk show T. Milera. Ja nie korzystałem z usług pracowni, więc nic na temat oferty i jakości nie mogę powiedzieć. Z tego co widziałem mają dosyć dużą galerię realizacji na stronie, więc to może dać jakiś ogląd.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
30 minut temu, EleganckiJan napisał:

Bardzo polecam pracownie dąbrowski i góral, pozdrowienia dla Pana Krzysztofa, który sprawił, że nie martwiłem się o ubiór na mój ślub, garnitur leży idealnie.

Z chęcią zobaczymy zdjęcia! Może wrzucisz je na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EleganckiJan napisał:

Z całym szacunkiem ale nie chcę się chwalić moją krągłą budową. Proszę wierzyć garnitur i dopasowanie jest bardzo dobre.

Krągła budowa i dobre dopasowanie to powód do dumy zarówno dla właściciela jak i pracowni, proszę się nie krępować. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.