Jump to content

Klasyczne sneakersy

Recommended Posts

• Replies 427
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jedyny mankament, ale i zaleta Grensonow/NB to skóra, która jest świetna, ale dyskwalifikuje je jako buty letnie.  Dlatego wlasnie dotarły do mnie lekkie,materiałowo-zamszowe cortezy, można powie

Panowie, bądźmy konsekwentni. Jeżeli Moderator przez dwie doby nie zareagował i nie połączył dwóch wątków ani nie przeniósł do sali klubowej, jeżeli forumowe tuzy pokazują, że zimą i latem śmigają w t

Te sneakersy zdecydowanie dodają skrzydeł

Posted Images

Ty rantami podeszwy mam nadzieję że też nie trzesz;-)
Czarne buty również się brudzą i również wymagają konserwacji. Dużo u nas na ulicach takich, którzy nie mają czasu / ochoty na czyszczenie czarnych butów. Dla mnie EOT, bo dyskusja o tym że na białym widać ciemny brud niewiele wnosi do tematu.

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

O gustach się nie dyskutuje ale dla mnie taki mariaż brogsów i sneakersów to profanacja- nie trafia to zupełnie w mój gust. Aha- i @Krzysiek_W, nie wiem czy te zielone to nie są niebieskie (w sklepie kolor jest oznaczony jako Navy ale faktycznie na moim wyświetlaczu wygląda na zielonkawy).

• Like 6
  • Upvote 2
34 minuty temu, adamW napisał:

O gustach się nie dyskutuje ale dla mnie taki mariaż brogsów i sneakersów to profanacja- nie trafia to zupełnie w mój gust.

to nie jest ważne, kolor się liczy ;) na razie nic co zielone nie kupuję, bo już mam wszystko (może oprócz garnituru i samochodu :D)

23 godziny temu, mr.vintage napisał:

Ciekawy model pojawił się w nowej kolekcji Clarksa.

@Krzysiek_W, są też zielone :)

https://www.clarks.eu/en/men/shoes/brogues/hero-limit-white-leather-037131f26149423.html

Clarks.jpg

Jak zobaczyłem te białe to prawie zwymiotowałem, ale wszedłem na stronę Clarksa i widzę, że są brązowe no to je zakupiłem 😂 Dzięki wielkie!

Czy brak jednego pierścienia/oczka ( nie wiem jak to się nazywa) nie będzie niszczył języka? Ogólnie słabo spasowane niektóre "oczka" 

https://m.zalando.pl/shoe-the-bear-cole-sneakersy-niskie-navy-sb612o00f-k11.html

.... 

Edit

Po 12 dniach buty były już przecenione o 100zł. Po kontakcie ze sklepem zwrócili mi różnice w cenie. Tak więc za 300 zł buty mogą zostać. 

IMG_20200311_151031.jpg

Edited by Krzysztof G
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Ja kupiłem też niedawno sneakersy Grensona i się mocno zawiodłem stosunkiem jakości do ceny. Będę zwracał. Po pierwsze znaczna część wyściółki z poliestrowej tkaniny + made in india. 

Nie wiem skąd cena wyjściowa 189 funtów...

Godzinę temu, torunianin napisał:

Ja kupiłem też niedawno sneakersy Grensona i się mocno zawiodłem stosunkiem jakości do ceny. Będę zwracał. Po pierwsze znaczna część wyściółki z poliestrowej tkaniny + made in india. 

Nie wiem skąd cena wyjściowa 189 funtów...

Nawet 195 funtów 😉 Ale wątpię, żeby ktoś je kupował w tej cenie, skoro od czasu do czasu ich cena spada poniżej 90.

Natomiast Grenson nigdy nie ukrywał, że wszystkie ich buty z serii G:Two wychodzą z fabryki (fabryk?) w Indiach. Nie wiem, czy to oznacza, że buty rozpadną się same, ale, moim zdaniem (choć totalnie się na tym nie znam, zaznaczam 🙂) skóra wykorzystana do ich produkcji jest więcej niż ok - szczególnie w porównaniu do innych sneakersów, które miałem/mam/mierzyłem. Dla mnie przyjemniejsze niż, na przykład, w Polo LR czy Carlos Santos.

W dniu 6.06.2020 o 19:51, musa19 napisał:

Nawet 195 funtów 😉 Ale wątpię, żeby ktoś je kupował w tej cenie, skoro od czasu do czasu ich cena spada poniżej 90.

Natomiast Grenson nigdy nie ukrywał, że wszystkie ich buty z serii G:Two wychodzą z fabryki (fabryk?) w Indiach. Nie wiem, czy to oznacza, że buty rozpadną się same, ale, moim zdaniem (choć totalnie się na tym nie znam, zaznaczam 🙂) skóra wykorzystana do ich produkcji jest więcej niż ok - szczególnie w porównaniu do innych sneakersów, które miałem/mam/mierzyłem. Dla mnie przyjemniejsze niż, na przykład, w Polo LR czy Carlos Santos.

Tylko to jest bardzo słaba strategia i osobiście bardzo tego nie lubię. Najpierw zawyżymy cenę, żeby potem zrobić sale. No, ale w sumie Grenson już od dawna idzie tą drogą.

Ja osobiście najbardziej jestem zawiedziony wyściółką, bo jaki jest sens robić but ze skóry, jeśli pod spodem jest tkanina z plastiku, która nie przepuszcza wody.

On 6/6/2020 at 2:48 PM, musa19 said:

Bardzo spodobała mi się skóra w tych cichobiegach...

Zdecydowanie skóra jest fajna. Też się skusiłem na nie. Pytanie czym je pielengnować? Kolor jest u mnie znacznie bardziej wiśniowy niż na zdjęciach.

• 1 month later...

3380FB53-F381-40F4-B35F-A224790445B0.thumb.jpeg.d6cd628c957f7fe114c8be7f5c0f18a2.jpeg

Moje Uniqlo Knitted White Sneakers kupione za 30 euro niestety wyzionęły ducha po 3 sezonach katowania na wakacjach. Buty były bardzo fajne i chętnie kupiłbym takie same, niestety nie ma ich już dostępnych w ofercie Uniqlo. Jako zastępstwo wybór padł na trochę bardziej high endowe sneakersy od Scarosso. W ostatnich czasach takie minimalistyczne białe sneakersy mają w ofercie zarówno marki luksusowe jak Brioni, producenci klasycznego obuwia np. Skolyx czy Berwick jak i dziesiątki mikrobrandów z kickstartera np. Koio. 

Scarosso oferuje to samo co wszystkie sneakersy z wyższej półki, czyli dobrej jakości mięciutką skórę cholewkową, skórzaną wyściółkę i podeszwy Margom, natomiast są trochę tańsze. Większość sneakersów o tej specyfikacji kosztuje od około 200 USD w górę. Scarosso formalnie kosztują 185 EUR, natomiast prawie cały czas oferują na swoje produkty 15-20% zniżki. Jedynym minusem (niestety częstym w tego typu butach) jest brak wzmocnienia dziurek na sznurowadła (od wewnętrznej strony nie ma wszytych metalowych oczek). Przy bardzo miękkiej cholewce na pewno spowoduje to z czasem rozciągnięcie się dziurek.

• Like 4
  • Upvote 4

Ulegają. Oczywiście dużo szybciej zabrudza się jeżeli np. spacerujesz w nich po lesie w czasie deszczu niż używane tylko w mieście w słoneczną pogodę. Sneakersy Uniqlo po prostu myłem co jakoś czas wodą z mydłem. Przy skórzanych podejrzewam że zwykłe preparaty do czyszczenia skóry typu cleaning lotion Saphira poradzą sobie bez problemu z zabrudzeniami.

Pozwolę sobie również udzielić odpowiedzi, ale zilustrowanej:

3c788af2f9c4c7ba049fbf92a329191e.jpg&key=8f6e1d30ce6c74dacdf30750e4c5576a9505c6b9fe39c59af3acd999ff8d3f3d

Ok. 25 założeń, ok. 10 założeń temu przetarte Tarrago sneakers wipes, poza tym pielęgnacji brak, użytkowane w warunkach suchych.

• Upvote 2