Skocz do zawartości

Klasyczne sneakersy


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za propozycje. Szukam butów tak do 300 zł i to traktuję w sumie jako górną granicę, bo chciałbym, by były to buty, na które nie muszę za bardzo uważać. Estetyczne buty do pokonywania wielu kilometrów w wędrówkach po miastach. Czy buty typu clae herbie, czyli takie klasyczne trampki, mogą być wygodne na np. 10 km dziennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość butów, które są dobrze dopasowane powinny być wygodne.
Czy jakaś konkretna para będzie dla Ciebie wygodna? To musisz ocenić sam, wszak każdy z nas pojmuje wygodę trochę inaczej.

Do wcześniej wymienionych propozycji dodałbym jeszcze https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0538358016.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budżecie Clae już się nie zmieści – wersję zamszową Herbie można dostać za ok. 80 EUR, ale darmowa wysyłka z Holandii jest dopiero od 100 EUR, a ewentualne wymiany/zwroty kosztują dodatkowo.

Jeżeli chodzi o wygodę – 10 km dziennie to nie jest wielki dystans, dowolne miękkie sneakersy będą dobre. Zwróciłbym raczej uwagę na oddychalność i amortyzację, skoro będziesz chodzić po twardej nawierzchni.

Na Twoim miejscu zajrzałbym do H&M po przymiarkę butów z linka od kolegi @Honey Badger, i jeszcze do Massimo Dutti po trampki z wyprzedaży, np. https://www.massimodutti.com/pl/m%C4%99%C5%BCczyzna/wyprzeda%C5%BCe/buty/niebieskie-zamszowe-tenis%C3%B3wki-c1748007p8496197.html.

Jeżeli ważniejszy jest komfort niż neutralny wygląd, możesz też dać szansę butom z klasycznych serii firm sportowych, np. Adidas Originals (Gazelle, Superstar, ...), Puma Classics itp. z zamszu albo skóry licowej i przymierzać, aż będziesz zadowolony.

Do poprawy amortyzacji używam w niektórych butach podpiętek Oppo 5462: https://www.ceneo.pl/2215727.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Takie buty... do mnie dziś dotarły, niby tylko 250 zł na wyprzedaży ale czy są na tyle uniwersalne  kolorem i stylem aby je zostawić? Jakość skóry i wykonanie daje radę, pozostaje kwestia czy w tej cenie na tą chwilę mógłbym dostać coś lepszego w tym kolorze i fasonie.

96511170-E08A-4229-B5C0-37F53F6F5CB4.jpeg

337622BD-88F2-4170-91ED-EAEEC3C69F5A.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak obiecalem- zdjecia zielonych Wolf & Son. Rozmkar typowy. Nosze 42 i 42 sa w miare dobre (co ciekawe na pudelu oznaczenie EU 42/9UK- byc moze to typowe dla obuwia sportowego). Dlugosc wkladki dla rozmiaru 42 to okolo 27,5cm. Co ciekawe buty sa dosc obszerne, do tego stopnia ze zastanawiam sie czy nie zamowic 41 (polowek chyba nie ma; jednak obawiam sie ze 41 moglyby byc za krotkie). Zdecydowanie szersze i obszerniejsze niz zamawiane grupowo JFP Olympia (alternatywa dla tych ktorzy sie nie miescili). Z minusow- buty, jak na sneakersy sa dosc ciezkie. W srodku cale ze skory, wkladka skorzana wyjmowana (ciensza niz w Olympia). Wykonane dosc precyzyjnie- jedynie pod wkladka po wyjeciu jej sa jakies wystajace nitki. Podeszwa jest przyszyta. Kolor- bardzo ladna, nasycona zielen.

20190822_172525.jpg

20190822_172523.jpg

20190822_172529.jpg

20190822_172537.jpg

20190822_172532.jpg

20190822_172542.jpg

20190822_172557.jpg

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Stormont napisał:

Nie wiem, czy Ci to przeszkadza (mi by nie przeszkadzało) i czy to nie wina zdjęć, ale wyglądają dość masywnie, jak wypadkowa zamszowych sneakersów i butów na deskorolkę. Fajne.

No wlasnie przeszkadza mi. Sa takie jakby zaokraglone i oble. Szczerze to ladniej wygladaja zamszowe sneakersy z H&M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, adamW napisał:

No wlasnie przeszkadza mi. Sa takie jakby zaokraglone i oble. Szczerze to ladniej wygladaja zamszowe sneakersy z H&M. 

Mam jedne sneakersy z HM i wyglądają bardzo spoko, ale czuć że to nie jest marka, która szyje buty - na pięcie strasznie mnie obcierały na początku i dopiero wkładki nieco pomogły i jak zmiękły to mogłem zrezygnować z wkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, które z poniższych będą najlepsze jakościowo? Czy może wszystkie są na podobnym poziomie i w grę wchodzą tylko kwestie gustu? Upatrzyłem sobie 3 modele sneakers'ów i chciałbym coś kupić w cenie do 800 zł. A może warto spojrzeć na ofertę innych producentów?

1. Grenson Sneaker 1 - cena ok. 800 zł

2. Lokake Sprint - cena ok. 800 zł

3. Berwick 501 - cena ok. 550 zł

sneaker_1_210920_print_threequarter_1.thumb.jpg.f063f5f4e61c207296f4a956b13a4dcb.jpg

loake-desing-sprint-chestnut.jpg

Berwick501-tan11_2048x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z butami, które podałeś, ale mogę polecić buty JFitzPatrick Olympia (aktualnie ok. 140 USD + wysyłka z Londynu) albo Buttero Tanino, do znalezienia od czasu do czasu za ok. 150-180 EUR na Endzie albo Yooxie. Niektóre modele też bywają sezonowo przecenione na Buttero.it. 

Niestety widzę, że ostatnia letnia przecena na Endzie niedawno się skończyła, więc pewnie kolejna dobra okazja będzie na Black Friday.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wczoraj do Justina i odpisał mi, że we wtorek/środę robi dostawę z NY do Londynu i przy okazji zgarnie też zamówienia indywidualne ze sklepu US z dostawą w EU, więc będzie bez dopłaty za podatek/cło. Nie wiem tylko, czy dostanę częściowy zwrot za wysyłkę, bo płaciłem $45, ale to całkiem możliwe.

Polecam wątek na Styleforum, tam ten temat był poruszany niedawno.

EDIT Ostatecznie zapłaciłem za wysyłkę $30 (Justin właśnie mi odpisał, że wysyłka do PL kosztuje ok. 25 GBP==30 USD).

Edytowane przez tadamdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.