Skocz do zawartości

poszetka.com


Luciano

Rekomendowane odpowiedzi

Opinie o koniakowskiej poszetce są różnorodne jak wzór na koronce ;)

To zrozumiałe / wprowadziliśmy coś nowego / z drugiej strony czy to po raz pierwszy koronka w modzie męskiej ?

72155af5a520a4069f1f4a6b79b6f968.png

ps. podobne reakcje wzbudził krawat z szantungu 4 lata temu :)

Dzięki za opinię !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, poszetka.com napisał:

Rzeczywiście opinie o koniakowskiej poszetce są różnorodne jak wzór na koronce ;)

To zrozumiałe / wprowadziliśmy coś nowego / z drugiej strony czy to po raz pierwszy koronka w modzie męskiej ?

72155af5a520a4069f1f4a6b79b6f968.png

ps. podobne reakcje wzbudził krawat z szantungu 4 lata temu :)

Tomek, jak wprowadzisz takie dziergane śliniaki jak na powyższym zdjęciu to chyba się skuszę :mrgreen:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję tę dyskusję i wydaje mi się, że mogę dorzucić swoją opinię. 

Są gusta i guściki - zgadzam się z tym. W głównym nurcie nie ma swoistego przyzwolenia na konkretne kobiece elementy w męskiej elegancji: falbanki, kokardy, koronki, gipiury.  To jednak nie powoduje, że wszystkim mężczyznom się to nie podoba. Spójrzmy chociaż na zwolenników okrągłego kołnierzyka. Kiedyś nosiło się go częściej, a teraz dostępność jest ograniczona. 

Stałym klientem mojej pracowni jest mężczyzna, który gustuje w "stylu Gucci". Najlepiej się czuje, gdy miesza styl casualowy miejski z dziewiętanstowieczną elegancją. Lubi bardzo koronki, falbanki, wiązania pod szyją i inne elementy, których za żadne skarby nie można dostać w sklepach. Tak ma to wszystko przemyślane, że te elementy nie kłócą się ze sobą, a nawet podkreślają jego cechy osobowości. Zwraca na siebie uwagę na mieście - fakt, ale właśnie przez podobne ubijanie podrygów indywidualizmu nasze ulice są mniej kolorowe, niż by mogły być. 

Życzę powodzenia w sprzedaży serwetek do brustaszy, bo wierzę, że klient się znajdzie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem po powyższych wpisach i jakimś historycznym wątku o "dandysach", ze zbiorowy gust na forum jest raczej mocno konserwatywny. Mnie się podoba analogia @poszetka.com do szantungu. Tak samo zwiniecie poszetki w puff, a nie TV fold może być uznane za dandyzm, a opatrzyło się już tak, ze nikogo to nie rusza. Ja osobiście tej koronkowej bym chyba nie kupił, bo u mnie wspomniany puff to szczyt szczytów, ale nie nazwałbym tego dodatku niemęskim.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pi_senny napisał:

Odkładając na bok dywagacje, czy to męskie czy też nie, dla mnie niniejszy dodatek jest po prostu zbyt charakterystyczny i skutecznie będzie odwracał uwagę od reszty zestawienia. Pomimo, że w całości biały, to wręcz brutalnie miażdży zasadę "less is more". 

Czy ja wiem czy brutalnie ? 🤔

Biały jednak łagodzi tą koronkę:

DLA-Pitti-Uomo-90-details-styleforum.comDLA-Pitti-Uomo-90-styleforum.com_.jpg

Indigo-linen-blazer-with-blue-tie-e14687

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pi_senny napisał:

Odkładając na bok dywagacje, czy to męskie czy też nie, dla mnie niniejszy dodatek jest po prostu zbyt charakterystyczny i skutecznie będzie odwracał uwagę od reszty zestawienia. Pomimo, że w całości biały, to wręcz brutalnie miażdży zasadę "less is more". 

Przecież z odległości kilku metrów ta poszetka wygląda jak klasyczna. Zresztą myślę, że 75% osób na pierwszy rzut oka nie zwróciłoby uwagi na to, że jest to koronka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, poszetka.com napisał:

drugiej strony czy to po raz pierwszy koronka w modzie męskiej ?

To mi przypomniało dawną anegdotę o kobiecie, której młodzi synowie (dzieciaki i nastolatkowie) idąc do szkoły wyjmowali koszule ze spodni, aby nie być "jak w mundurze". To, oczywiście, oznaczało - według ich matki - nieakceptowalną niechlujność. Nie była w stanie przekonać ich do schludnego wyglądu ani prośbą, ani groźbą.

Aż wreszcie znalazła sposób. Na sam dół koszul doszyła każdemu z nich koronkę na całym obwodzie. Piękną, białą, dziewczęcą koronkę na całym obwodzie koszuli. Od tej pory, ani razu żadna koszula żadnemu z nich nie wysunęła się nawet o milimetr. Pilnowali tego bardzo uważnie.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bacio napisał:

To mi przypomniało dawną anegdotę o kobiecie, której młodzi synowie (dzieciaki i nastolatkowie) idąc do szkoły wyjmowali koszule ze spodni, aby nie być "jak w mundurze". To, oczywiście, oznaczało - według ich matki - nieakceptowalną niechlujność. Nie była w stanie przekonać ich do schludnego wyglądu ani prośbą, ani groźbą.

Aż wreszcie znalazła sposób. Na sam dół koszul doszyła każdemu z nich koronkę na całym obwodzie. Piękną, białą, dziewczęcą koronkę na całym obwodzie koszuli. Od tej pory, ani razu żadna koszula żadnemu z nich nie wysunęła się nawet o milimetr. Pilnowali tego bardzo uważnie.

😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

https://www.poszetka.com/product-pol-4954-flanelowa-koszula-denim.html

mam kołnierzyk 42 zatem powinienem wybrać rozmiar 41 ze strony. Marynarki na mój wzrost (190 cm) mają rękawy o długości 67 - 67,5 cm. Koszula w rozmiarze 41 ma (wg tabeli na stronie) 66,5 cm. Powoduje to, że nie ma szans, aby mankiet koszuli wystawał delikatnie poza obrys rękawa marynarki. I tu pytanie - czy jest szansa na tą koszulę w wersji 'long'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winter_sale_fb.jpg

℉ i n a ł naszego zimowego outletu:

☞ cięcie do 50%,
☞ obejmuje jeszcze więcej produktów, w tym marynarki z tweedu - 250 pln,
☞ popularne modele wróciły do magazynu,
☞ ponad 120 produktów: kaszkiety, koszule, krawaty, poszetki, marynarki, dzianina, szelki, muchy wiązane.

Zapraszamy:
http://bit.ly/outletposzetka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne autorskie poszetki z serii botanicznej zaprojektowane przez polską artystkę Anita Tomala Illustration. Tym razem w naszym poszetkowym ogrodzie:

zagościły dzikie kaczki http://bit.ly/dzikaka
wyrosła lawenda http://bit.ly/lawendaposz 

Wzory odwzorowane zostały na wyjątkowo delikatnym, a zarazem sprężystym gatunku wełny. Domieszka jedwabiu uszlachetnia tkaninę dodając jej delikatności oraz plastyczności. 

Materiał nie jest podatny na gniecenie.

Wszystkie nasze poszetki szyjemy lokalnie w Polsce z naciskiem na precyzję ręcznego wykonania.

51551231_2074313662660626_49109279519916

51861091_2074314629327196_64632345097886

51202428_2074313632660629_91309710338666

 

 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie golfów, czy ktoś może podpowiedzieć, który lepiej zamówić? Jest jakaś różnica w jakości między nimi?

https://www.poszetka.com/product-pol-4294-Golf-100-welna-z-merynosow-bez-w-melanzu.html

https://www.poszetka.com/product-pol-4785-GOLF-100-welna-z-merynosow-bezowy-w-melanzu.html

Z tabelki wynika, że ten drugi jest chyba krótszy i obszerniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzeworyt barwny to technika jaką posługiwał się Kunisada. Fascynujące dzieła tego twórcy przenieśliśmy na jeden z Waszych ulubionych nośników: połączenie włókien bawełny, modalu i kaszmiru. Zwiewne poszetki w delikatnie nasyconych kolorach otwierają przed nami bogactwo kultury Japonii. 
 
  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.