Skocz do zawartości

poszetka.com


Luciano

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo! Miło się czyta, że pieniądze unijne idą także na tak ciekawe pomysły a nie tylko zakład fryzjerski, zakład kosmetyczny, kwiaciarnia itp...

...autostrada, bosiko pilkarskie, oczyszczalnia sciekow... ;)

Piszesz o tych większych kwotach liczonych w miliardach, a ja mam na myśli Program Operacyjny Kapitał Ludzki, gdzie do zdobycia było 40 000 zł bezzwrotnej dotacji. W tym programie Instytucje Pośredniczące wyjątkowo chętnie rozdawały te dotacje na zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, kwiaciarnie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Miło się czyta, że pieniądze unijne idą także na tak ciekawe pomysły a nie tylko zakład fryzjerski, zakład kosmetyczny, kwiaciarnia itp...

...autostrada, bosiko pilkarskie, oczyszczalnia sciekow... ;)

Piszesz o tych większych kwotach liczonych w miliardach, a ja mam na myśli Program Operacyjny Kapitał Ludzki, gdzie do zdobycia było 40 000 zł bezzwrotnej dotacji. W tym programie Instytucje Pośredniczące wyjątkowo chętnie rozdawały te dotacje na zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, kwiaciarnie itp.

Co w przypadku większości z nich kończyło się klapą (nie bez kozery (kozerki?) piszę klapa. Gratuluję pomysłu, decyzji i czekamy na nowe pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku większości z nich kończyło się klapą (nie bez kozery (kozerki?) piszę klapa. Gratuluję pomysłu, decyzji i czekamy na nowe pomysły :)

Mam znajomą, która od lat pracowała na czarno jako fryzjerka. W urzędzie zarejestrowana jako bezrobotna, więc była uprzywilejowana we wspomnianym programie POKL działanie 6.2. Potrzebowała samochód. Wpadała na pomysł przedstawienia biznes planu, jako "mobilny fryzjer" (z dojazdem do klienta), a tu jak wiadomo niezbędny jest samochód. Dotację otrzymała w maksymalnej wysokości. Kupiła samochód za 35 000 zł a za kwotę 7 000 zł inne "narzędzia pracy", w tym m.in. laptop, no bo co to za przedsiębiorca bez laptopa :)

Minął rok, zamknęła działalność i dalej pracuje na czarno. Samochód i pozostałe narzędzia pracy pozostały w jej rękach. Jedyny warunek był taki, że trzeba przez rok prowadzić działalność i opłacać składki ZUS. Po roku można zamknąć interes i dotacji nie trzeba zwracać. Polak potrafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Minął rok, zamknęła działalność i dalej pracuje na czarno. Samochód i pozostałe narzędzia pracy pozostały w jej rękach. Jedyny warunek był taki, że trzeba przez rok prowadzić działalność i opłacać składki ZUS. Po roku można zamknąć interes i dotacji nie trzeba zwracać. Polak potrafi...

Znam podobny przykład. Osoba nakupiła mnóstwo różnego sprzętu (od wiertarki po bardziej specjalistyczne urządzenia do serwisu klimatyzacji) i po roku postąpiła identycznie jak wspomniana fryzjerka.

Niestety, w przypadku każdej dotacji komuś trzeba zabrać, by dać innemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co Koledzy sugerowali w innym temacie na forum, pozwolę sobie zaproponować Pani Joannie pewną ciekawostkę do poszerzenia asortymentu sklepu. Myślę, że znalazłoby się sporo chętnych, tym bardziej jeśli cena będzie bardziej przystępna.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

więcej tutaj: http://putthison.com/post/12927896737/v ... e-clothing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zgodnie z tym co Koledzy sugerowali w innym temacie na forum, pozwolę sobie zaproponować Pani Joannie pewną ciekawostkę do poszerzenia asortymentu sklepu. Myślę, że znalazłoby się sporo chętnych, tym bardziej jeśli cena będzie bardziej przystępna.

Dziękuję za propozycję! Myślę, że uda mi się coś podobnego wprowadzić do oferty na początku przyszłego roku:)

Tymczasem wrzucam zdjęcia nowych materiałów i zabieram się do szycia!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

są już nowe szale- zapraszam http://www.poszetka.com/pol_m_SZALE-151.html

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałbym się w odważniejszych. Ale z tą ukrytą opcją południowcową to nie jestem pewien - ostatnio podobają mi się wysoki stan i szeroka nogawka! :shock: Choć można zrzucić to na karb chłodnych miesięcy ;)

Właśnie to co piszesz potwierdza tę opcję. Zobaczysz zaraz Włosi będą tak paradować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie Panowie,

Po bardzo intensywnym okresie zamówień świątecznych przyszedł czas na planowanie:) tym razem chodzi o poszetki. Wybrałam dwa wzory- gładki oraz w kropeczki, tkane w ten sposób, że jedna strona jest przeciwieństwem drugiej-jak na zdjęciach.

Czy macie jakieś pomysły odnośnie połączeń kolorystycznych? Wybór spośród całej palety:)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przy okazji wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Joanno,

odebrałem niedawno poszetki - o ile lniana obszywana różnokolorowymi nićmi jest bomba to jedwabna wydaje się dziwnie obszyta, w pewnym sensie "zwija się" na ruloniku - nie wiem jak to nazwać. Rozkładając poszetkę na brzegu jest taki efekt fali od szwu do szwu - UUUUUUUUUUU, na innych tego nie zauważyłem - czy to Wasz znak rozpoznawczy?

hm, ciężko mi powiedzieć. czy mogę prosić o podanie kodu produktu? prawdą jest, że nie każdy jedwab da się obszyć idealnie równo. szczególnie satyna może wydawać się "dziwnie obszyta", ponieważ materiał jest bardzo śliski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś pomysły odnośnie połączeń kolorystycznych? Wybór spośród całej palety:)

Im więcej, tym lepiej. Każdy ma swoje upodobania kolorystyczne. Jeśli to planowanie kolekcji wiosennej, to postawiłbym na coś "żywszego" w stosunku do tego, co było dotychczas. Proponowałbym: zielenie, jasne fiolety, żółcie cytrusowe (jeden z wiodących trendów w modzie męskiej na sezon WL 2012), czerwienie korolowe, róż, turkus.

Oczywiście sprawdzi się także standard: granat, brąz, bordo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś pomysły odnośnie połączeń kolorystycznych? Wybór spośród całej palety:)

Im więcej, tym lepiej. Każdy ma swoje upodobania kolorystyczne. Jeśli to planowanie kolekcji wiosennej, to postawiłbym na coś "żywszego" w stosunku do tego, co było dotychczas. Proponowałbym: zielenie, jasne fiolety, żółcie cytrusowe (jeden z wiodących trendów w modzie męskiej na sezon WL 2012), czerwienie korolowe, róż, turkus.

Oczywiście sprawdzi się także standard: granat, brąz, bordo.

To, że coś jest wiodącym trendem wcale nie oznacza, że ludzie to kupią. Żółcienie w eleganckim ubiorze to kolory zarezerwowane dla hotelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że coś jest wiodącym trendem wcale nie oznacza, że ludzie to kupią. Żółcienie w eleganckim ubiorze to kolory zarezerwowane dla hotelarzy.

Na szczęście od wielu sezonów poszetki znajdują zastosowanie także w casualu, a tam takie kolory nie będą wywoływać skojarzeń z hotelarzami.

Mam na myśli taki odcień i wzór:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wybrałam dwa wzory- gładki oraz w kropeczki, tkane w ten sposób, że jedna strona jest przeciwieństwem drugiej-jak na zdjęciach.

Czy macie jakieś pomysły odnośnie połączeń kolorystycznych? Wybór spośród całej palety:)

(...)

Ciekawe, czy udałoby się Pani dotrzeć do tkanin, które tak jak pasy kontuszowe miały cztery (a nawet 8) "stron" - wariantów kolorystycznych? Odpowiednie złożenie poszetki pozwoliłoby wtedy eksponować jeden wariant wzoru i tła lub wzbogacić tło o kolejny wzór. Jeśli się nie mylę, manufaktura artystyczna w Łazienkach tka tkaniny jak na pasy kontuszowe opierając się na dawnych wzorach?

Jak to wyglądało w pasie kontuszowym:

Dołączona grafika

(cztery "strony" po dwie na rewersie i awersie) Były także pasy, które od połowy długości miały całkiem inny wzór i kolor i wtedy użytkownik miał do wykorzystania osiem wariantów.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że coś jest wiodącym trendem wcale nie oznacza, że ludzie to kupią. Żółcienie w eleganckim ubiorze to kolory zarezerwowane dla hotelarzy.

Na szczęście od wielu sezonów poszetki znajdują zastosowanie także w casualu, a tam takie kolory nie będą wywoływać skojarzeń z hotelarzami.

Mam na myśli taki odcień i wzór:

Dołączona grafika

myślę o trochę bardziej stonowanym cytrynowym, w połączeniu z zielenią lub fioletem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wybrałam dwa wzory- gładki oraz w kropeczki, tkane w ten sposób, że jedna strona jest przeciwieństwem drugiej-jak na zdjęciach.

Czy macie jakieś pomysły odnośnie połączeń kolorystycznych? Wybór spośród całej palety:)

(...)

Ciekawe, czy udałoby się Pani dotrzeć do tkanin, które tak jak pasy kontuszowe miały cztery (a nawet 8) "stron" - wariantów kolorystycznych? Odpowiednie złożenie poszetki pozwoliłoby wtedy eksponować jeden wariant wzoru i tła lub wzbogacić tło o kolejny wzór. Jeśli się nie mylę, manufaktura artystyczna w Łazienkach tka tkaniny jak na pasy kontuszowe opierając się na dawnych wzorach?

Jak to wyglądało w pasie kontuszowym:

Dołączona grafika

(cztery "strony" po dwie na rewersie i awersie) Były także pasy, które od połowy długości miały całkiem inny wzór i kolor i wtedy użytkownik miał do wykorzystania osiem wariantów.

Pozdr,

wojvv

to się nazywa full opcja:) ale czy przy wzorzystej poszetce nie byłoby to zbyt wiele? przy składaniu typu puff widoczne byłyby cztery różne kolory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.