Skocz do zawartości

Różnica rozmiarów [WARSZAWA/POLSKA]


MWojtylak

Rekomendowane odpowiedzi

Szalom i witam,

Poszukuje sklepów (najlepiej stacjonarnych ale internetowymi też nie pogardzę) w których można dobrać inny rozmiar spodni garniturowych niż rozmiar marynarki. Niestety występuje u mnie różnica ok. dwóch rozmiarów miedzy dołem a górą (damskie ramionka, niech was szlag). Oczywiście mówię na razie o RTW.

 

Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, mam dokładnie ten sam problem. Sylwetka "drop 2R", która według producentów RTW u ludzi nie występuje ;-) Kiedyś na pewno Próchnik oferował separates - teraz na stronie nie widzę, ale może w salonach pozwolą rozparować. Na stronie Vistuli jest możliwość, ale bardzo ograniczona liczba modeli.

Ja jednak ostatnio odkryłem ratunek w postaci Charles Tyrwhitt, który oferuje osobny wybór marynarki/spodni - oczywiście to mocno pancerny angielski krój, wzgardzony na tym forum, ale dla osób o naszej wąskiej sylwetce tak naprawdę najlepszy, bo nie dla nas Havany SuSu i tym podobne zwiewne wynalazki. Teraz jest wyprzedaż, więc tym bardziej warto zaryzykować.Generalnie, to właśnie Anglicy specjalizują się w separates (słyszałem też dobre opinie o garniturach TM Lewin) w przeciwieństwie do Włochów, którzy choć robią piękne rzeczy, to wyznają filozofię, że to człowiek ma pasować do garnituru a nie odwrotnie... :-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dapi napisał:

Czy spodnie CT mają w jakiś sposób zabezpieczone szwy np. tak jak Benevento lub też lepiej ściegiem łańcuszkowym tzn. sprężystym?

Ogólnie ceny teraz niezłe.

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ale leżą (na mnie) bardzo, bardzo dobrze. Nie są to jakieś superluksusowe spodnie, ale wykończenie jest dobre (od Benevento na moje oko różni je brak tej gumowej tasiemki po wewnętrznej stronie pasa, która zapobiega zsuwaniu się spodni - zresztą nie wiem, czy nadal Benevento ją dodaje, bo mam jedną parę z nią, jedną bez niej), a krój jak na mnie - znakomity. Za tę cenę (69 EUR za casualowe spodnie) to bardzo dobra oferta. Slim fit w CT odpowiada regular fit w Benevento. W CT można też zamówić spodnie garniturowe o długości 38 (unfinished), co pozwala na dodanie mankietu albo nawet side adjusterów w pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj - pytałem o garniturowe, źle zadałem pytanie. Slimy biznesowe mają jak dla mnie dość zrównoważone wymiary. Czasami takie 130s itd potrafią się przeciąć na szwie jak są słabo uszyte - miałem takie przypadki. Dzięki w tych cenach to szkoda nie kupić choćby na próbę żeby zobaczyć jak leżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o źle postawione pytanie chodzi, a o mój brak wiedzy - nie wiem, co to ścieg łańcuszkowy. Mam dwie pary spodni garniturowych i jedną parę sztruksów, wykończenie jest podobne (garniturowe mają kolanówkę, sztruksy mają jeden guzik mniej). Najlepiej weź i się nie wahaj, mają bardzo liberalną politykę zwrotów (6 m-cy!) i dobre podejście do klienta (czat chyba nawet 24/7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chainstitch. Jak sama nazwa w obu językach wskazuje, wygląda jak łańcuch. Ręczny wymaga umiejętności, cierpliwości i czasu, maszynowy specjalnej maszyny.

Chainstitch jest często wykorzystywany przez producenta odzieży w opisie jako cecha premium (jak np. guziki rogowe). O ile dobrze kojarzę, spodnie CT go nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2017 o 14:27, MWojtylak napisał:

Szalom i witam,

Poszukuje sklepów (najlepiej stacjonarnych ale internetowymi też nie pogardzę) w których można dobrać inny rozmiar spodni garniturowych niż rozmiar marynarki. Niestety występuje u mnie różnica ok. dwóch rozmiarów miedzy dołem a górą (damskie ramionka, niech was szlag). Oczywiście mówię na razie o RTW.

 

Z góry dzięki za pomoc. 

Lancerto. W Warszawie np. outlet w Piasecznie (koło Puławskiej). W moim przypadku góra jest na 188-190, a dół na 194 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.