Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Xune napisał:

Zerknij może czy na A Fine Pair of Shoes (po założeniu konta) w dziale seconds nie ma akceptowalnych dla Ciebie secondsów modelu Moore Alfreda Sargenta? To adelaide oxfordy. Nie są wingtipami, mają zdobienia, jest nakładany nosek, ale zupełnie inny kształt obłożyny odróżniłby je od klasycznych oxfordów cap toe. No i Sargenty za pół ceny to ekstra biznes, ale szanse że trafisz na swój rozmiar są małe :D

Alternatywnie może https://patine.pl/yanko-377-burdeos.html ? Jest też model na kopycie G https://patine.pl/yanko-637-testa-de-moro.html Co prawda skórzana podeszwa, ale można zelować jak się znosi.

Xune, dzięki za sugestie:

Co do Moore, to są piękne, przypominają model Trinity z ekskluzywnej kolekcji Loake. Raz, że trochę za eleganckie na mój roboczy but, dwa, że cena już trochę za wysoka, a nie chcę polować na secondsy. Wolę pełny produkt z gwarancją itp.

Yanko mi się nie podobają, jeśli już miałbym brać derby to bardziej klasyczne. Te są mocno wystylizowane. 

Wracając do moich dylematów. Buty pierwsze to będą najprawdopodobniej klasyczne czarne oksfordy z Partenope + drugie COŚ i z tym COŚ mam największy zgryz. Czy więcej broagsowania, czy symbolicznie? Czy normalny brązowy czy jaśniejszy? Czy Oksfordy czy może Derby lub Bluchery, a może monki? Najbardziej się skłaniam ku butom w kolorze "tan" na gumowej podeszwie, żeby zostawić jeszcze miejsce na ciemniejszy brąz na jakieś Chelsea lub Derby na przyszłość. Obecnie wygrywają Allen Edmonds fifth Av na Dainite, bo chcę też mieć jakąś pamiątkę z pobytu w USA. Czy są jakieś szczególne "ale" przeciwko AE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moore w chestnut /taki tan/ są genialne i w afine.... są po 330 eur. Do tego kod SF10 i zniżka 10%. AS to co najmniej klasa wyżej od AE. A seconds wyglądają częstokroć lepiej niż normalne buty innych manufaktur. W wątku JBMDNS prezentowałem Moore w my kolorze.

 

Jak gumowa podeszwa to jeszcze Loake seaham? AE to ta sama półka co Loake mniej więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2017 o 03:06, mosze napisał:

Kolor "tan" jest mało uniwersalny (imho) - ja używam głównie latem z jasnymi spodniami. Najlepiej, aby druga para była w ciemnym/średnim brązie, ew. bordo.

Dzięki wielkie za tę wypowiedź. Rzeczywiście przemyślałem sprawę i postawię jednak na brąz. Zrezygnowałem też z broagsowania, bo nie jest to do końca mój styl.

Do jeansów postawię na jeden z tych dwóch modeli:

https://www.lepremier.pl/loake-1880-cornwall-mahogany,3,1253,188

https://partenope-shoes.com/pl/monk-shoes/11-monk-shoes-skora-cieleca-cuoio.html

Lub ich niewielkie wariacje.

 

Edit: będę wdzięczny za podpowiedź czy dostanę gdzieś jeszcze monki Berwick model 1168 na Dainite :)

Edytowane przez Kamil1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Póki co, uważam się za "Janusz" jeśli chodzi o tematykę garniturów, więc będę bardzo wdzięczny jeśli forumowi koledzy podzielą się swoją opinią na temat tego garnituru. Zdjęcie rzecz jasna załączam. Wczoraj odwiedziłem łódzki Bytom Concept Store. Trafiłem właśnie na garnitur Jens A. Zrobił na mnie mega wrażenie, ale cena jest jak dla mnie powalająca. Garnitur pochodzi z kolekcji Noblesse Oblige. Skład: 82% wełna, 10% jedwab i 8% len. Zdjęcia sobie nie zrobiłem, ale musicie uwierzyć na słowo, że w żadnym nigdy lepiej się nie czułem. Jestem właśnie przed zakupem jakiegoś sensownego garnituru, granatowy podstawowy już mam. Zastanawiam się nad tym. Natomiast nie wiem, czy te 2500 zł, to aby nie przesada. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z garniturami z tej kolekcji marki Bytom? Ew. czy jest sens porównywać garnitury Bytomia do tych od Susu, Milera - jakby nie było w większości będą one tańsze, choć nie wiem czy lepsze jakościowo. 

Tutaj ujmuję całość w jednym zdaniu, gdyby komuś nie chciało się czytać powyższego: Czy warto wydać 2500 zł na garnitur Jens A? Będę bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi. 

 

bytom-garnitur.thumb.png.2059afdd7391e294cc18a78b8133ddfd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze trzeci argument - tkanina może super ekstra, ładnie wygląda, ale to nadal nasz zwyczajny Bytom z ich krojami i konstrukcją. IMO fajne value for money masz kupując tam za 6 stów. Za prawie 2k więcej - oj nie... Szczególnie że jeśli Bytom już raczy wykorzystać trochę płótna czy włosianki to chwali się tym w opisie produktu - a przynajmniej tak było dotychczas.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
14 minut temu, pi_senny napisał:

Już nie przesadzajmy z tą brzydotą. Jest adekwatna, albowiem niedługo ich cena będzie oscylować w granicach 250-300 zł. Znajdziesz coś ładniejszego w tej cenie?

W tej cenie chyba nie ma nic innego wartego uwagi a potrzebuję właśnie takich roboczych do katowania na jesień i nie widzę sensu wydawania w tym przypadku +700 zł na buty, które będę torturował :-D No ale fakt najpiękniejsze nie są co nie zmienia faktu, że na 1 parę bym się skusił tylko nie wiem którą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... Kwestia, kto je robi dla Vistuli. W podobnej półce cenowej mam kilka par Ryłko i jakoś po 4/5 latach "katowania" żadne się nie rozleciały. Uroda urodą, ale w jakości/wygodzie(to akurat najbardziej w nich lubię)/wykonaniu nie mam im nic do zarzucenia, więc jeśli produkuje je jedna ze średnio-półkowych polskich firm obuwniczych, to nie ma się czego bać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A abstrahując od kwestii brzydoty, to po prostu nie uważacie, że skóra jest najwyraźniej, kiepskiej jakości? W tych sztybletach wydaje się ona wysuszona, spękana. Już na zdjęciu produktu, czyli zakładam, że nowym, wyselekcjonowanym bucie, który ma produkt reklamować. Zatem jak będzie ona wyglądać po czasie? Wolę nie wiedzieć.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyrażenie opinii, dzięki wam odpuściłem sobie buty z vistuli, po obejrzeniu na żywo utwierdziłem się w przekonaniu, że te buty są brzydkie i nie warto wydać na nie nawet 200 zł.  Chciałbym jeszcze wspomnieć, że od jutra w vistuli jest promocja 60% na wszystko na zakupy powyżej 5 tyś zł. Warto przyjrzeć się ofercie oczywiście niekoniecznie butom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Panowie, zastanawiam się nad kupnem zamszowych double monków od Bow-Tie. O takich:

http://www.bow-tie.eu/en/bow-tie-lemarcks-243996.html

Czy Waszym zdaniem są warte takiej ceny? Odpadają Meerminy (mam i jestem zadowolony, ale nie chcę kolejnych na takim samym kopycie), Carlos Santos (kopyta na zdjęciach super, w rzeczywistości sporo słabiej, a dodatkowo przy bliższym kontakcie rozczarowuje ich wykonanie), Berwick (jakoś nie).

Zastanawiam się jeszcze nad Yanko, ale w grę wchodzi raczej tylko MTO, bo kolory zamszu mi nie podchodzą. A może poczekać na nową kolekcę Herringa, pytanie jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.